Galaxy S7'de neden USB-C yok?

Samsung, Galaxy S7'de neden USB-C'ye yer vermediklerini ilginç sebeplerle açıkladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S7'de neden USB-C yok?

USB Type-C, Android'li cihazları şarj etmek ve onlardan veri aktarmak üzere yakın gelecekte kullanacağımız bağlantı türü. Peki yeni tanıtılan LG G5'te bile USB-C varken, neden Galaxy S7'de bu port bulunmuyor?

Samsung ürün pazarlama baş direktörü Shoneel Kolhatkar, bu sorunun şaşırtan cevabını Techradar'a verdi.

1. Sebep, Samsung Gear VR

Kolhatkar, Galaxy S7'nin Gear VR ile micro USB üzerinden bağlandığını söylüyor ve ekliyor: "Başlığı altı ay önce alanların hayal kırıklığına uğramalarını istemedik." Gear VR'in üzerine USB-C - Micro USB dönüştürücüsü eklemek saçma olacağına göre Samsung, burada haklı görünüyor.

2. Hazır değilsiniz

Kolhatkar, "genel olarak piyasanın buna hazır olduğunu hissetmiyoruz" diyor. En son Nexus'lar USB-C kullansalar da micro USB'ye ihtiyaç duyan cihazların sayısı çok. Bluetooth kulaklıklar, GoPro Hero4 Session gibi...

3. Galaxy S7 Fast Charging işlevine sahip

Yeni Type-C standardının avantajlarından biri olan hızlı şarj, Galaxy S6'dan beri Samsung tarafından eski USB standardı üzerinden sunuluyor. Gerçekten de Galaxy Note 5 ve Galaxy S6'nın kısa şarj süreleri, testlerimizde bizi etkilemişti.

Tüm bunlar, USB-C'nin sonraki nesil telefonlarda yer alacağı gerçeğini değiştirmiyor. Ancak Samsung'un bizleri USB-C kullanmaya zorlamak istememesini anlayabiliyoruz. Özellikle Gear VR'ı ön sipariş verenlere ücretsiz olarak dağıtan Samsung'un, planını USB-C ile karıştırmamak istememesi oldukça doğal.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

mantıklı cevaplama olmuş.

iki yuva koyamaz mıydı, koyardı. Amma velakin o zaman S8 i nasıl satacaklardı, satamazlardı. Samsunk neydi, samsunk kelekti...

@24 Şubat 2016 08:42 iki yuva mantıklı olabilirdi. örneğin halihazırda Note3 sahibiyim, bilen bilir Samsung'un ilk ve tek usb 3.0 destekli telefonudur. Micro-usb ve Note3'ün kendi büyük uçlu sarj aletini kullanabilme olanağı tanınmıştı. Aynı politikaya gidilebilirdi:)

Baya saçmalamış. Hafıza kartı koymadıklarında da böyle saçmalamışlardı ama tükürdüklerini yaladılar hapur hupur. Klasik Samsung. Sığdıramadık vs. demiyorda...

G5' te bile ne demek? Lg'nin telefonları Samsung'dan daha iyi foto cekiyor, daha iyi ses sistemine sahip, daha modern arayuze sahip, daha cok guncelleme aliyor. Kisacasi LG Samsung'dan daha kullanisli ve performansli telefon uretiyor. Samsung'un adi var baska bir numarasi yok.

Usb C diye bağıranların en az yorudu Usb C nin ne olduğunu bile bilmiyor gelmiş burda milleti eksiliyorlar ne çok boş insan var ya.

Geleceğin standardı olmadığı sürece usb 2.0'a mahkumsunuz!

Yani bence olmaması iyi aldığım birçok aksesuarı dönüştürücü ile kullanmak çok saçma olcaktı bide onu taşıyacaktım.

@24 Şubat 2016 17:45 bi de disarda şarj bitince kalın uclu şarj aleti arar gibi USB c uclu var mi diye arayıp dururduk

Daha iyi ya LG g5 alanlar şarj bitince şarj aleti arayıp dururlar . ee o zaman surekli kendi şarj aletlerini tasisinlar yanlarında .d

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost