Google'ın Inbox'ı, Chrome sınırlamasını kırdı

Sadece Chrome kullanıcılarının ulaşabildiği Google hizmeti, şimdi diğer tarayıcılara da açılıyor!

  • Kürşat Zaman
Google'ın Inbox'ı, Chrome sınırlamasını kırdı
Inbox By Gmail

Gmail'in resmi blog'unun duyurduğu üzere, yaklaşık altı ay önce duyurulan ve Gmail'in ilk günleri gibi 'davet' bazlı çalışan alternatif e-posta uygulaması Inbox, bazı büyük değişimler yaşıyor. Bunların arasında, Google'ın klasik Gmail algoritmasını kullanmayan yeni yazılım altyapısı ve inbox'ınızı kişiselleştirme seçenekleri de var. Ancak en önemlisi, bilgisayarlarda sadece Google Chrome üzerinden kullanılabilen uygulamanın artık Firefox ve Safari'yi de destekleyecek olması.

Yeni güncelleme ile beraber Inbox, artık iPad'e tam desteğe de sahip ve Android temelli tabletlerin neredeyse tamamını da destekliyor. Google'ın uygulamayı kendine saklama tercihinden vazgeçmesi üzerine de Firefox ve Safari kullanıcıları, uygulamadan yararlanmaya başlayabiliyor.

Değişmeyen şey ise davet sistemi. Google eski Gmail günlerinden iyi bildiğiniz üzere eğer istiyorsanız bu uygulamayı kullanmanızı bir şekilde sağlıyor; eski kullanıcılara bolca davet hakkı vermek de buna dahil...

'Benim hiç arkadaşım yok' diyenler için de kapılar sonuna kadar açık; inbox@google.com'a atacağız nazik bir e-posta, sizi davetli listesine büyük olasılıkla dahil ettirtecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

gugılın tarzı bu, ya peşinde koşmanızı ister yada zorla kullandırır, hiç bir zaman seçimi kullanıcıya bırakmaz. inbox, email kullanımını daha konforlu hale getirmek için atılmış iyi niyetli bir adım olsada başarılı olduğunu söylemek çok zor, çok eski bir email kullanıcısı olarak ben gelen iletileri okur gereksizse siler yada bir klasöre taşırım, inbox bunu otomatik yapıyor artık mailleri okumak zorunda değilsiniz, şahane değilmi? bence değil. kullanıcı arayüzü sade tasarım adına iyice soyutlaştırılmış hangi iletiyi kim ne zaman göndermiş anlamak için bir hayli çaba ahrcamak gerekiyor, gelen iletileri belli kriterlere göre istifleyip ortadan çekerek mail kutusunu daha düzenli hale getirmiş olmazsınız, bu çok önemli bir şeyide kaçırmanızada neden olabilir, kaçıracak bir şeyiniz yoksa o başka tabi.

Demek sonunda yola geliyor gıgıl

İlk günlerde temin ettiğim Google Inbox ürünü hizmet, acayip kötü. Gmail ile kıyaslamak bile istemiyorum ki arada uçurum var. Silinen e-postalar 30 günlük çöp kutusunda tutuluyor, kişi listeniz gözükmüyor. Atacağınız e-posta sırasında karşı tarafın e-posta adresini direkt girmeniz lazım, öneri kısmı yok. iç içe geçmiş karmaşık bir yapıda... Gtalk ürünü yok, hangouts saçmalığı var karşınızda... oldukça saçma olmuş anlayacağınız. bu hali ile asla kullanılmaz

inbox'ı googleda km kullanabiliyor anlayamıyorum. bu kadar karmaşık, kısıtlı özellikleri olan bir ürün eminimki yakında bitecek. google yine birşeyi deniyor ve başarısız olup yine kaldıracak. çoğu projesini bu şekilde sonlandırdığını hepimiz biliyoruz.

Google dan nefret ediyorum youtubedan başka hiçbir hizmetine bulaşmam arama motoru da dahil

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play