Hangi fare?

CHIP Online ziyaretçilerinin bilgi paylaşım seçeneklerini bir adım ileri götürüyoruz, hemen tıklayın

  • Cenk Tarhan

CHIP Online Soruyor! Fareler...Bundan böyle her CHIP Online ziyaretçisi kendisini bir donanım test editörü olarak hissedebilir! Her hafta bir donanım bileşeni seçecek ve size o donanım bileşeni hakkındaki deneyimlerinizi soracağız. Bu sayfanın altındaki yorum bölümünü kullanarak o donanım kategorisi hakkındaki deneyimleriniz, eleştirileriniz, şikayetlerinizi diğer CHIP Online ziyaretçileri ile paylaşabileceksiniz.

Yanıtlarınızın kendi isminizin altında yayımlanması için yorum bölümüne yazmadan önce siteye giriş yapmayı unutmayın!

Evet! İlk sorumuzu soruyoruz, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz:

"Sizce bir bilgisayar kullanıcısı yeni bir fare alacaksa hangi fareyi tercih etmeli. Hangi firmanın faresi en iyisi? Peki neden? Önerdiğiniz firmanın fare modelinin diğerlerinden ne farkı var? Neden alınsın?"

Yanıtınızı aşağıdaki formu kullanarak bize ulaştırabilirsiniz. Yapılan yorumlara karşı-yorum yapabilir, neden karşı çıktığınızı ve sunduğunuz alternatif önerileri de yazabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 97 Yorum

bence microsoft veya a4tech almalıdır.
çünkü diğer mosuelerde fare işaretçisi belli bir zamandan sonra kendi kendine
hareket ediyor yada bir anda bozulabiliyor.
ama ben yıllarca a4tech kullandım herhangi bir sorun olmadı. bir arkadaşımda microsoft almıştı o da gayet kaliteliydi.
diğer marka mosuelerin bir çoğunu kullandım geneli böyle kusurlu ve hatalıydı. nede olsa ucuz bir ürün olduğu için kalitesiz malzeme kullanılıyor. ondan olsa gerek.
saygılar.

CHIP Online notu: İlk yorum geldi, teşekkür ederiz. Ancak bir noktaya dikkat etmek gerekli, tek bir firma adı ve direkt olarak bir model verilmesi yönlendirme ve karşılaştırma açısından hem daha sağlıklı olacak, hem de diğer ziyaretçilerimize kendi ürünleri ile karşılaştırmaları açısından daha iyi bir fikir verecektir. Tekrar teşekkürler "varsayilan"!

Merhaba, bence Microsoft'un ve Logitech'in fareleri oldukça güzel. Logitech kullanmadım, ama evimde yıllardır kullandığım optical bir Microsoft mouse var, hala kullanıyorum. OLdukça da memnunum. Yeni aldığım dizüstü bilgisayar için de "Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000" aldım ve gayet memnunum. Bir de önemli bir nokta var ki fareleri elinizle sıkmadan kullanın, hafifçe tutmanız yeterli. Konforlu olması sizin için oldukça önemli. Kolay gelsin...

estetik, zerafet ve özellikler bakımından apple mighty mouse öne çıkıyor. Farenin tüm özellikleri sadece Mac OS altında çalışsada win desteğide mevcut. Eli büyük olanlara küçük gelebilir bu yüzden ms nin fareleri ebat olarak daha uygun.

idealim olan maus LOGITECH MX Air multimedia pc varsa böyle bir fare lazım çünkü havada iken bile çalışabiliyor ve çok kibar dır amma bir fiyatı var dudak uçurtüyor ucuzlamasını bekliyorum, şu anda microsoft un vireles optical mausunu kullanıyorum ummadık yere pili birden bitiyor rahatsız ediyor

Öncelikle kullanım amacı göz önünde bulundurulmalı.. Ofis için ayrı, özellikle FPS oyunu oynamak için ayrı kriterlere göre değerlendirmek gerekir.. Ofis için çok fazla özelliğe, ayrıntıya, ağırlığa vs.. takılmak yerine ele oturmasına, komforuna dikkat edilse yeterli diye düşünüyorum.. Tekerleğin olması da olmazsa olmazlardan.. Bu durumda Microsoft'un comfort edition'u düşünülebilir.. Kablosuz olması da iş yeri için fazladan 1 rahatlık getirebilir..
Oyuncu mouse'unda ise komfordan çok hassasiyet, yani DPI değerleri, ağırlığı, fazladan 3-4 tuşun olması, tıklamaya anlık tepki vermesi, tıklarken ses çıkarıp çıkarmamasına kadar düşünülebilir.. Malum sol tuş ile ateş ediyoruz.. =))
Oyuncular için üretilen Logitech'in G serisi önerilebilir..

Toplu veya lazer muhabbetine girmeye gerek duymuyorum..

Bazıları içinse ilk kriter fiyattır.. Bu konuya girmeye hiç gerek duymuyorum..

Ben Microsoft Wireless Optical Mouse 2.0A kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır.. En büyük avantajı ele çok iyi oturması.. Tekerlek de bence önemli.. A4 Tech de kullandım ve COD2 oynarken sol tuştaki tekleme sonucu basit 1 fragden olunca 2 kere elimle vurunca parçalanmıştı.. =)) Ama o da baya emektardı 2-3 sene beni götürmüştü.. Şimdilik bu kadar.. Mouse'umu seviyorum.. =))

Öncelikle kablolu olması daha iyi olur çünkü pilleri tam bir baş belası olabilir veya en gereksinim duyduğunuz anda sizi yarı yolda bırakabilir...
A4 Tech OP-50 kullandım uzun süre oldukça iyiydi ancak sürekli ışık vermesi insanı rahatsız ediyor ve bilgisayar kapalıyken bile bu devam ediyor... Ayrıca sağ sol tıklama bi süre sonra mouse'ın tıklama bölgeleri kırılabilir çok hassas, çok fazla dayanıklı olmayan bir maddeden yapılmış...
Şu anda Microsoft 1016 kullanıyorum... Minik olduğu için elinize tamamen oturup tam kontrol sağlıyor, ayrıca demin bahsettiğim modeldeki gibi ışık problemi yok ve oldukça da dayanıklı, tıklama bölgeleri de kolay kolay kırılmaz dolayısıyla Microsoft 1016 Optik Mouse'ı öneriyorum...

Bu zamana kadar sadece 2 tane mouse kullandım biri a4tech idi diğeri ve şimdiki kullandığım microsoft.
a4techimim hangi model olduğunu tam hatırlamıyorum ama çok kullanışlıydı tam 3 yıl kullandım neden bıraktım kesinlikle bi sorun çıkardığından değil yeni bi bilgisayar alınca onuda değiştirmek gerekir diye düşündüm ve microsoftun
BASIC OPTICAL MOUSE SİYAH (P58-00019) diye bir modelini aldım 6 aydır kullanıyorum gayet güzel ele çok güzel oturuyor hele benim gibi büyük ellere sahipseniz.
Bence Microsoft ve A4Tech bu iki markadan vazgeçmeyin.

Doğrusunu söylemek gerekirse pek sevmem microsoft u ama iş donanıma gelince adamlar kalite iş çıkarıyor.
Hem ele rahat oturup eli yormuyor hemde ekstra tuşlarla ileri düzey bi kullanıcı için rahatlık sağlıyor.
İş sağlamlığa gelincede bence diğerleri ile karşılaştırılamayacak kadar sağlam...

Klavye ve farede, ergonomi, dizayn, kullanılırlık süresi, malzeme ve işçilik kalitesi gibi faktörleri göz önüne alırsak önerilebilecek yegane marka Logitech'tir. Tek eksisi, ürünlerinin yüksek fiyata sahip olmasıdır fakat uzun vadede aldığı parayı da hak ettiğini görmek mümkündür.

A4 ten başka mouse kullanmadım dayanım süresi 2.5 yıl ortalama bazen 2 yıl

MICROSOFT WIRELESS LASER MOUSE 8000-9DR-00002
muhtesem bir mouse bi mouse da aranan herseyi bu mouse da bulmak mumkun

Bende hem grafık hemde oyunlar ıcın Mıcrosoft HABU'yu kullanıyorum. Kutusunun ıcınden suruclerı, çevirici aparatı ve sol yandakı tus takımının yerini beynemeyenler için alternatık tus takımı cıkıyor.. Ben gayet memnunum. Grafık ve oyun ıcın bırebır bır ürün. Zaten en buyuk avantajı DPI ayarını ustundekı tuslarla azaltıp yukseltebılıyor olmanız. Bunun avantajını daha cok oyunlarda FPS oynarken anlıyorsunuz. Onun dısında bu mouse RAZER oyun mouselarını üreten firma ile ortak çalışmanın bır ürünü.... Son kullanıcı fiyatı 75-80$+KDV şeklinde hatırlıyorum.

A4 firmasının farelerini şiddetle öneririm. Microsoft'un eski modellerinden uzak durulmalı. Fare yapısı ve tuşları da kullanıcı tipine göre değişir. Ama kesinlikle kablolu optik öneririm. Kablosuz pilli fareler fazladan pil taşıdığı için ağır oluyorlar ayrıca tepki süresi farkı var.

mouse alırken

1---- tuşları ayarlanabiliyormu yazılım cd si varmı
2---- malzeme kalitesi ve el yapısına uygun kullanım şeklindemi
3---- çözünürlük dpi ayar düğmesi varmı
4---- mousede kullanım amacı örnek office - game gibi yazılar belirtilmişmi

A4 tech marka kullanıyorum.2003 den beri kullanıyorum. çokda memnunum.sağlam dayanıklı ve hesaplı olduğunu düşünüyorum.benim kullandığım bu diğer markaları bilmiyorum ama insan alışınca kendi kullandığı farenin iyi olduğunu düşünüyor herhalde.araba gibi yani ilk önce insan bir acemilik çekiyor. internetcafe ye gittiğimde bu sorunu yaşıyorum sonra biraz alışıyor insan ama beni kullandığı fare bu zamana kadar sorun çıkartmadı memnunum.

Oyuncular için ve paraya kıyanlar için logitech ama ev kullanıcıları için kesinlikle A4 tech

Öncelikle "kablosuz" optik bir fare tercih etmeli. Çünkü artık kablolar yeterince başa bela oldu. Artı olarak da scroll bulunan fareler tecih edilmeli.Marka olarak kesinlikle "Microsoft" tercih etmeliler ya da A4Tech , Logitech firmalarından almalıdırlar. Kesinlikle bundan başka marka almaya kalkmasınlar. Çünkü "Microsoft" yazılım bir yana donanım ürünlerinde (özellikle klavye ve mouse) çok güzel,kutlanabilir işler sergiliyor. Aynı şekilde A4Txh ve Logitech de öyle. Ama ilk terchiniz Microsoft olmalı. Far olarak öncelikle üstünde bulunan "MICROSOFT" yazısı:). Model olarak 8000 modeli geliyor. Her kullanıcının alamayağı bir fare ama gerçekten mükemmel ötesi. Bu fareyi gördükten sonra sanki içime kaynar sular döküldü:). 8000 modelinde gerçekten mükemmel işlevler var. Farein ötesinde yani. Alınmasının nedeni ise; PC kullanmayı daha da kolaylaştırması. Bunlar benim düşüncelerimdir. Teşekkürler.

Bu durum da en iyisi kuşkusuz Logitech fareleri
Optik dpi si yüksek ve fazla fonksiyonlu olması da ayrı bir güzellik olarak sayılmalı hem şekil hem de kullanım kolaylığı bakımından rakipleri karşısında önce
Kablolu olmalı nedenini sorarsanız: siz hergün pil almak istiyor musunuz diye soru sorabilir miyim?En azından şimdilik böyle ama sanırım pil tasarruflular da yakında raflarda olacak:)


Bugün logitech sitesini ziyaret ettiğimizde 10 € dan 150 € ya kadar fare mevcut ve fareniz kakkında birçok bilgiyi size sunmakta

http://www.logitech.com/index.cfm/
mice_pointers/mice/devices/3053&cl=roeu,en

Fare bu özellikleri
http://www.chip.com.tr/urun.asp?id=2135

Farenin farkı ise şu ayrodinami bir yapılı
Size diğer kullanıcılardan farklı olduğunuz hissini ilk andan itibaren veriyor.
Diğer kullanılmışların yanı sıra farklı bir tarz ve sanki uzay da olan bir astronot havası veriyor size

Bir oyunu a4tech in normal faresinde oynamak ile bu farede oynamak sıradışı birşeydir.Gayet açık oldu sanırım.Hem elinizin rahatlığı içinde bu gerekli:)

bence de a4 tech bilgisayarı aldıgımdan beri onu kullanıyorum çok memnumum hiç sorun yasatmadı

Hem kullanım kolaylıgı, hem görsel güzellik hemde birçok özellik isteyenler icin(ki bende bole biriyimdir), Microsoft ürünlerini bu konuda oneririm. Bende MS Wireless Comfort 4000 masaüstü seti var, arada yaklasık 30cm'lik duvarlar olmasına ragmen oteki odalardan bile kontrol edebiliyorsunuz bilgisayarınızı(ne ise yarar demeyin, misal tv izlerken reklam girdi bas bi tuşa o ara müzik dinle;), ayrıca özel yazılımı ile onlarca ekstra özellik ile bircok isi kısayoldan yaparak pratiklik kazandırır. Sağlık acısındanda oldukca ici, adı üstünde "comfort", klavyede bileklerin temas ettigi kısım suni deriden yapılma yumusak bi yüzeyle kaplı ve cok rahat kullanım saglar. Fareside oldukca hos, Wireless optical mause 2.0A. ele tam oturuo, hızlı tıklamalara veya cok hafif/hassas hareketlere iyi tepki verio. Bütün bunlara ürünlerin son derece saglam(düsmelere ve PC'ye kızınca aldıgı darbelere karsı dayanıklı:) olması ve pilleri cok tasarruflu kullanması eklenince son derece güzel ve parasını hak eden bi ürün cıkıyor ortaya...

logitech tabiki
kablosuz olmasi ve optiginin sapitmamasi en onemli aranilan ozellikler.
yada a4 tech 740bf laser 2500 dpi

Arkadaşlar şuan LOGİTECH G5 oyun mouse'u kullanıyorum alalı yaklaşık bir ay oldu çok memnunum savaş türü oyunlar oynadığım için 2000 DPİ olması iyi özelliklerinden biri.

