Hangi Laptop?

Bu haftaki sorumuz laptop'lar hakkında. Taşınabilir bilgisayar hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz.

CHIP Online soruyor: Hangi Laptop?

Bundan böyle her CHIP Online ziyaretçisi kendisini bir donanım test editörü olarak hissedebilir! Her hafta bir donanım bileşeni seçecek ve size o donanım bileşeni hakkındaki deneyimlerinizi soracağız. Bu sayfanın altındaki yorum bölümünü kullanarak o donanım kategorisi hakkındaki deneyimleriniz, eleştirileriniz, şikayetlerinizi diğer CHIP Online ziyaretçileri ile paylaşabileceksiniz.

Yanıtlarınızın kendi isminizin altında yayımlanması için yorum bölümüne yazmadan önce siteye giriş yapmayı unutmayın!

Bu hafta konumuz Laptoplar:

"Sizce bir kullanıcı yeni bir Laptop alacaksa hangi firmanın ürünlerini incelemeli? Laptop alırken nelere dikkat etmeli ve neler talep etmeli? Hangi laptop markası hem fiyat hem de performans olarak en iyi sonucu veriyor? Hangi markanın hangi modelini almalıyız? Neden? Önerdiğiniz laptop'un diğerlerinden ne farkı var? Hangi firmanın hangi modeli, niye tercih edilsin?"

Yanıtınızı aşağıdaki formu kullanarak bize ulaştırabilirsiniz. Yapılan yorumlara karşı-yorum yapabilir, neden karşı çıktığınızı ve sunduğunuz alternatif önerileri de yazabilirsiniz.

Daha önce ne sormuştuk? CHIP Online ziyaretçileri ne dediler?

  1. Hangi Mp3 çalar?
  2. Hangi monitör?
  3. AMD mi Intel mi?
  4. Cep telefonları
  5. Fareler

Okuyucu Yorumları

Toplam 514 Yorum

Ben asus kullanıyorum çok memnunum Ama hep pavilionuda oneririm cünkü hp biraz daha estetik

Yaklaşık olarak 1 yıldır HP Pavlion DV6000 serisi kullanıyorum. Fiyatları diğerlerine göre biraz pahalı da olsa, sorunsuz kullanımı ve marka kalitesi ortada.
Uzaktan kumandası ile film-müzik keyfi süper. Yazılım ve donanım desteği tam.
Kesinlikle tavsiye ediyorum.

laptop alırken önce cpu hızına,sistem belleğine (ddr2 ve çalışma hızı), disk büyüklüğüne . ekrankartı belleğine ve chipsetine, optik okuyucunun özeliklerine (dvd+rw db) ekranın parlaklık ve görüntü özelliklerine , ses kartının özelliklerine (dolb dijital ..8 kanal), batarya süresine ve türüne, laptobun estetiğine ve tuştakımlarına.. blouthout ve hafıza kart türlerini okumasına, kablosuz int. kartına ve desteklediği standartlarına, laptobun çalışmasındaki ısınma ve gürültüye daha sonra ağırlık ve estetğinine bakarım. marka olaral sony vaio -toshiba-packer bell -hp ,

Kesinlikle MSI linux ile gelen modelleri derim. 750 YTL'ye dizüstü alarak hem ucuza işimi görmüş olurum, hem işletim sistemine para ödemem hem de çalınma-bozulma durumlarında daha az üzülürüm.

hangi firmanın hangi modeli niçin seçilsinden öte, kullanıcının kendi ihtiyaçlarını karşılaması doğrultusunda seçim yapması fazla para vermemesini sağlicaktır . . . ben kendi sahip olduğum Asus'u öneririm(W1Na model notebook um var),ürün yelpazesi çok geniş, alacak olan kişi kendine uygun performansa sahip modelin yanında tasarım olarak da gözüne uygun bir model bulacaktır . . . tasarımı kötü olanlara yaklaşmıyorum, bunda sanırım grafik tasarım öğrencisi olmamın etkisi var :-)

Şu an piyasanın en baba laptopları, hp ve asus olarak görünüyor. Ama belki de bu fiyatlarından dolayı böyledir. Çünkü aynı parçalar mesela Acer gibi bir markada %20-%30 daha ucuz olabiliyor. Hele "Monster" diye bir olay var ki neredeyse yarı fiyatına satış yapıyorlar. İşlemci, ram, harddisk, grafik kartı gibi bileşenler ortak kullanılıyor zaten, bir fark olamaz. Aynı anakartı paylaşan markarlar da var. Peki bu kadar fark yaratan nedir? Kasa mı? Tuş takımı mı? Bunlar ve diğer marka özellikleri de ne kadar fark yaratabilir ki? Fiyatını iki katına çıkarabilir mi bir ürünün?
Benze hayır, o yüzden -özellikle asus ve hp- gibi markaları kesinlikle önermiyorum. Teknoloji konusunda cimri olmamlıyız belki ama saf da olmamalıyız. Belki monster'a güvenemeyebilirz-benim gibi- ama sonuçta onlar dahi satışların kar elde ediyorlar. Bunu da düşünmek lazım.
Eğer bir marka söyleyecek olsam acer derim. kendi paramı kazanıyor olsam monster alırdım, ama bir başkasının parasını monster alarak tehlikeye atamam. HP veya asus alarak da çöpe atamam. Ayrıca casper da almam, hatta görürsem koşarak uzaklaşırım :D
Bana acer en mantıklı marka geliyor şu an...
Model olarak da 5720g üstü bir modeli tercih etmenizi öneririm, TM veya aspire olması görünüş farkına yol açıyor sadece. Bir de belirtmeliyim, travle mate modellerde hardisk koruması biraz daha ön planda...

Hangi laptop markası hem fiyat hem de performans olarak en iyi sonucu veriyor? Bu soruya verilebilicek en güzel yanıt Asus olurdu sanırım

Bir dizüstü bilgisayar alırken önce kullanım amacına göre boyut ve ağırlığına önem verilmeli, kullanım alanınıza göre 13" ekranlı ürünler daha fazla taşınabilirlik sağlarken 15.4" modeller ise daha geniş ekran ve daha güçlü donanımları bünyesinde bulundurarak daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. 17" ve üzeri dizüstü bilgisayarlar ise taşınabilirlikten uzak masa üstü performansına yakın grafik tabanlı çalışmalar, oyun ve DVD gibi görsel ağırlıklı işlemlerde kullanıcıyı tatmin edecektir.

Boyut ve ağırlıktan sonra dikkat edilecek konu kullanım amacıdır. İş yerinde ofis bilgisayarı olarak, evde eğlence bilgisayarı olarak, geniş çaplı dijital bir ajanda olarak, yüksek iş yükünü kaldıracak ağır iş programları ile performans verecek yada sadece internette gezinti yapacak; şeklinde bir kullanım amacı ve ona uygun donanim özellikleri ve bütçe belirlenmeli.

Giriş seviyesi 600-1000 YTL
Orta Seviye 1000-2000 YTL
Üst Seviye 2000-4000 YTL

olarak katagorize etmekte bir sakınca yok. Tabiki markaların fiyat / performans kriterlerine göre daha ucuza gelecek bir dizüstü bilgisayarı sadece markaya aldanıp almakta kullanıcıyı memnun etmeyecektir.

Kullanıcı memnuniyeti; ucuz olması, performansılı olması, az sorun çıkartması ve servis anlayışının iyi olması gibi hepsinin birden istendiği durumlarda gerçekten zorlaşıyor. Genel olarak piyasanın liderleri olarak Toshiba, Dell ve Asus markalarını görüyorum.

bence toshibaya vede sonra hp'ye göz atmamalılar çünkü paranın tam karşılığını bu iki firma veriyor. Ama hp'nin bir kötülüğü bilgisayarın recovery'nin cd'sini yada Dvd'sini vermemesi

DELL i çok beğeniyorum..Ürünleri gerek işçilik, gerekse de dayanıklılık olarak çok iyi..Bence bu konuda dell bir numara ...ama tek eksiği model sayısı çok az.. istediğiniz donanım gereksinimlerini, ürünü aldıktan sonra donanım yükseltmesi yaparak satın alıyorsunuz.. Tabi bu da sistemin izin verdiği ölçüde..

HP almayı düşünenlerin iyi araştırmalarını öneririm, arıza durumu, servis, garanti, ürün değişimi para iadesi gibi konularda %45 genel dizüstülerde şikayet oranı var www.sikayetvar.com ve diger birçok forum sitelerinde HP hakkında bilgilere erişebilirler. Bu demek değildir ki bütün HP ler kötü ama genede dikkate alınmalı .

Bence laptop alırken en belirleyici unsurlar dış tasarımından öte laptopun İşlemci ram ve Paylaşımsız ekran kartına sahip olmasıdır. ki gözlemlerime göre bu kombinasyonu en iyi sağlayan (fiyat/performans için ideal) " CASPER NIRVANA CPR2400-9D95B CORE 2 DUO T7700 2.4GHz 2048MB 120GB ENTEGRE KAMERA TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR" Buna karşın ben hep " Asus" derim. Maşallah 9 yıldır Asus Anakartımda tık yok :D
7200 rpm hızına sahip bir HDD li lop top bulamadım hiç üretimedimi ? yoksa ben mi gözden kaçırdım :)

MONSTER Laptop kullanıcıları varsa, onlarda görüşlerini belirtse güzel olurdu hani....

laptopları hem hantal hemde pahalı buluyorum mecbur olmadıkça masaüstünden vazgeçilmemesinden yanayım. İlla önerilcekse MacBook lar bence hem tasarım olarak hemde özellik olarak bir çok açıdan rakipsizler. Klavya nin aydınlatılmasından tutunda ekran parlaklığının ortama göre otomatik değişmesine kadar bir çok küçük gibi görünen önemli ayrıntılara sahipler. Tabi isteyen Mac OS veya Windows kullanmayı seçebilir.

toshiba alanında en iyisi

laptoplarda ole pc gibi uzun uzun detay vermeye gerek yok, paranız varsa sony vaio, yoksa asus veye toshiba alınır. hp falan denemeyim hic:)

Fazla söze gerek yok Sony...

bence LG r400 ve e500 derisi laptopları mükemmel kullanan kişiler de memnun..
özellikle e500 numpad bulundurmasıyla açıkçası beni cezbetti. çünkü örenciyiz işimiz gereği sürekli sayılarla ilgili işler yapıyoruz excel de ve numpad olmadan bol basamaklı sayıları yazmak ölüm gibi =) ayrıca fiyat performans olarakta tam paranızın karşılığı LG ler. e500 up33t herkese öneririm 1900 ytl gibi bir fiyata santa rosa platformlu nv8600gs ve 2 gb ram ihtiva eden başka laptop bulmak zor.

Recep KAYA - çevre müh. bölümü öğrenci

hp önermem pilleri çok az gidiyor diğer markalara göre. asus ve toshiba dan başka laptop almam.

Laptop alınırken eğer iş için alınıyorsa yani yanımızda taşıycaksak herşeyden önce hafif olması gerekir.ben hp yi öneriyorum hafif,zarif ve performansıda iyi .....((eğer oyun içinse KUŞKUSUZ MOONSTER))

Bundan 2 ay önce ASUS marka laptop aldım ve gayet memnunum.Alırken yaptığım ıncelemede 2 marka arasından ASUS'u tercih ettim.İyi ki de etmişimçAklımı seveyim.

Valla 1 ay önce ASUS F3SC aldım eski masaüstü bilgisayarımdan çok daha hızlı çalışıyor ve bana mükemmel geliyor. Birde eski bilgisayarımı soracaksınız: P4 3.2 GHZ, 1 GB. ram, Ati x1600 pro dvi 256 mb, 160 gb. sata HD. artık siz düşünün...

taşınabilir bir bilgisayar taşınabilir olmalı :)

Amd Turion işlemcilerin dizüstü bilgisayarlardaki performansı nasıl acaba?
Cad programlarında performansını kullanıp sınayan varmı.?

ACER ASPIRE AS5520G-502G16MI 999,00 USD + KDV

örnek yukarıdaki acer modeli, bana çok uygun geldi hem fiyatı hemde donanım özellikleri. sizler ne dersiniz...

monster gayet guzel ama acer ın son cıkardıkları notebokklarda cok guzel bu guna kadar acer hep hurda satıyodu ama su son cıkardıkları gercekten mutıs toshıba zaten ayrı bır cumhurıyet hem kalıtelı hem uygun ama cok param var ne alıyım dersenız tabıkı sony derım

monster diyorum.. kasadan tasarruf etmişler ama hiç sorun değil bence.. toshiba da veya hp herhangi bi markayı getirin monsterın fiyatı 2 kat aşağıda özellikleri 2 kat yukarıda...benim monsterım en sondu aldığımda geforce 8600GT ekran kartı var direct 10 destekleyen hiç bi lap topta o bile yoktu olsa fiyatları araba fiyatı olurdu heralde

valla biz toshibacıyız. sony hiç denemedim ama gayet estetik görünüyor.fiyatı çok pahalı. 10 km uzaktan seyrediyorum.toshibadan memnunum.

Öncelikle sizin sitenizdeki dizüstü satın alma rehberini okudum gerçektende çok güzel ve faydalı bilgiler vermişsiniz. Okunması gerereken makalalelerden birisiydi. Ben laptop alırken

1.İşlemci
2.Ram
3.Ekran Kartı
4.Bluetooh
5.Wireless Kablosuz Ağ Desteği
6. H.D.D
7. Ekran Boyu ve Özelliği
8.Numerik Tuş Takımı

önem içeren konulardandir.
Ben yüksek performans içeren MSI EX600(2Gb RAM -Dual Core 2.0 Santa Rosa ) Seçtim gayet memnunum. Zaten memnun olmayan azdır. 1.199 $ Bu makineyi bulmak zordur. Çünkü aynı özellikteki diğer makineler 2.500 YTL o yüzden ben performans için MSI seçtim.

ama sadece iş dünyası için lazımsa bu kadar özelliğe gerek yok 700 YTL laptop seçerdim. 512 Rami olan AMD Sempron 3500+ 80 gb ram wireless ve blutuooth olan modeli seçerdim.

pili uzan giden taşınabilir.taşıyıp 2 saat sonra fiş arıyorsak o ürün taşınmazlara girer.eğer cep telefonumuzun pili 2 saatte bitseydi taşırmıydık? pil konusunda en kısa zamanda yenilik gerekiyor.

Ben Monster,Asus ve Toshıba derim..

Ben Allah kısmet ederse 4 üncü notbook kulanacam. 1 aydır elimde Asus F3serisinden aldım. Daha önceden datron 2 tane kullandım. Tesadüfi bir şey keşfettim datronlarda. Windows Xp Pro altında (tüm güncellemeler vs. yapılmıştır.) ekranı bekleme konumuna geçirdiğimde ( bu 1 dk sonra eğer eğer işlem yapmaz isem ekran kararsın istiyordum) bu ilk datron marka notbokda ekrana görüntü gelmedi. normal monitöre takdığımda aslında notbokun çalıştığını gördüm. teknik servise gönderdim sağolsun kısa zamanda yaptılar. Daha sonra aynı arızayı yine verecek gibi oldu. pilsiz çalıştırmayı felan denedim düzeldi. o notboku satıp yine datronun son çıkan makinelerinden birini aldım. aynı olay onda da olunca onu geri iade ettim. (ekran 1 dk. bekleme konumuna gelince oluşuyor.) Daha sonra bende MSI marka aldım. AMD işlemcili. olcak ya onda da şansızlığım çıktı. Onada Linux yüklerken HDD uçtu. sağolsun İstanbul Bimteks çok ilgilendi ve her konuda yardımncı oldu bana. bu makinede çeşitli arızlardan dolayı istanbul yollarında telef oldu. onuda sonunda değişim kararı aldılar ve ben şimdi asus kullanıyorum. korkuyorum makineye hiç bir şey yüklemedim. vista hom prem . yüklü öle kullanıyom. zaten bende masaüstü aldım. onu kullanıyom daha çok.
benim için kriterler
ram vista için 2 gb
hdd
iyi bir ekran kartı. yeri geldiğinde rahat oyun oynayayım.
yeterince usb port. fazla olması makbuldür.
kablosuz bağlantısı (sorunsuz çalışan)
dvd yazıcı.
-----

alırken eğer görme şansınız varsa
ısı olayına el atın. elin olduğu yerler çok çalışınca ısınıyorsa zamanla sorun oluyor. fan eğer sağ tarafa üflüyorsa sağ elle maus kullananlar için problem oluyor.
iş çıkışındayım yazacakalarım şimdilik bu kadar. az daha beklersem kapıyı üzerime kapayacak bu odacı.
herkese saygılar sevgiler.

arkadaşlar şubat ayında hp pavilion dv 6189eu aldım.pil i hariç herşeyinden çok memnunum.50 dakika pil ömrü bana yeter diyosanız gidin alın.ama sahidende pil sorunu hariç harika bi bilgisayar.

acer aspire 5520g kullanıcısıyım gayet memlunum pil dısında

Acer AS5920G-602G16MN fiyat + performans süper.
Bilgisayarda 160 Gb. WD 5400 Rpm Hdd vardı ben onu 120 Gb. Seagate 7200 Rpm Hdd. ile değiştirdim şimdi daha mükemmel :)

Ben casper ın cpr 2400 modelini secerdim çok hoş ve estetik duruyor türk malı olmasıda avantaj bana göre servisi çok ilgeleniyor diyorlar özellikleri şöyle;
Intel Centrino Duo Mobil Teknolojisi
Intel Core 2 Duo İşlemci T7700
İşlemci hızı 2.40 GHz 4 MB L2 cache, 800 MHz FSB
Orijinal Microsoft Windows Vista Home Premium Türkçe
Intel 965 GM Chipset
Intel PRO Wireless 4965 Kablosuz Ağ Bağlantısı
2GB 667 MHz DDR2 Bellek
160 GB SATA Harddisk
15.4" WXGA (1280x800) TFT Parlak Renkli Ekran
512 MB GeForce 8400GS Turbocache Ekran kartı

fiyatı ise çok uygun en son 1399$ idi.

HP tercih ederim:)

ben bir hp hastalığına tutuldum ki hp den başka sahip olduğum tek şey fotoğraf makinem canon. onun dışında taşıdığım her şey hp bu yüzden laptop da hp olmalı.

Dizüstü bilgisayar alırken Hp,toshiba,Asus,Fujitsu-Siemens gibi tanınmış markalar tercih edilebilir, fakat bütün bu markaların iyi modelleri olduğu gibi kötü, hatalı üretim yapılmış modelleride bulunmkta. Bu açıdan tanınmış markların eş performanslı modelleri arasında çok büyük fark varsa, o seri büyük ihtimalle hatalı üretilmiştir. Bilindiği gibi dizüstü bilgisayarların işlemci, anakart, ekran kartı gibi performansı direkt etkileyen bileşenleri zaten belirli 2-3 firma tarafından üretildiği için markanın performansla çokda bir alakası yoktur. Fiyat aralığı ve temel özellikler belirlendikten sonra pil ömrüne, ekran kalitesine, ses kalitesine, ağırlağa ve dış görünüme, özellikle kasanın yapıldığı malzemenin kalitesine bakılarak seçim yapılmasında yarar var. Kalitesiz bir kasa 2-3 ay içinde dizüstü bilgisayarınızın eski görünümlü olmasına yol açar.
Sadece internete girmek, yazı yazmak, chat yapmak,film izlemek için 800-900 dolar fiyat aralığında bir dizüstü almak yeterli olur, fakat oyun oynamak veya ağır grafik tasarımı programları kullanıcaksanız daha üst düzey ürünlere yönelmelisiniz.

Bana göre bir bilgisayar kalitesini 1 veya 2 sene içerisinde belli ettirir. Eğer bu süre içerisinde bilgisayarın performansında ciddi bir değişiklik yoksa bence laptopun kalitesi o zaman ortaya çıkar. Bu öncelikle iyi bir ram,özellikle harici ekran kartı(özellikleri iyi olması kaydıyla),yeteri kadar harddisk,kaliteli bir işlemci ve en önemlisi iyi bir marka. Hp kullananları bence bu farkları çok iyi görüyorlardır. Evet asus iyi bir marka ama bu süre içerisinde performanslarının yavaş yavaş düşebileceklerini görebilirsiniz.
Hp markasının tek bir eksiği var o da tasarımın kötü olması. Ama bizim için performans önemli olduğuna göre kesinlikle hp.

Ben yaklaşık 2 yıldır Sony Vaio notebook kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım,memnunum. Sony dışında da Toshiba tercih ederdim.

bence fiyat/performans çok önemli ve bu konuda acer çok iyi f/p ve esteik için acer ve lg !!!ACER!!! :)) toshibaya ve asusada laf yok ama:))

Accer marka laptoplarda cok super. kalitesi , ses, goruntu , gorunus yani dizaini cok guzel kaliteli bir makadir. ozeliklerine gore degisir gerisini arastirin bakin :)) accer , accer , accer ...

TABİİ Kİ TEK KELİMEYLE APPLE MACBOOK PRO 1´´ 2.33GHZ Z0DRQ
PARA=HUZUR :)

simdi laptop diyince akla 2 tane marka gelir biri toshiba digeri asus ikisinin de garantisi dunya capında gecerli yani ben laptopımı türkiyeden aldım amerikaya gittim orda bi laptopımla ilgili bir problem yasadım laptopımı alıp asusun amerikadaki herhangi bir servisine goturup tamir ettirebilirim laptop alırken nelere dikkat etmemiz gerkire gelince bence bu laptopu hangi amacla kullanacagımıza baglı mesela ben laptopımda oyun oynuyorum bunun icin laptopımda ekran kartı ram islemci ve sogutma gibi nitelikler onemli fiyat konusuna gelince bence hp fiyatına gore istenen seyleri vermiyor nerdeyse 256 mb ekran kartlı laptopı yok sony ye gelince fiyatı cok abartılı toshibaya gelince evet fiyatları uygun ama asus a gore degil ben 1 hafta once asus f3sa modelinde bir laptop aldım ozellikleri c2duo T7700 2.4 ghz 2 gb ram 250 gb hard disk 512 mb ati hd2600 ekran kartı 15.4"WXGA ekran ve diger laptoplarda olan neredeyse tum nitelikler var fiyatı intde 2500 milyar olarak gozukuyor ama arastırırsanız 2200 civarında bir fiyata bulabiliyorsunuz bn 2160 a 6 taksite adlım bu laptopun diger laptoplardan farkı bu fiyat civarında konusuyorum bir kere ekran kartı 512 mbbu fiyatta ki laptoplarda kolay kolay bulamıyorsunuz ben asus da birde acer da gormustum ama asusu tercih ettim cok memnunun herkese tavsiye ederim ilke kez boyle bir yazı yazıyorum umarım beyenilir.

Ben ihtiyacıma göre bir laptop seçerdim
1-toplam taşıma ağırlığına bakardım. 4kg dan ağır olmamalı

2-Enerji tüketimi az olmalı , 6 saat çalışmalı %30 işlemci kullanımı olan
ortalama uygulamalarda,ayrıca pilleri patlamamamlı 6 hücreli tercih ederim,diz üstünün yanında ikinci bir pil vermeleri tercihimdir.

3-Garantisi ve servis hizmetleri ,müşterileri memnun edecek düzeyde olmalı,
ve 1 sene kadar çalınmaya karşı garantili olmalı,ayrıca aşağıdaki olay ve durumlar garanti dahilinde olmalı
a) çay kahve dökülmesi sounucu arıza
b) ekranda piksel veya çarpma sonucu ekranın kırılması
c)düşme veya çarpam sonucu oluşan hasarlar

4) ben kolay çıkarılabilen klavye tuş takımına sahip bir model seçerdim.

5) marka benim için önemli degil nede olsa hepsi aynı fabrikadan çıkıyor istediğim özelliklerin olması önemli

6)Firma kullanıcı isteği dogrultusunda düşük bir ücretle donanım yükseltmesi yapabilmeli .,örneğin ram ,işlemci,hdd,mobil ekran kartı veya işletim sistemi update yapabilmeli ,bu saydıklarım aynı platform ve nesil için

7)bütün diz üstü kullanıclarının ortak derdi batarya zayıflığı,uygunsuz şarj sonucu çabuk zayıflayan bataryalar, ben akıllı şarj sistemine sahip şarj cihazları istiyorum ayrıca batarya ve şarj cihazı ucuz ve bulunabilir olmalı.

8)hepimiz recovery cdleri görmüşüzdür zamanla bu cdler çizilir bozulur ,bunun yerine tek tuş(şifreli) ile gerçekleştirilen bir recovery sistemi tercihimdir.
9) parmak izi ile açılma veya şifreli açılma lcd panel ile kasa arasında kilit mekanızması olan çalındığında açılmayan bir güvenlik sistemi olması iyi

10)ses çok önemli mevcut ses kartları iyi ama nforce apu gibi bir ünite veya x-fi gibi dehşet bir ses işlemcisi isterim laptopumda hiç degilse kaliteli dac kullansınlar.

11-)optik cihazların ömürleri uzun olmalı oldukça çeşitli medya var.çizik medya okuması /hata düzeltmesi yüksek olmalı. 1 sene sonunda bazı cd/dvdleri okuyamayan dandik optik okuyuculardan bırakıyorlar.

12-) tablo gibi 17 inç ekrana sahip diz üstüleri kullanım amacını aşıyor taşınabilirliği düşüyor 15.3 veya 15.4 inch lik bir ekran diz üstüleri gayet uygun ekranın enerji tasarrufu tepki süresi desteklediği renk derinliği tercih sebebi ,oled ekranları bekliyorum.

13-) kablosuz wi-fi ag desteği ve entegra kamera olmalı olmalı ama güzel bişimişiler olmalı

14-) günümüzde mobil 8600/2600 ekran kartları var oldukça tatminkar performans veriyorlar .tercih sebebi 2600 ler daha az güç harcıyor

15-) dizayn ergonomo/birlikte gelenler ,açıklayıcı türkçe kullanım klavuzu ,insan dogasına uygun tasarım vb.özellikler tercih sebebi.

vs vs asla istegiğim gibi bir diz üstü bulamayacağım .

1. hp almayın, en azından ben dahil 5 kişi aldık 4363 ve hepsinin ana kartı değişti, birgün bi baktık makinalar açmıyo.
2. Packard Bell iyi ama üzerinde bulunan nec dvd wr kendi yazdığı dvd leri okumamaya başladı, aldıktan 6 ay sonra, bu arada bazı orjinal dvd leride okumamaya başladı.
3. datron çok kalitesiz oyuncak gibi.
4. Toshibalar çok ısınıyor.
5. Acer eh fena değil, fiyat performans iyi.

laptopda en iyi marka toshiba ucuzda var pahalıda parana göre saadet toshiba bence türkiye şartlarında çok iyi marka herşeyiyle süper bir firma bence

Bir laptop icin en onemli unsur tabiki tasinabilirligine yakisir sekilde pil omrunun uzun olmasi. performans ve dolayisiyle isinma problemlemlerinin olmamasi da gerekli. zaten diger unsurlar; ram,cpu,paylasimsiz ekran karti vs... her marka icin kendimize uygun bir secim bulabilecegimiz sekilde mevcut. ama en iyi bilesenler ile birlikte maximum performansi saglayabilecek markalarin toshiba ve asus oldugunu dusunuyorum ben de... sony ve hp lerin toshibaya nazaran kullandikca isinma problemi ortaya ciktigi gozlemlerimden biri... ayrica pil omurleri ve garanti kosullari da pek iyi sayilmaz. mesela sony yalnizca istanbul ofisinde islem yaptiriyor ve kargo vs.. tum bunlari sizin halletmeniz gerekiyor. parcalarin fahis fiyatlari ise cabasi tabiki... benim suan kullandigim laptop toshiba 3 yil olacak neredeyse ama yalnizca bir kere garanti kapsamindayken havalandirmasini temizletmek uzere goturdum... hala tikir tikir masallah... ve siddetle tavsiye ediyorum... sarji 1 yillik sony laptopdan bile daha fazla gidiyor...

ben toshiba ve sony laptop kullandım... toshiba dan daha çok memnunum...touchpad i süper,ağırlığı,ekranı aslında bütün herşeyi çok güzel,yalnız fanı ortamda bir pc olduğunu belli ediyor...mesela sony nin dokunmatik mousu çok sinir bozucu,toshibaya göre daha ağır fakat tık bile çıkartmıyor...toshiba ince,hafif,yüksek seste müzik açabiliyorsunuz...sony kalın,ağır,ve hoparlör kalitesi düşük...

laptop özelliklerine gelince...
1-bir kere WLAN olması şart...
2-kibar olmalı,yani ağırlık ve görünüş bakımından...
3-fanı fazla ses çıkartmamalı,yani sessiz çalışmalı...
4-hoparlör gücü yüksek olmalı(toshiba gibi :) )
5-bir de ekranında bir kamera olursa....süper olur

Toshiba nın sistem ilaveleri hiç bir laptop da yok. Asus'un da sağlamlığı... HP, Compaq, Vaio kullandım.. Toshiba yı hiç bişeye değişmem..

