GTA 5'e rekorlar yetmiyor, yetemiyor!

Piyasaya çıkışının üzerinden aylar geçmiş olsa da, GTA 5 inanılmaz rakamlarla yine manşetlerde!

  • Ertuğrul Süngü
GTA 5'e rekorlar yetmiyor, yetemiyor!
33 milyon kullanıcıyı bakalım sırada ne bekliyor

Artık dünya üzerinde GTA serisini ve onun satış rakamlarını duymayan kalmadı. Fakat serinin beşinci yapımı ile birlikte GTA, kendisini bambaşka bir noktada buldu. Bildiğiniz üzere çıktığı ilk hafta itibariyle milyon dolarlık satışlara imza atan GTA V, günümüzde iki milyar dolarlık satış rakamını geride bırakmış bulunuyor.

Take Two'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı finansal yılsonu bilanço rakamlarına göre, firma 33 milyon adet GTA V satmış. Oyunun normal satış fiyatı olan 60 dolar üzerinden yapılan ufak bir hesaplamada, toplam satış 1.98 milyar dolara tekabül ediyor. Bir de işin içine GTA Online'ı katığımız zaman, GTA V'in daha önce benzeri görünmemiş satışlara ulaştığını anlamak sanıyoruz çok da zor olmayacak.

GTA V çıktığı gibi büyük yankı uyandırmış, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avrupa bölgelerinin hepsinde, 2013 yılının en çok satan oyunu unvanını kazanmıştı. Bu sayede de toplam satış miktarı 33 milyon adete ulaşabildi. Pek tabi onun esas başarısı, günümüzde herkesin çokça konuştuğu ücretsiz online sektörün geldiği nokta ve tek kişilik oyunların bir anlamda yeterince ilgi çekmediği hakkındaki iddialı fikirler. Nitekim GTA V tek başına yakaladığı bu başarı ile, geçen sonbahar döneminde piyasaya çıkmasına rağmen, halen ısrarla satış rakamlarını arttırarak bu iddialara bir anlamda son verdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

şimdi pisicilerin yorumlarına iyi bakın :)

@18 May 2014 16:08 Bu yorumu da (pisi) üzerinden yazıyorsun.

Millet ne derdinde siz gta derdin de. Ne yaptıysa yaptı bize ne.

Ne zaman gelecek pc sürümü....

pc ye çıkarsa torrent akar

Konsolun gücüdür bu işte. Pc ye çıkmaması hiç bir sorun teşkil etmedi. Umarım bundan sonrada pc sürüm çıkartmazlar. Konsol almamızın farkı olsun.

konsolcularda ne kadar fakir arkadaş böyle 1.5 bin tl ye aldığı şeyle övünüyor millet pc nin tek parçasına 700-800 veriyor hatta bu fiyat dahada uçabiliyor :) yani diyomki birşeyler öğreninde gelin :)

Pc icin cikarmadilar hala.

Avrupa'da oyun manyakları genelde pc kullanıyor. Sırf kullandıkları ekran kartları bile 2000 dolardan başlıyor.

oyunun hikayesini çoktan hatim ettim şimdi multi de yardırıyorum bu gariplerim hala bekliyor... yazık ya la :)

İnsanların sahip olduğu şeylere başkaları sahip değil diye övünmesi gariptir...

@20 May 2014 02:36 Aynen ++++++

bi indiremedim gitti arkadas :p :D :D

Çocuk oyunu :) battlefiled akar....

Sen de yorum yaz