merhaba arkadaşlar.kerkesin bildigi gibi bu seçim kullanıcın bilgisayarda ne yaptığı ile ilgili.benim gibi oyun meraklısı ise a4 tech gamer mouseları fiyat perfonmans olarak ideal.gene geniusun yeni çıkan oyun mousu çok iyi. her ikisi de dpi değişimi yapıldığğında inanımaz farklarla oyun zevkini değiştiriyor olumlu yönde.ha para problemim yok diyenler tabii ki çok daha pahalı modelleri alır.ama oyuncu mouse kesinlikle kablolu olmalıdır.ben pahalı mouse almayı cok düşünmüyorum çünkü bütçe deliği bir yana zaten devamlı olarak çok yeni ve değişik modeller üretiliyor.zaten en iyisini de alsan yani hemen hemen en pahalısını 2 ayda eski model oluyo bile.

ilave olarak kesinlikle lazer olmalı.
çok tuşlu olanlar oyunlarda çok faydalı.

1---- tuşları ayarlanabiliyormu yazılım cd si varmı
2---- malzeme kalitesi ve el yapısına uygun kullanım şeklindemi
3---- çözünürlük dpi ayar düğmesi varmı
4---- mousede kullanım amacı örnek office - game gibi yazılar belirtilmişmi ona bakarım ayrıca marka olarak RAZER FAVORIM AMA OYUN ICIN fakat suan o kadar çok marka varki A4TECH markasıda çok güzel office ve internet kullanımında ise microsoft mouse daha uygun özellikle kablosuz modelleri ...

Bence bir fare PS/2 girişli olması lazım.USB fareler bilgisayarın belleğinden çalıyor :) .Aldığım klavye/mouse ürünlerinde hep A4Texh'i tercih ettim hiç bir sorunla karşılaşmadım. Kullandığım mouse
http://www.hepsiburada.com/
productdetails.aspx?categoryid=
52&productid=bd47168

kablolu fare almak daha avatanjlı hem takılmalar olmuyo hem pille mille uğraşmıyon.. 2 gıdım kablo zaten sanki pc'deki herşey kablosuzda farenin kablosuzu eksik kaldı hem fiyat farkı çok 2 kat nerdeyse.. Mausede logitech tek geçerin sağlam yapıyo adamlar..

mouse alırken aynen ayakkabı alır gibi alınmalı.elinizin ölçüsüne göre yani.mümkünse çıkarıp mouse'un elinizdeki rahatlığını denemeniz gerekir.Ve tabii ki ne kadar para o kadar köfte atasözü bu durumda da geçerli.Ama ben açıkçası mouse'a 30$'dan fazla vermem.Bu fiyatlarda da çok iyi mouse'lar var.Tercihin kablolu,ps2,optik olması ve sol tarafta ekstra çift tıklama tuşu olmasıdır.ve kayma problemi yaşamayan bir mouse olmalı tabii ki.(2-3$'lık modellerden kaçının)

bence bir fare alıncaksa her elektronik eşya üreticisinde alınmamalı ben olsam fare klavye üreticilerinden alırım neden sadece fare üretiyotlar. :)

Ben Mikrosoft*un kendi mausunu kullanıyorum. bence çok iyi herkese tavsiye ederim. bu güne kadarda başkasını kullanmayı düşünmedim. çünkü hicsorun cıkarmıyor. ama illada bir maus alacaksam yine Mikrosoft ürününü secerim. CHİP yönetimine teşekkür ederim.

A-4 tech X-718 gamer mouse bu iş için biçilmiş kaptandır tek tuşla 600 800 1200 1600 2000 dpi lik hızlara geçiş yapabilirsiniz hemde dizayn olarak çok değişik elinize ilk aldığınızda bana çatlak bir mouse gelmiş diyeceksiniz ama aslında boyamadaki bu akıllılık mouse çok deişik hava katmış

Kullandığım mouse A4 Tech firmasının R7 70D model kablosuz optik mousenu kullanıyorum. 5 tuşlu olduğu için kullanımı rahat bir mouse... Sadece şarj edilebilir kullanmanız ekonomik olacaktır.

En iyisi kablolu. Gerisi laf..

a4 tech in çok eski faresi takır takır çalışıyo valla

Hem uygun fiyat olarak hemde kullanışı bakımından A4 TECH önerebilirim, eğer bilgisayar kullanıcısıysanız ama progaming için logitech 800dpi mx510 hem fiyat hemde el yapınıza uygun ve kullanış bakımından tercih edilmesi gereken bir model.

Bence en iyi fare her zeminde çalışabilen faredir. mesela bazı fareler parlak yüzey sevmiyor sadece beyaz ve sadece siyah yüzeye göre değişik performans sergiliyor.bir farenin yüzey seçmesi kadar kötü olan bişey var o da hız ayarı olmamasıdır.bence bilgisayarı sık kullanan bir kişi 1000 DPI ın altına kesinlikle düşmemeli.A4 tech in gaming mouse ları kesinlikle mükemmel.Ne yüzey seçiyor ne yavaş kalıyor.

En İyisi Kalın Girişli PS/2 Mouse Şaşmayın :)

özetle: A4tech kablosuz (pilli) iyi kullanımlar

Parası olan ve dizüstü için fare ihtiyacı olanlar Microsoft Mobile Memory Mouse 8000'i beklesinler. Kablosuz farenin USB'ye takılan zamazingosu aynı zamanda 1 gn memory stick işlevi görüyor. Özellkle Vista'sı olanlar için tek USB porttan hem hafıza hem Readyboost hem de mouse olayını tek kalemde çözüyor.

Ben senelerdir A4 Tech WOP-35 optik mouse kullanıyorum ve gayet memnunum. Farenin özelliği 5 tuşlu ve 2 tekerlekli olması. Rahatça kavranıyor ve programlanabilir 2 tuşu kolaylık sağlıyor. Üçüncü tuş ise tekerlek; bastığınız zaman çıkan menüden önceden belirlediğiniz kısayolları açabiliyorsunuz. Ayrıca ikinci tekerlek sayfalarda sağ-sola giderek çubuk sürüklemek yerine düşünülmüş bir başka kolaylık. Ben fareyi özellikle kablolu kullanıyorum çünkü gerek bir şey yaparken, gerek oyun oynarken olsun pil bitme derdi ve bittikten sonraki panik hali olmuyor :)

bence logitech marka ürünleride unutmamak lazım

Bende a4 tech in mouse ergonomisi için olumlu düşüncelerde hemfikirim, ergonomi ve uygun fiyat arayanlar a4 tech i senelerce sorunsuz kullanırlar, işi abartmak istiyorsanız, kişiliğinizi farklı yansıtacak ürünler yelpazesi ve piyasanın en kalitelisi olarak logitec bir numara.... Logitec ile e-mail aldığınızda ışıkları yanan titreyen fare sesi çıkaran sevimli mouseleri da mevcut..... Aklı olanlar microsoftun gelmiş geçmiş tüm donanımlarından uzak dursun, hem piayasanın en kalitesiz hemde en pahalı ürünüyle karşı karşıya kalırsınız anladığınızda bill gates in cüzdanı çoktan dolmuş oluyor maalesef.....

Merhaba!
A4 Tech optik+scroll+kablolu+ps2 optik olmasının sebebi toz tutmaması kablolu olmasının sebebi seri şakıilde çalışılabilmesi ps2 olmasının sebebi dos ve windows ortamında çıkar tak olabilmesi aynı zamanda hız kazandırması a4 olmasının sebebi en basit faresinin bile uzun zaman kullanılabilmesi+ucuz olması.

Bence bir mause da olması gereken özellikler
- Kablosuz olmalı
- Hem Küçük Hemde normal boy çeşitleri olmalı
- Sağ ve Sol tuşlu ve tekerlekli olmalı
- Baş parmak tuş fonksiyonu olmalı
- En önemlisi kablosuz farenin apartsız olup direk cihazı tanıyan bluetood veya Wiralles la uyuşmalı

a4 tech kesinlikle

logitech markasının multimedya fonksiyonları olan fareleri göz önünde bulundurulmalı. optik ışığının görünmez olması, dolayısıyla pil ömrünün uzun olması da kullanıcılar için artı bi puan. kablo derdinin de olmaması diğer artısı. şahsen film izlerken yatağıma uzanıp fareyi uzaktan kumanda gibi kullanmak (sesi yükseltip kısmak, ileri veya geri sarmak vs.) oldukça keyifli :) ama para sorun diil diosanız şiddetle logitech mx revolution derim :)

Ben logitech mediaplay kablosuz multimedya mouse kullanıyorum. Diğerleri hakkında fazla bilgim olmasa da bu ürünün pilinin uzun gitmesi muazzam. Bir çift alkaline kalem pil taktıktan sonra ne zaman taktığımı unutuyorum. ufak bir usb bellek gibi bağlantı aparatını bilgisayarınıza takıp bağlanıyorsunuz. yattığınız yerden film izleyebiliyor üzerindeki tuşlarla pause/play yapıp sesini ayarlıyabilirsiniz. Media tuşuna ayarladığınız bir programı tek tıkla açabiliyorsunuz. Ayrıca web'de gezinmeyi kolaylaştıran tuşlar da mevcut..

Öncelikle mouse u ne için kullanacağınız önemli. Oyun la ilgileniyorsanız ms lere karşı yarışıyorsanız Logitech G5 yada Razer Copperhead i önerebilirim ama bunlar kablolu mouse lar. Kullanım alanınız multimedia ise kablosuz herhangi bir mouse olabilir size kalan extra tuşları ne kadar ve nasıl kullanacağınız ne kadar tuş ve uzun süreli pil okadar para ;) Saygılarımla. Ares

Bazi arkaşların da dediği gibi kullanıma göre değişir, oyun oynuyorsanız bence ne iyisi toplu mause 2 tane saklıyorum lazım oluyor :/)... Yok kullanım amacanız int. sörf, program yazmak, proje çizmek, frumlarda takılmak, vb ise Pc nizin Ve Kesenizin durumuna göre A4 Tech olmak kaidesyle koblolu, kablosuz optical mauseler..........

Logitech ve Microsoft mouse konusunda vazgeçmeyeceğim markalar. Malzeme kalitesi olarak da, özellik olarak da, tasarım olarak da genelde iyi ürünler ortaya çıkıyor. Fiyatları da kaliteli ürünlerden çok yüksek değil. Doğrudan model derseniz Microsoft Habu derim.

Kullanım amacı önemli olmakla beraber rahat kullanımlı ve pahalı olmamalı
A4Tech bu konuda bence iyi. Mausun artık optik olması da gerekli bence

Logitech niye diye soracaksınız tabi,onlar bu işi biliyolar çünkü!!!

Bende Logitech diyorum. Neden mi ? en yakin rakibi Microsoft mouse aynı özellikte ve kalitedeki bir Microsoft mouse Logitech ten daha pahalı

Kalite açısından logitech i tercih ederim ama A4tech'in de bazı modelleri fiyat performans açısından harika oluyor...

a4 tech ama multimedia bakımından everestte ilerde uzay mekiği gibi fare yapıyor adamlar

bence a4 tech

eğer kullanım alanınız oyun ıse kablolu atech mıcrosoft yada logıtech alınmalıdır....ama bunlardan sadece bırını alabılecegımız ıcın logıtech laser derım...
fakat normal kullanım ve rahatlık ıstıyorsanız mıcrosoft yada yıne logıtech derım logıtech kablosuz klavyede devleşmiş artık bence en ıyı kablosuz klavye logıtech en ıyı kablolu klavye yıne logıtech lasernotebook icin en iyisi:
MICROSOFT NOTEBOOK OPTICAL MOUSE 3000 (B2J-00002)
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=52&productId=bd91678

ayrıca kablosuz mouse kadar gereksiz bişey yok..

bence logitech heryönden özellikle g5

ben logiteh ex110 modelini kullanıyorum ve logiteh i öneriyorum tabi bütçeyi aşmayan bir model olarak a4 tech i öneririm

logitech l7 derim kablosuz olmasına ragmen pilleri 3-4 ay aralıgında gidiyor günde en az 10 saat çalışan birisiyim programlanabilir tuşları sayesinde oyun tutkunları içinde ideal bir üründür.

A4Tech bence.bende swop-35 var.sade dayanıklı kullanışlı bi fare.

Microsft ve 2. sırada fiyat olarak A4 tech.Tabi bir mouse'a 80-90 dolar vermek bencede mantıksız.

en iyisi bir optik fare. eski tip toplu fareler gibi takılma sorunu olmuyor. hareketi daha rahat algılıyor. çok marka test etme şansım olmadı, ben microsoft'un wheel mousunu kullanıyorum, memnunum.

bence logitech veya A4 ayrıca mouse kesinlikle kablolu olmalı. ele yeteri kadar oturmalı,ne oyuncak kadar hafif ne de kaya gibi ağır olmamalı. Tepki süresi kısa olmalı ve kesinlikle lazer olmalı. microsoft mouse/klavye 'den nefret ediyorum gereksiz pahalı!!! ayrıca pc nizde hala 2 tuşlu mouse warsa atın artık:))) yaşasın çok tuşşş. ben de 8 tuşlu office mouse war, o kadar fonksiyonel ki; üstüne 3-5 tuş daha koysalarmış klavyeye gerek kalmazmışş

casperın faresini kullanıyorum memnunum.. farelere 100lerce $ veremem bn, değeri gözümde en fazla 10$dır.. bence olmazsa olmaz özellikler:
*bi adet wheel(tekerlek) olcak
*topu olmasın optik olmalı
*usb girişi ya da konektörü
*düğmelerin sesi ve sertliği (ciddiyim bazıları çok uyuz)
insan masum bi fareden niye daha fazlasını istesin ki?

Markayı bir kenara bırakın sakın ama sakın toplu bi fare almayın geçenlerde çook sinir oldum;Mouse mu kullanıyorum yoksa savaş mı veriyorum :D

bence logitech.Aslında windowsla arasında özellik olarak bir fark yok ama fiyat olarak fark var ondan dolayı logitech.

20 yıldır bilgisayar kullanırım ; Logitech 'in bluetooth mouse u (asus notebook ile beraber gelmişti) gibi bir mouse kullanmadım şimdiye kadar. 20metre menzil den kullanılabiliyor. Muhteşem. Bir daha başka mouse kullanmam.

