Gmail hacker tehdidi altında!

Las Vegas'taki bir konferans, Gmail hesaplarının kolayca çalınabileceğini ortaya koydu.

Google, kullanıcıları daha fazla bilgilendirmeli

Google, kullanıcıları daha fazla bilgilendirmeli

Hal böyle olunca herhangi bir saldırganın ağ üzerinde http://mail.google.com'dan sunulan bir resmi eklemesiyle birlikte tarayıcınız da bu cookie'leri, dolayısıyla Gmail ID'nizi göndermek durumunda kalıyor. Bu bir kez olduğunda ise artık saldırgan, şifrenizi bilmese de hesabınıza kolayca erişebiliyor.

Konferansta bu araçla ilgili konuşma yapan Mike Perry, Google'ı daha önce bu konuda uyardığını ifade ederek Google'ın bu konuda gerekli önlemleri almamasından yakındı. "Google, Gmail'e kazandırdığı bu yeni özelliği kullanıcılarına daha detaylı anlatmalı" diyen Perry, aksi takdirde kullanıcıların riskte olduğunun altını çizdi.

Eğer Gmail hesabınıza farklı PC'lerden erişmeye çalışıyorsanız, hesabınıza giriş yapmadan önce https://mail.google.com adresini adres çubuğunuza yazarak bu işlemi yapmanızda yarar var. Böylece Gmail'in SSL sürümüne ulaştığınız için bu gibi problemlerle de uğraşmak durumunda kalmayacaksınız.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Phishing değilmi bu ?? burda yazanlardan öyle anlaşılıyor ...

Bu sorun daha öncede vardı, yanlız aracı yoktu, artık toolkit haline getirildiği için herkes kullancaktır. Bu sorundan kaçmanın yolu 'beni bu bilgisayarda hatırla' seçeneğini seçmemektir, veya outlook ve benzeri bir e-posta yazılımı kullanılabilir.

'beni bu bilgisayarda hatırla' seçeneği seçili olsa bile halen tehlike yoktur, çünkü ancak şifrelerinizi çalmak amacı ile tasarlanmış olan bir web sitesinin linkini tıkladığınızda böyle birşey başınıza gelebilir, mesela bir porno banner veya tıkla tirilyonlar kazan linkleri gibi.

way bea xss in aracını yapmışlar :D işe bak biz de hala xss bulup onu çalıştırabilmek için kasıyoz :D hack yapmak bile bozuldu artık 5 yaşındaki veletler bile hekır oldum abeeeey diye karşımıza çıkıyo yazık be yazık.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Google, kullanıcıları daha fazla bilgilendirmeli
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir