Google Drive güvenliğine 1 milyon dolar fon!

Google, büyük önem verdiği servisinin hack'lenmeyeceğinden emin olmak için kesenin ağzını açtı!

  • Onur Seven
Google Drive güvenliğine 1 milyon dolar fon!

Google, Drive bulut depolama platformunun hiçbir şekilde hack'lenemeyeceğinden emin olmak için yatırım yapıyor. Şirket 2016'da bağımsız Drive açığı araştırmaları için ekstra 1 milyon dolar fon ayırdı. Arama devi güvenlik açığı bulup raporlayan herkese 20 bin dolara kadar ödül sunmaya devam edecek.

Google Drive Ürün Müdürü Kevin Nelson tarafından kaleme alınan blog yazısında, Google Drive'da dosyaların güvende tutulmasının son derece önemli olduğu vurgulanırken, Google'ın son derece güvenli ve özel olarak oluşturulmuş veri merkezlerini kullandığı belirtiliyor.

Arama devi 500'den fazla güvenlik uzmanı istihdam etmesinin yanı sıra aynı zamanda bağımsız araştırmacılar ağından da destek alıyor. Burada da güvenlik ödüllerini içeren hibe programı devreye giriyor. Şirket, bağımsız araştırmacıların çabaları için minnettar olduğunu, bu nedenle gelecek yıl daha fazla fon ayrımaya karar verdiklerini ifade ediyor.

Bu durum Google'ın kişisel verilerin gizliliği konusundaki hassasiyetini ortaya koyması açısından son derece önemli bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Google amcaya güveniyorum. Google söz verirse yapar. Sonuna kadar Google ulan.

@20 Aralık 2015 15:39 Gönüllü kölelik...

google verilerimizi başkalarıyla bedava paylaşmamak için tabiki yatırım yapacak. kepçeyle yemek varken niye kaşığa talim etsin.

@20 Aralık 2015 17:27 Amman dikkat et fank.oyunlar eksiler seni.

1 milyon dolar fon iyi güzelde alan verin alan 15 gb yetmiyor

@20 Aralık 2015 19:51 2bir mail adresi aç :-)

1 milyon dolar çok ama çok az bir rakam.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play