Google Glass'a rakip çıktı: Telepathy One

Google Glass'a ciddi bir rakip olmak isteyen gözlük, gerçeğe dönüşmek üzere önemli bir yol kat etti!

  • Cem Şancı
Google Glass'a rakip çıktı: Telepathy One

Google Glass teknoloji dünyasında devrim yaratacak kadar yenilikçi bir ürün. Google henüz piyasaya çıkmamış olsa da test için binlerce kullanıcıya dağılmış durumda. Ancak elbette rakipsiz kalması beklenemezdi.

Telepathy isimli bir firma, geliştirdiği dijital gözlük, Telepathy One için 5 milyon dolarlık fon toplamayı başardı. Böylece, Google Glass'ın ilk ciddi rakibi ortaya çıkmış oldu.

Futuristik görünüme sahip, parlak metalik gözlüğün etkileyci görüntüsünün yanında, yetenekleri de Google Glass'dan farklılaşıyor. Cihazda iki adet kulaklık da bulunuyor. Gözlük, Google Glass'ın aksine, çok ince bir tasarıma sahip ve kullanıcının yüzündeki varlığını hissettirmemeyi hedefliyor.

Firma, gözlük için yatırımcılardan topladığı 5 milyon dolarlık fonla, gözlüğü kullanışlı kılacak uygulamalar geliştireceğini açıkladı. Telepathy, dijital gözlüğünü 2014'te piyasaya sürecek. Aynı dönemde Google da gözlüğünü satışa sunmuş olacak. Dolayısıyla iki firma arasında fiyat rekabetinin oluşacağını tahmin edebilirsiniz. Ayrıca, başka teknoloji şirketlerinin de kendi gözlükleri için gizli gizli çalıştıklarını tahmin etmek zor değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google yine bir pislik, şike falan yapar Google Glass daha fazla satar... Diğer gözlüğe destek vermez, hizmetlerinin erişimini keser falan.

@HuorAncelime google maps'e giremeyeceği kesin zaten şimdiden :)

bunun öne gelen burun kısmı yok, önemli bi avantaj ama hareketli insanlar için kafadan düşmesini bi şekilde engellemeleri gerekir, bunu da başardılarsa gayet iyi. aynı tasarımı google glass da kullanabilir ilerde patent engelini aşarsa.

bu daha şık gözüküyo..

Gözlük nerde ?

arkadaslar fotografin sag tarafindaki kisim başın arka. kısmina denk geliyo, dusme gibi bi sorun olucagini zannetmiyorum

Ben hiç bu gözlüğün tipini sevmedim açıkçası yürürken habire yukarı aşağı oynayacak sürekli ensene çarbacak bana göre Google Glass daha iyi ve arkasında koskoca Google var.

Google Glass şekil olarak kötünün iyisi. Ama ikisinin de tasarımı mutlaka değişmeli. Unutmayın bunlar şu an prototip. İki ürünün de videolarını izlemek isterseniz: www.glassvideo.tv adresine göz atabilirsiniz.

Sen de yorum yaz