Gizli kalan yeni WhatsApp özellikleri!

WhatsApp'a yakın zamanda ilave edilen ve çok bilinmeyen bu işlevlerden haberiniz var mı?

  • Zeynel A. Öztürk
Gizli kalan WhatsApp özellikleri!

WhatsApp'ın en son güncellemesiyle WhatsApp'ı açmadan mesajlara cevap verebilme gibi yeniliklere kavuştuk. Peki popüler sohbet uygulamasının son sürümünde ilginizi çekebilecek başka hangi yenilikler var?

En çok kimle konuşuyorsunuz: iOS kullanıcısı iseniz, en çok hangi arkadaşınızla sohbet ettiğinizi bulmak için Ayarlar'ı açın ve Hesap > Bellek kullanımı yolunu izleyin. Burada hangi kişiye toplam kaç mesaj gönderdiğinizi bulabilirsiniz.

Kalın, italik yazın: Yeni metin biçimlendirme seçenekleri sayesinde yazdığınız mesajları kalın, italik veya üstü çizili hale getirebilirsiniz. Kalın yazmak için *metin* italik yazmak için _metin_ üstü çizili şekilde yazmak için ~metin~ şeklinde yazın.

Ayarlara hızla ulaşın: Kişilerin fotoğrafına uzun dokunarak sohbetleri belirli bir süre sessize alabilirsiniz.

Video kaydedin: WhatsApp'ın son Android güncellemesi, uygulama içerisinden hızla video kaydı yapmanıza ve arkadaşınızla paylaşmanıza izin veriyor.

Fotoğraf ve video kaydetmeyi kapatın: Telefonunuzdaki alan kısıtlıysa, WhatsApp'ın size gelen resimleri ve videoları otomatik olarak kaydetmesinin önüne geçebilirsiniz. Ayarlar > Veri kullanımı yolunu izleyin ve "Otomatik medya indirme" altında hangi dosya türlerinin otomatik olarak indirileceğini seçin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

sonuncu özellik favorim .telefon çöplüğe dönmüyor zamanla

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost