Galaxy S5 ve Xperia Z2 kapışıyor!

Samsung'un ve Sony'nin en yeni amiral gemisi ceplerini detaylı olarak karşılaştırdık!

Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2

Samsung ve Sony'nin yeni amiral gemisi modelleri çok yakında piyasada olacak. 

Bu ceplerin ikisinin de hemen hemen aynı şeyleri yapan cihazlar olduğunu düşünüyorsanız, aslında haksız sayılmazsınız. Ama aralarındaki küçük farklar, uzun vadedeki tecrübenizi büyük oranda etkileyebilir.

Tam incelememizden önce, her iki ceple de yaklaşık bir saat geçirdik. İşte ana hatlarıyla Galaxy S5 ve Xperia Z2.

Tasarım

Tasarım, her iki taraf için de farklı sebeplerle önemsenen bir konu.

Sony'den başlayacak olursak, ilk söyleyebileceğimiz yine endüstriyel görünümlü şekil ve yandaki ünlü güç düğmesi kullanılmış. Ele alır almaz çok kaliteli malzemelerle yapılmış
üst uç bir cihaz olduğu hissediliyor. Su geçirmez yapısı da daha sağlam hissedilmesini sağlıyor.

Tasarım

Z2'nin höparlörleri ise iki tane ve ön taraftalar. Bu şekliyle müzik sesi daha kaliteli duyuluyor.

Samsung Galaxy S5, önceki modellere benzeyen tasarımı nedeniyle eleştiriliyordu. Galaxy S4 ve Note 3'ü andırsa da, Galaxy S cihazlar içinde elde en sağlam hissedileni S5
diyebiliriz. Arkasının plastiğimsi yapısı tutmayı kolaylaştırıyor ve kolay kolay elden kaymıyor.

Bunun yanında Z2 kadar olmasa da, Galaxy S5 de suya karşı dayanıklı. Toza karşı ise Z2'ye göre daha dayanıklı.

Boyutlara gelince, Samsung Galaxy S5, çok az farkla daha küçük. Tam olarak boyut ve ağırlıkları ise, Xperia Z2 için 146.8 x 73.3 x 8.2 (163g), Galaxy S5 için 142 x 72.5 x 8.1 (145g).

Ekran

Her iki cebin de ekran özellikleri yakın olduğu için bu açıdan pek bir seçeneğiniz yok. İki cep de Full HD çözürünlüğe sahip, bunun yanında Sony Xperia Z2 5.2 inç iken, Galaxy S5 aynı çözünürlüğü 5.1 inç ekranda sunuyor.

Ekranların altında yatan teknoloji ise oldukça farklı. Samsung, uzun süredir kendi ceplerinde kullandığı Super AMOLED teknolojisini kullanıyor. Ama Galaxy S5'in, diğer Super AMOLED kullanan ceplerden daha da iyi gösterdiğini söyleyebiliriz.

Samsung, bu ekranlarda kullanılan yüksek renk aralığı nedeniyle çok eleştirilmişti. Her şey fazla renkli görünüyordu. Bu, şu anda da aynı, fakat ayarlar yoluyla değiştirilebiliyor.

Xperia Z2'nin görüntü kalitesi ise gerçekten harika ve özellikle film izlemek için ideal olduğunu düşünüyoruz.

İşletim sistemi, işlemci ve pil

İşletim sistemi ve kullanıcı ara yüzü

Hem Samsung Galaxy S5 hem de Sony Xperia Z2, işletim sistemi olarak Android'in en son sürümü olan 4.2.2'yi kullanıyorlar.

Yine de iki cep de birbirinden oldukça farklı görünüyor çünkü firmalar kendi istedikleri görünüşü elde etmek için, işletim sistemini epey bir giydirip kılık değiştirtmişler.

İşlemci

S5 ile Z2 arasında CPU ve GPU açısından pek bir fark yok. İkisi de yeni Qualcomm Snapdragon 801 ve Adreno 330 ile çok hızlılar. GHZ olarak Samsung 2.5GHz ile biraz daha yüksek saat frekansına sahip. Sony'nin saat frekansı 2.3GHz. Buna karşılık Japon firma cihaza ekstradan 1GB bellek eklemiş. Yani Z2'nin 3GB, S5'in ise 2GB belleği var. Tüm bu ufak farkların ise performansa pek yansıyacağını düşünmüyoruz.

Pil

İşte iki cebi birbirinden ayıran en büyük fark demek isterdik, ama şu anda hangisinin daha iyi olacağını söylemek zor.

Sadece teknik detayları karşılaştıracak olursak, Sony Xperia Z2'nin dev bir 3200mAh pili var. Buna karşılık S5, biraz daha güçsüz bir 2800mAh pile sahip. Bu durumda Sony Xperia Z2'nin biraz daha uzun pil ömrüne sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

Kamera ve fiyat

Kamera

Sony cepler hep çok iyi kameralara sahip olmuştur, ama bu kez Samsung'un çalışmaları da meyvesini vermeye başlamış gibi görünüyor.

Samsung'un cebi, çok gelişmiş bir otomatik odaklanma özelliği ile, bir saniyeden çok daha kısa bir sürede yüksek kalitede resim çekebiliyor.

Fiyat

Bu ceplerden hangisini alacağınıza, hangisinin daha ucuz olacağına göre karar verecekseniz, maalesef her ikisinin de aynı fiyatta, ve en pahalı ceplerden olacaklarını söylemeliyiz. Ama ikisinin de firmaların amiral gemisi olduğunu düşününce bu beklenmedik bir durum değil.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 92 Yorum

Son Android versiyon olarak 4.4.2 dir. 4.2.2 değil...bilginize

Sony Xperia Z2: şık, zarif, estetik, sağlam, albenili... Daha ne olsun...

Karşılaştırmak hata tabiki z2 büyük ihtimal samsung un rEhberi gene 19 saniyede aciliyodur milleti donanımla kandircak yemezler artık.

tabi ki z2 dusunmeye gerek bile yok

Cevap belli z2

z2 hem şık,hem daha çok bilgilere sahipdir. samsung benimçin çok kötü bir mobildir. iphone,sony,LG almanız meslehetdir. ben Azeriyim baküde cep telefonlarının satışıyla meşgulum. kim neyi bilmek isterse sora bilir.

Koy suraya antutu testini AZ fark felan yalan..

Telefonu değiştirirsem Z2 almayı düşünüyorum. S5 64 bit olmadı, RAM'de yetersiz. Z2 almazsamda 64 bit işlemcili telefonları bekleyeceğim. S4 yetiyor şu an. 4.4.2 sürüme güncelledim. Şarjda iyileşme mevcut. Yeter yani. Artık bir noktadan sonra YAZILIM daha çok önem kazanacak. S4 yapılan da iyileştirilmiş bir üst sürüm yazılım. Kısacası yazılım diyorum gelişmeli. Çok düşük sistemlerde bile çalışmalı.

Z2 çok iyi, ramın 3gb olması çok çok avantajlı, galaxy s'den çok daha iyi işlem yapacaktır.

z2 forever

S4 kullanicisiyim ama ikisi nin arasında bir seçim yapacak olursam tabikide Z2 çünkü hem şık hemde s5 göre daha iyi malzeme den üretilmiş.

sony xperia z2

şu kıyaslamaya bakıldığında Sony çok büyük bir fark atmasa da; sağlamlık, pil gücü ve ekrandaki renk gerçekliği açısından farkını ortaya koyuyor. benim kararım şu anda bir S4 kullanıcısı olarak artık Sony'den yana olacak.

sony iyi hoş da ekran kalitesi IPS yanında çok sönük saçma sapan bir ekran olarak kalıyor. tft ekran mı kaldı bu devirde??

@26 Mar 2014 12:19 Mı acaba? yorum yapmadan bi araştırsaydın keşke...Z2nin ekranı İPS zaten...Ve Trüliminos desteği sayesinde amoledden daha geniş renk gamı ve parlaklık sunuyor... Burda note 3 ile karşılaştırması var... https://www.youtube.com/watch?v=YQP-JGwNmzA

@26 Mar 2014 12:19 z2 nin ekranı Tft değilki ips ekranı var

byle bir konuya gerek yoktu tartışmasız z2 <3

Nokia Lumia 1520

@26 Mar 2014 12:36 evet süper fırıncı salih abi almış çok memnun pideleri yanmadan çeviriyorum akşam eve götürüp tepsi olarak kullanıyorum çok yönlü diyor

@26 Mar 2014 12:36 sen çok yanlış gelmişsin :)

@26 Mar 2014 12:36 beğenmeyenler nokia lumia 1520'yi araştırmayanlar olduğu nasıl da belli !!!!

