Galaxy Serisinin Adı Değişebilir!

MWC'de ortaya çıkan bilgiye göre Samsung, amiral gemisi serisinin isminde değişiklik yapmayı ciddi ciddi düşünüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Serisinin Adı Değişebilir!
Firma Galaxy S'lerdeki "S" harfini ve hatta sayıyı çıkarmayı düşünüyor

Samsung'un MWC 2018'deki en önemli duyurusu elbette Galaxy S9 idi, ancak firma geleceğe yönelik planları hakkında da bazı ipuçları verdi. Galaxy X'in geliştirme sürecinin devam ettiğini öğrenmiştik; şimdi ise bir sonraki Samsung amiral gemisinin adıyla ilgili bilgiler ortaya çıktı.

The Investor'e göre Samsung'un mobil bölümünün şefi Koh Dong-jin, bir medya konferansında Galaxy serisinin ismiyle ilgili sorulan bir soruya "Samsung, Galaxy'ye bağlı kalacak olsa da, S kısaltmasının veya numaralandırma sisteminin kalması gerekip gerekmediğini düşünüyoruz," cevabını verdi. Yönetici ismin nasıl değişebileceğiyle ilgili detaylara girmedi.

Bu açıklama, bizlere Galaxy S10'un Galaxy X adıyla çıkacağını söyleyen dedikoduları hatırlattı. Bu dedikoduya göre sonraki telefonlar, örneğin "Galaxy S11" piyasaya Galaxy X (2020) adıyla çıkacaktı. Parantezli isimlerin hayranı olduğumuzu söyleyemeyiz, bu yüzden Samsung'un özellikle amiral gemisi serisi için parantezsiz bir isim düzeni bulmasını umuyoruz.

Galaxy X adı şu an Samsung'un üzerinde çalıştığı katlanabilen telefonla ilişkilendirildiği için işler bu noktada biraz karışıyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play