Grand Tourismo'dan gerçek hayata...

Grand Tourismo'nun efsane hız canavarı GTbyCITROEN kanlı canlı karşınızda...

Grand Tourismo'dan gerçek hayata...

Citroën, dünyaca ünlü PlayStation 3'ün "Gran Turismo" adlı oyunu için özel olarak tasarlanan sanal otomobil GTbyCITROEN'i gerçeğe dönüştürdü; böylece Dünya'da ilk kez bir oyun için tasarlanan otomobil, üreticisi tarafından hayata geçirildi. Citroën'in "Créative Technologie" imzasını vurgulayan GTbyCITROËN ilk olarak Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılmasının ardından, Haziran ayında Londra sokaklarında görücüye çıktı. Oyunda kullandıkları aracı gerçek olarak karşılarında gören Play Station kullanıcıları süper otomobile büyük ilgi gösterdi.

Gösteri amaçlı olarak sadece 1 adet üretilen GTbyCITROËN; Citroën ve Sony Computer Entertaiment'a ait Polyphony Digital Inc. arasındaki özel ortaklık sonucunda yaratılan "Grand Turismo" adlı PlayStation 3 oyun serisi için özel olarak tasarlandı.

Polyphony Digital Inc. şirketinin Başkanı ve Gran Turismo oyununun tasarımcısı Kazanori Yamauchi, Citroën ile yaptıkları işbirliğini; " GTbyCITROËN sanal dünya ve gerçek yaşamda otomobil sürmenin, doğru düşünülmüş bir inovatif ortaklık ile nasıl birleştirilebileceğini gösteriyor. Normal şartlarda bizim yaptığımız işlerin dijital dünya ile sınırlı kaldığı düşünülürse; bizim oyun stüdyolarımızda şekil alan GTbyCITROËN'in gerçeğe dönüştüğünü görmek gerçekten çok özel bir deneyim oldu. " şeklinde açıklıyor.

İlk kez Paris Otomobil Fuarı'nda otomobil tutkunlarının karşısına çıkarak, simülatör aracılığıyla ziyaretçilerinin gerçek bir yarış deneyimi yaşamalarına olanak sağlayan GTbyCITROËN, Haziran ayında da Londra sokaklarında şehir turuna çıkarak meraklı bakışları üzerine çekti.

İleri teknoloji ve farklı bir tasarım

4.96 metre uzunluğunda ve 1. 9 metre yüksekliğindeki GTbyCITROËN, geniş hava girişleri, arka rüzgarlığı, yatay LED tepe lambaları, yukarı doğru açılan kanatlı kapıları ve elmas efekti veren parlak 21'' alüminyum jantları ile son derece etkileyici bir süper otomobil tasarımına sahip. Kabin iç kaplamasında kullanılan siyah deri, bakır ve çeliğin ileri teknoloji ürünü yarış ekipmanları ile birleştirildiği GTbyCITROËN, rafine bir yarış deneyimi sunuyor.

Pek çok kişinin hayalini kurduğu süper otomobil GTbyCITROËN'in yeni versiyonu Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ben de çıksa da alsam diyordum:)

araba güzel de, yedek parçası pahalı diyorlar, ondan tutmuyorum alternatifler arasında...

İşte Sony nin ve o onun ürünü Playstation'ın farkı.Oyunları film olur,kitapları yazılır ve en sonundada oyundan araba yapılır:))iksbaksçılarda var olan arabalardan zar zor özel oyun yaptırırlar o oyunları yapanlarda japon firmaları zaten:))

bizim fiberciler aynısını yaptı sanayide hemde şahin kasasına uyguladılar

cok guzel bir reklam yapılmış sony için ancak biraz daha detaylı bilgiye hayır demezdim doğrusu. Motoru, Max hızı vs vs nedir acaba?

performans hakkında bi bilgi yok.
GT ya işte, al sana spor araba :p

yaa citroen gibi fransız firmalrının yapacagı arabadan hayır gelmez alman arabasından waz gecmeçz aten bmw gt concept olarak bir modeli var bir kac yıl içinde piyasada olucak bmw gran turismo 5 serisi ve x6 karısımı gibi bişey..x6 nın daha alcak modeli

bu tip araçlar gösteri ve sergi için yapıldığından motoru yürüyen aksamı vs olmadığını sanıyorum.sadece gözle görülen yerlerini yapmış olabilirler.hele oyundaki araç yapıldıysa sadece gösteriş için yapılmıştır kanaatimce

bende tv de seyretmiştim konsept arabaları ilk önce görüntüsü nasıl diye ahşaptan yapıyorlardı sonra parçaları üretiyolardı buda öyle bişeydir ama yakında üretirlerse şaşırmam.

Sen de yorum yaz