Bence fare ele oturacak kadar büyük olmalı, optik olmalı, kablolu olmalı, bir tane tekerleği olmalı, kaliteli malzemeden olmalı o kadar. Bu özelliklerde bi fare de 8 -10 $. Fazlası fazla benim için...

en iyi mouse klavye seti A4ANTIRSI kullanış olarak mükemmel fiyat olark bizar pahalı ama güzel bi zet kablosuz optik fiyatı 59$ civarı..

tabiki MİCROSOFT.Ancak o biraz pahalı olduğu için A4 TECH de ideal bi maus.

aktif bir bilgisayar kullanıcısıysanız fare önerim logitech wireless lazer fare...
niye..
kablosuz olduğu için farenin kablolarını ileri itmek için fareyi kaldırıp ittirmiyorsunuz vede kol yormuyor
wireless olmasıda diğer kablosuz bağlantılara göre daha kesintisiz vede mesafeli bağlantı sağlaması
lazer olmasıda daha iyi bir kontrol sağlıyor birde farenin altından fener gibi ışık yaymıyor

Bir eSports oyuncusu olarak şu mouseları tavsiye ediyorum ;

Logitech G5 (Ağırlık toplarıyla eşsiz bir fare)
Logitech MX518 (Kendi farem/ 1600DPI)
Microsoft IntelliExplorer 3.0 (mükemmel tasarım)
Razer Copperhead (Mükemmel tuşlar eli büyük olanlar için 1e1)
Microsoft & Razer Habu (iki firmanın ortak yapımı bir şaheser)

Eski a4tech WOP-35 imi çok arıyorum ...

kablosuz lazer mouse ~
kablosuz olması iyi bir avataj fakat pil ömürleri fazla olmuyor aynı zamanda pil şarj cihazlarından da bulundurmak gerekir son dönemde bilgisayarın kendi gücünü kullanan mouselar var oldukça pahalı ve topsuz bi mouse her zaman ideal :)

a4tech wop35 kullanıyorum..çok memnunum..hem sağ ve sol yanında ileri geri gitme tuşları ve iki tane tekerleği+ergonomik yapısı kullanımı çok rahat kılıyor. oyunlarda çok rahatım ..

a4 tech yada microsoft

a4tech wop-49Z kullanıyorum ve çok memnunum....

Bu işin piiri kesinlikle A4'tür diger markaları kale bile almam.. Herkes kendi işinden profesyoneldir. A4 Laser mükemmel performans sunuyorlar. A4 GLASER X6-10d kullanıyorum cam yüzey seramık filan vın geliyor 1000 dpi tabi ki a4 un 2500 dpi lı olanı almak isterdim.

Logitech Mediaplay. 10 sene içinde kullandığım en iyi mouse.

Bana göre en iyi mause klavye microsoft pili kısa sürede bitmiyor mause takılmıyor benim tercihimi Wireless Optical Desktop 4000 klavye mause ben a4 tech de kullanıyordum ama çok takılıyor kilitleniyor yani mause işareti oynamadığı için yere vura vura kırdım benim tercihim microsoft

Benim tercihim Microsoft Bluetoot bağlantılı optical Mause kablolardan kurtulmak gerek kablolar pc de elinize ayağınıza dolanmaması gerekli,verimlilğinizi artırmak için yüzde yüz bluetoot bağlantılı optical Mause

ica kablosuz maose kullanıyorum ama aldıgım gune lanet edıyorum kımse almasın hatta turkıyede bu urun satılmasın hıcbı urununden tam olarak faydalanamadım ıkıde bı bozulup duruyo garantıde duruyo sımdı yıne topl dandık fare ye kaldım bununda topu dusup duruo ama sunu soleyım garentısı gayet hızlı 5 gun ıcınde yapıp verıyolar ama her 2 ayda bir bozuluor zaten ama a4 veya logıtech ben bunların kalıtelı oldugnu duydum

A4Tech sıradan kullanım için güzel mouse üretiyor profesyonellik dendimi Razer firması önde çıkar bilip bilmeden yorum yapmayalım.Eski mouse'm A4tech x750 idi memnunmuydum evet ama razerle boy ölçüşemez...

Bütün Forum'a Selamlar ...

Mouse yerine ve amacına göre seçilmelidir.Yani oyuncular için veya oyun oynamayan internetciler icin diyebiliriz.Oyuncular icin Logitech'in G7 ve G9 MS'nin 8000 Mouse'nu öneririm.Bir oyuncu olduğum için G9 kullanıyorum,gerçekten harika bir performansı var.Parasını fazlasıyla hak ediyor.3200 DPİ Harika bi fare oyunculara öneririm ...

İYİ FORUMLAR :):)

hp yada microsoft tur 2 seneden beri hp mause ve klavye kullanıyorum şu ana kadar hiç bir sorunlara karşılaşmadım

Merhaba arkadaşlar Bir bilgisayar kullanıcısı öncelikle alacağı mause'u ne amaçla kullanacağına karar vermesi gerek Oyun oynamayacak ve office programlarını fazlası ile kullanmayacak birisi iseniz sizin için fazla özelliklere sahip olan bir mause a gerek demektir standart bir PS/2 optik mause işlerinizi fazlası ile görecektir.Ancak oyun ve office programlarını tam anlamı ile kullanacaksanız o zaman ihtiyacınız olan mause standartların üzerinde olmalı Bunun içinde bir çok firmanın üretmiş olduğu mauseler bulunmakta ancak bunların içersinden bence en iyi olanları A4 Tech ve Cyber Snipa Stinger marka olan mauselerdır.A4Tech mauseler den tafsiye edebileceğim model X-755FS LASER GAME MOUSE bu mause gerek oyun ve gerekse office yazılımları için atama yapabileceğiniz tuşlara sahip Cyber Snipa Stinger için ise söylenecek tek şey oyun canavarı nedenmi ? işte
kısaca özellikleri :
Terledikçe elden kayan ya da ergonomisi kötü, tuşları yetersiz fareleri kimse sevmez. Cyber Snipa bu kulvardaki deneyimini Stinger modelinde sonuna kadar kullanmış ve kullanıcılarına performanslı ve rahat bir deneyim sunmayı başarmış. Tasarım olarak çoğu kullanıcının kalbini kazanacağını düşünmüyor değilim fare ele tam oturuyor. Üst ve yan kısımlarının neredeyse tamamını kaplayan kaymaz yapısı kontrolü kaybetmemenizi sağlıyor.Bu faredeki en önemli özelliklerde birisi ise ''diğer farelerde rastlamadım'' ağrılıkların olması evet yanlış duymadınız farenin içersine ağırlık yerleştirebiliyorsunuz. Kutu içeriğinden çıkan 7 adet ağırlıkla faremizi kullanıcıya göre kişiselleştirebiliyoruz. Her biri 6 gr olan bu ağırlıklara farenin altındaki kapakçığı çevirerek ulaşılıyor. Yerlerine sıkıca giren ağırlıkların oynama veya yerlerinden çıkma gibi bir durum söz konusu değil.Farenin genel özellikleri ise şöyle
Tarama hassasiyeti 400 ile 3200 dpi arasında değiştirile bilir olması
Toplamda 9 adet tuşa sahip ve bu tuşlardan 6 tanesi programlanabilir
7 adet 6 şar gramdan oluşan ağırlıkların olması ve hafızasının 8kb olması
ölçüleri 80x127x45 mm

alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun demek isterim

Merhaba,
Edinilecek fare (mouse) yapılan hareketlere en hızlı biçimde tepki vererek yansıtmalıdır, 1000 HZ (1 milisaniye) olmalıdır.

Ekran çözünürlük düzeyi arttırıldıkça daha üst fare tarama oranı DPİ ihtiyacı duyulur 1900.1200 - 1680.1050 gibi çözünürlükler içinde en az 2000 DPİ fare tarama oranına ihtiyaç duyulmaktadır.

Fare nin kullanışlılığı (ergonomi) de elin yapısına tam uyum sağlamalı yapılan hareketler esnasında farenin kasası engel oluşturmamalıdır.

Bu hükümlere ve belirtilen teknik işlevlere sahip fareler: Logitech G9 - g5, Razer Mamba- Deathadder, Cyber Snipa Stinger.

Ürünlerin teknik özelliklerini ön planda turarak nitelik ve niceliklerine göre karşılaştırma yapmak doğruya ulaşmak için en doğru yoldur.

EN ÇOK KULLANILAN A4TECH HALK İŞİNİ BİLİYOR BENDE A4TECH XL740 VAR HARİKA BİR MOUSE 3200 DPİ MAKRO ADAMA VS. SYBER SNİPE,G9,G5 HEPSİ HİKAYE FİYAT + PERFORMANS = A4TECH HELE HELE XL740K

Okadar mause kullandım ama haepsinden konfor olarak rahatsızlık duydum.Şİmdi A4 Tech kullnıyorum gayet rahat vede sağlam.

MAUSE MAUSE DİYORUZ AMA BİR MAUSE DADA FAZLA BİR ÖZELLİK ARAMAK BİRAZ SAÇMA OLUR.FAREDE ARANMASI GEREKEN SADECE KİŞİNIN ELİNE GÖRE KULLANIM RAHATLIĞDIR VE BU ZATEN MARKADAN MARKAYA VE GÖZE HİTABEN DEĞİŞİR.

bu alemde kral logitech ben v550 nano kullanıyorum şahsen süper cihazz

A4 Tech Oscar X7 XL755K

logitech in üstüne tanımam tasarım ve tutması çok iyi.
Pili 8 ay oldu bitmedihergün 6 saatten fazla kullansamda.

@11 Haz 2011 08:38 Hangi modeli kullanıyorsunuz?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play