Google Win 7 rüzgarını kesmekte kararlı...

Google Windows 7 rüzgarını kesmekte kararlı: Son reklam kampanyası "Going Google" MS'i kızdıracak...

  • Ali Güngör
Microsoft'un kollarından Google'ın kollarına
Google'dan tam da Windows 7 çıkmadan önce sağlam bir darbe

Google şimdiye kadar parıl parıl ışıklandırılmış reklam tabelalarından uzak duruyordu. Ancak Ağustos'ta bu değişti.

Google'ın yeni reklam kampanyası, Microsoft müşterilerini anlaşmalarını yırtıp atmaya ve Google'ın kollarına koşmaya çağırıyor. Google müşterileri çekmek için büyük rakamları ortaya koyuyor: Google Apps şu anda 2 milyon iş yerinde, 40 dilde ve 20 milyon insan tarafından kullanılıyor.

"Going Google" kampanyası Amerika'da kalmıyor, İngiltere, Fransa, Kanada, Avustralya, Japonya ve Singapur'a da yayılıyor. Bu kampanyalar sayesinde Google şimdiden birkaç büyük müşteri kazanmış durumda. Konica Minolta, Rentokil Initial, TOTO, Motorola, Heinz ve BP bu şirketler arasında yer alıyor.

Google'dan Oliveri ve Leung "Bu şirketler artık e-posta sunucuları ve güncellemeler ile uğraşmak zorunda değiller. Şimdi bu şirketlerin çalışanları paylaşılan dokümanlarını takvimlerin, Gmail ve daha fazlasının keyfini sürüyor" diyor.

Google'ın işletim sistemi Chrome OS çıktığında, bu ofis kampanyasına işletim sistemi de dahil olacak. Windows 7 çıkmadan hemen önce düzenlenen bu kampanya Google – Microsoft savaşının önümüzdeki günlerde oldukça şiddetli geçeceğinin bir göstergesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

tamam bende google kullanıyorum ama kardeşim önce google tekni problemlerini halletmeli, mesela benim igoogle sayfam bir süre hizmet vermedi ve hep temp hataları verdi. Bu son zamanlarda hep tekrarlanmakta...
Google' ı seviyoruz ama yiyemeyecei lokmaları yutmaya kalkarsa birgün boğulabilir ve Google bağımlıları da onunla beraber ölür...

INTEL PC VE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

Hiçkimse bıdı bıdı yapmasın, Google teknolojisi ve alt yapısı hiçbir şirkette yok. Google üstelik atacağı adımları yıllar oncesinden hesaplıyor. Kullanıcı tepkisi nedir gayet iyi biliyor. Örneğin Gmail hizmete sunulmadan once kendi içlerinde 2 yıl kullanmışlar. Aynı şekilde Google Wave de 2 yıl boyunca denenmiş bir ürün... Google atacağı adımları cok cok iyi hesaplıyor.

Microsoft a gelince, ağır hizmet, bol reklam, hiçbir işe yaramayan ürünler...

google appsler cok ıyı fakat tek kullanmama nedenım google olan guvensızlıgım google bırcok alanda cok guzel ısler yapıyor ama tek eksık yaptıgı konu kullanıcı gızlılıgı bu konuda hıc guven duymuyorum bu nedenle bır cok ozellıgını kullanmıyorum ve cekıncelı yaklasıyorum...hızmet kalıtesı kadar bırazda gızlılık konusuna egılse super olucak bence.

chome os filan bunlar fos işler, işletim sistemini microsoft yapar, diğerleri mail ve motor olarak kalsınlar yeter

Bazı dostlar güvenlik endişelerinden bahsetmiş, yoksa arkadaşlar kendilerine özel bilgilerin başkasına verilmesinden mi korkuyor. Ya da sırlarının rakiplerinin line geçmesinden mi? Şifre güvenliği dersen herkes kadar sorunun var. Kendin vermezsen hiç sorun yok şifreni. Nasıl bir endişe bu anlamadım. Benimle ilgili her türlü bilgi posta adresimde saklı, faturalar, ödeme bilgilerim, kredi kart ekstreleri. Olta'ya gelmezsen hiç bir sorun olmaz. Google'ın tek yaptığı otomatik olarak e-posta içeriğine bakıp orada geçen kelimelere göre reklam göstermesi. Bundan niye gocunayım ki, parasını kazanıp bana bedava hizmet veriyor. Eloğlu oturmuş "Acaba falan kime e-posta göndermiş ne demiş, hadi şunu bir öğrenelim mi" demiş. Yahu milyonlarca e-posta adresine milyar tane mesaj gidip geliyor. Hangi birine bakacaklar. Varsın otomatik kontrol baksın bana reklam göstersin. Nasa, cia, mit hangisinin sırrı var e-posta adresinde..... Güvenlikten endişe eden arkadaşlar. Allah aşkına ne var posta adresinizde bu kadar gizli, 20 yıllık bankacıyım aktif olarak gmail kullanıyorum. Bende yok öyle bir endişe yahu...

Gmail için şifre güvenliği, diger e-posta servislerine gore cok daha iyi. Ayarlar sekmesinden bakarsan, cep telefonuna gelen kod söz konusudur. Gizli sorunun cevabından önce o kodun bilinmesi gerekir. Bu ufak bir örnek... Google hizmetlerinde kişinin hakları son derece iyi korunmaktadır.

kredı kartı vb bılgılerı zaten maılıma ulasıp hıc bır sey yapamaz sadece adres bılgıme ulasır onemlı belgelerde numaraların bır kısmı guvenlık ıcın yazılmaz yılların bankacısı kı bu kadar cocuksu bır korkum da yok acıkcası sadece otomatık olarak aramaları kayıt etmesı herseyıne makıne olarakta olsa kayıt altına alması.ıllakı gıdıpte durun sunun bılgılerını calım okım edım denmez fakat genel olarak dusunuldugunde yapılanı dogru bulmuyorum...siz ne kadardır bankacısınız bılmıyorum ama ben gayet ıyı bır avukatım ;)

Win 7 rücgarını kesmek için chromeden biraz fazlası gerekmiyor çook fazlası gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play