@27 Mar 2014 21:54 bu cümlen üzerine araştırma yaptım, her konuda Z2 öne geçiyor. teşekkür ederim, yine bizi haklı çıkardığın için :)

Xperia z2 nin ekrani pili ve tasarimi en ust seviye, ayrica z2 yi tasimak, gorunusu ile insana ayricalik katar :-)

tabi ki Sony kalitesi tartışılamaz....

Sayfanın her iki yanında samsung galaxy S5 reklamları...Sizce adil olur mu? Siz adil olalım gibi yapmışsınız ama olamamışsınız. Şu anda kullandığım akıllı telefon Samsung. Bu markaya itirazım yok ama Sony geri döndü. Her zamanki gibi çok kaliteli, çok asil, çok yakışıklı. Siz ne derseniz deyin, ne yazarsanız yazın aradaki farkı biz de görüyoruz. Reklam bağlantılarımız da olmadığı için daha geçerli kararlar verebiliyoruz. Kısmetse satışa çıktığı ilk günlerde bir Sony Xperia Z2 sahibi olacağım. Reklamlar sizi ilgilendiriyor, bizi değil. Lütfen adil olmaya çabalayın. Ha! Son bir söz, kalitede Sony'ye yaklaşabilseydi vallahi Samsung almayı da düşünebilirdim. Sony geri dönünce Samsung'un tasarım ve kalite konusundaki eksileri açığa çıktı.

@26 Mar 2014 13:49 sony'den kaç para maaş alıyorsun samsungu savunmak için yazmıyorum aynısı tüm telefon futbol takımı vs için geçerli ne kullanıyorsak en iyisi o zaten

Sizin bu yorumunuza bir yorum da biz yapalım; "Ne şiş yansın ne kebaap" demişsiniz.

s5teki güç tasarrufundan bahsetseydiniz? 10% ile günü çıkarıyor

@26 Mar 2014 14:12 iyi kullan sen plastik çöpü .artık kalan pillede bol bol tansiyonunu ölçersin.

@26 Mar 2014 14:12 o Tasarruf modunda iken akıllı telefon özelliklerinden hiçbirini kullanamıyorsun. Kullanmayacaksan Nokia 1100 al, %10 ile 5 gün idare edersin.

Cevap belli xperia z2

İkisi de ortalama gelire sahip kullanıcılar için fazlasıyla pahalı. S5 mini çıksın o da su geçirmez olursa alabilirim bir telefona bin tl den fazla vermeyecek ezici çoğunluk da sanıyorum aynı şekilde düşünecektir. Yurtdışında 599 dolara sim kilitsiz verilen Z1 Compact'ı bile 2100 TL e satan Sony Türkiye distribütörünü de tebrik ediyorum bu telefon ancak bu kadar kötü bir fiyat politikasıyla pazarlanabilirdi...

@26 Mar 2014 16:02 ortalama gelir derken bizim millet asgari ile çalışır en pahalısını alır gelirin ne önemi var :))

tabiki XPERİA Z2

z2 gerçekten bi ayrı duruyor sony yapıyor

Tabi ki z2 zaten şu anda z1 kullanıyorum telefon her yönüyle kaliteli

@27 Mar 2014 20:50 Kardeş oyun oynarken veya internette gezinirken ısınma olayı oluyormu ?

2010 senesinden beridir sırasıyla samsung galaxy s,s2,s3 ve note 2 kullanan birisi olarak samsung devrim burada sona ermiştir teşekurler sony.

@27 Mar 2014 22:37 maşAllah her sene telefon değiştirmişsin elindekiler mi çabuk bozuluyor sen mi çabuk bıkıyorsun ne özelliği olursa olsun demek ki çokta önemli değilmiş cebinizde ki paranın kıymetini bilin

@28 Mar 2014 19:02 iyide 4 yılda 4 telefon her yıl bir tane kullanıyom :) teşekurler hocam düşünmenizden dolayı :) ama artık sony zamanı

S5 cok fazla ozellik olarak tam bir "akilli telefon" Ben s4 kullaniyorum onun ozellikleri hicbir telefonda yoktu. G2 de birazi var. Sony de cok saglam teledon ve Z1'deki cerceve ve ekran sorununu cozmusler. Biraz da samsung gibi servis ve ozelliklere onem versiler o zaman 4 4luk telefon olur iste. Ama ben G3 u bekleyecegim.

@27 Mar 2014 23:40 Samsung biraz da özellikleri şişiriyor. Aslında Samsung'daki uygulamaların çoğu Sony'e de yüklenebiliyor. Smartband çıktı mesela. SmartWatch 2'de var. Ve Sony'nin aksesuarları Samsung'tan çok daha makul bir fiyatta. O sensörleri de çoğu kişinin kullanmadığını gayet güzel biliyorum. Çünkü ben de S4'ü satıp Z1 aldım. Samsung sadece bunları reklam malzemesi yapıyor. Sony'i de bilen alıyor.

@27 Mar 2014 23:40 Samsung servis anlamında gerçekten üstün dediğin anlamda, çok geniş bir servis ağları var. Samsung S5'te gerçekten çok özellik var, ne iPhone 5S'te ne başka bir telefonda o kadar özellik yok. Ancak ne kadarı işimize yarıyor düşünmek lazım.

@27 Mart 2014 23:40 İnan g3ün göründüğü gibi bir telefon olmadığını tz vakit anlayacaksın Z2 TABİKİ

Metnin 4.sayfasında "Android'in en son sürümü olan 4.2.2'yi kullanıyorlar." demişsiniz ancak 4.2.2 değil 4.4.2 olması gerekiyor lütfen düzeltin.

Ben s4 kulandım ama z1 de çok merak ediyordum...sonunda dayanamadım dayanamadım ve z1 aldım..gerçekten z1 karizması ve kalitesi çok çok üstünmüş.

Akıllı telefonda görünen o ki son noktayı SONY koymuş alkışların en büyüğü sana. altın nerede olursa olsun değerinden bir şey kaybetmez...

sony daha iyi samsung ne ki plastik yığını

sahsen ne sonye nede samsunga verecek 2200 tl param yok ozellıkle sony tr yonetımının trdekı fıyatları cok fahıs ve 2. el pıyasası olmayıp 0 ıda cok pahalı mıllletın samsun almasının ana nedenı sony ve htc gıbı fırmaların fahıs ve ucuzlamayan fıyat polıtıkaları...telefonlara gelınce sony cıtayı hergun yukarı tasırken samsungda dusuruyor.samsungun bu tasarmına ıp sertıfıkaları gıtmıyor bence samsung artık otekı fırmaların kendı tasarımlarına enjekte ettıgı ozellıklerı taklıt etmeyı bırakıp yenı bır tasarım yoluna gıtmelı androıdde rekabet cok yogun ve samsungun marka degerı her gecen gun erıyor su 3 fırmada dua etsınler cınlı fırmalar dunyaya acılamadılar yoksa sony samsung htc nal topluyorlardı bu fahıs fıyatlarla

Sony bilgisayar sektöründen artik çekilme kararı aldi ( dunya genelinde %30 luk bir düşüş var bilgisayar satışlarında) tablet ve cepte ise %60 lik büyüme var. Sony bir iki yil icinde dünyada bu konuda tek basına lider olacak bence. Bu konuda zaten aciklama yapıyorlar. Sony xperi z2 bu konudaki ilk telefonları. Simdiden en iyi telefonu uretiler. Gelecekte neler üretecekler tahmin etmesi zor degil. Acik ara Sony geri kalan telefonların hepsi taklit ve çalıştı samsung iPhone taklit etti diğerleride samsungu taklit ediyor samsung simdi Sonyi de taklit etmemeye calisiyor. Su geçirmez , toz geçirmez ozeligiyle. Kalite =Sony

@30 Mar 2014 14:27 Sony telefonlar bence de alıp yürüyecek. Neden diye soranlar olursa şöyle diyeyim, Sony kaç yıldır kamera ve ses sistemlerinde hep öncü ve kaliteli işler yapıyor şimdi bunları telefona adapte ettiler mi gerisi yalan.

1 gb daha fazla bellek ufak bir farkmı ?

Z2 nin s5 den daha iyi olduğunu iddia edenler kafadan salliyorlar. Sanki hic s5 kullandiniz veya z2 sadece kagit uzerindeki teknik özellikler kuzenimde z var mal gibi telefon cokucek diye korkuyoruz simdiye kadar surekli canli olarak telefon karsilastirdim telefonlarin hizi birbirine cok yakin bi biri geciyo bi digeri oyundan oyuna değişiyor kalite olarak samsubg en iyisi degil tabi ama en iyi telefonu samsung üretiyor kişisel dusuncemdir ben samsung seviyorum suan s3 var lise bitince inşallah yine samsung almayi dusunuyorum

@30 Mar 2014 15:26 bu düşüncen normaldir, samsung senin gibi liselilere hitap ediyor ancak :)) o mal gibi dediğin Xperia Z'yi kullandığın s3 ile bir karşılaştır bakalım ne olacak

@30 Mar 2014 15:26 aynen kezban sen kalaxy s5 al lisede havan olur

@30 Mar 2014 15:26 Hadi abicim okulunu bitir azcık daha bilinçlen ondan sonra tartışmalara girersin....

@30 Mar 2014 15:26 "büyü de gel çocuk büyü de gel, hadi o yolları yürü de gel" diyorum sana. önce bi derslerine çalış, liseden mezun ol, üniversiteyi kazan, ondan sonra abilerinin arasına katıl tamam mı :)

@30 Mar 2014 15:26 daha fazla vurmayın beyler adam öldü :)

@30 Mart 2014 15:26 ahahahahah devam et bekleme yapma lütfen

ben sony xperia z1 kullanıcısıyım. görünen o ki z2 ye çok da farklı özellikler koyulmamış ufak makyajlar yapılmış. şimdi kullandığım telefon gerçek anlamda çok kaliteli arkadaşlarım ve çevremdekiler genelde samsung kullanıyorlar fakat ben sony aldıktan sonra bakış açıları değişti ve sony'e hayranlıkla bakmaya başladılar. kullanılan malzemeler kesinlikle kaliteli. samsung belli bir pazar yakaladığı için kalite bazında pek birşey yapmamaya devam ediyor. sony ise yakaladığı kaliteden taviz vermiyor. telefon alacaklara tavsiyem olsun sony'i kesinlikle göz ardı etmeyin. telefon performans olarak gerçekten üst düzeyde ve özellikle bataryası samsunglara göre neredeyse 2 kat daha dayanıklı üstelik suya karşı da ciddi derecede direnci var. Ayrıca ikinci el mikinci el bırakın bu işleri kullanmak için alıyorsunuz satmak için değil. madem satıcaksınız gidin altın alın paranıza yazık olmasın telefonla vakit kaybetmeyin boşuna!! işin özü kaliteyi hissetmek ve elde etmek istiyorsanız benim tavsiyem sony xperia z1 yada z2 almanız yönündedir tabi bütceniz elveriyorsa.teşekkürler..

Tabi ki z2 telefonu görür görmez kaliteli diyorsunuz s5e bakınca plastik bir arka kapak ve iğrenç bir tasarım

Gerçekten İkiside iyi telefon ama Ben elime Sony aldıgım zaman Bana Hiç iyi Hissiyat vermiyor Burada samsung övmüyorum ama samsung da iyi diyemem Kaliteli telefon istiyorsanız ( İphone 5s, HTC ONE (M8) dir. Tabi bu benim düşüncem Herkes için ayrı olabilir (Herşey özellik deyildiR.) TEŞEKKÜRLER.

@03 Nis 2014 15:44 Bilmiyorum ne kadar kullandın sony ama bence hiç kullanmadığın aşikar.Tam tersini söylemişin çünkü diğer hiçbir telefonda sony de ki hissiyatı, güveni bulamazsın.Ben akıllı telefon kullanmaya başlamadan önce çok araştırdım çok karşılaştırdım sony de karar kıldım ve o zamandan beri sony den şaşmadım.Yazdıkların inandırıcı değil arkadaşım hiç kusura bakma.

@04 Nis 2014 23:52 SONY ve diğerleridir. SONY i anlatmak için sadece SONY demek yeterlidir.

