Gaming Istanbul 2016'yı Canlı Yayında gezdik!

4 Şubat günü kapılarını açan ve "oyuncular için oyun fuarı" anlayışıyla yola çıkan GiST'i gezdik.

Gaming Istanbul 2016'yı Canlı Yayında gezdik!

4 Şubat günü kapılarını açan ve "oyuncular için oyun fuarı" anlayışıyla yola çıkan GiST'i CHIP Online ekibiyle beraber gezdik.

4-7 Şubat 2016'da İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Gaming İstanbul kapılarını dün 08.00'de açtı. GiST, oyuncular-oyun yapımcıları-yayıncılar ve büyük üreticileri aynı çatı altında birleştirmeyi hedefleyen bir organizasyon. 10.000 metrekare büyüklüğünde, Türkiye'de bir oyun fuarının kurulduğu en büyük alanda oyuncular ile buluşacak olan Gaming İstanbul'da Aral Game, Logitech, Gpay, G2A gibi büyük katılımcılar söz konusu.

Öncelikle GIST bir bilgisayar oyunları fuarı değil. Bir "oyun" fuarı. Oyunun her türüyle amatör veya profesyonel ilgilenen herkesin, ilgili her şeyin GIST çatısı altında yeri var. İster en gerçekçi FPS'leri veya futbol oyunlarını oynuyor olun, ister nostaljik 8-bit'leri, ister sadece masaüstü FRP'leri. İsterseniz, oyun kahramanlarını Cosplay yeteneğinizle canlandırın, fuarda yeriniz hazır. Gaming İstanbul, "oyunculardan, oyuncular için" bir fuar.Toplam 100.000 ziyaretçi kapasitesine sahip olan fuar alanında Uluslararası ve Türk oyun stüdyoları, dağıtımcıları, konsol, mobil oyun ve donanım üreticileri, oyun dernekleri, tasarımcıları ve geliştiricileri, medya kuruluşları ve sektör profesyonelleri hazır bulunuyor. CHIP Online, geleneksel Cuma günü canlı yayınlarında haftanın en büyük teknoloji olayı GiST'i konu aldı. Bir saat kırk dakika süresince fuardaki her yeniliğin peşinden gittik, stantları ziyaret ederek ziyaretçileri nelerin beklediğini göstermeye çalıştık, rastladığımız tanıdık yüzler ve yetenekli indie oyun geliştiricileri ile sohbet ettik.

Yukarıda GiST deneyimlerimizi izleyebilirsiniz, keyifli seyirler.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost