Galaxy S8 ve Note 8'de Bixby tuşunu iptal edin

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 telefonlarında fiziksel Bixby tuşunu nasıl iptal edebilirsiniz?

  • Levent Öztürk
Galaxy S8 ve Note 8'de Bixby tuşunu iptal edin

Eğer bir Galaxy S8 veya Note 8 telefonunuz varsa yada bu telefonlardan almak istiyorsanız, ilk dikkatinizi çekecek özelliklerden biri yeni Bixby tuşu olacaktır. Telefon ve kamera oldukça üst seviye olsa da, pek çok kişi telefonun sol kısmındaki Bixby tuşundan rahatsız olmakta. Her ne kadar bu tuş, telefonun kişisel asistan özelliğini sık kullanan kişiler için oldukça büyük bir kolaylık olsa da, asistanı kullanmayan kişiler için her sesi kısmaya çalıştıklarında veya telefonu ceplerinden çıkartmaya çalıştıklarında yanlışlıkla tuşa basmaları anlamına gelebiliyor.

Neyse ki bu tuşu kapatmak için bir seçenek bulunmakta. Bixby'yi çalıştırarak Bixby Home sayfasında Ayarlar (Settings – sağ üst köşedeki çark simgesi) menüsüne girdiğinizde, Bibxy Tuşu (Key) seçeneğini seçerek "Hiçbir şeyi açma" (Don't open anything) seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Eğer Bixby'nin en yeni sürümünü kullanıyorsanız, bu işlem çok daha kolay da olabilir. Ayarlar menüsünün üst kısmında, tuşu açıp kapamanızı sağlayan bir kart var.

Bu ayarlama ile telefonunuzun ekranının sol kısmından sağa doğru çektiğinizde Bixby'yi kullanmaya devam edebiliyorsunuz ancak fiziksel tuşa bastığınızda hiçbir şey olmuyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost