Geleceği Blokzincir Şekillendirecek

Blokzincir Türkiye Zirvesi MenaPay ana sponsorluğunda gerçekleşti.

Geleceği blokzincir şekillendirecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından"Blokzincirin Kullanım Alanları ve Potansiyelin Keşfi" temasıyla düzenlenen "Blokzincir Türkiye Zirvesi 2018" Ankara'da gerçekleştirildi.

Blokzincir Teknolojisi Türkiye'de kriptografi ve para transferi hakkında düşünüleni değiştirerek kalıcı veriyi dağıtık saklama teknolojisinde de devrim yaratan bir alan açtı. Blokzincir altyapısına sahip hizmet Menapay; kripto para aracılığıyla dijital ödeme sisteminin getireceği güveni, hızı ve şeffaflığı anlattı.

Blokzincir Türkiye Zirvesi ana sponsoru MenaPay

Etkinliğin ana sponsorluğunu Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki (MENA Bölgesi) ilk İslami hukuk kurallarıyla uyumlu ödeme sistemi olan MenaPay üstlendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu'nun da yer aldığı zirvede yerli ve yabancı çok sayıda misafiri ağırlandı.

Blokzincir Türkiye Zirvesi 2018'de, 11 ülkeden 40'ın üzerinde uzman

Blokzincir Türkiye Zirvesi'nde gerçekleştirilen konferansta, blokzincirin etkilediği alanlar ve sektörler değerlendirildi. Teknolojik engeller, mevzuat ve kanunlarla ilgili düzenleme çalışmaları konuşuldu. Üç gün süren etkinlikte ve düzenlenen çalıştaylarda 11 farklı ülkeden 40'ın üzerinde alanında uzman konuşmacı sunum yaptı.

İslami kurallara uygun ödeme sistemi : MenaPay

Ödeme sistemleri alanında uzmanlaşan MenaPay, zirve kapsamında yaptığı sunumda çalışmalarını katılımcılara sunarak büyük beğeni topladı. MenaPay İş Geliştirme Direktörü Burak Erdir "İslami Finans Kurallarına Uyumlu Blokzinciri ve Orta Doğunun Dijitalleşmesine Katkısı" konulu sunumundaOrta Doğu'da yüzde 84'lük bir kesimin dijital ödeme sistemlerine uzak durduklarına dikkat çekerek İslami kurallara uygun bir ödeme sisteminin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olabileceğinin altını çizdi.

Blokzincir Zirvesi ile ilgili olarak görüşlerini paylaşan MenaPay CMO'su İlker Çıkrıkçılış unları söyledi; Ankara'daki Blokzincir ekosisteminin olgunlaşmasını görmek bizim açımızdan mutluluk verici. Önümüzdeki yıl bu etkinliğin çok daha büyük olacağına ve Ankara çıkışlı çok daha fazla proje olacağına eminim. Blokzincirin düşük maliyet, güvenlik, gizlilik, hız ve açık kaynak varlıklar sayesinde geleceği şekillendireceğine inanıyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Ülke olarak üzerimize düşen görev, blokzincir teknolojisini en iyi hale getirmek ve bu endüstriden üstümüze düşen payı almak." dedi.

Blokzincir Türkiye Zirvesi 2018'de, Türkiye'nin finansal ve teknolojik olarak ilerlemiş, yetenekli, çalışkan ve pratik çözümler üretilebilen bir merkez olduğu vurgulandı. Blokzincirin getirebileceği devrim niteliğindeki ürün Menapay, hizmet ve fikirleri; kiripto para aracılığıyla dijital ödemelerin sağlayacağı rahatlığı gözler önüne serdi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play