Girişimciler ve mentorlar buluştu!

İnternet sektörünü ele alan bu etkinlik, girişimcileri Türkiye'deki önemli isimlerle buluşturdu!

Ali Sabancı'dan genç girişimcilere tavsiyeler

Ali Sabancı'dan genç girişimcilere tavsiyeler
Ali Sabancı

Ali Sabancı'dan genç girişimcilere tavsiyeler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kulübü Başkanı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, konuşmasında kendi gözlem ve deneyimlerinden yola çıkarak genç girişimcilere fikir vermek amacıyla önerilerde bulundu. Sabancı, girişimcilik ekosistemiyle ilgili beklentilerini ise şöyle özetledi: "Türkiye'nin 2023'deki hedefine ulaşmasında yeni girişimcilerin rolü çok önemli. Artan girişimci sayısının bizi bu hedefe ulaştıracağına inanıyor ve bu nedenle TOBB GGK olarak rol model sayısının artmasını sağlayan her türlü etkinliği destekliyoruz. İleride GBA Mentor Clinic gibi etkinliklerin sayısının artmasını diliyoruz."  

Mentor Clinic'te Silikon Vadisi atmosferi

Günün geri kalanını mentorluk görüşmelerine ayıran GBA, işini geliştirmeyi ve teknoloji alanında ilerlemeyi düşünen 300 girişimciye, 35 mentordan dilediğiyle 20 dakika boyunca birebir görüşme fırsatı sundu. Emre Kurttepeli, Nevzat Aydın, Fırat İşbecer, Arif Akdağ, Cem Soysal, Melih Ödemiş, Haluk Elçi, Ömer Faruk Akarca, Ömer Hızıroğlu, Ayşe İnal, Orkun Tekin, Devrim Ziya Tavil, Fırat Yalçın, Orkun Saitoğlu, Robert Schwentker, Cenk Bayrakdar, Ziya Alemdar, Bora Yılmaz, Cem Baydar, Osman Ünsal, İbrahim Coşkuner, Duygu Eren, Burak Yaman, Murat Tortopoğlu, Bora Akman, Emre Özbek, Serkan Ünsal, Furkan Gül, Erman Turan, Kutlu Kazancı, Duygu Öktem, Elbruz Yılmaz, Aydın Birik, Asuman Bayrak ve Barış Ruacan girişimcilerin danışmanlık aldığı mentorlar arasında yer aldı.

Toplantı için Silikon Vadisi'nden gelen ve PayPal bünyesinde Hızlandırıcı ve Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Robert Schwentker ise, Mentor Clinic'in ilgi odaklarından biri oldu.

TEB'in ana sponsorluğunu üstlenmesinin yanı sıra PayPal'ın Gold, Turkcell'in de Silver sponsor olarak yer aldığı Mentor Clinic II'ye İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve KTH partner düzeyinde destek verdi. Etkinliğe katılamayanlar ise, konuşmaları Pozitif TV'nin internetteki canlı yayını üzerinden takip etti (www.pozitiftv.com/GBA).

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Ali Sabancı'dan genç girişimcilere tavsiyeler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir