Google'ın 1 Nisan şakası amacını aştı!

Google'ın 1 Nisan şakası kullanıcıların işten atılmasına bile neden oldu; apar topar yayından kalktı

  • Zeynel A. Öztürk
Google'ın Mic Drop şakası amacını aştı!

Teknoloji firmalarının 1 Nisan şakaları genellikle hoş karşılansa da bazen şakanın dozu kaçabiliyor. Gmail kullanıcılarını eğlendirmek isteyen Google, tam böyle bir durumla karşı karşıya kaldı.

Google, bugün Gmail kullanıcılarına "Mic Drop" adlı yeni bir işlev sunmaya başladı. Bu işlev, kendisini "Gönder" düğmesinin yanına ikinci bir "Gönder" düğmesi olarak ekliyor ve tıkladığınızda eğlenceli bir GIF dosyası alıcılara gönderiliyordu. Konuşmanın devamından haberdar olmamanız için görüşme susturuluyordu.

Ancak çoğu kullanıcı Mic Drop'u yanlışlıkla, tam olarak ne işe yaradığını bilmeden kullandı. Şikayetlerin sayısı az olsa da Gmail'in yardım forumlarında kullanıcılar, işlevin devre dışı bırakılmasını istedi. Bir kullanıcı, işlevi kullanarak patronuna bir taslak gönderdikten sonra işini kaybettiğini ileri sürdü. E-postaya gelen cevaplar görünmediğinden bazı kullanıcılar, sabah "çok kızgın bir sesli mesajla" gözlerini açtılar.

Google, yaşananların ardından Mic Drop düğmesini Gmail'den kaldırdı ve yaptığı açıklamada şakanın amacını aştığını kabul etti. İşlev, şu an itibariyle devre dışı bırakılmış bulunuyor. Bu olaydan çıkan sonuç ise firmaların şaka yapmadan önce olabilecekleri birkaç kez düşünmelerinin gerektiği. Dikkatsizce yapılan şakaların milyonlarca kullanıcısı olan hizmetlerdeki etkisi yıkıcı olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google kullanmayın!!

@02 Nisan 2016 01:22 Thunderbird kullanın(google hesabı ekli) :)

@02 Nisan 2016 01:22 ondan iyiside yok ama bence, yada en basta ben oyle alistigim icin. digerleri benim icin yok hukmunde hic sevemedim digerlerini

@Metinolmetin İyi bir uygulama ama maalesef Mozilla desteğini bitirdi.

google kullanmayacağız da ne kullanacağız sayın ziyaretçi kardeşim, bing mi yandex mi kullanalım?

@02 Nisan 2016 08:30 Yahoo`nun Google`dan çok daha başarılı arama yaptığını bu yüzden Google`ın senelerce Amerika kullanıcı pazarında Yahoo`nun gerisinde kalmaktan kurtulamadığından bi haber bir internet kullanıcısının yazdığı cevap!

@02 Nisan 2016 19:40 yalnız dostum bu durum değişti. Şuan en spesifik konularda en detaylı sonuçlardan istediğini tam olarak sunan Yahoo değil google bnce artık sende değişen bu duruma ayak uydur. Yahoo kötü demiyorum ama bi google kadar değil artık

Microsoft Outlook, Hotmail, MSN forever :D

Apple Microsoft Google hepsi biribirinden berbar mecburiyetten kullanıyoruz zaten.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost