Google Chrome'dan Firefox'a rest!

Firefox bombayı patlatır da Chrome hiç altında kalır mı? İşte Google'ın son Chrome hamlesi...

  • Gökay Özbudak
Google Chrome'dan Firefox'a rest!
Ödüller doğru yola teşvik ediyor...

Mozilla'nın ürünlerindeki güvenlik açıklarını bulan güvenlik araştırmacılarına verdiği ödülü, 500 dolardan 3.000 dolara arttırdığını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Mozilla'nın yolunda giden Google da, Chrome'daki açıkları bulanlara vereceği ödülü arttırdığını açıkladı.

Ocak ayında bu ödül programına başlayan Google, en kritik seviyedeki açıkları bulanlara 1.337 dolar veriyordu. Ödülün artmasıyla bu sayı artık 3.133 dolar oldu.

Google bugüne kadar kritik bir hatayı bulan, bir araştırmacıya 1.337 dolar ödül vermişti. Bunun dışında ise altı tane 1.000 dolarlık ve 15 tane 5.00 dolarlık ödülü de daha küçük açıkları bulan güvenlik araştırmacılarını dağıtmıştı.

Firmaların bu konudaki rekabeti de en çok güvenlik araştırmaları yapan kişilere yarayacak gibi duruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu tür rekabetlerden her zaman kullanıcılar kazanır..

Google bugüne kadar kritik bir hatayı bulan, bir araştırmacıya 1.337 dolar ödül vermişti. Bunun dışında ise altı tane 1.000 dolarlık ve 15 tane 5.000 dolarlık ödülü de daha küçük açıkları bulan güvenlik araştırmacılarını dağıtmıştı.

kucuk acık bulana daha cok odul vermısler =))

Geliştiricinin maaşından kesmesinler :)

İyi, güzel de o küsürat n'oluyor onu anlamadık be Google. :)

Chrome gibi acemi bir browserda açık bulursam bunu başka alanlarda paraya çevirmeyi tercih ederim sayın googlesever seyirciler, kazancı daha yüksek olur çünkü.

Ben Chrome`yi seviyorum. Cok kullanisli. Aciklar hepsinde var. IE daha kullanisli olursa ona gecerim. Ama IE haddinden fazla yavas

"Google bugüne kadar kritik bir hatayı bulan, bir araştırmacıya 1.337 dolar ödül vermişti. Bunun dışında ise altı tane 1.000 dolarlık ve 15 tane 5.000 dolarlık ödülü de daha küçük açıkları bulan güvenlik araştırmacılarını dağıtmıştı.

kucuk acık bulana daha cok odul vermısler =))"

5.000 dolar değil 5.00 dolar yazılmış aslında hem sizde hemde yazıyı yazan editörde hata var :)

Aslında evet Vista fazlasıyla sistem kaynağı türketmekte. Ama Vista'yı kötüleyen Microsoft'un bir kaç ufak hatası var bence.

1- Bana "mecburen" bu işletim sistemini dizüstümle beraber verdi. Home Basic lisansını aktif ettiğimde de utanmadan Home Premium versiyonunun dizüstü bilgisayarlar için en iyi çözüm oluğunu ve nedenlerini sıraladı. Bir de ne göreyim zaten o özellikler Basic sürümünde de varmış.. :S

2- Vista'yı kötülerken Windows 7'nin Vista'nın düzenlenmiş bir hali olduğunu kendi ağzından kaçırdı..

3- evet yavaş çalışıyor olabilir. Yaratıcı programlarda sorunlar çıkarabilir ama internet ve ofis işleri için kullandığım dizüstümde bana yeterli geliyor.

Bu kazığı yedikten sonra bir de bana mail atıp sadece bilmem kaç yüz liraya Windows 7 alın diye e-posta yolluyorlar..

Bundan sonra lisanssız yazılım kullanmayan bir tüketici olarak kesinlikle Microsoft işletim sistemlerine ve Office ürünlerine para vermeyeceğim. Masaüstümde Ubuntu kullanıyorum ve son derece memnununum. Dizüstümde kullanmam gereken bazı Windows uygulamalarından da kurtulduğum anda dizüstümde de geçeceğim.

Her şey bir yana Windows 7 kesinlikle iyi bir işletim sistemi. Pahalı ama iyi bir işletim sistemi.

Bu "kazığı" (Microsoft'un deyimiyle!!!) yemeseydim belki Windows 7 için lisans alabilirdim..

Son söz olarak Vista ile mutlu ve huzurluyum.. Ama yerine sevemem de demiyorum..

chrome gerçekten güzel bir tarayıcı. güvenlik konusunda biraz zayıf ama hızı herşeye değer. yalnız 20 den sonra flash sayfa açınca donmalar başlıyo. ben firefoxta 87 sayfa açmıştım flash olarak. onuda çözdüler mi temelli chrome yerleşirim..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play