Google'a Firefox darbesi!

Google arama motoru pazarında öyle bir düştü ki, firma bu seviyeyi en son 2009'da görmüştü!

  • Cem Şancı
Google'a Firefox darbesi!

Google, ABD'de arama motoru pazar payında büyük bir düşüş yaşadı. Geçtiğimiz ay aniden yaşanan bu düşüşle birlikte Yahoo'nun da benzer oranda pay kazanması dikkat çekti.

Düşüşün sebebinin, Google'ın Firefox'un standart arama motoru olmaktan çıkması olduğu düşünülüyor zira yerine gelen Yahoo bu payı kendine çekmiş durumda. Böylece Firefox kullanıcılarının arama motoru pazarında fark edilebilir bir etkisinin olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Google'ın geçen ay yüzde 79 olan pazar payı, Firefox'taki değişimin ardından yüzde 75'e düşerken, Yahoo'nun payı da yüzde 7'den yüzde 10'a çıktı. Elbette Google, Chrome gibi güçlü bir tarayıcıya sahip oldukça pazarda lider olarak kalmayı sürdürecek gibi görünüyor ancak Google'ın yaşadığı bu düşüş, son 6 yılda zar zor kazandığı yüzde 4'lük pazar payını bir anda yeniden kaybetmesine neden olmuş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bing kullnıom etrafımada tavsiye ederim

Acaba o %4 aradıklarını bulabiliyor mu yeni arama motorlarında. Yoksa arama motoruna face yazıp facebook'a giren kullanıcılardan mı o %4 :D

İyi olmuş.

beter ol google!!

şimdi google yağcıları gelir ve firefox a çamur atmaya başlar.

Beter olsun, googleda bilimsel veya teknik konularda arama yapınca çoğu derin ve önemli bilgiyi sansürlüyor Ayrıca mobilde ucbrowser en iyisi.

Bing kullanan ve tavsiye eden arkadas sen bingle devam et. Bu arada iyide olmus google a. Senmisin firefoxu desteklerken gidip kendi tarayicini yapan. Dahada beter ol. Zaten aps i parali yaptin iyice uzmustun bizi yandexe donmustuk senin yuzunden.

Bing'in kullanım oranı da %5'den %10'a çıktı.

biz profesyoneller bu yüzden firefox kullanıyoruz google a hayır

@11 Oca 2015 19:03 Profesyoneller Maxthon kullanır.

Google iyi ki Chrome çıkarmış Firefox'ta sürünüyor olacaktık yoksa ufak tefek oynamalar olacaktır normal.

Hic biri google etmiyo

Yazar arkadaş yazının sonunda kendini teselli etmeye çalışmış. Chrome gibi güçlü bir tarayıcıcısı varken bişey olmaz falan demiş. Bu iş sandığınız kadar değil millet. Firefox meselesi de değil. Google hizmetlerinin tamamı şu an düşüşte. Ne zamandan beri? Microsoft'un yaptığı ve yapmakta olduğu uyarı kampanyasından beri, gmail'inden translate'ine google+'dan Androide....kiminde yavaş kiminde hızlı, ama artan hiç bir hizmeti yok. Artık insanlar bazı şeylere razı olmuyorlar. Google hak etmediğini geri verecek bu gidişle...

firefox bilgisayarı çok kasıyor video izlemek bir ölüm

@11 Oca 2015 23:00 Maxthon tavsiye ederim. Her konuda gerçekten harika, hatta en iyisi.

Yahoo'nun arama gücünün arkasında Bing olduğunu biliyorsunuzdur umarım. İsteyen araştırabilir.

Firefox candir gerisi yalandır vla

Google dışında arama motoru kullanan enayidir...

Yahoo nun arkasında bing var diyen arkadaş, kaç yaşındasın sen merak ettim...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost