Google, Office kullanıcılarına göz dikti!

Google, belki de bugüne dek yaptıı en iddialı açıklamasını yaptı. Hedefte ise tabii ki Microsoft var

Google, Office kullanıcılarına göz dikti!
Amit Singh

Google kurumsal başkanı Amit Singh'e göre arama ve yazılım devi, artık şirketleri Microsoft'un popüler Office paketi yerine Google Apps kullanmaya ikna edecek seviyeye ulaştı.

Google'ın çok iddialı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Business Insider'ın haberine göre Google'ın kurumsal bölümünün başındaki Amit Singh, Office piyasasının yüzde 90'ını alabilecek seviyede olduğunu söylüyor. Singh'e göre Google, 2011'e kıyasla kurumsal alanda çok daha çevik ve büyük şirketlerin Office alışkanlığını bırakarak Google bulutlarına taşınmalarını, böylece tasarruf etmelerini sağlayabilir.

Microsoft Office, işlev bakımından son derece zengin bir paket. Google Apps ise basitliğiyle öne çıkıyor - Google'a göre çoğu kullanıcının Office'deki gelişmiş özelliklere ihtiyacı yok.

Gelirlerinin yüzde 96'sını reklamlardan elde eden Google'ın Microsoft'un çok güçlü olduğu bir alandan pay kapıp kapamayacağını zaman içinde göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Bence pay kapabilir tabi 30 sene sonra

yesinler birbirlerini......

Microsoft Office nerde google apps nerde 5 yaşındaki çocuğa söyle güler...Microsoft office dünyada 1 numara. Google sen ne dersen koşulsuz inanan fanlarını kandırırsın sadece. Doğru değil mi arkadaşlar.

@26 Ara 2012 19:37 Hayır değil.

Google yapar, çünkü mantıkları doğru. Kullanıcıların %95 'inin o kadar gelişmiş özelliklere ihtiyacı yok office programlarındaki. Sağlayacağı tasarruf + kullanım kolaylığı ile 3 yıla kadar amaçlarına ulaşmış olurlar.

@26 Ara 2012 19:37 Yorum yapmak için yorum yapmayın. 3 seneymişte bilmem neymişte, analizmi ettin gardaş.

herşeyi yapar ama office konusunda microsoft'u geçemez! skydrive ile web office gerçekten süper...microsoft office rakiplerinden çok üstün bir program..kimse bu konuda onla yarışamaz.

Google'da Ziya adında bir eleman olduğundan bu haberleri onun çıkartığından süpheleniyorum :)

Rekabetin sadece tüketiciye faydası vardır, bırakınlar yesinler :)

İşin içinde google varsa tabiki de zaman la oda olur

amatör kullanıcıları kaparlar. öğrencileri ve basit amaçlarla office kullananları kaparlar. fakat iş dünyasını ele geçirebilmeleri için en az office kadar profesyonel bir program üretmeleri gerekir ve kullanım kolaylığı ve fiyat yönünden office e göre daha avantajlı olmaları gerekir.

Microsoft Office nerde google apps nerde 5 yaşındaki çocuğa söyle güler...Microsoft office dünyada 1 numara. Google sen ne dersen koşulsuz inanan fanlarını kandırırsın sadece. Doğru değil mi arkadaşlar.

Mümkün değil.... öyle olacak olsa 1500 ? ye satmazlar zaten :D

pay kapabilir ancak %90 derken belkide ses getirmesi için konuşmuştur çünkü geriye kalan %10 luk payı microsoft office ve diğer açık kaynak yazılımların paylaşacağını düşünürsek bu imkansız gibi. Google apps ne kadar kolay olduğunu iddia ederse etsin ki böyle bile olsa Microsoft officenin sunduğu imkanlara büyük ve orta hatta küçük işletmelerin hayati derecede ihtiyacı var.yani kullanım kolaylığı herşey değil. OFFICE UYGULAMALARI SEKTÖRÜ ev kullanıcılarının arzuladığı gibi kolaylığı hedefleyen bir sekör değil tam aksine tam kapsamlı ve detaylı hizmetler sunması gereken bir sektör. ev kullanıcılarıda zaten free ve kırılmış uygulamalarla işlerini gördüklerine göre googlenin hedeflerini tutturması zor gibi diye düşünüyorum.

Microsoft'un yaptığı en iyi iş office biraz bilgisi olan farkındadır. Fakat google kendi işimi yapsın adwords olayını daha akıllılaştırsın Türkiye'de adam gibi vergisini versin yandex gibi adam olsun

hayatında hiç ofis kullanmayanlarda yorum yapıyor

göz dikeceğine Android sürümlerince MS office çalıştırtsan daha iyi olur...

google ev kullanıcıları ve öğrencileri dahil edebilir. bu kitle word exel ve powerpoint dışında hiç bir office özelliğini kullanmıyor. zaten microsoft word ve exeli office starter ile ücretsiz sunuyor.

Google hangi işe el atsa son kullanıcıyı her zaman memnun ediyor. Umarım bu konuda da başarılı olurlar. Tekelci zihniyete karşı desteklediğim bir firma.

@27 Ara 2012 18:55 Bence biraz dikkatli düşünün derim. Tekelci zihniyete karşıyım diyorsun, kullanıcıyı düşünüyor diyorsun ama Google firmasının gelirlerinin %90'nından fazlası reklamdan oluşuyor. Google'ında bir amacı var bazı şeylerin tekelini eline almak ki. Kullanıcıyı korucam vs ayağına kafasına göre takılıyor (Bilişm Davalarında Google'dan mail içeriklerini falan istediklerinde vermiyor), Türkiye'de ödemesi gereken vergileri ödemiyor. MS bu konuda, Yandex bu konuda gayet başarılı. Android dersen oyun firmaları isyan etti bir ara adamlar ücretli oyun gönderiyor, iki gün sonra korsanı markette. Bence biraz daha düşünmelisiniz diye düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir