Google'dan Microsoft'a Office cevabı!

Microsoft'un Android ve iOS'a sızma planına Google'ın cevabı, işte bu 2 yeni uygulama oldu!

  • Cem Şancı
Google'dan Microsoft'a Office cevabı!

Microsoft, Apple iPad kullanıcılarına özel olarak Office for iPad uygulamasını yayınlayarak büyük ilgi toplamıştı. Öyle ki, Microsoft'un iOS kullanıcılarını Microsoft ekosistemine çekmek için ücretsiz olarak yayınladığı uygulama milyonlarca kez indirilmişti. Bunun yanında, Office uygulamaları iPhone ve Android kullanıcıları için de uygulama marketlerinden indirilebiliyor.

Şimdi ise Google, hem Andorid, hem de iOS kullanıcıları için kendi ofis paketinin mobil uygulamalarını kullanıma sunarak bir nevi, Microsoft'a cevap vermiş oluyor. Google aslında online ofis servisi Google Docs'un mobil uygulamasını çok önceden yayınlamıştı ancak bu kez daha geliştirilmiş yeteneklerle ortaya çıkan Docs ve Sheets uygulamaları, aynı zamanda Google Drive uygulamasının da yerine geçiyor.

iOS için:
Google Docs
Google Sheets

Android için:
Google Docs
Google Sheets

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Google çok tehlikeli bir firma

Anlamadığım şey google android de quickoffice diye bir uygulama mevcut zaten bunların hepsini barındırıyor ayrıca pdf desteği de var..

5 para etmez

Kusura bakmasın ama Office'in yerini tutmaz.

Micro nunkiler daha kaliteli k.bakma gugıl amca

Android x86 RC1 sürümünü normal pcde denedim akici calisiyor Google bence Chrome os yaninda mutalak Androidde bazi degisilikler yapip pc dünyasina girmesi gerekiyor. Gireskop ile calisan programlarin ekran döndürme sorunu haricinde ufak tefek 3 4 tema degisikligi ile Android pc dünyasinda microsofta rakip olma sansi büyük ama bu treni kaciriyorlar Chrome os ABD de satislari iyi ama bir Android degil.

Microsoft un ipad için yayınladığı ofis uygulamasının ücretsiz olmadığı ve office 365 aboneliği gerektirdiğini göz ardı etmişsiniz.Kısacası uygulamayı yüklemek ücretsiz ama kullanmak ücretli.

@02 May 2014 00:17 apple kullananlar parasını verir zaten merak etme sen

@02 May 2014 13:17 sen öyle san en çok korsan indirenler Apple kullananlar... :)

her zaman windows derim 20 senedir aralıksız windows kullandım ve hala kullanıyorum bütün yenilikleri onunla gördüm iyi ki varsın windows

Office varken, uyduruk Google docs'u kim ne yapsın.

Başarısı tartışılamaz ama zamanlama hatası olabilir

ios ofis 10 numara yillardir microsoft ofis kullanan biri olarak microsft ofisi sildim NUMBERS ve PAGES yukledim cok şık kullanimi daha kolay

Bende google wp ve iosa sızma yapacak diyeceksiniz sandım. Adamlar bildiğin kendi sistemlerine sızmışlar şaşılası

Microsoft office android için ev kullanıcı artık BEDAVA...

Office'in yeri ayrıdır daima..

Sen de yorum yaz