Google'dan cinsellik içeren içeriklere neşter

Google, sahibi olduğu bu platformda yayınlanan cinsellik - çıplaklık içeren içeriklere neşteri vurdu

  • Zeynel A. Öztürk
Blogger'daki "çıplak sayfalar" ortadan kalkıyor!

Google, sahibi olduğu Blogger platformunda çıplak içeriklere kısıtlama getirmeye hazırlanıyor. Çıplaklık ve cinsel yönden açıklık sergileyen içeriklere sahip herkese açık blog'lar, önümüzdeki aydan itibaren özel blog'lara dönüştürülecekler.

"Özel" olarak değiştirilen blog'ların içeriğinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak, ancak özel içeriğe sadece içeriğin sahibi, blog'un yöneticisi ve blog sahibinin paylaşımda bulunduğu kişiler, blog'u görüntüleyebilecekler. 23 Mart'tan sonra açılan blog'lar, çıplak içerik sunmaları halinde Google tarafından kaldırılabilecek.

Google'ın blog gönderisine göre "önemli ölçüde faydası olacağı düşünülen" örneğin sanatsal, eğitim amaçlı, belgesel veya bilimsel içeriklerde çıplaklığa izin verilmeye devam edilecek. Bununla birlikte Google, çocuklarla ilgili istismara karşı "sıfır tolerans" ilkesini uygulayacağını vurguluyor.

Blogger bugün nasıl çalışıyor?

Blogger, şu an itibariyle "çıplaklık ve cinsel aktivite içeren resim ve videolara" izin veriyor. Ancak bu tür içerikler barındıran blog'ların ayarlardan "yetişkin" olarak işaretlenmiş olması gerekiyor. Bu durumda kullanıcılar, yetişkin içeriğe sahip blog'lara erişmeden önce bir uyarıyla karşılaşıyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

guzel yararlı bir karar olmuş

@24 Şub 2015 23:17 Kapatsaymış daha iyiydi.

Googleden, beklenmeyecek ama güzel bir hamle.... Ama yinede göstermelik bir hamle gibi gözüküyor. Önüne gelen blog açabiliyor diye uyuşturucu nasıl yetiştirilirden, sübyancı animelere kadar her türlü çirkinlik yapılabiliyor blog sitelerinde... Bu duruma, dur demek her sağlıklı aklın vazifesidir...

çok saçma bir karar olmuş

Bu sefer güldürmedi.

İşte bunları niye yapıyoruz kızlar yüz vermiyor eee sonuç = YANLIZLIK İşte bundan ötürü bu sitelerdeyiz çaresizlikten ve yokluktan.

Çöpdows Phone'un pazar payı %2.7ye düşmüş neden haber yapmıyorsunuz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play