Bende bu aralar dizüstü bilgisayar almayı düşünüyoruma raştırıp elde ettiklerimi paylaşayım dedim.Laptop alırken donanım özelliklerinin yanında pil ömrü ve ağırlık çok önemli.Pilin özelliklerine ve kullanım süresine dikkat edin.Daha sonra bir seyahatteyken yada acil bir durumda dizüstü bilgisayarınızı sizi yarı yolda bırakmasın :) Donanım tercihi olark işlemci de amd yi öneririm.Dizüstü bilgisayar markası olarak da hp güzel bir marka.

nedenini bilmiyorum ama nicin kimse sony'ler hakkinda bir yorumda bulunmamis. bence en iyi seri vaio nun ve bende suanda vaio kullaniyorum.
laptop alirken dikkat edilmesi gereken en onemli ozellikler ; islemci hizi, ram, hard, ekran kartidir. fan tabiiki sessiz calismali, pili uzun omurlu olmali.bunlarin yanin da dis dizaynnida onemli tabiiki.koskocaman bir laptoplada gezmek olmaz tabiiki. gerci benim suanda kullandigm laptop'un ebatlari buyu ama hizindan memnunum. toshiba ve asus lar bir defa cok kaba, ne kadar iyi olsalarda performans olarak.
yazdiginz seylerin yan tarafina sony de yazin bakalim. siz hangisini tercih ederdiniz : sony - toshiba - asus. her nekadar toshiba nin gecmisi cok olsada, ben yinede vaio yu tercih ederdim ve ettim.

ben de şuande hp var memnun sayılırım daha önce datron vardı süper hızlı bi aletti cok sevdim birde laptop kullanınca öbür pçleri kullanamıyorum acaip geliyo bana şimdi alıştım laptoba evde nerde istersem orda kullana biliyorum ister mutfakta ister oturma odasında o cok güzel bu yüzden para verseler normal bilgisayar kullanmam yemek oluyor dogru öbür odaya yok biraderler ders calışacak falan dogru öbür odaya süper biolay yalnız kilosunun laptopların birazdaha düşmesilazım ortalama bi laptop 2 2.5 kilo bu biraz agır oluyor birde pilsüreleri cep teleofonların ki gibi uzun olsa varya süper olacak

Hp almayin(tipine kanip) cunku donanim malzemeleri tam bir fiyasko bir hafta icinde 3 modelini denedim hepsinde bir problem cikti(birincisinde batarya sarj olmadi.ikinciside dvd tusu icinde ilk basmada takili kaldi ucuncude ekranda bozukluk vardi) ozellikle hp pavilion dv9590ed uzuk durun diyebilirim. suan packard bell kullaniyorum ve hosumada gitti.

ARKADAŞLAR BEN YAKLAŞIK 3 YILLIK BİR NOTEBOOOK KULLANICISIYIM.VE ŞU AN EVİMDE BİR MASAÜSTÜ VAR 1000 PİŞMANIM NOTEBOOK NUMBER 1. BU BİRİNCİSİ.NOTEBOOK DAN ŞAŞMAYIN DERİM. GELELLİM CHİP İN SORUSUNA .ARKADAŞLAR 3 YILLIK MAZİMDE YAKLAŞIK 9-10 LAPTOP DEĞİŞTİRDİM . HATTA BAYA BAYA KAZIK YEDİM. AMA ÇOK İYİ OLDU AFİYET OLSUN BANA. NEDEN .BEN BU DÜNYA İÇERİSİNDE GEREK DONANIM GEREK PİYASA GEREK FİYATLAR GEREKSE BİR LAPTOP SATIN ALIRKEN BİLİNMESİ GEREKENLER ÜZERİNDE İHTİSAS YAPMIŞ KONUMA GELDİM. BU YAZIMI OKUYUP DEĞERLENDİRMEYE ALIRSANIZ EMİNİM BENİM GİBİ MAĞDURE ROLÜNÜ OYNAMAZSINIZ :) ARKADAŞLAR BİR MALI KULLANMADAN ONUN HAKKINDA Bİ BİLGİ SAHİBİ OLAMAZSINIZ AMA İLK ALIŞISINIZDA SİZE TAVSİYEM PC BİLGİSİNDEN SAMİMİYETİNDEN ŞÜPHE DUYMADIĞINIZ TECRÜBELİ VE DÜRÜST BİLGİ SAHİBİ BİRİSİNE DANIŞIN.ARDINDAN İŞLETİM SİSTEMİ,EKRAN KARTI,HARDDİSK,SES KARTI,KART OKUYUCU,BLUETOOTH :) 6 HÜCRELİ PİL, RAM, CHİPSET GİBİ Bİ TAKIM KAVRAMLARIN BASİT ŞEKİLDE NE DEMEK OLDUĞUNU ÖĞRENİN . ÇOK KOLAY GERÇEKTEN . YAZDIKLARIM ABARTILI GELEBİLİR AMA EMİN OLUN GERÇEKTEN ÇOK BASİT TANIMLAR DENEYİN GÖRECEKSİNİZ TOPU TOPU 7-8 TANE ŞEY. OK. ARDINDAN .HİÇ ARAŞTIRMAYIN SÖLÜYORUM .ASUS BİR NUMARADIR NEDEN ?KENDİ İÇİNDE RECOVER I VARDIR YANİ KURTARMASI.KURTARMA CD SİNE GEREK YOKTUR.SON 3 YILIN TASARIM ÖDÜLÜNE SAHİPTİR. İLK SANTA ROSA TEKNOLOJİSİNİ ÇIKARANDIR.TÜM DÜNYADA GARANTİ KAPSAMINA GİREN İKİ MARKADAN BİRİDİR. (DİĞERİ DE TOSHİBA)LAPTOPUNU AL GİT AMERİKAYA BOZULDU DAHADA AMERİKADA 4 AYIN VER HEMEN KOŞ ASUS A YAPTIR AL GİT EVE OLAYA DEVAM .AYRICA FİYATLARI GERÇEKTEN ÇOK HOŞ. SONRA İÇERİSİNDE KULLANDIĞI DONANIMLAR. ÖZELLİKLE ANA KART. GİDİN BAKIN GÜNÜMÜZDE BİRÇOK LAPTOPUN ANA KARTI % DE FAZLALIĞI OLARAK NEREDEYSE %50-%60 ASUSTUR. BUNU SON SIRALARDA MSI TAKİP EDİYOR DİĞER Bİ MARKA DAHA VARDI AKLIMA GELMEDİ .AMA ASUS GENELDE HER KONUDA ÖNCÜ OLUYOR.BU DA GELİŞİM DEĞİŞİM VE TAKİPİN BİR GÖSTERGESİDİR. ASUS KULLANANLARA SORUN GERİSİNİ ANLATSINLAR.ASUS TAN SONRADA TOSHIBA GELİR. TOSHIBAYLA ASUS LA AYNI ÖZELLİKTEKİ BİR LAPTOP ARASINDA BÜYÜK Bİ FİYAT OYNAMASI VARDIR. KAFADAN 200 YTL FAZLA FİYATLIDIR TOSHİBA PİYASAYA BAKTIĞINIZDA BUNU GÖRECEKSİNİZ. EEEEE BİLGİSAYARLAR GENELDE DÜNYADA TEKNOLOJİ VE DONANIM OLARAK YAKLAŞIK 6 İLA 8 AY ARASINDA DEĞİŞİR. PROGRAMLAMA DİLLERİDE 6 AY. EEEE ZATEN DÜKKANDAN ÇIKTIĞIN AN LAPTOPUNU 2000 YTL YE ALDIYSAN FİYAT ANINDA Bİ 600-700 YTL DÜŞER BU DÜŞÜŞ 8 AY SONRA 800-900 YTL YE KADAR VARIR. NEDEN AYNI ÖZELLİKTEKİ Bİ ŞEYE 200 YTL FAZLA ÖDEYESİN ZATEN 8 AY SONRA İYİCE DÜŞÜYO. AYRICA LAPTOPUNUZU KURUDRURKEN ADAM SİZE MALI SAYIN ALDIKTAN SONRA YARIN VEREYİM 1 GÜN 2 GÜN SONRA VEREYİM DERSE O ADAMI DÖVÜN ÇÜNKÜ YAPACAĞI İŞLEM TAŞ PATLASIN 45 DK KASINI ALIR. EVET SIFIR BİR LAPTOPUN İŞLETİM SİSTEMİDİR EKRAN KARTIDIR DİĞER GEREKLİ PROGRAMLARDIR KURULMASI EN FAZLA 45 DAKİKA EN AZ 25 DAKİKADIR. E DAM BİDE SALLANARAK YAPARSA 1 SAAT OLSUN İŞİ YOĞUN OLSUN 3 SAAT OLSUN EN GEÇ 4 BİLEMEDİN 5 SAAT İÇİNDE LAPTOPUNUZU SİZE TESLİM ETMESİ GEREKİR. SONRALAPTOPU ALMAYA GİTTİNİZ DEMİ AÇIN Bİ ÇALIŞTIRIN WİRELESS I YANİ KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI ÇALIŞIYORMU HOPERLÖRLERİN SESİ İYİMİ TUŞ TAKIMINA BİRAZ SERTÇE BASTIRDIĞINIZDA KAYMAK GB Mİ YOKSA ÇITIR TIKIR PITIR SESLER GELİYORMU GELİYORSA AMMAN O TUŞ TAKIMINDAN HAYIR GELMEZ.TUŞ PAD YANİ LAPTOP DOKUNMATİK MOUSE İŞLEVİNİ YERİNE GETİREN YERDE TUTUKLUK VARMI.CD DVD OKUYUCU ÇALIŞIYORMU . KUSURA BAKMAYIN AMA BEN BÖLE BİRİSİYİM SATICIYI BİRAZ DELİ EDİYORUM AMA ALDIĞIM MALDA ÇOK TEMİZ OLUYOR. TEK KELİME MÜKEMMEL .D,YECEKSİNİZKİ E BE ADAM MADEM BU KADAR ANLIYON NİYE 9- 10 KERE SATTIN ARKADAŞLAR O DA BANA KALSIN AMA SEBEP TAMAMEN DUYGUSAL.SATIYOM HEMEN ALIYOM NEDEN ÇÜNKÜ LAPTOPSUZ OLMUYOR. HA BİDE Bİ UYARI İLK KEZ BİLGİSAYARLA TANIŞACAKLAR YANİ İLK KİŞSEL BİLGİSAYARINI ALACAKLAR İÇİN.SAKIN AMA SAKIN ŞUNU UNUTMAYIN EGER LAPTOPLA BAŞLARSANIZ DÖNÜŞ İMKANSIZDIR.LAPTOPUN TAŞINABİLİRLİK ÖZELLİĞİDE ZATEN OLAYIN KOPTUĞU NUKTADIR.MESELA BEN ŞU AN BU YAZIYI SİZLERE BUZ GİBİ OLAN VE NEFESİMLE HOH OH YAPARAK YUVARLAK ÇIKARTABİLDİĞİM SOĞUK YATAK ODAMDAN YAZIYORUM . AMA LAPTOPUM OLSAYDI SICACIK SOBALI OLAN ÜZERİNDE KESTANE PİŞİRİP ÇİZDİĞİM SOBALI ODAMDAN YAZARDIM MODEMİMİZDE SÖZDE WİRELESSS KABLOSOZ MODEM HEHEHEH .AMA NE YE YARAR İŞTE SİZE BİR LAPTOPSUZLUĞUN SOĞUK SONU ÖRNEĞİNİ DE VERDİKTEN SONRA YAZIMA SON VEREREK KESTANELERİMİN YANINA KOŞUYORUM.

Öncelikle ihtiyaca göre alınması lazımdır. Bırcok kısı tasınabılırlık ve gorunume cok önem veriri. Benim için görüntü hıc onemlı degıl.En önemli krıter performans ,ergonomi ve bir çok giriş çıkışın olmasıdır. Ben bu konumda sadece Monster markasına güveniyorum. Asus'un üretip Monster dıye sattıgı cıhazıgerçekten 10 numara teknık destegıde cabası. Toshıbalarda bır cok sorun duydum teknık servısı olsun cıhazın kendısı hakkında olsun bu cıhazı hıcbır sekılde önermiyorum. Tek.Serv. sürünmektense monster alırım keyfıme bakarım.

Bu cıhaz CHIP testlerı dahıl bır cok sıte ıncelemesınde bu cıhaz 1.sıraya oturdu. Performansı süper ve alınabılırlılıgı gayet ıyı..

Bir tavsiyem var yanlız su laptop veya bu laptop cok ısınıyor dıye bır soylem var. Arkadaşlar performanslı çalışan butun laptoplar ısınır. Bu monster veya HP olsun hıc farketmez. CPU'sunun cekırdek hızı veya ekran kartının calışma frekansları ne kadar yuksekse ısınma o ve pıl omru ona gore dezavantaj getırıyor. Öncelikle bunu anlayalım. Bu masaustuıcın de boyledır. Benım onerdıgım Monster'da ısınıyor bu dogrudur ama alacagınız performans başka bır laptopta olamaz. Pil meselesı de gayet acık aslında ne kadar cok perfprmans o kadar az pil ömrü demek.

c box alın kârlı çıkın derim paranız cebinizde kalsın

1)İşletim sisteminin cd'sini ve driverların cd'sini veren firmalara öncelik verin.
2)Parlak ekranı tercih edin.Arkadan güneş vurduğunda mat ekran sanıldığının aksine parlak ekrandan çok daha fazla parlama yapar.Adeta bilgisayarın ekranına perde iner.Mat ekranın daha iyi görüntü vereceği kanısı yanlış bir kanıdır.
3)Harddiskiniz sata olmamasına özen gösterin.Aksi takdirde windows'u tekrar yüklemek için bir de raid sürücüleri uğraşmanız gerekecektir.Bunu da herkes beceremez.
4)Autocad,oyun vs çalıştıracaksanız,konfigürasyonlarınızın yüksek olmasına özen gösterin.Bunun dışında yüksek konfigürasyonlu bir laptop sıradan kullanıcılar için gereksizdir.
5)İleriki yıllarda neyin ne olacağı belli olmaz.Alacağınız laptop mümkünse Linux dostu olsun.
6)Güvenlik gereği üzerinde kamera,mikrofon bulunmayan laptopları tercih edin.
7)Bakımını ,tamirini rahatlıkla yaptırabileceğiniz markaları tercih edin.Ufak bir bakım için bilgisayarı İstanbul'a göndermeniz demek ,en az bir hafta belinizin kırılması demektir.
8)Eğer karşınıza çıkarsa AMD'yi tercih etmekten korkmayın.AMD çok iyi bir firmadır.
9)Bluetooth,dvd writer,wireless,fazla usb girişi sayısı,kaliteli hoparlörler,kart okuyucu gibi özelliklerin üzerinde fazla durmama gerek yok sanırım.(Kızıl ötesi olmasa da olur.)

ÖNCELİKLE ASLA DÜŞÜK FİYATLARA KANIP DANDİK MARKALARIN SATAMADIĞI ÜRÜNLERİNİ ALMAYIN. GEÇENLERDE BİR BİLGİSAYAR MAĞAZASININ KAPISINDA "ÇİFT ÇEKİRDEKLİ LAPTOP 699 DOLAR" ŞEKLİNDE BİR YAZI GÖRDÜM VE ŞOK OLDUM. ULAN ADAM (AFEDERSİNİZ) ÇEKİRDEKSİZ KARPUZ SATIYO SANKİ.

LAPTOPTA BİR ÇOK İNSANIN AKSİNE BENİM ÖNCELİĞİM PERFORMANS DEĞİL, SAĞLAMLIK, KASA VE MALZEME KALİYESİ, PİL ÖMRÜ VE HAFİFLİK.

AYRICA ALDIKTAN 3-4 AY SONRA BOZULUP SERVİSE GİDEN LAPTOPA BEN KESİNLİKLE YAKLAŞMAM. BU KRİTERLER DOĞRULTUSUNDA BENİM DÜNYA ÜZERİNDE GÜVENDİĞİM VE SEVDİĞİM TEK MARKA "TOSHİBA".

İSTERSENİZ PİYASANIN EN İYİ DONANIMINI ALIN EN FAZLA 1 SENE SONRA BİLGİSAYARINIZ DEMODE OLACAK. İŞTE O ANDAN SONRA BİLGİSAYARINIZDAN GERİYE AYIRTEDİCİ ÖZELİK OLARAK SADECE SAĞLAMLIK, KALİTE VE PİL ÖMRÜ GİBİ ÖZELLİKLER KALACAK. ŞU ANA KADAR 2 DEFA TOSHIBA ALDIM VE KESİNLİKLE 3.'SÜ DE TOSHIBA OLACAK.

3 YILLIK ESKİ TOSHİBA LAPTOBUM HALA TIKIR TIKIR ÇALIŞIYOR VE PİLİ HALA 1,5 SAAT GİDİYOR (İLK ALDIĞIMDA 5,5 SAAT GİDİYORDU). EVET FİYATI DİĞER MARKALARA GÖRE BİRAZ YÜKSEK AMA İNANIN BUNA DEĞİYOR.
İNGİLİZLERİN DEDİĞİ GİBİ "BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM" DİYORSANIZ TOSHİBADAN ŞAŞMAYIN.

datron kullanıyorum, gayet memnunum.

merhaba arkadaslar..bende laptop almak ıstıtorum ama butcem sınırlı..soyle ıyı bırma olsun ıstıyorum vede 1500 ytl ye kadar caba nasıl bırsey alsam bana model secmemde yardımcı olurmusunuz..tesekkurler..yardımlarınız ıcın...

2 Gb ram Core 2 Duo işlemci GeForce ekran kartı 17" monitör max 1700 YTL Fiyat Performans en iyi hangisi çıkıyorsa bu zamanda alınabilecek notebook o dur. ACER 5920 ve ya 5720 alın deirm ben...

Kullanıcısına göre değişir. Bence en iyi fiyat performans ACER marka laptoplarda. Ben Acer kullandım çok memnun kaldım. Eğer profesyonelseniz kesinlikle IBM Thinkpad serisi...yeni adıyla Lenovo'nun Thinkpad serisi...İçi komple Roolcage denen magnezyum alaşımlı kafesle koruma altında ve su geçirmez yapıda v.s..v.s ve daha pek çok fark oluşturan özelliği ile Thinkpad kesinlikle profesyoneller için bir numaradır. Zaten en çok ödül alan laptop markasıdır. Ekranı gövdeye bağlayan çelik menteşeler bile farklı olduğunu gösterir diğer hepsinde bu menteşeler plastiktir.Toshiba ve Sony ler de dahil...

Arkadaşlar bana göre laptop markaları 3 gruba ayrılır.
1. grup: Datron, CBox, Exper, Casper, Vestel gibi yerli markalardır. Fiyat performans açısından uygun gördüğünüzde alabilirsiniz. (Özellikle CBOX ) Ama bu markaların komponentlerinin diğer ünlü markaların komponentleri(sistemi oluşturan het türlü parça) gibi üretim sonucunda özenle seçilmiş olduğunu düşünmüyorum.Nihayetinde laptoplarda diğer bilgisayarlar gibi toplamadır.Ama iyi komponentleri ün yapmış firmalar kullanır.
2.grup: Acer, Toshiba,Sony,Hp,Fujitsu-Siemens ,Asus gibi ünlü markalardır. Yine bunların seçiminde de özelliklerine göre fiyat/performans oranına dikkat ediniz. Acer f/p konusunda bence çok iyi durumda. Bende uzun süre ACER kullandım çok memnun kaldım. Toshiba'nın özelliklede Sony nin çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Her ne olursa olsun 3-4 sene ömrü olan olmayan elektronik cihazlara fazladan fiyat farkı verilmesi bence anlamsız.
3. sü ise özellikle profesyonellerin kullandığı IBM Thinkpad serisi laptoplar. Yeni ismiyle Lenovo Thinkpad serisi...Lenovo nun diğer ürünleride gayet güzel ama benim burada bahsettiğim Thinkpad serisi...En çok ödül alan markadır, içi rollcage denilen magnezyum alaşımlı kafes ile koruma altındadır, su geçirmezdir.Bu özellikleri ile tüm laptop markalarından ayrılır.Ekranı gövdeye bağlayan çelik menteşeler bile bu markanın diğerlerinden farklı olduğunu gösterir. Bu menteşeler diğer bütün markalarda plastiktir.
Ayrıca ne marka alırsanız alın servisinin kalitesini de göz önünde bulundurun.

Toshiba markasına laptop almadan önce güvenim vardı.Fakat aldıktan sonra istediğim gibi çıkmadı.Dahası dvd yazcısı da bozuldu.Kasadan çatırtılar gelmeye başladı.Olduğu yerde kırılacak diye korkuyorum.Şarzı çok az gidiyo.vs.vs..(belki eski toshibalar sağlamdı fakat yeniler bana göre çok kalitesiz.)

Eğer paranız varsa sony vaio alırsınız.Ben sony vaio noebookların üzerine tanımam.ekranları, tarzları, kasaları daha birçok özelliği gayet güzel.
Tek eksik olan yanı dediğim gibi pahalı olması.

Orta halli bir makina arıyorsanız Acer ya da Asus alın derim.Kalite olarak orta performans gösterirler.Asus geçmişi ve konfigrasyonlarıyla biraz daha ii gibi.Acer son zamanlarda çok satmaya ve ii olmaya başladı.Asus biraz daha pahalı Acer biraz daha ucuz...(Şu an Acer kullanıyorum ve oldukça memnunum.Paramın karşılığını fazlasıyla veriyor.)

Ucuz bi makina almak isteyenler her markanın en ucuz modellerine bakabilirler.Ama ucuz diye de laptop alınmamalı.Sonradan büyük hayal kırıklıklarına uğranabilir.

noteboklarda bence markadan çok donanıma özen göstermeliyiz marka da biyerde önemli ancak markanın önemi servis de öne çıkıyor herhangi bir arıza durmunda ilk baş vuru noktamız servisler olduğu için marka sadece bu konuda bir nebzede olsa öne çıkıyor ama dedimya markadan çok donanım ve performans önemli noot bok alacaksanız notebook un ekran kartı bir kere harici olmalı paylaşımsız olmalı hiç oyun oynamam diyen kişiler bile arda sırada genç yaşlı mutlaka kendisi yada bir yakını oyu oynar yada oynamak ister ama ekran kartınını harici olması oyundan ziyade sistem ram inden kullanmadığı için performansıda düşürmez birde işlemciler bu konuda öne çıkıyor performansın en önemi unsuru işlemciler işlemcininz nekadar güçlü ise okadar az problem yaşarsınız fiyat artı performans bakımındn ise son günlerde datron bence atağa kalktı 1400$+kdv gibi fiyatlara satılan başka markalarda datron 1000$+kdv gibi fiyatlara veriyor birde notebook alacaklara bir tavsiyemde şu sadece işlemci hızı 2.0ghz ile 2.3ghz olan iki makina diğer özellikleri aynı tek farkı işlemci hızları yada üzerindeki işletim sistemi farkındnan dolayı aynı marka yada başka markanın modelelerinde 400$ gibi fiyat fakalrı oluşuyor çok küçük farklar için çok yüksek meblalar ödemeyin birde not olarak şunu söyleyim ısınma problemi olmasın aldığınız makinalarda buda önemli bir konu piyasada altarnatif çok ama fiyatlarda seçenekler kadar çok o yüzden iyice araştırıp düşünüp taşınıp ona göre alın derim benim önereceğim model ise DATRON AERO TW7A ben kullanıyorum hata bu mesajıda bu notebokdan yazıyorum paranızın tam karşılığı derim tüm notebok alacakara koaly gelsin derim

TOSHİBA DAN KESİNLİKLE UZAK DURUN.

Profesyonel kullanım için bana göre fujitsu-siemens IBM kadar iyidir. 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim, ancak alma imkanı olanlara İngiltere ve Almanya daki online mağazalarına gözatmalarını öneririm. Birçok modeli Türkiye deki mağazalarda ben bulamadım, bulanlarda lütfen yol gostersin.

Özet

Üretici Acer, inc.
Ürün adı Aspire 5920G
İşletim sistemi Microsoft® Windows Vista™ Home Premium
İşlemci Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7500 @ 2.20GHz
Veri yolu hızı 800 MHz
L2 önbellek 4 MB
Sistem Belleği 2 GB
Sabit Disk 1 TOSHIBA MK1637GSX, 160 GB
CD/DVD Sürücü 1 HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N ATA Device
Video NVIDIA GeForce 8600M GS
Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği 1023 MB
Ses Realtek High Definition Audio
Ethernet kartı 1 Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Kablosuz LAN kartı 1 Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
İşlemci adı Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7500 @ 2.20GHz

bende bu bilgisayarı alalı 1.5 ay oldu önceden aynı fiyatta olan toshibanın a210 amd 2.0 modelini almıştım...ama sarzda ve hard diskde sorun vardı belkide öyleydi bilmiyorum masaüsütünde amd derim ama laptopda amd yi denemk istedim ama istediğim performansı alamdım...elinizle tutamıycak kadar ısnıyor dizleriniz yanıyordu....sonra iade ettim ve suanki pc im acer 5920g bundan memnunum sadece cd verilmemesi üzücü bide xp sürücüleirini bulmak zor şuan ....laptopda vista kullanmak pek hızlı olmuyor.görsel olarak iyi ama hızı etkiliyor derim ama piyasada bu fiyatta en iyi bilgisayar derim....bulduğunuz pc lerde hep bişey eksik oluyor bunda 8600 cipsetide var bunu baskasında görmeniz zor bu fiyatta olanda....1399 $ vatanda artı finansbankınız varsa yüzde 8 indirim buda iyi baska yerde bulamssınız bu fiyata ....en son tercihimdir....

Hangi markayı alırsanız alın, gelecek 1-2 yıldaki teknoloji gelişimini ve pratikliği, performansı göz önüne alarak olmazsa olmazları arayın derim:

1. Bilumum video çıkışları ve özellikle HDMI, en az 4 usb port
2. Bağımsız media kontrol tuşları ve diğer bağımsız kısayol tuşları. Fn tuşuna ne kadar az basarsanız o kadar mutlu ve hızlı olursunuz :)
3. Çift CTRL tuşu (Bazı Toshiba ve Asus modellerinde tek adet ve bozulursa yedeği yok :) )
4. Eğer masaüstünden dizüstüne yeni geçtiyseniz, 15.4" kasaya kibarca yerleştirilmiş numerik tuşlar da kolaylık sağlar.
5. Güçlü bir ses sistemi. Özellikle Altec Lansing tavsiye ederim. Benim HP Pavilionumda var ve müthiş ses veriyor. Bir de Harman Kardon ses sistemi ( Toshiba'larda )
6. En az 256 mb bağımsız ekran kartı, özellikle nVidia...
7. Santo Rosa teknolojili işlemci
8. 4 mb ön bellek ( cache )
9. En az 160 gb HDD
10. Light Scribe Dual DVD-RW
11. Wireless ve Bluetooth
12. 2 GB RAM
13. Entgre Kamera
14. Mümkünse su geçirmez klavye
15. Uzaktan kumanda ( multimedya )
16. 6 veya 8 cell, uzun ömürlü pil ( Bu çok önemli! )
17. HD ekran
18. Hafiflik ve dayanıklılık
19. Güvenilir bir servis

Mehmet

bu ingiliz işi pc de farklı bıraz ucuz mal cogu zaman daha kalıtelı olabılıyor..
laptop masaustu pc kadar randıman vermıyecegı ıcın ve seyyar olmasının baska avantajı sıze yoksa uc sevıye donanıma sahıp olanlara yuksek mıktarda para odenmesı sacma olur ve bole cok sacmalayanın olduguna sahıdım. mesela yuksek donanıma sahıp bır laptopunuz var seyyar olarak kullandıgınızda pılden tassaruf edeyım derken performansdan olursunuz ..
ve pc de alım krıterı sudur
performans : tabıkı fıyata gore değerlendırmenızde fayda var
kalıte : 3 5 kurusu gozden cıkarın ama unutmayın aynı bıleşenler ıcın ve fazlasınıda vermeyın .markaya gore değiir ve beraberınde gelen garantı şartları vb
herseyden once amaca yonelık almak

MESAJ YAZAN ARKADAŞLARDAN BİRİSİ TOSHİBALAR ESKİ TOSHİBA DEĞİL DEMİŞ EVET HAKLI BAŞKA ARKADAŞLARDA SONY YADA TOSHİBA DİYORLAR AMA TOSHİBALAR ESKİSİ GİBİ DEĞİL NE SERVİS OLARAK NEDE MALZEME OLARAK BENİM ARKADAŞIM TOSHİBANIN YETKİLİ SATICISI VE TEKNİK SERVİSİ KENDİSİ BEN NOTEBOOK ALACAĞIM ZAMAN BAN DEDİĞİ ŞU TOSHİBA ALAM NE ALIRSAN AL BEN TOSHİBADAN BIKTIM SERVLİĞİNİDE SATICILIĞINIDA BIRAKICAM SÜREKLİ PROBLEM YAŞAYAN MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİNDEN SIKILMIŞ YEDEK PARÇA İSTENDİĞ ZAMAN MERKEZDEN YA PARÇA YOK DENİLİYOR YADA OLAN PARÇADA HAFTALARCA TEKNİK SERVİSİNE ULAŞMIYOR FABRİKASYON HATALRI GENEL MERKEZ KABUL ETMEYİP KULLANICI HATASI DEYİP MASRAFI TÜKETİCİYE ÖDETMEYE KALKIYOR BU VE BUNUN GİBİ SORUNLARLA KARŞILAŞTIĞINI SÖYLEDİ ARKADAŞIM BAŞKA BİR ARKADAŞTA NOTEBOOK 17 İNCH EKRANLI OLMALI DEMİŞ OZAMAN NOTEBOOK ALMANIN ANLAMI NEREDE KALDI HERZAMAN YANIMDA TAŞIYAMADIKTAN SONRA BİR YERE SIĞDIRAMADIKTAN SONRA DEVGİBİ HANTAL BİR NOTEBOOKU NE YAPARSINIZ SİZE SORUYORUM HAMMALLIK YAPACAKSANIZ ALIN DERİM EN İDEALLERİ 15 İNCH MONİTÖRLER YOK BEN DAHA UFAK OLSUN DAH HAFİF TAHA KOLAY TEŞINSIN İSTİYORUM DERSENİZDE FİYATLARI BİRAZ YÜKSEK AMA 12 İNCH LİK NOTEBOOKLARDA VAR BİRDE TOSHİBA TOSHİBA DİYORSUNUZDA BU BENİM FİKRİM BELKİ KATILMAYANLARDA OLABİLİR BİR TARAFTA TOSHİBA 80GB HDD 1GB RAM PAYLAŞIMLI EKRAN KARTLI CORE2 DUO 1,7GHZİŞLEMCİ 1700YTL DİĞER TARAFDADA ACER YADA DATRON YADA BAŞKA BİR MARKA 2GB RAM HARİCİ EKRAN KARTI 160GB HDD VE CORE2 DUO 2.0 GHZ LİK BİR MAKİNADA 1600-1700 YTL CİVARI ŞİMDİ SIRF MARKA YÜZNDEN BU KADAR ÖZELLİĞİ GERİ TEPMEK NEKADAR DOĞRU SİZCE DEDİMYA MARKA SADECE TEKNİK SERVİS YÖNÜNDEN FAYDASI VAR Kİ ODA ŞANSINIZA AMA ASUSUN TEKNİK SERVİSİ BU KONUDA TÜRKİYEDEKİ EN İYİLERDEN BİRİSİ DATRON İLE FUJİTSU-SİMENSLERDEDE TEKNİK SERVİSTEN YARDIM İSTEDİĞİNİZDE SİZE BİR KOLİ GELİYOR ÜCRETSİZ OLARAK BU KOLİYE KOYDUĞUNUZ NOTEBOOK ÜCRETSİZ OLARAK KARGOLANIP EVİNİZDEN KARGO TARAFINDAN TESLİM ALINIP YETKİLİ SERVİSE ULAŞTIRILIYOR SİZEDE GEREKLİ TAKİP İÇİN BİLGİLER İLETİLİYOR VE SİZE SADECE GERİ KALAN BEKLEMEK VE TELEFONLA YADA İNTERNETDEN TAKİP ETMEK KALYOR

Acer 5920G bir ay oldu aldım Güzel tavsiye ederim.

Laptop alırken ilk dikkat edilecek şey işlemcisidir bana göre.sonra ram ekran kartı ve pil ömrü gelir.Şu anda toshiba kullanıyorum core 2 duo işlemcili ve performansı masaüstü pc me yakın herkese toshiba yı öneririm hem kaliteli parçalar kullanıyor hem de destek açısından süper.Sürücü yazılım desteği falan bayağı iyi altyapısı var

ben söyle baslamak isterim acikcası kimin maddi imkanlari neye yetiyorsa
ona gore laptop alır soyle bir durmda var bir cok marka üc asagi bes yukari aynı fiyatlarda bu durmda marka en on durumda tabiki ben sahsen dell inspiron 6400 1.83 Ghz 1204 Mb ram laptop kullanıyorum cok da memnunum olması gereken her sey var bazı markalar secilibilmek icin dis goruntuye cok onem veriyorlar albenisi olması acisindan ama gunumuz teknolojisinde butun urunler belli bir standarda gore yapılıyor soyle bir durum da var onceden herangi bir marka laptop alıp uzun sure kullanan kisi egerki memnun kalmissa o urunden vazgecmez ona gore en iyi urun odur sansen bir laptop daha alacak olsam dell alrdım hem fiyat hemde kalite ben boyle dusunuyorum

Bence kullanici once hangi amac icin laptop alacagina karar vermeli oyun oynamak mi istiyor yoksa sadece basit internet islemlerimi yapmak istiyor vb.. buna karar verdikten sonra ben ilk dikkat etmesi gereken konu islemci ve ram olmalidir daha sonra kullanim amacina gore ekran karti ve hdd boyutuna bakilmalidir. Ve de alacagi laptopun satin alma sonrasi servisi de cok onemlidir cun elektronik aletler surekli sorun cikartabilecek aletlerdir. Marka ya gelince bence HP Dell ve Toshiba gayet uygundur. Cok yuksek fiyatlar vermeden bu markalardan iyi laptoplar alinabillir.

tabi ki sony vaio artik eskisi gibi cok da pahali degil.
sony vaio kullanmadan laptop kullandim demeyin.teknik servise ihtiyaciniz olmayacak.

Laptop da dahil her ne alınırsa alınsın muhakkak öncelikli yapılması gereken ihtiyaçların ve kullanım sahasının tespit edilmesi olmalıdır. Şahsen ben yüksek performanslı bir masaüstü bilgisayar kullanırken (zira oyun ve video işleme yüksek performans icap ettiriyor) babamın sadece ofis ve internet uygulamaları için kullanacağı dizüstü bilgisayarı alırken Acer'in Aspire 5315 modelini tercih ettim. Zira ürün hem 690 YTL gibi müthiş bir fiyatla satılıyor ve hem de geniş ve parlak bir ekrana sahip olmakla birlikte belirttiğim sahada kafi miktarda performans gösteriyor. Dolayısıyla bu tür kullanım için yüksek model işlemcisi olan bir dizüstüye de lüzum kalmıyor, böylelikle en azından 500-600 Dolar cepte kalıyor. Yani, ileride belki kullanırım, lazım olur gibi yanıltıcı düşüncelerle belki hiçbir zaman işinizi görmeyecek daha doğrusu işinize yaramayacak komponentlere ve yüksek performansa para ödemeyin.

arkadaşlar forumda hep asus,toshiba gibi markaların adı geçiyor.Monster kullanan varsa onların da düşüncelerini tavsiyelerini almak ii olur bence...

Laptop alırken:
1- Bilgisayarın fanı altta olmamalı, yanda veya arkada olmalı.
2- Ekran çok fazla büyük olmasına gerek yok.
3- Disk sürücüsü sessiz olmalı.
4- Ekran kartı mümkünse onboard olmamalı.
5- Windows, Pardus, Hackintosh kurulabilmeli.
6- 3 kg dan hafif olmalı.
7- Mouse pointer kaliteli olmalı.
8- Aynanız varsa parlak ekrana gerek yok. eskiden monitörler yansımasız diye reklam yapılırken, şimdi de parlak diye reklam yapılıyor.

Diğerleri zaten tüm bilgisayarlarda var.

Bir Monster kullanıcısı olarak Mosterdan kesinlikle şaşmam. Şuzamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım hem teknik servis olarak hemde ürün konusunda.

MSI EX610 AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE TL-60 2Ghz 2048MB 160GB ( PARLAK EKRAN ) e daha ne olsun

Beyler bence dell bir yıl oldu alalı ben dell inspiron 6400e1505 serisin kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel çok dayanıklı bi laptop ne yaparsanız yapın laptop a dilediğiniz işkenceyi yapın takır takır çalışan bi laptop

asus laptol almayı dusuuyoruum ama kafam karıstı her kafadan ayrı bır sen cıkıyor sizce bu ozelıkler nasıl
Mobil Ödeme Kodu : 125030528
Teknoloji : Intel® Centrino® Duo
İşlemci : Intel Core 2 Duo T5250
İşlemci Hızı : 1,5 GHz 2M L2 Cache 667MHz FSB
Bellek : 1 GB
Ağırlık : 2,95 kg
Bluetooth Portu : Var
Ekran Belleği : (Max 251MB paylaşımlı)
Ekran Boyutu : 15,4"
Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800
Ethernet : 10/100/1000
Garanti Süresi : 2 Yıl
Bellek Tipi : DDR2 667 MHz
Model : F3WE150DR
Modem : Var
Ekran Özelliği : TFT WXGA
Grafik Tipi : Intel 965GM
İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
Klavye/mouse : Q Türkçe
Optik Sürücüler : DVD-RW 8x Super Multi
Pil Ömrü : 2,5 saat
Pil Tipi : Li-Ion
Menşei : İthal
Sabit Disk : 120 GB
Touchpad Mouse : Var
Ses Kartı : Var
Tv-out Çıkışı : Var
Wireless : Var
Kart Okuyucu : 4 in 1
Dahili Kamera : Var
Usb Bağlantı Adedi : 4
Yazılım : Vista Home Premium Türkçe

Dell xps m 1330 modelleri hakkında bilgisi olan veya kullanan varmı acaba?

Bende bir laptop buldum. Markası Toshiba A210-16G. Fiyatı 1.287,08 $ + KDV. Bence uygun bir fiyat. Beğeniceğinizi zannediyorum.

CPU Teknolojisi : AMD TURİON X2 TL-60
CPU Hızı : 2.0 GHz
CPU Bus Hızı : 1600 Mhz
CPU Ön Bellek : 1024 KB
RAM Kapasitesi : 2048MB
RAM Tipi : DDR2
HD Kapasite : 200 Gb
VGA RAM : 256 Mb (1023 MB)
VGA Chipset Markası : ATI
VGA Chipset Modeli : HD2600
Ekran Boyu (inch) : 15.4 TRUBRITE
Monitör Tipi : WXGA
Maksimum Çözünürlük : 1280*800
Optik Sürücü : DVD SUPER MULTI
Mobil Özellikler : BlueTooth
Mobil Özellikler : Kamera
Mobil Özellikler : Kart Okuyucu
Mobil Özellikler : Wireless
İşletim Sistemi : Win Vista Premium Tr ENG
Ağırlık (Kg) : 2.7 KG
Diğer : 4 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT

Tabi ki :
Santarosa Core 2 Duo T7500
2.2 GHz
800 MHz
4MB
2048MB
DDR2
667 Mhz
250 Gb
NVIDIA GF 8600 Gs 256MB- 1024 MB Turbo memory
15.4 "WXGA TFT Parlak Ekran
DVD SUPER MULTI
BlueTooth
Pil 8Cell 3 saat
Kamera
Kart Okuyucu
Wireless
Win Vista Premium Tr
3 KG
HDMI - USB - TV OUT - vs vs neyse işte olay bu:D
peki nedir bu?
ACER 5920G 8600M Gs 2048 T7500 250GB
Neden mi? CD-DVD ıvır zıvır gerektirmeyen, tek tuş ile format atabilme özelliği (isterseniz kaldırabilir diskten hatırı sayılabilir alan elde edebilirsiniz)
2+1 ses sistemi ile berrak ve net ses (Film izlerken sinamada olduğunuzu düşünebilirsiniz:D)
BMW tasarımcılarının harika dizaynı -The soul of BMW-
çarpıcı ve doğadan esinlenerek yapılmış tuş takımı ve sağ- solda bulunan kısayol tuşları
Ayrıca kullanıcı dostu fiyatıyla bana göre Fiyat/Performans oranı çok çok iyi bir marka ben 1550 liraya aldım (bu fiyata bu modeli bulmakda imkansız ya neyse) piyasada bundan daha performanslı bir ürün bu fiyata varmı?

Ben Acer Aspire 5920 kullanıyorum ,yeni aldım. Memnunum tavsiye ederim gerek performans gerek tasarım gerekse pil süresi çok iyi. Fiyatı da donanımına göre uygun tek sorun 200 gram daha ağır birazcık daha geniş ve çok az kalın. Bence yeni alacaksanız kesinlikle bakmanız gerekiyor. Crysis makinayı test edip "high" grafik seviyesi belirliyor.
T7700 2.4 Ghz işlemci ,8600MGT 512MB (turbocech ile 1200+MB) ekran kartı , 2GB DDRII 667MHz ram ,250GB 5400rpm HDD ,15.4" 8ms 1280x800 ekran , 1GB Intel Turbo Memory ,8 cell pil (güç tasarrufu modunda 3.5 saat ince ayar yaparsanız 4 saati bulabilir) Yaklaşık olarak 2400 TL

Arkadaşlar ben HP tavsiye ederim.Hp 3 senedir kullanıyorum çok mennunum.

Bence en fiyat-performans olarak en uygunu DELL'dir.

ben de acer as5710 g kullanıyorum.donanım(core duo 2.0 Ghz,2 GB ddr2,128 mb paylaşımsız ekran kartı,2mb cache,120gb hdd) olarak çok memnunum.tek sorunum pilinin kısa süre gitmesi.2 saat civarında gidiyo.benimkinde 6 hücreli pil var.eğer siz 8 hücrelisini bulabilirseniz tavsiye ederim.1400 ytl ye almıştım.
Dell bilgisayarlar hakkında okuduğum bi yazıda da uygun fiyata yüksek donanımlı bilgisayar sattığını ve dünyanın en iyi müşteri hizmetine sahip şirketlerden birisi olduğunu okumuştum.Bakılmasını tavsiye ederim

ark yeni bir laptop almayı düşünüyorum ama toshıba a200 1vl ile acer 5920 arasında kaldım sizce hangisi daha iyi

toshıbanın özellikleri
ıntel core 2 dou santa rose(2.20 GHz, 4 MB L2 cache, 800 MHZ FSB)
2gb ram 667mhz
Ekran kartı Atı hd 2600 256 mb yerleşik 1.023 paylaşımlı
160 gb hardisk 5.400 rpm

acer ise
ıntel core 2 dou santarose (2.4Ghz 4MB L2 Cache 800MHz. FSB)
2gb ram
250 gb hardısk 5.400 rpm
Ekran Kartı : NVIDIA® GeForce 8600M GT (512MB-1280MB)

Evet ark hangisini alaım bi türlü karar veremedim acil bi bakabilirmisiniz

dell ınspıron 1520 kullanıyorum memnunum tavsiye ederimm..

İLK ÖNCELİKLE DELL MARKA LAPTOPLARI TERCİH ETMESİNLER
CASPER VEYA HP MARKALARI TAIVSİYE EDERİM BİR BİLİŞİMCİ OLARAK

acer ve toshibs arasında kaldım diyen arkadaşa seleniyorum.Senin de gördüğün gibi acer ın özeelikkleri oldukça iyi.özellikle işlemci hızı ve ekran kartı paylaşımsız 512 mb demişsin bu iki özellik tek kelimeyle harika.ama dah öncede yazdığım yazıda belirttiğim gibi pil önemli bi unsur. pilin 8 veya 9 hücreli olanından yanayım.

bence acer, casper,fs, datron, dell gibi markalarla vakit öldürmenin bir anlamı yok, hp, toshiba, sony gibi kendini kanıtlamış, yetkili servisleri profesyonel olan markalarla çalışmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim 2 laptop değiştirmiş birisi olarak:)

Kısa zaman önce bir "MSI - VR 330" ( Sahipleri ona 'Araba fiyatına uçak!' diyorlar :) sahibi oldum. Oldukça ani bir şekilde ve plansız olarak gerçekleştirdiğim bu alışverişten oldukça memnunum. Bu kararımın oluşmasını, olgunlaşmasını ve tamama ermesini sağlayan 'forum.donanimhaber.com' sakinlerine bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum.

MSI - VR 330
Ürün Özellikleri
Ağırlık 2.19 KG
Bellek Yuvası 2
Bluetooth Özelliği Yok
Boyutlar 332 X 229,5 X 32.4 mm
Chipset Nvidia C51m&Mcp51 Chipset
Ekran Kartı 128 MB Paylaşımlı
Ekran Özelliği 13.3"/ 1280 X 800 Wxga Glare Ekran
Ethernet 10/100 Mbps
Fax Modem 56k V92
Firewire Yok
Garanti Süresi 2 Yıl
Sabit Disk Kapasitesi 80 GB 5400 rpm s-ata
İşlemci / Hızı Mobile AMD Sempron™ 3500+
İşletim Sistemi Freedos
Wireless Broadcom Wireless 802.11 b/g
Kamera Yok
Klavye Türkçe Q Klavye
MARKA Msi
MODEL MSI VR300, VR 330
Optik Sürücü DVD Super Multi Sürücü ( Çift Katman )
Taşıma Çantası Yok
Paralel Port Yok
Pil Ömrü 6 Cell Li-ion 1 - 3 Saat Arası Kullanım Odaklı Değişim Süresi
S-video (TV-out) Yok
Seri Port Yok
Ses Kartı Onboard
Sistem Belleği 512MB 667Mhz
Usb Sayısı 4 Adet

Gelelim bu tercihimin sebeplerine;
1- Fiyat: 500$ (~660YTL) Bir öğrenci olarak masaüstü bilgisayarımdan vazgeçmeden bir dizüstü sahibi olma fırsatı sağladı. Elbetteki son teknoloji değil ama neredeyse masaüstü bilgisayarımla eşdeğer güce sahip. Ayrıca piyasadaki emsallerine oranla(özellikle boyut açısından) oldukça düşük bir fiyata sahip. Bunda işletim sistemi de satın almıyor olmanızın da artısı var tabi ki. Kısaca "Araba fiyatına uçak!" :)

2- Boyut: Boyutları ve ağırlığı itibariyle oldukça taşınabilir (13.3" ve 2.15kg. Özellikle 15.4" lere göre hissedilir bir fark yaratıyor). Benim gibi güç ve gösteriş peşinde değilseniz, işimi görsün yeter ve heryere rahatça yanımda götüreyim diyorsanız bu ve bunun gibi daha küçük modellere yönelmelisiniz.

3- Performans: Çoğu ürün testinde karşımıza çıkan Fiyat/Performans oranı bu ürün için düşünüldüğünde oldukça yüksek. Cebinizden çıkan paranın karşılığını kuruşu kuruşuna aldığınızı her fırsatta hissetiriyor zaten. Kısaca örnekleyecek olursak, popüler oyunlardan PES 2008, NFS Carbon gibi oyunları sorunsuz oynayabiliyorsunuz.


Uzun lafın kısası eğer dizüstü bilgisayar sahibi olma arifesindeyseniz ve çok para harcamak istemiyorsanız daha fazla düşünmeyin ve siz de çığ gibi büyüyen MSI - VR330 ailesindeki yerinizi alın...


Tabiki MONSTER fiyat-performans+teknik servis+yedek parça markaya deil parçaya para vermenin verdigi mutluluk duygusu :D Benim tercih ettigim model T78FL904 2.600 YTL
T7800 2.6 GHZ CORE2DUO işlemci
8600MGT 512MB PAYLASIMSIZ DX10 VGA
KINGSTON 2GB DUAL DDR2 800MHZ RAM
SEGATE 160GB 8MB 7200RPM HDD
1440x900 parlak ekran
Bluetooth+Wireless 3 antenli daha fazla performans
Biometric parmak izi okuyucu
MMC CARD READER

Pek cok firmanin urununu inceleme firsati buldum ve bence
1- Acer : Cunku;
Uygun fiyat yuksek performans
Yumusak hat dizayni ve Modern Gorunusu
Icinde gelen yazilim kalitesi(kolay back up ,format , guc yonetimi)
2-HP :Cunku;
Tasarim ve kalite

Asla dedigim urunler
1-Casper:Cunku;
Kotu tasarim(havalandirma alta yerlestirilmis diz ustunde isininca kapanan modeller)
2-Dell:Cunku;
Kotu tasarim
3-Toshiba :Cunku;
Icinde gelen yazilimlarin kullanissiz ve performans yonunden zayif yazilimlar olmasi


bence hiçbirii ... Masa üstüne devam istediğin özellikleri kafana göre yapamıyorsun bunnu bi halletseler sorun kalmıyacak ama donanım seçemiyoruz tek sistem bizim sistem diyorlar..

Tasarımı kötü olsa bile DELL en iyi bilgisayar markası....Üst seviye kullanıcılar için çok iyi...Hele bir de kullanışlı programlarla donattın mı PC yi tamamdır..Ayrıca TOSHİBA nın yeni çıkan SATELLİE serisini gayet hoş şık ve hızlı buldum.Laptop almak isteyen arkadaşlara SATELLİE serisini tavsiye ederim...

marka fiyat model bunlar goreceli kavramlardir.
laptop alacaklarin ilk once goz onunde bulundurmalari gereken en onemli seyler sunlardir:

1-ne amacla laptop aldiginizi bilin.normal bilgisayar kullanicilarinin %98i ofis programlari,internet ,film ve muzik amacli kullanirlar.
fotografci,video editor,designer falan degilseniz 1000$ dan pahali urunler size sadece gereksiz masraf olacaktir.Almisken iyisi olsun mantigi laptoplarda islemez.
bu tuketici cilginligina kapilmayin,ihtiyacinza gore alin.

2-sadece ozelliklere gore laptop almayin,gidip kasasini ve ekranini inceleyin.cunku internet yapilan alimlar sirasinda kalitesiz plastik bir kasayla gelen laptopunuz size hayal kirikligi yaratabilir.onceden gorup deneyip begenmekte fayda var.

3-pil omru onemli bir etken de olsa,kullanmaya basladiktan sonra sizde farkedeceksinizki gunluk kullanimda adaptoru ile beraber kullanacaksiniz,o yuzden cok fazla yaninizda tasimaycaksaniz,veya isten eve evden ise getirecekseniz pil omru sizin icin belirleyici etken olmaktan cikacaktir.

4-ekran boyutlari ve tasinabilirlik.15.4 ekranlar su an en populer modeller,ancak bu boydaki cihazlarin kapladigi alan da,tasinmasi da cidden buyuk bir problem.ozellikle bayan kullanicilar tasirken omuzlarinin cikmasini istemiyorlar ise en azindan 14.1 ekrana sahip daha hafif modelleri goz onunde bulundurmalilar.17inclik laptoplara sakin para vermeyin ,onlar laptop ismi verilmis masaustu aletleridir.6kg lik bir cihaza kimse cikipta tasinabilir demesin lütfen.

evet sasirtici degilmi,cunku laptop alirken bir anda gozunuzu ozellik hirsi bürür, 2gb ramii olsun bak bu santa rosaymis,hdd si cok buyuk bunun derken ,asil onemli ayrintilari kaciriyoruz,cunku donanim ozelliklerini herkes almadan once inceler ,farki yaratan ise belirttigim diger ayrintilardir.

fiyat / performans olarak bakılıcaksa olaya MSI ı tek geçerim...

bence kullnacağın alana göre
ben oyundan nefret ederim tutupda 512 mb ekran kartına niye para vereyim
eğer oyun için alcaksam acer, monster vb.
iş için alacaksam hp, dell, toshiba ya da asus

Asus alın keyfini sürün bence :) Asus,Toshiba,Dell parası olanada Sony öneririm diğerlerinden uzak durun Özellikle HP'den neler çektiğimi bilemezsiniz bu kadar rezil bir teknik servis olamaz heralde.

laptopta markayı değilde donanımım ön planda tutarım yüksek fiyatlı bir markadan'sa aynı paraya orta markalardan yüksek kapasiteli laptop almayı tercih ederim bence bir laptopta olması gerekenler
en az 4 usb giriği çevre birimleri arttıkça ancak yetiyor , 2 pcmi girişi , av çıkışı, card reader, mat ve yüksek çözünürlüklü ekran, ekran ışığı,ekran tepki süresi,kapak kapandığında ekranın klavye'ye değip ekranın zamanla aşınmasına sebep olacak bir durum ortaya çıkarmı diye kontrol edilmeli,geniş pda,ekran kartı, mümkünse çift hard diskli, pilin son teknoloji olması, birde işlemci ve ram fiyat uygun diye celeron ve düşük ram alınıyor sonrada beklentileri karşılamıyor.

Santarosa Core2 EXTREME X7900
2.8 GHz
800 FSB
4MB
2048MB
DDR2
667 Mhz
250 Gb
NVIDIA GF 8400 Gs 256MB- 1024 MB Turbo memory
15.4 "WXGA TFT Parlak Ekran
DVD SUPER MULTI
BlueTooth
Pil 8Cell 3 saat
Kamera 1.3 MPX
Kart Okuyucu
Wireless
Win Vista Premium Tr vs.vs..CASPER NİRVANA NOTEBOOK kullanıyorum bir önceki de CASPER idi. ondan önce HP vardı. CASPER uçuyor resmen fiyat çok uygun servis de var yabancı markalara para vermek yok artık.
kötü olan vista sadece...

kesinlikle casper nirvana 14,1 derim hem tasarımı süper hafif(malum notebookun küçüğü makbul) ayrıca uçan bi makina.hemen hemen her ürününde dahili webcam mevcut. Program geçişi ekran kalitesi ve tasarım çok iyi. Artık kim ne derse desin casper bu işi aştı 34 pc firmasının arasından mucrosoftan birincilik ödülü alan firma.

ben kendime alırken hangi parçalara ihtiyacım olduğuna baktım. listeleme yapınca fiyat/performans olarak fujitsu siemens i tercih ettim. aynı özellikte diğer laptoplardan daha ucuz, sade ve ince yapısı var. fakat maddi olarak karşılayabilirseniz, asus ve sony nin çok üst özelliklere sahip modelleri var. ben yazılım, web konusunda çalıştığım için bana hitap eden özellikteki bilgisayara uygun fiyatta sahip oldum diyebilirim.

ben 3 ay önce toshiba a200 1m4 aldım toshibanın fiyatının çokluğundan söz ediliyo ben alırken aynı fiyat yada 30 40 dolar farkla başka markalar vardı toshiba markasına güvenimden dolayı toshiba yı terciğ ettim ve gayet memnunum.

Ben Acer 5929G kulanıyorum (T7100 işlemci ve 256 MB Geforce8600GT ekran kartı). Bilgisayarımı aldıktan bir süre sonra klavye sorunu yaşamaya başladım. İstanbul'a giden bilgisayarım yaklaşık bir ay serviste kaldı. Sonuçta klavye değişti ama, benim de sinirlerim alt üst oldu. Bilgisayarımın performansı çok kötü değil ama, işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. T9000 serisi aynı çipseti kullandığı için, bu seriye ait bir işlemci almayı planlıyorum.

ACER 5920G 2.4 Ghz T7700 2GB ram 8600GT 512 Mb mükemmel sorunsuz kullanıyorum performansı ve özellikleri mükemmel rakipleri ile arasında bariz fiyat farkı var (örn.MSI G600 600$ fark ) kesinlikle 1 numara.

Arkadaşlar bende HpCompaq Nx 9005 eski nesil bir laptop kullanıyorum rami 1 Gb'a yükselltikten sonra makina çok rahatladı.Hp Kasa ve ekran kalitesiyle tavsiyemdir.Korkmadan alabilirsiniz.Toshibalara da asla hakaret edemem A100-599 Core 2 Duo birde yeni nesil Toshiba Laptop var.Fakat ekran mandalı çok hassas aşırı yüklenmeyle elinizde kalabilir HP'de böyle bir mandal sorunu asla yoktu.Toshibalar iyi güzel kaliteli makinalar ama çok hassas kullanıma göre tasarlanmışlar bilgilerinize sunulur..

Merhaba, ben dell xps m1330 kullaniyorum 4gb ram, 160 gb 7200rpm ve 0.3 led lcd ekran, cok hafif, hizli ve performansi guzel. vista home premium. herkese tavsiye ederim. kucuk olmasi ve hafif olmasi her yere tasinmasi bakimindan guzel. hem okulda, hem is yerinde kullanabilirsiniz. tek eksigi 2 usb portu olmasi ve blu-ray imkani saglammasi ama hdmi cikisi var :P

sony fz serisi 1500$ aldım.
2gb ram 250gb hdd 256mb ekran kartı blue ray ne ararsan var. uçuyo uçuyo

Kesinlikle Casper Nirvana
Hem fiyat bakımında uygun hemde performans bakımından diğer rakiplerinden üstün.

HP presario v6000 kullanıyorum.

1.6 amd turion
1 gb ram
80 gb hdd
128 ekran kartı
dvd+rw
aksusarlarlar ve işletim sistemi vista home premium

yeni aldım 1200 ytl kdv dahil ve gayet memnunum.

Ama biraz daha imkanım olsa Toshina A100 1l Alırdım ki dehşet bir laptop :)

İntel in 14'' AS62J945PM2 modeli Core Duo 2 7200 Cpu 2GB ram 120 GB hard diskli bir ürününü 4 usb çıkışlı üzerinde camera, bulutut ,Tv çıkışı dahil geforce co 7300 ekran kartı dahil her şey var dehşet bir laptop alacak arkadaşlara tavsiye ederim ucuyor

tek marka toshiba başka yok a2001vl

8-9 Hücreli Pil
2.2 Gb Core 2 Duo Santa Rosa 4mb l2 cache 800 mhz
Paylaşımsız 512 Mb ekran kartı
Parlak Ekran
En AZ 4 Usb Girişi
Bloothoot
Wireless Kablosuz Ağ Desteği
Bilgisayarın fanı altta olmamalı, yanda veya arkada olmalı

aşağıdaki olay ve durumlar garanti dahilinde olmalı
a) çay kahve dökülmesi sounucu arıza
b) ekranda piksel veya çarpma sonucu ekranın kırılması
c)düşme veya çarpam sonucu oluşan hasarlar

Diyor Tecrübeli Arkadaşlarımız.

Sigarayı Bıraktım. Kendimi Tecrübe ile yontarak iyi bir leptop ile ödüllendirmeye çalışmakla meşgulüm. Şu ana kadar aklımda hp pavilion ve toshiba serisi vardı. Ama tek tuşla format, laptopun ağırlığı gibi hususları duyunca biraz daha bu sayfaları incelemem gerektiğini söyledi içimdeki ses.

Arkadaşlar 1400$ verip benimki çok iyi ve ucuz diyor,o zaman girin casper ın sitesine ve son çıkan ürünlerinin özelliklerine ve fiyatına bakın lütfen. 3GB ram, intel core 2 T8300 2.40 GHz işlemci ve 512MB GeForce Turbocache ekran kartı ve 1.3MP kamerası.FİYATI İSE 1350$,eğer çok paranız varsa buyrun savurun.Şu servis konusuna değineyim,ben de casper kullanıcısıyım ve hiç sorunum yok,bir defa oldu hoparlörle ilgili servise verdim ve ertesi gün hoparlör için verdiğim dizüstü bilgisayarımı bios güncellemesi ve 2 hoparlör değişmesi ile 1 gün sonra geri aldım.Lütfen markaya takılmayın,geçti o günler hepsinin içinde aynı donanım isimleri var sadece dış etiketi fiyat belirliyor ve bilinçsiz kullanıcı da marka ve reklamlara aldanıp alıyor.Para sizin harcamakta özgürsünüz :) CASPER NİRVANA diyorum , herkese teşekkür ederim ;)

mrb arkadaşlar öncelikle teknodeha isimli arkadaşıma kesinlikle katılıyorum bunu belirtmek isterim benimde toshiba dan azım yandı ve söle dikleri bütün problemlerin doru olduna inanıyorum banada oldu
belki inanmayacaksınız ama 2500 ytl aldım notbook 120 ytl sattım ram taktım için kafadan servis garanti dışı bıraktı hadi bunu geçtim geri geldinde kırık olmayan usb girişlerinin oldu bölgede kırıkvardı kabulde etmediler tabi
yanlız şunu farkına vardım problemleri yada ne kadar kötü oldunu saymıcam çok şey var inanın ama gerçekten ne toshiba eski toshiba nede sony eski sony evet çok güvendiniz mazalar varsa etiketindede made ın japan yazıyosa alın ama bulmanız zor bu konuda güvendim marka var tabi birincisi lg bu adamlara hemen hemen diğer bütün firmalar karşı rakip nedenmi çok basit china ya hiç notbook ürettirmiyorlar daha kaliteli ürünler üratiyolar hatta bunu vurgulamak için hiç bir anlama gelmedini sananlar ola bilir üzerine kore bayra yapıştırıyorlar bunun anlamı şu biz china ya kalitesiz notbook ürettirip daha çok para kanmıyoruz ve ayrıca tasarım ödüllü ürünleride var piyano siyahı lcd paneli olanlar çok hoş bence diğerlerine girede daha ince yanlız aynı özelliklerde hatta reklamı bile aynı olan laptop burda daha düşük çözünürlükteki panelle geliyor sanırım maliyeti azaltmak amaçlı tabi bunu isteyen dspiretörler dir bana göre bide kullanmadım ama deel diye bilirim apple da çok iyidir tabi ama biraz pahalılar evet ortada olan şey şu rekabet var ve herkes enson teknolojiyi en ucuza imal etmek istiyo buda bize negatif yansıyor bu yüzden dikkat li olmak lazım

ben hp pavilion kullanıyorum ve çok ta memnunum.hp nin özellikle wireless çekme kalitesi çok yüksek. diğer bilgisayarların çekemediği uzaklıktan yakalıyor neti. ayrıca tektusla format atma özelliği var.
kesinlikle toshibayı önermiyorum. piyasadaki en kalitesiz laptop bana gore.
yeni laptop alacak arkadaslar öncelikle çift çekirdekli olup olmadığına, ramin buyuluğune özellikle grafik tasarım yapacaklarsa harddisk boyutuna ses kalitesine ekran kartının buyuklugune dikkat etsinler derim. ayrıca çok özellikli olup fiyatı yuksek olan laptopları tercih etmesinler. entegre kamera var diye fazla para ödemeye gerek yok zaten altı üstü 1.3 mgp.ve vista daha gelişmediği için xp öneririm.

İLK ÖNCE İBM R50E VE LENOVO 3000 V 100 SERİSİ NOTE BOOK KULLANICISIYIM .
NOTEBOOKUNUZU DEVAMLI HAREKET HALİNDE TAŞIYORSANIZ SİZİN İÇİN EN İDEALİDİR DİYECEĞİM. ZİRA İBM MARKASI GETİR GÖTÜR İÇİN EN SAĞLAM VE DAYANIKLI VE EN AZ SORUN YARATAN BİLGİSAYAR MARKASI DİYEBİLİRİM.
EN ÖNEMLİ HANDİKAPI MARKADAN DOLAYI FİYATININ DİĞER MARKALARA NİSPETEN PAHALI OLMASI BAKIM ONARIM GARANTİ HİZMETLERİ SÜPER VE DÜNYANIN HANGÜ ÜLKESİNDE OLURSANIZ OLUN GARANTİ ORADA DA GEÇERLİ
BİZDEKİ X ÜLKEDE ALINAN BİR ÜRÜNÜN GARANTİSİ ÜLKEMİZDE TANINMAMAKTADIR.
YUKARIDAKİ TANIM IBM İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.
TEK EKSİĞİ BENCE İŞLETİM VE DİĞER YAZILIMIN MAKİNE İLE VERİLMEMESİ DAHA SONRA POSTA İLE GÖNDERİLMESİDİR
BİRDE KENDİ ORİJİNAL PARÇALARININ YÜKSEK FİYATLI OUŞUDUR

Arkadaşlar ben toshiba,sony,datron ve asus kullandım işimiz gereği bir çok arkadaşımda bu laptoplardan kullandı, datron ve asus tan çok ciddi memnun kaldım, performans sorunu yaşayan arkadaşlara ise tavsiyem bilgisayarlarını recovery cd lerle değil sadece windows ve driverları(yani recovery cd deki gereksiz programların kurulmasını önleyin) ile tekrar kursunlar ciddi performans farklılığı yakalayacaklardır.

Acer 5920G T7500 güzel makina
Tavsiye ederim.

arkadaşlar ben hiç diz üstü kullanmadım amayı düşünüyorum bir kaç gündür bakıyorum.özelliklere aldanıp performans uyumsuzluğu yaşamak istemiyorum.Ekran kartına takılıyorum paylaşımlı olması veya olmaması ne tür sorunlar doğurur yardımcı olursanız sevinirim Piyasada paylaşımlı512 Mb, paylaşımsız ise 256Mb e ne yapmalıyım ?

BEN FİYAT PERFORMANSDA ACER 5920 702G25MN MODELİNİ TEK GEÇERİM

ASUSU F3SV'Yİ HİÇ DENEDİNİZ Mİ? MÜKEMMEL BİR MAKİNA. BUNUN YANINDA FİYATI DA GAYET MAKUL SEVİYELERE İNDİ. BEN 2 HAFTADIR KULLANIYORUM. YALNIZ HER ÜRÜN GİBİ BU MAKİNANIN DA EKSİ YANI YOK DEĞİL. SİSTEMİN ÇOK GÜÇLÜ OLMASINDAN DOLAYI PİL ÖMRÜ BAYA KISA. (CORE2 DUO 2.4 GHZ, GEFORCE 256 MB PAYLAŞIMSIZ EKRAN KARTI, 2 GB RAM, 250 GB HDD SATA)

MONSTER T78M571RU8801 17" Notebook

Intel® Core™2 Duo T7800 ( 800 Mhz )
512 MB DDR-3 nVIDIA GF8800M GTX DX10
17.1" WSXGA+ (1920 x 1200)Parlak Ekran
4 GB DDR II 667 Mhz KINGSTON ÖB Garanti
320 GB 5400 RPM SATA 8MB Cache
Dual Layer DVD RW +/-
Intel 4965 802.11 a/g
7-in-1 Card Reader
TV Kartı MCE Uyumlu Uzaktan Kumandalı
Biometric Parmak İzi Okuyucu
Windows VISTA Ultimate 64 bit

Fiyatı : 3.499,00 USD + KDV
Kdv dahil : 4.884,81 YTL

arkadaslar bence pisyasadaki en baba laptop budur ben kullanıyorum ve hiçbir sorun cıkarmadı suana kadar üst seviye laptoplarda birincidir tek gecerim MADE İN TURKEY

Ne garip ! cogu kullandigi markayi ovmus )) OYSA ..
1-) Ucuz etin yahnisi olmaz )))
2-) Ucuz mal alacak kadar zengin degilim )))
sozleri de unutulmamali birseyler alirken ...
Basit bir ornek: 2001 yilinda kdv dahil 3100$ a aldigim notebooku tam 5 yil kullandim !!!
Bence ihtiyac iyi belirlenmeli ona gorede nette bir suru notebook performance testleri ve sonuclari olan siteler ve de forumlar var )))))

BEN ŞUAN ACER 5634WLMi KULLANMAKTAYIM MEMNUNUM FAKAT HP VEYA TOSHİBA ÖNERİRİM KESİNLİKLE..!

Toshiba Satellite A100-011 kullanıyorum ve memnunum. Acer veya HP kesinlikle uzak duracağım markalardır çünkü ikisiylede sorunlar yaşadım ama Toshiba teknik servisi gibisini görmedim.

bir yakınım casper aldı kesinlikle çok iyi birkonfigürasyon içeriyor aynı paraya bilindik yabancı markalardan almak mümkün değil fiyat performans açısından msi,packard bell,fujitsu,dell diyordum ama bende casper 1 numaraya oturdu

ya ben ACER AS5920G 702G25 veya ASUS F3SA almayı düşünüorum sizcee hangiisiii tercih etmeliyimm;)???????????

Acer TravelMate 5720G oldukça memnunum tavsiye ederim...

merhaba arkadaşlar ben de bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum yorumları kısmen okudum toshiba için pek çok yorum yapılmış ama bana olumsuz yanları daha çok gibi geldi hp asus dell hangisi daha iyidir sizce önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler....

gününün 6 saatini bilgisayar başında geçiren biri olarak size tavsiyem,bir pc yi almadan önce ilk işiniz,ben bununla hangi işleri yapacağım diye kendinize sormak olsun.çünkü sadece internete girmek için 1500-2000 $ laptopa para veren o kadar çok insan var ki.sadece rengini beğenip laptop alan insanlar tanıyorum.

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kesinlikle ama kesinlikle DELL

Bir teknik servis elamanı olarak yüzlerce note book açtım ve note bookların içine baktığınızda öle veye böle hemen hemen her marka aynı malzemeleri kullanıyor (Tabi Benzer Fiyatlarda Olanlar)dolayısı ile ben ce bütün note booklar configirasyon olarak aynı fakat farkı anlaya bilmeniz için notebook unuzun arıza yapması lazım o zaman servis kalitesine bakarak aldığınız malzemenin iyimi kötümü olduğuna karar verebilirsiniz çünkü önemli olan satmak değil sattığının arkasında durabilmek bu bakımdan Orionnet Bilişim teknolojileri Olarak Biz "Packard bell" öneriyoruz ankara bölge yetkili servisi olduğumuz için bu markanın rahatlıkla arkasında durabiliyoruz ayrıca tasarım olarak daha iyisi yok Çooook Şık!!!

arkadaslar ben packar bell kullanıorum bu aldıgım bılgısayarın ozellıklaeınde baska bır marakdan aynı fıyata kesınlıkle bulamassın packard bel hem cok ucuz hem de cok kalıtelı.parcalarını ıntel uretıo.cok kullanıslı ergonomık ve sadece ınterenete gırmek ıcın degıl dıger ıslerınızı de yapabılecegınız bır bılgısayar benım favorum sony voıo dan sanra kesınlıkle packard bell arkadaslar hem fıyah hem sekıl hemde ozellık bakımından.alın aarstırım bakın burda anlatmamla olmaz begenmessenız yazın

Ben 2 senedir toshiba kullanıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım.Arkadaşlarım benim bilgisayarımla dvd yazmaması,kart okuyucusunun olmaması vs gibi nedenlerle dalga geçiyorlardı. Bir süre sonra birisinin bilgisayarının ekranının kenarı çatladı, birininkinin de tuşları çıkmaya başladı, dvd yazıcısı cd seçmeye ve geç okumaya başladı(ikisinin bilgisayarı da asus). Söylemek istediğim Toshibaya az özellik için çok para ödemek zorundasınız ama kullandığınız süre içinde çok az sorunla karşılaşıyorsunuz. Tabi ki dizüstünüze gösterdiğiniz özen de çok önemli.

asus f3sv kullanıcısıyım gerçekten performan arayanlar için harika bir makina...

Su siralar notebook alacagim. MacBook almayi sectim. Oldukca gelismis bir isletim sistemi, son derece hos bir gorunum. Henuz pek yorum yazamiyorum ama kullanmayi dort gozle bekliyorum!! :)

ya arkadaslar paranız var dımı o zaman asus baska marka almayın
asus g2s ıste bu yanlız bu modelın ıyısını alın oldumu oyunmu ne ıstıyorsun hepsı var bundan ıyısı yok bakka arastırmayın

asus notebook lar fiyat-performans olarak gayet iyiler. bence ürün incelemelerinde asus ve acer mutlaka olmalı...

Cevat;
Sony e çok para verecek kadar aptallaşmayın!
1- Toshiba
2- LG
3- Acer
4- Asus
5- Packard Bell
vs. nedenmi?
KOre teknolojisi Japon teknonljisiyle yarışır kaliteye geldi. o nedenle 2 ve 3ü onlara verdim. Panellerin tamamı koreden, diğerleri sony dahil çinden. ben demiyorum. Gerçek öyle araştırın...

Kisin alicaksaniz HP derim, kombiyi de kapatin, acin pencereleri ustune de bir iki kestane attinizmi oooohhh..

HP ürünlerini tercih listenizden çıkarın da sonra neyi seçerseniz seçin...

arkadaslar bende bir Acer kullanicisiyim. 2 senedir laptopu kullaniyorum. 5 kere servis gordu 3 kere board, 2 kere hardisk, 1 kere LCD, 2 kere dvdrw degistirdi. Makinanin yuzunu benden cok servis gordu. Yetkili servis 1 tane TPM Teknoloji. Makineyi bir biraktiniz mi 1 haftadan once mumkun deil alasiniz. Parca bekliyor, amerika dan gelicek . Hic ellerinde malzeme olmaz. ekran problemim hala devam ediyor, cozulmedi ve pc nin garantisi de bitti

yaklasik iki yıldır DELL kullanıyorum. Tek kelimeyle süper bence alırken kişisel ihtiyaçlar ve kullanıcı profilini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Aksi taktirde paralar boşa gitmiş oluyor. DELL forever

Bende Hp var ve çok memnunum
Diğer markaları kullanmadığım için yorum yapamıyorum...

Toshiba dan şaşmayın derim.
Ancak ne amaçla kullanacağınızı belirlemeden de ne masaüstü ne de dizüstü almayın. Bi çok arkadaş söylemiş bunu ancak üstüne basılası bi nokta olduğu için tekrar söyleme ihtiyacı duydum.
Sorunsuz günler..

yaklaşık 3 yıldır Dell (inspiron) kullanıyorum ilk defa bir sorun çıkardı o da ekranda beyaz bir gölge oluştu ciddi bir problem olabilir lcd değişimi gibi ben bundan sonra Toshiba almayı düşünüyorum son zamanlarda fiyatları çok makul çokda estetik oluyor Toshiba nın notebookları ama hiç kullanmadım tavsiye için bir şey söyleyemicem herhalde Sony den sonra en güvenilir marka...

TOSHIBA SATELLITE A200-1YX için yorumlarınızı bekliyorum..

KESİNLİKLE CASPER NİRVANA DERİM ÇOK MEMNUNUM...

