Google'dan sihirli dokunuş...

Google'ın popüler hizmeti yenilendi: Artık daha hızlı, daha kişisel ve aynı zamanda daha popülist...

  • Ali Güngör
Google Reader artık daha popülist
İşte yeni Reader özellikleri

Google Reader elden geçirildi ve artık içeriği Web 2.0'a daha uygun bir şekilde ayarlıyor. Kullanıcıların online alışkanlıklarını daha iyi takip ederek başarılı oluyor.

Arama devi Google, Google Reader'a popüler olan resimleri, videoları ve sayfaları topladığı "Populer Items" adı altında bir bölüm ekledi. Bu bölüm Google'ın güçlü yanı olan algoritmalardan faydalanarak sıralama yapıyor ve kullanıcıların daha hızlı içerik bulmasına yardımcı oluyor.

Google yaptığı açıklamada "Artık herkesin konuştuğu o çok komik videoyu kaçırdığınız için sohbet esnasında utanmanıza gerek kalmayacak" dedi. Yeni oluşturulan "Explore" bölümü ise Google'ın tavsiye edilenler özelliklerini topladığı yer oldu. Bu bölüm hala Reader'dan gelen trendlerden ve internet geçmişi özelliklerinden faydalanarak seçilen haber kaynaklarını bir araya topluyor.

İşte yeni Reader özellikleri

Reader'da "Magic " isimli seçenek ise kaynakların kullanım alışkanlıklarına göre yeniden sıralanmasına imkan tanıyor. Standart kronolojik sıralamadan çok daha kullanışlı olmasına karşın, aynı kaynağı gözünün alıştığı yerde bulmak isteyen kullanıcılara göre değil. En sık kullandıklarınıza daha hızlı ulaşmak için ise iyi bir çözüm.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Reader kullanıyorum ve bu iyi bir haber!

Ama ingilizce aktif öle biliyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play