Nexus varken bunlara para verenler mi var ? Güldürmeyin beni

@03 Nis 2014 18:07 şimdiden gülmeye başla bence, bir çok kişi para vermeyi düşünüyor :)

htc one dan baska telefon tanımam

xperia z2 tabikide s5 ne ki onun yanında.s4 ten bi farkı yok saçma s5 samsung yine çuvalladı.

sürümleri 4.2.2 değil 4.4.2 olacak

Samsung'un gerçekten pazarda bir üstünlüğü var. Herhangi bir teknoloji mağzasına gidin, göreceksiniz ki 10 telefondan 9'u samsung'un. Ve aksesuar olarak da neredeyse tamamı samsunga ait. Millet şimdi nasıl alsın Sony? Genel görüş burdaki yorumlardan gördüğüm kadarı ile Sony tarafında ama satılacak olan gene Samsung olacaktır.

@The Benefit kardeş sonuna kadar katılıyorum sana ama sony kraldır. :)

Zevkler ve Renkler tartışılmaz..Samsung firması ilk kurulduğunda Makarna imalatı yapıyormuş nasıl olduda bu elektronik ve bilumum tüketim maddesi sektörüne girdi anlamıyorum :D tabii Sony ismi bile tek başına Kalite hissi uyandırıyor..neyse iyi günler :)

gerçekten samsung farklı ürünlerle pazar payını genişletiyor.Ürünleride farklı modeller olarak çıkarıyor.Samsung iyi bir marka.Sonyde fena değil tabiki.

arkadaşlar ben samsung s3 kullandım ve şuan Z1'i kullanmaktayım sony kalitesi tartışılmaz doğru ama şunu unutmayın sony kullanıcısı olarak ekran kalitesi canlılığı samsunga yetişmez Z1 LCD ekran varken S5 te Oled ekran var herkes biliyorki Oled ekranlar tartışılmasız daha mükemmel LCD ekranlarda parlama ve yansımada sözkonusu SONY nin diğer bir eksikleri aşırı ısınma nedeniyle cihaz hep uyarıyor veya programı sonlandırıyor ayrıca Sony ekran üzerindeki tuşları baya hatalı yapmış okdr boşluk bırakarak donunmatik tuşları oraya sığdırması bir aptallık bence bir işlem yaparken parmaklarımız o tuşların üzerine hep geliyor ama yinede bana derseniz tercihe göre samsung plastik malzeme olabilir ama ekran farkı ısınmama farkı ve kamera farkı ve daha hafif olma farkı. SONY gelirse o kasa boşluğu yerine dokunmatik tuş eklese ve ayrıca ısınma problemi,ekranda yansıma problemi çözerse SONY tartışmasız mükemmel olacak...

@13 Nis 2014 16:49 yoruma bakacak olursak tam bir samsung fanatiğisiniz. ancak bilmediğiniz şeyler var asamlar sony z2 de parlama olayını çözmüşler ısınma problemine gelince ben 1 yıl s4 kullandım oyun oynarken elimin aşarı derecede ısındığını rahatlıkla söyleyebilirim. şimdi samsung s5 ile sony z2 arasında kaldım ama tercihim %90 sony z2 olacak.

valla beyler kim ne derse desin teknolojik olarak sony hep önde lamı cimi yok diğer markalar isterse yok satsın...kamera olarak çözünürlük olarak uzun süreli şarj olarak...vs. vs

xperia z kullandım ardından note 3 kullanıyorum şimdi. 4 ayda note 3 telefonumun çercevesi soyulmaya başladı. 1 sene z kullandım cokta hor kullandım. telefonmusun be sony. 2200 tl para ver çerçeve soyulsun. samsung mu bir daha asla. adam gibi yapın su telefonu. hayatımda bir kez samsun aldım pişmanım. sövecem sovemiyorum. neyse yeter.

lg g3 geliyor gerisi hikaye...

Valla ben s5 alacaktım vazgeçtim sony xperia z2 piyasayı yalar yutar 2500 tl ye kadar değer diyorum ben . .

<3 SONY <3 18 yaşindayım ve lk hayranlıgım play statıon 2 den başladı SONY cok güzel bir marka isminin yazılısı şeklı bıle bır farklı SONY adamlar ılk ıcatları bulan kısıler ses kaydı radyo vs şimdi ise telefona odaklanmıs durumdalar yanı anlıcagınız samsung lg falan hıkaye bana plastıgı övmeyın bana gelıp ekranını ovmeyın bana gelıp burdakı SONY arkadaşlarıma samsung lg övmeyın bız salak veya dedıklerınıze ınanıcak olsak zaten samsung veya lg kullanırdık yanı kendı yalanlarınızı kendınıze anlatın bana gelıp takoz deme sıcak havada erır elınızdekı o plastık ;) arkadaşlar anladı benı;) o yuzden yedıremıyosan Z2 SONY OLAN YERE GELIP YAZI YAZMA ! çünkü sız cok konusunca salak oldugunuz ortaya cıkıyo plastık döküntüleri

Onu beşi bilmemde arkadaşlarla tatile gittik bir gece dayanamadik afedersiniz birazda alkolün etkisiyle havuza girdik. Telefonlarda üstümüzde neyse benim g2 arkadaşn htc one 15-20 dk suda durmayla mefta oldu. Xperia z sı olan arkadaşima o an çok imrendim kendi durumumada çok bozuldum. Telefonu yaptırdım ama g2 miyadini doldurdugnda bir z2 de ben alacam.

z2 oyunlarda aşırı ısınıyor

Bu satırları z2 den yazıyorum... Abi çok iyi yaaaa...

z2 yı hıcbır telefona degısmem s5 ın arkası ankı yara bandı gıbı lan o nedir oyle :DD herzaman z2

S5 kullanıyorum herseyi mukemmel ama z2 kullanmadıgım icin birsey soyliyemiycem S5in hakkını yemeyelim.

An itibari ile Sony android 4.4.4 güncellemesini gönderdi. büyük firmasın be

iPhone 3Gs kullanıyordum. S5 aldım.Baya rahat ettim aldıktan sonra. S5 sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışıyor. Z2 ben kullanmadım hiç ama kullanan arkadaşlarım var ve Z2 de çok iyi bir telefon.Ama Samsung'un menüsü olsun içeriği olsun kullanımı olsun daha rahat ve hoş geliyor insanın gözüne.Teşekkürler...

S5 ve Z2'yi gidip kendi ellerimle denedim. Xperia Z2'nin kamerası 1 saniye gibi bir sürede açılmasına rağmen S5'te 2-3 saniye gibi bir sürede açıldı. Menü arası geçişler S5'te hala yavaş ama önceki serilere göre hızlı. Z2 ise önceki serilere göre baya bir fark atmış. Ama Z2,S5'ten daha hızlı. Ekran teknolojisine gelirsek. Samsun çok parlak ve çok net resimler göstermesine rağmen renkleri pastelleştiriyor ve gerçek renklerden uzaklaştırıyor. Ama IPS ekran her zaman gerçek renkler vermekte. Bu durumdan dolayı Z2 bir adım öne geçiyor. Gece çekimleri her iki telefonda da başarılı. Xperia Z2 de uygulamaların açılışı olsun,ana ekrana dönüş olsun bir kasmayla karşılaşmadım. Galaxy S5'te ise biraz beklemeler mevcut. Kasa tasarımı olaraksa Samsung bu telefonda tasarımını biraz daha köpüksü plastiğe yönlendirmiş. Yani bugün bildiğimiz karton beyaz köpükler vardır. Bana verdiği his bu yönde. Xperia Z2 ise ön yüzeyin cam olup arka yüzeyin plastik hissi vermesi. Yani Sony bu telefonun arkasını gerçek tamperli camdan değilde cama benzeyen bir tür plastik kullanmış gibime geldi. Bu yönden her iki telefon arasında kararsız kaldım. Ama tasarım olarak Xperia Z daha şık görünmekte.

Abi artık classic şekildre telefon kullanmak istemiyorum.Tamam, s5 iyi buna diyecek bişey yok ama sıkılıyo insan bir süre sonra 5 yıldır aynı tasarım samsungun ne bileyim sony daha şekil daha güçlü gibi duruyor insana farklı haz veriyor. Z3 ü bekliyorum çünkü batarya çıkarılamıyor.Isınma da halledilir 4k Video şuan zorluyor telefonları alıcaksanız lg g3 veya sony alın bunlar iyi telefonlar

z2 kullanıcısıyım aldığıma hiç pişman değilim tam anlamıyla süper ötesi bir cihaz kuruşuna kadar hakediyor

samsung lolipop gönderiyor.siz hala kitkat la uğraşın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir