Galaxy'lerini güncelleyenler sorun yaşıyor!

Başta Galaxy S7 kullanıcıları olmak üzere, pek çok Galaxy sahibi, son güncellemeden şikayetçi!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy'lerini güncelleyenler sorun yaşıyor
Kilit ekranında kalma ihtimalinize karşı, güncellemeden önce kilit ekranı güvenliğini devre dışı bırakmanızı öneriyoruz.

Android Marhmallow'a yükselten bazı Samsung Galaxy kullanıcılarının kilit ekranında takılıp kaldığı ortaya çıktı. Herkesi etkilemediği anlaşılan sorun, parmak izinin veya parolanın güncellemenin ardından kabul edilmemesiyle ortaya çıkıyor.

Sammobile'ın haberine göre sorunu Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4'te yaşayan kullanıcılar, findmymobile.samsung.com adresine giderek telefonlarını kilitleyip, ardından kilidi açabiliyorlar. Ancak bu yöntemin işe yaraması için telefonunuzu bir Samsung hesabıyla eşleştirmiş olmanız gerekiyor. Aksi halde Samsung müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekebilir.

Sorunun cihaz şifrelemesinin belirli cihazlarda varsayılan olarak devreye girmesinden ortaya çıktığı düşünülüyor. Bu işlev devredeyken cihaz açılırken kullanıcıdan bir desen, parola, parmak izi ya da pin kodu girmesi isteniyor. Benzer sorunun Samsung'un telefonları dışındaki diğer Android'li telefonlarda yaşandığına da rastlandığından, durum yalnızca Samsung'a özel olmayabilir. Firmadan sorunla ilgili yapılmış herhangi bir açıklama, şimdilik yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben sistem imajı alırken bile tüm güvenlik mekanizmalarını devredışı bırakarak imaj alıyorum. Samsung nasıl böyle bir hata yapmış anlamadım; çünkü parmakizi gibi, parola gibi güvenlik verilerinin mutlak surette korunması gereken bir durum sözkonusu...

Ben samsung galaxy i güncelledim hiçbirşey olmadı. Güncelleme yapmama rağmen sürüm değişmiyor. Kaç kere güncelledim sürüm aynı.

Marshmallow ile gelen s7 nin bu sorunu yaşaması mümkün değil çünkü zaten sorun sadece marshmallow a ilk kez yükseltilen cihazlarda yaşanıyor

Kendini yazılım firması zanneden donanım firmalarının birincisi nvidia (resmi ağızdan söylediler) ikincisi hp, üçüncüsüde samsung

@akMurat Çok kıt kafalısın. Hadi Samsung ve Nvidia neyse. HP'nin enterprise kategoride ürettiği yazılımları görsen "bele" kalırsın.

Bende Note 4 var, ben de güncelledim. Bende de enteresan bir şekilde Rehber'imdeki sık görüştüğüm kişileri direkt Rehber'imden sildi. Sonrasında formatlayıp Google Accounts üzerinden tekrardan alabildim tabi. Ama ne alaka yani.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play