Galaxy S20'nin ekranında yaşanan sorunlara, 2 yıl sonra yenisi eklendi

Piyasaya sürüldüğünde ekran sorunlarıyla can sıkan Galaxy S20 serisi, iki yıl aradan sonra yine bir ekran sorunu ile karşı karşıya...

Galaxy S20 ekranlarında ortaya çıkan yeni sorun

Birkaç ay önce, Galaxy S20 ekranlarının bilinen herhangi bir neden olmaksızın aniden çalışmamaya başlayarak müşterileri ekranlarını değiştirmeye zorladığına, bu sorunun garanti kapsamında giderildiğine yönelik haberler görmüştük.

Ve şimdi, Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra'da yine bir ekran sorunu ortaya çıktığı bildiriliyor (Android Police aracılığıyla). Bazı kullanıcılar, ekranda yeşil veya pembe bir çizgi ortaya çıkmasından şikayet ediyor. Bazıları için bu, yakın tarihli bir güncellemeden sonra ortaya çıktı ancak sorunun birkaç ay önce görülmeye başladığına dair raporlar da var. Bu yüzden sorunun yazılım seviyesinde olmaması mümkün.

Bu sorunlara sahip cihazların düşürülmediğinden veya anormal şekilde kullanıldığından emin olmak kolay olmasa da, Galaxy S20 serisinde özellikle sorunlu ekranlar var gibi görünüyor. Hatta, Galaxy S20 serisinde kutudan çıktığı anda ekran sorunları yaşanabildiği de biliniyor. Birçok kullanıcı 2020 yılında telefonlarının ekranlarında yeşil bir tonla karşılaştı, ancak Samsung bunu yazılım güncellemeleriyle düzeltebildi.

Şimdi, Galaxy S20 serisinin satışa sunulmasının üzerinden iki yıldan biraz daha uzun bir süre geçtiği için, bu belirli ekran sorununun giderilmesi, muhtemelen müşterinin onarımın yapılması için kendi cebinden ödeme yapmasını gerektirecek. Sorun yaygınsa Samsung ücretsiz onarım sağlayabilir, ancak şirket sorunu henüz resmi olarak kabul etmiş değil.

Bu problem bir donanım sorunu gibi görünüyor ve cihazınız garanti kapsamındaysa Samsung'un Galaxy S20'nizi onarması gerekiyor. Değilse, Samsung S20'nizi ücretsiz olarak onarmak için hiçbir şey yapmayabilir ve kendiniz ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.