Hacker-Yarışması: 50.000 Dolar Para Ödülü

Argus System Grubu Hackerları bir yarışmaya davet etti. Yarışma yeni güvenlik yazılımı “Pitbull”un kırılması üzerine.

Hackerların “Pitbull” yazılımı tarafından korunan bir websitesini kırmak için iki hafta süreleri bulunmakta ve dört problemleri bu konuyla ilgili. Her dört problemi çözene de yarışmada ödül var ancak bu problemleri ilk olarak çözen hacker 50.000 Dolar para ödülü kazanacak.

Firmanın ücreti mümkün olduğunca yüksek tutmak istemesinin sebebi katılımın yüksek olmasını sağlamak ve “Pitbull” güvenlik yazılımının FortKnox kadar güvenli olduğunu ıspatlamak.

Hackerlar normal olarak Bilgisayar sistemlerine kullanılan yazılımlarda buldukları açıklar sayesinde giriyor. Çoğu güvenlik programı da bu tür açıkları kapatmaya çalışıyor. “Pitbull” yazılımı da işletim sisteminin bu tür açıklarını kapatmak için üretildi ve bu tür sorunlar için en iyi güvenlik konsepti olarak görülüyor.

Las Vegas ve Münchende düzenlenen diğer hacker yarışmalarında kimse şu ana kadar Argus’un güvenlik yazılımını kıramadı.

Bilgi: www.argus-systems.com

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

tamam artık bilgisayarında suyu cıktı bitti artık :S

Bu site hacklenemez çünkü hiç bir sql yada başka bir database kullanılmadan yapılmış bir site bu siteyi hacklemek için server hacklemniz lazım buda mümkün ancak konu yazılımı hacklemek olunca ortada bir yazılım yok herşey txt olarak yazılmış örnek : sitedeki iletişim formun txt data base bağlantısı yok ayrıca arama bölümü google entegrasyonu data alış verişi yok gibi benzeri şeyler ben site yapıyım böyle hackleyene 1 milyon dolar vermeyen pitbull olsun :) yani 50.000 dolar ödül vermeleri normal çünkü ortada hacklenecek bir data yok :) kimse hackleyemez

reklam amaçlı işte.1 milyon dolarlık reklamı hacklenemez birseyle 0 a getirmişler.hacklense dahi hem açık kapamak için birton para vericekler ondanda 50 bine yırtmıs olacaklar.win win

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play