Halo 4 yine rekor kırdı!

Her yeni sürümü ile rekor kıran efsane oyun, son sürümü ile de geleneği bozmadı!

  • Ertuğrul Süngü
Halo 4 yine rekor kırdı!
Xbox 360'ın son oyunu Halo 4 olabilir...

Xbox cephesinin en önemli "özel" yapımlarından birisi olan Halo serisi, çıktığı günden bu yana Xbox ismini dillerden dillere taşımaya yetmiş bir oyun. İlk oyunundan dördüncü oyununa kadar neredeyse her çıkardığı yapım ile milyonlara ulaşan Halo serisi, dördüncü oyununun satışları ile Microsoft'un yüzünü güldürdü. Yıl içi toplam satışta, bugüne kadar çıkan tüm Halo oyunlarından fazla satmayı başaran Halo 4, pek tabi toplam satış rakamlarında hala geride. Halo 3 altı yıldır piyasada olduğu için benzeri bir rakama ulaşmak biraz zaman alacaktır ama Halo 4 şimdiden, Microsoft Studios tarafından geliştirilen ve bir yılda en çok satan oyun unvanını kazanmış bulunuyor.

Bu arada Halo 4, Xbox 360 için Microsoft ve 343 Industries tarafından geliştirilen son oyun olmuş gibi duruyor. Xbox One için hazırlanan yeni oyunu E3 esnasında kısa bir video ile tanıtan Microsoft, yeni yapımın hali hazırda olan senaryonun devamı mı olacağını, yoksa yepyeni bir efsaneyi mi bizlere sunacağını henüz dile getirmedi. Bir sonraki büyük Halo oyunu piyasaya çıkmadan önceyse, Windows 8 ve Windows Phone 8 için geliştirilen Halo: Spartan Assault ile seriye olan hasretimizi gidereceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İlgilileri kimler ise insandan oyun tasarımı yöntemlerini ve suçlarını bırakmak gerekmekte lütfen.

evet öncekiler güzeldi biraz oynamıştım

Slm ben mizrap düz ilgilileri dünyada her kimler ise insandan oyun malzemesi karakteri tasarımları ve suçları bırakılmalı çok fazla olumsuzluk çünkü. Lütfen.

İyi ki rekor kırmış.

Tebessüm ettim yıllar evvel combat evolved pc sürümünü satın almıştım ve hala oynuyorum Halo 4 türkiyede pek rağbet görmüyor ne yazık ki.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play