Galaxy S6'nın ekranı, yine dünyanın en iyisi!

"Dünyanın en iyi telefon ekranı" hangi yeni telefonda? Cevap sizi şaşırtmayacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6'nın ekranı, yine dünyanın en iyisi!

Galaxy S5'in ekranının dünyanın en iyi ekranı olduğu, geçen sene yapılan testler sonrasında ortaya çıkmıştı. Şimdi ise DisplayMate, aynı testi tekrarlandı ve Samsung'un yeni telefonu Galaxy S6'ya, "dünyanın en iyi ekranına sahip akıllı telefon" ünvanını verdi.

Galaxy S6, Galaxy S5'in 1920x1080 çözünürlüklü ekranını 2560x1440 piksel çözünürlüğe yükseltiyor. Böylece Galaxy S5'teki 432ppi piksel yoğunluğu, Galaxy S6'da 577ppi gibi yüksek bir değere ulaşmış oluyor.

Samsung'un son amiral gemisi Galaxy Note 4, en iyi telefon ekranı ünvanını S5'ten almış olsa da yeni Galaxy S6, yüzde 20 daha küçük ekranına rağmen Note 4'ü geçmeyi başarıyor. Galaxy S6, DisplayMate'in ekran testlerinde birçok kategoride "en iyi" ile "mükemmel" arası puanlar alırken, sadece parlaklık seviyelerinde ortalama değerleri yakalayabildi.

Galaxy S6 Edge'i de test eden DisplayMate, kıvrımlı ekranlı telefonun ekranının performansının Galaxy S6'nın ekranıyla aynı olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

lg g3 en iyi ekran odulune nme olacak bosuna mı vediler onu

Şarjı daha çabuk bitecek ve pil değiştirilemediği için herkes şikayetçi olacak.

Diğer telefonları test etmeden nasıl en iyiyi seçiyorlar?

@11 Mar 2015 13:58 kardeş sen haber okuma ya

Display mate nedense sadece samsung telefon çıkarınca test yapıyor

Demek ki note 5 en iyisi olacak ;)

En iyi Ekran,islemci,Camera,Tasarim(edge) En Hizlisi Enn en Bitmez.Bos Yorum Yazmayinda Acip Youtube'daki Karsilastirmalara Bakin Bi Zahmet!!

G3 te 534 ppi:))

Tenolojid ebile tarafsız olamayan bi milletiz. Abi bırkaın el üretiyor parasını cebine sokuyor ne faydası var burda tartışmanın size para falan mı verecekler bi ürünü övünce okuyun geçin haberi.

@11 Mar 2015 15:43 Haklısın, el oglu yapıyo millet olarak takip ediyok. ticari kazancına devam ediyo. ceplerimizi boşaltıyok.

he he muhakkak öyledur

İsterse 10 sene daha en iyi ekran samsungda olsun bu leş telefonlara kuruş vermem verenide ciddiye almam

Yemişim ekranını hiç bir markanın donanımı umrumda değil ben yazılıma bakararım.. O da malum en iyi yazılım hangi markada...;)

bence 1000 ppilere ulaşmalı şuan çok yetersiz. mesela ben büyüteçle bakınca pikselleri görebiliyorum. ne biliyorlar benim büyüteçle kullanmayacağımı? mikroskopla bile bakınca görünmemeli! 150000 ppi olmalı!!!

birde renk tonlaması ve kontras inceleyin renk tonlamaları okadar iyi değil daha iyi ekranlar var.

Ya bırakın bu işleri herşey ppi değil hatta düşük olması şarj ve hız açısından daha iyi keşke full hd olarak kalsaydı da ekranı yani amoledi geliştirselerdi.Ama yine de en iyi ekran şimdilik samsungda fakat fark çözünürlük değil zira lg g3 te 2K ekrana sahip

en iyi ekran lg g4 dün ekranı olay bitti.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play