Geleceğin kılıfları korumaktan öteye geçecek!

Geliştirilmekte olan bu telefon kılıfı, kılıflara bakış açınızı kökten değiştirecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Geleceğin kılıfları korumaktan öteye geçecek! Geliştirilmekte olan bu telefon kılıfı, kılıflara bakış açınızı değiştirecek!

Telefonunuzu kılıfla kullanmayı sevmiyorsanız, ikinci bir ekran olarak kullanabildiğiniz bu kılıf fikrinizi değiştirebilir. Ekran alanı, telefonlarımızda en çok önem verdiğimiz özelliklerden biri olduğuna göre kılıfta saklanan bir ek ekranın sanırız kimseye zararı olmayacak.

Microsoft ve University of Applied Sciences Upper Austria ortaklığıyla geliştirilen kılıf, telefonunuzla yeni etkileşim yollarının önünü açıyor. Örneğin harita uygulamasında haritaya yaklaşmak için kılıfın köşesini kıvırmanız yeterli oluyor. Kılıf içerisindeki piezoelektrik devre, dokunmaları, sıkmaları, kılıfı tam olarak nasıl büktüğünüzü algılayabiliyor. Tüm bu hareketler, uygulamalarda çeşitli kısayollara dönüştürülebiliyor; böylece uygulama içerisinde daha hızlı dolaşabiliyorsunuz.

Kılıfın üzerindeki düşük güç tüketimli e-ink ekran, telefonunuzun ekranına ek bir ekran olarak kullanılabiliyor. Örneğin kopyaladığınız içerikler, yapıştırma işlemini kolaylaştırmak amacıyla sol tarafta bir süre görüntüleniyor. Veya sol tarafta yol tarifine bakarken telefonunuzu kullanarak epostalarınıza cevap verebiliyorsunuz.

Mayıs'ta Computer-Human Interaction konferansında gösterilecek olan FlipCase, şimdilik sadece bir araştırma projesi. Ancak teknoloji zamanla telefonlarımıza ulaşarak onların kullanımını daha da kolaylaştırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Desenize kılıfı korusun diye ekran koruyucu ve kılıf almamız gerekecek. :)

Aplle yada Google'ın yerinde olsam bunu yapan firmayı satın alırım hemen. Aslında Turkcell'in yöneticileri de bu fırsatı görebilmeli ama...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost