Google'dan Android'e yeni kamera uygulaması!

Google, kendi ceplerine özel bir Andorid uygulamasını daha geliştirerek tüm ceplere sundu!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan kamera uygulaması: Google Camera

Google, kendi kamera uygulamasını Google Play üzerinden tüm cepler için indirmeye sundu. Android 4.4 KitKat'takinden biraz farklı görünen uygulama, daha temiz bir arayüze ve birkaç geliştirmeye sahip.

Google'a göre Google Camera uygulamasındaki yeni Lens Blur işlevi, geniş optik sistemlere gerek duymuyor ve tüm optimizasyon tekniklerini telefon üzerinde kullanarak etrafın 3 boyutlu bir modelini oluşturuyor. Bu şekilde bir nesnenin ön plana çıkmasını, geri kalan alanların bulanık görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Örnekler için ikinci sayfamıza göz atabilirsiniz. Photo Sphere işlevine de sahip uygulama, ön izlemeleri her zaman yüzde 100 boyutunda gösteriyor, böylece çekmeden ekranda gördüğünüz fotoğraf ile kaydettiğiniz fotoğraf, aynı oluyor.

Uygulama basitliğe önem verdiğinden, ihmal ettiği birkaç işlev de var. Örneğin beyaz dengesi ayarını bulmanız mümkün değil. Modlar arasında geçiş yapmak için Moto X'te olduğu gibi soldan içeriye doğru sürüklemeniz yeterli oluyor.

Lens Blur'la çekilmiş iki fotoğraf ve indirme bağlantıları, ikinci sayfada.

Lens Blur'dan iki örnek, indirme bağlantıları!

Android 4.4'lü ceplerde Google Camera'yı hemen denemek için

Android 4.4 KitKat ve üzeri ile çalışan tüm Android'li cep ve tabletlerle uyumlu olduğu bilgisi verilen Google Camera, Google Play'den indirilebiliyor. Android 4.4'lü cihazınızın desteklenmediği hatasını alıyorsanız, alternatif olarak APK dosyasını buradan veya buradan direkt olarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

paket çözümlemede sorun var hatası alıyorum

Nexus 4 de denedim blur olayi guzel olmus fakat biraz çözmek lazim işi birde kamera odagini kaybettim cikmiyor anlamadim acikcasi

11.28 deki arkadaş Android 4.4 altı sürümü kullanıyorsan paket çözümleme hatası alman normal.

google play de bulamadım bu uygulamayı, indirme bağlantısını bi kontrol edermisiniz

google play de bulamadım bu uygulamayı, indirme bağlantısını bi kontrol edermisiniz

Neden daha alt sistemlere de uygulanmıyor böyle programlar, neden insanları sürekli en yeniyi almaya itiyorlar

Bi Nokia olamadılar gitti

Uygulama google play de yok

Sen de yorum yaz