Google Play Oyunlar artık görüntü kaydedecek!

Google, YouTube'a eklediği yeni bölümünü Android ile desteklemeye hazırlanıyor!

  • Onur Seven
Google Play Oyunlar artık görüntü kaydedecek!

Google, YouTube Gaming'in sadece PC ve konsol oyun videoları ile doldurulmasını istemiyor. Artık Google Play Oyunlar uygulamasıyla da 480p veya 720p kalitesinde oyun görüntüleri kaydedilebilecek.

Tüm yapmanız gereken Google Play Oyunlar ile kaydetmek istediğiniz oyunu seçip kayıt düğmesine dokunarak görüntü yakalamaya başlamak. Kayıt bittiğinde ise video düzenleme ve YouTube üzerine yükleme seçenekleri ekrana geliyor.

Eğer sadece oyun görüntüsünü kaydetmek yeterince eğlenceli değilse, cihazınızın ön kamerası ve mikrofonunu kullanarak kendi tepkilerinizi de kaydedebileceksiniz. Yeni özellik önümüzdeki birkaç gün içinde ABD ve İngiltere için geçerli olacak ancak kısa bir süre sonra çok daha fazla ülkede kullanıma sunulacak.

Google bu hamlesiyle birlikte mobil oyuncular için Google Play Oyunlar uygulamasını daha kullanışlı bir hale getirmesinin yanında, her ay 144 milyar dakika oyun videosu izlenen YouTube platformuna Twitch gibi rakipleri karşısında büyük destek sağlamış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence xbox Live a canlı koy yayın özelliği gelse w10 ve w10 mobile ve x1 tan canlı yayın yapılsa çok iyi olur.

VPN'yi Abd yapınca Türkiye'de kayıt yapabiliyorum.

Son zamanlarda google cephesinden gelen en güzel hamlelerden biri diyebiliriz.

Evet Bencede Son Gunlerin En Guzel Haberi..Oynlarda Ekran Goruntusu Almaktan Biktim!Kayit Olayi Ve Direk Paylasma Saglam Olur..

Sen de yorum yaz