Galaxy S6, 1 ayda 10 milyonu gördü!

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in ilk ayında ne kadar sattığını açıkladı!

Galaxy S6 serisi 10 milyon adedi geçti

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S6 serisi, hem düz modeliyle hem de kıvrık kenarlı Edge modeliyle beğeni kazanıyor. Samsung'un bugüne kadar ürettiği en şık telefonlar olarak yorumlanan Galaxy S6'lar bu beğenin karşılığını satış olarak da alıyor.

Samsung, yeni telefonu için gelen talepleri karşılamakta zorlanırken, telefon piyasaya çıkalı yaklaşık 1 ay olmasına rağmen bugüne kadar mağazalara gönderdiği Galaxy S6 serisi telefonların adedinin 10 milyonu geçtiğini açıkladı.

Üst düzey bir Samsung yetkilisinin 10 milyon adet sınırının ne zaman geçildiğine dair ise bilgi vermediği dile getiriliyor zira daha önce Samsung Galaxy S4 ve S5 modellerinde 10 milyon adet sınırı 25 ve 27. günlerde aşılmıştı. Ancak öyle görünüyor ki S6 modelleri bu rekora ulaşamadı. Yine de fiyat olarak biraz daha pahalı olan S6 serisinin bu hızla 10 milyon adet barajını bir ay içinde aşması büyük bir başarı olarak kabul ediliyor.

Şirketin bu yıl içinde S6 serisinden toplam 50 milyon adet telefon satması bekleniyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

hadi canım son zamanda cevremde alan kimse görmedim hepsi s4 veya s5 aldı ve değiştirmiyor bir kısmıda iphone 6 aldı . eskisi kadar satamaz artık herkes doydu daha yeni s5 almış adam niye değiştirsinki

@20 Mayıs 2015 14:36 Samsung sadece tr de satılmıyor bunun amerikası çini ve daha bir sürü ülkesi var

@20 Mayıs 2015 19:35 türkiye de satılmıyor derken? Pardon ama neredeyse herkesin elinde ya elma yada samsung var. Satılmıyor derken neden kastettin?

@20 Mayıs 2015 19:35 Diğer ülkelerde daha mı farklı ? Onlar bir telefonu uzun yıllar kullanıyor.

Reklamını azaltıp 500 tl daha az fiyata satsalar herkes alır.

@20 Mayıs 2015 14:40 ben almam

@20 Mayıs 2015 14:40 S6'yi 500TL indirseler de farketmez, 2000TL de yine pahali.

Maksimum 2 & 3 milyon daha satar 50 milyonuda ruyasinda ggorur, piyasa doyuma ulasti baska pazara artik

bana göre samsungun ürettiği en kaliteli cihazlardır.

Kusura bakma samsung, fiyatın yaklaşık iki maaşım kadar. Satışlarına destek olamıyorum. Zaten alacak olsam da almam :-)

Nexus 5 le en az 2 yıl daha devam bu firmalar hersene aynı haltı yiyorlar az bir rötuşla kameranın mplini yükselt 1.9 ghz yi 2.2 yap sonra fiyatı 600 tl daha yükselt sat sonrada o telefon mesajı zor atsın en fazla 5 milyon daha satar okadar :))

Aynen arkadaşlara katılıyorum Samsung un ilk defa markasına fiyatınada siddetle karşı çıkıyorum artı pilde dusuk millet bu parayı kolay kazanmıyor...

Tarafsız olmak gerekirse artık mobil alanda donanımda bir numara Samsung markası yazılımda ise bir numara Apple markasıdır. Araştırın, başkalarının sözlerini ve de markaların satış stratejilerinin ürünü olan sözlerini tekrar tekrar papağan mantığıyla dillendirmeyin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir