Google'dan yeni bir sosyal ağ mı geliyor?

Google+ ile Facebook ve Twitter'ın çok uzağında kalan Google'dan, yeni bir sosyal ağ mı geliyor?

  • Ercan Uğurlu
Google'dan yeni bir sosyal ağ mı geliyor?

Google, her ne kadar başta ünlü arama motoru ve Android platformuyla büyük başarı sağlasa da, aynı şeyi sosyal medya girişimi için söylemek pek mümkün değil. Google da bunun farkında elbette. Bir yandan Google+'ın daha etkin kullanılması için çalışmalar yürütürken, diğer yandan yeni sosyal medya servisleri ile şansını denemeye devam edecek gibi görünüyor.

Google'ın Google+'ta yer alan fotoğraf servisini kopartılıp Instagram gibi ayrı bir servis olarak sunacağına yönelik söylentiler daha önce de ortaya çıkmıştı. Anlaşılan bu söylentiler, tam olmasa da doğruymuş çünkü Google, bunun ilk adımını attı. Odysee isimli fotoğraf servisini satın alarak ayrı bir fotoğraf servisi hazırlayacağının işaretini veren Google, 23 Şubat itibariyle Odysee ile çalışmaya başlayacak.

Google+ ile Facebook ve Twitter'ın gölgesinde kalan Google, bakalım fotoğraf servisiyle sosyal medya dünyasında umduğunu bulabilecek mi? En azından, Instagram'a rakip olabilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

youtube google ın başarılı olmuş sosyal paylaşım sitesi

@11 Şub 2015 13:41 youtube, google satın almadan önce de başarılıydı . O yüzden google başarılı oldu demek yanlış olur

@11 Şub 2015 13:41 youtube'u satın aldığında zaten başarılıydı. kendi yapmadı

@11 Şub 2015 13:41 Youtube başarılı olduğu için google tarafından satın alınmıştı.

Youtube daha sonradan google tarafından satın alınmıştır satın alındığı sıradada kar değil zarar eden bi şirketti şimdi daha yeni yeni kar etmeye başladı ama google insanların tüm bilgilerini kendi çatısı altında toplamadan durmayacaktır.

çok geç kalıyor herşeye adımları hep geç atıyor bu şirket adam olmaz

Youtubeyi google popüler yapmadı zaten oyledi sadece google onu satın aldı sonradan

lütfen herkes bildiği işi yapsın. aç gözlülüğe gerek yok.

Bir yazılımcı olarak evet başarılı olamadı, çünkü insanların alışık olduğu sosyal ağ kullanımından farklı birşey yapmak istedi, insanlar alışamadı, kullanımı cidden zor ve hatta ben bile zorlaniyorum kullanırken.. Bir site içi modül gomerken bile bir sürü indirmek işlem yapmanız gerekiyor, ha elden geçirilirse ne ala!

Yeni yapacağı sosyal ağın kendisine ait olduğunu gizleyebilirse kullanan olur... Şahsıma 2 yıla yakın zamandır Google a ait hiç bir şeyi kullanmıyorum. Hesapları kapattım. Hiç bir eksikliğini de hissetmiyorum. Hele Bing en güzel keşif oldu benim için...

Google sosyal işlerde hiç bir zaman başarılı olamadı. Neyse ki diğer her şeyde başarılılar.

Google herkonuda başarılı buluyorum ufak tefek aksilikler olur ,BAZI vatandaşlar bilgileri topluyor falan demişler sanki diyer sosyal Ağlar toplamıyor., toplasın sakıncası yok gizli Saklı işler yapanlar düşünsün .,

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play