Dell Xps 1330 derim
Profesyonellerin baş tacı bir bilgisayar
12.3 ekran
nvidia geforce 8400m ekran kartı
core 2 duo 2.2 saat hızlı 4mb L2 cache ve 800 mhz fsb ile sınırları zorluyor
250 gb harddiski de yeterli alanı sunuyor
yanlızca 1.8 kg olan ürün laptopta kalite yi yansıtıyor
aynı zamanda zerafetiyle tüm kullanıcıları etkileyen Laptop çok ince bir tasarım sunmuş
üründe dvd Rw de kızaksız sistem kullanarak DvD Rw i korumak amaçlanmış ve gayet başarılı
6 hücreli pili ile 3 saat kullanım keyfi sunuyor
aynı zamanda wide screen olan bilgisayar çok net görüntü sağlıyor güneşli günler için tasarlanmış ekran extra led teknolojisi ile parlamalara karşı bir adım önde
Laptop denilince benim aklıma gelen bilgisayar Dell Xps 1330
Saygılarımla AyAkAk

ARKADAŞLAR MERHABA..
ben bir notbook alacağım özelliklerini araştırıyorum fakat teknoloji cahili olduğum için hala karar veremedim mhz fsb anlamı ne ?
bir de paylaşımlı veya paylaşımsız olduğunu nereden anlayacağım satan şahsın söylemi değilde kendim farkedebilirmiyim
merak ettim

CHIP:
'Uzmanına Sorun' (http://www.chip.com.tr/uzmaninasor) bölümümüzde sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

HP marka urun ne olursa olsun yanından gecme yanarsın servis ve kalıte oooooooooooooo cengiz sivar ozellıkle adımı yazdım hp benı ıyı tanır

Hp den şaşma mükemmel tasarım mükemmel performans en iyi kalite
çok araştırdım çok sordum hp den şaşmadım HP PAVİLİON

Özellikler CPU Teknolojisi
CPU Hızı
CPU Bus Hızı
CPU Ön Bellek
RAM Kapasitesi
RAM Tipi
HD Kapasite
VGA RAM
VGA Chipset Markası
VGA Chipset Modeli
Ekran Boyu (inch)
Monitör Tipi
Maksimum Çözünürlük
Optik Sürücü
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
İşletim Sistemi
Ağırlık (Kg)
Diğer

Santarosa Core 2 Duo T7500
2.2 GHz
800 MHz
4MB
2048MB
DDR2
200 Gb
256 Mb
NVIDIA
GF 8600
15.4 " FINE BRIGHT
WXGA
1280*800
DVD±RW Double Layer
BlueTooth
Kamera
Kart Okuyucu
Wireless
Win Vista Premium Tr
2.7 KG
3 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT
arkadaşlar size bir dost nasihati olarak lg nin bu ürününü tavsiye ederim diğer marklarda paranızın karşılığını alamazken bu üründe fazlasıyla alıyorsunuz ne hp ne toshiba ne de msı bence sorunlu ürünler olduğuğu gibi teknik servisleride problemli acer de öyle türkiye distribitörü ihlas olan bir firmadan ne bekleyabilirsiniz ben derim ki lg,asus,dell bu üç markadan birini tercih edin paranız varsa asus alın dell alın lg alın hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum fakat bazı arkadaşlar 8400 ekran kartı yazmışlar bence bu arkadaşlar oyuna önem vermiyorlarsa onu alsınlar ve mayın tarlası nı oynasınlar bugün lg deki ekran kartı nvidia geforce 8600 256 mb ekran kartı hemde adamlar bunu 1,8 ghzlik makinelrine koymuşlar bide acere bakın 5920 fiyatı 1900 ytl ondakide aynı ekarn kartı peki fark ne dersenizz kalite farkı lg hem ekonomik aynı ekarn kartına 1450 ytlye sahip olurken diğerinde 1900 ytlye sahip oluyorsunuz adamlar en düşük donanımdaki 1,8 ghz e mükemmel ekran kartı koyuyorlar bu da güney kore kalitesi isim:pc canavarı

Acer TravelMate 5720G oldukça memnunum YAZMIŞLAR AMA BATARYALARININ İNSAN HAYATINI TEHDİT ETTİĞİNİ VE BU BATARYALARIN BU SERİDE GERİ TOPLATILDIĞINI BİLİYOOR MU BU ARKADAŞ SAYGILAR PC CANAVARI

Arkadaşlar şu aN DELL bir laptopp çıkarmış özelliklerine bakın model 1530
CPU Hızı
CPU Bus Hızı
CPU Ön Bellek
RAM Kapasitesi
RAM Tipi
HD Kapasite
VGA RAM
VGA Chipset Markası
VGA Chipset Modeli
Ekran Boyu (inch)
Monitör Tipi
Maksimum Çözünürlük
Optik Sürücü
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
Mobil Özellikler
İşletim Sistemi
Diğer

Santarosa Core 2 Duo T7500
2.2 GHz
800 MHz
4MB
2048MB
DDR2
250 Gb
256 Mb gt DİKKAT !
NVIDIA
GF 8600
15.4 " TRUE LIFE
WXGA
1280*800
DVD±RW Double Layer
BlueTooth
Kamera
Ent parmak izi okuma
Kart Okuyucu
Wireless
Uzaktan kumanda
Win Vista Premium Tr
3 USB - VGA - IE
BÜTÇE SORUNU OLMAYAN ARKADAŞLARA DUYURULUR HEPİNİZE SAYGILAR PC CANAVARI HA TRAVEL MATE KULLANICISI ARKADAŞIMIZ MEMNUN FAKAT BEN ÜRÜNÜN BATARYALARININ HATALI OLDUĞUNU SÖYLEDİM AYRICA DELL SONY LENOVO LARINDA BAZI ÜRÜNLERİNDE BU BATARYA PROBLEMLERİ VAR ARKADASLAR ENDİŞELENMESİN ÇÜNKÜ BU DURUMDA FİRMALARIN İNTERNET SAYFALARINA GİRİLİP SORUN ÇÖZÜLÜYOR.

şuanda masa üstü kullanıyorum ama laptop almayı düşünüyorum incelemelerime göre
PAV 6680 HP modeli
A200-23X toshiba
A200-23u toshiba bence bunlar sizin işinizi görür derim

toshıba almayın yanından dahi geçmeyın işte sana yorum toshıba alacak arkadasım sana dell ,asus,lg paran varsa sony al derim bunun dışındaki markalardan uzak dur derim .pc canavar

acer in yanına yaklaşmayın aman haaaa

Ben şuan Acer 5634WLMi Kullanıyorum ve gayetde memnunum! Valla bilgisayarına baktığın sürece her pc her özellikte kendine göre güzeldir tavsiye ederim...!

ben acer diyorum amd olsun
erhan d.
türkistan

toshibalar çok ii ama ben acer diyorum amd olsun

hp servisi berbat toshiba ve sony pahalı ayrıca sony hassas vitrinlik almak isteyen bassın parayı alsın. acer şu sıralar cıkışta gayet hoş urunleri var... asus duraklama doneminde ama alınabilir dell ya bataryası sorunlu bomba gibi patlar ya tipten kaybeder.. aslında laptoplarda toplama olacak tak cıkar yapacan herşeyini parca garantili olacak bak ondan sonra ortada sorun bişe kalırmı :D ben kn1 kullanıyorum spartan uretiyor deişik ulkelere deişik firmalara pazarlıyor onlarda sadece marka vuruyor 2 senedir kullanyorum daha bi sorun yaşamadım her turlu işkenceyide yaptım...

photoshop+flash+dreamweaver+corel+illustrator programlarını aynı anda kaldırabilecek en uygun fiyata laptop tavsiyesi istiyorum.intel yada amd farketmez(çift çekirdek olursa iyi olur).

laptop alacak arkadaşlar dikkatli okusun!!sakın markaya daha fazla vermeyin.toshibal ve hp lerde webcam sorunu var ve sorun hallolmuyor.başınız çok ağrır.ben şu anda amilo xi2428 fujitsu siemens kullanıyorum.inanın bana mükemmel bi alet.öncelikle kasası çok sağlam.ve en önemlisi çin malı deil. herşeyiyle alman malı.kesinlikle tavsiye ederim.pişman olmazsınız. erhan.izmir

İLK LAPTOP ÜRETİCİSİ "TOSHIBA"
Toshiba satellite A200 1BP kullanyorum ve toshibanın performansından çok memnunum.Tasarım mükemmel, kullanılan malzeme çok kaliteli( yerli üretim bilgisayarlarla karşılaştırılamayacak kadar iyi), kullanımı çok rahat, kısayol tuşları kullanımı çok kolaylaştırıyor.Bu arada sony çok pahalı, hp toshiba kalitesinde, tercih edilebilir, daha uygun bütçeler için acer biçilmiş kaftan, ama yerli bilgisayarlardan uzak durun. özellikle casper dan.

ACER LAPTOPLAR 10 NUMARA 7 AYDIR ACER ASPİRE 5520G KULLANIYORUM HARİKA BİŞEY 512MB GEFORCE 8600M GS 4 GB RAM AMD İŞLEMCİ 2.2 GHZ ARAŞTIRIN

beyler laptop diorsanız sadece tek isim derim size APPLE bunu zaten bilgisayardan anlayanlar kullanıyo.. tavsiyem bu

bence en iyi LapTop SONY VAİO Herseyı destekLıyor HD video izLeme , en iyi isLemciLeri kuLLanıyor ( inTeL TabanLı 2.00 Ghz den basLıyor 2.6 ghz e kadar cıkıyor ) ayrıca BLu-ray okuYucu ve yazıcısı var. qrafik kartı desen Nvıdıa GeForce nin en iyi qrafik kartLarını kuLLanıyor mesaLa geForce 8600.... vs vs say say bitmez super bir biLqisayar " SONY VAIO " OKE

Ben çift çekirdekli CBOX aldım.Şu an içi memnunum.Fiyatı çok uygundu.Sadece klavyeyi daha iyi yapabilirlerdi. Ancak fiyata bakarsanız bu fiyata çift çekirdekli, 2 GB ram, 256 MB ekran kartı, web cam, kart okuyucusu üzerinde olan bir laptobu alamazdım.

ACER,ACER,ACER ... Neden mi? çünki hiçbirinde bu kadar iyi donanım birarada bulunmuyor.IEE 1394, LINE IN, DVI, HDMI, CARD READER, BLUETOOTH, SPIDF, KIZILOTESI, DOLBY DIGITAL 5+1, HOME THEATRE, PARLAK EKRAN ... Daha ne olsun ? örnek ASPIRE 5920 series Saygılar Extreme

en ii laptop toshiba U300-154 niye diye sorarsanız söyliim :
intel çift çekirdek 4mb önbellek 2.2 Ghz hız 2 GB bellek 250 B S-ATA HDD 13.3 küçük lcd ekran 1.3 mp webcam daha ne istiyon???

ASUS derim. kalitede zirvede

arkadaşlar parayı vereceksiniz 1 kere alacaksınız tartışmaya gerek yok markayada bakmayın kesinlikle mac alacakdım sony aldım ama mac dan daha iyi kesinlikle evladiyelik inanın buraya yazan kişilerden daha çok ağır programlar kullanıyorum hepsini 1 arada vede oyunları en üst düzeyde oynuyorum hiçbir şekilde mause ok u bile teklemio ama fiyatı biraz yüksek valla eşek gibi çalışıp aldım hepsinide kullandım yeterince
HP=HAYATIMDA KULLANDIĞIM EN BERBAT PC 1.2model hariç
TOSHİBA=GENELDE KÖTÜ AMA GZL MODELLERİDE VAR ONLARINDA (-) YÖNLERİ ÇOK
DELL= ÇOK HANTAL VE KULLANIŞSIZ
ASUS= KALİTELİ AMA ÖZELLİKLERİNDE HEP KISILMIŞ GİBİ
ACER= FİYAT OLARAK ÇOK İİ 8 AY KULLANDIM SORUN YOK GİBİ
ARKADAŞIMDADA FUJİTSU SİMENS VARDI SERVİS MÜDÜRÜNÜN KAFASINDA KIRDI
AMA SONY DE HİÇBİR ŞEKİLDE NE ISINMA NE KASILMA HİÇ BİŞEY YOK AĞZIM AÇIK KULLANIODUM İLK ZMNLAR FZ21 M ARAŞDIRABİLİRSİNİZ AMA GENEDİYORUM İHTİYACA GÖRE ALIN

Ben CASPER kullanıyorum.Fiyatı bariz bir şekilde diğerlerine göre uygun.Performansı da gayet iyi.Ben memnunum;çok para vermeden alınabilecek performanslı bir bilgisayar.

toshib a200 serisi 23o dehşet bi makine..neden toshibadan memmnun kalınmaz ki.üzütün performans var ya..hp ise son 1,5 yılda en çok servise gelen marka bundan hebri olan var mı..2.acer 3.casper en az toshiba servise yollanmış..

acer acer acer diyen arkadaşa di-yorum ki toshiba a200 serisini bi incelesin de özellik ler görsün:):):D

fiyat konusunda uygun olan casper derim gerçekten çıkardığı nirvana serilerinin perjormansları gayet iyi istediğiniz oyunlarıda gayet rahat bir şekilde oynaya biliyorsunuz.

bende toshiba A200 23-U aldım 1 ay oldu 2300 ytl ye aldım gayet memnunum ve beni en az 3 yıl idare eder diye düşünüyorum :)

999 ytl'ye 12 ay taksitle IBM Lenovo aldım ve çok memnunum. Daha yeni Crysis oyununu bitirdim :) Pc'de 2gb ram. 160gb hdd. 512mb ekran kartı, parmak izi okuyucusu, bluetooth, wireless bağlantı, 4 adet usb, 5 in 1 card reader, s video çıkışı vs. mevcut daha aklıma gelmeyenler var. çok para vermek istemiyorsanız şiddetle öneririm. saygılar...

KESİNLİKLE SATELLİTE A100-011 :)
BENDE KULLANIYORUM VE MEMNUNUM :)))

ben acer 5720g kullanıyorum 5 aydır..
çok süper bir ürün.laptop almak istediğimde harici ekran kartı olsun 2 gb rami olsun core2 duo olsun istiyordum.ve fiyatı da makul olsun istiyordum.tüm aradığım özellikleri acer da buldum..
diğer ürünlere bakınca da çoğu insan markaya para veriyor.bana bu çok gereksiz geliyor..
o nedenle fiyat*performans derseniz eğer ben acerı öneririm..bu zamana kadar da laptopla ilgili hiçbir sorun yaşamadım...

Kesinlikle CASPER Nirvana yeni nesil laptoplar çok hızlı uçuyor mükemmel hem kaliteli hem bu kaliteye yakışır tasarımı bir tek bulabileceğiniz marka CASPER!!! Kesinlikle Tavsiye Ederim.

Kesinlikle IBM Lenovo 3000 N200 modelini öneririm fiatına göre çok mükemmel ürün 999 ytl kdv dahil. ısınma restart hiç görmedim kamera bluetuot. wireless. parmak izi dahili kamera 256 paylaşımsız ekran kartı nvıdıa 7300 tüm oyunları oynuyor. daha ne olsun bu fiata.

MONSTER laptop. Fiyat ve performans çok iyi.

Kesinlikle HP-Compaq almayın. Herkes şu makineyi alın , bu makineyi alın demiş ama bence alınmaması gerekenleride yazmalıyız. HP Comaq Presario F500 aldım. Önce kablosuz bağlantı kayboldu gitti, şimdi makine ses yapıyor. Servise ulaşmak için aradım durdum
Efendim bu makineye bakan servisi bulmak olay oldu. HP servisleri bakmıyormuş. Sadece bir servis varmış Kadıköyde onunda telefonunu değil adresini verdiler. zaman bulabilirsem önce adresi bulucam. Pek Ümidim yok ama...

bence 1.sirayi Apple alir!
mackbook Pro hem hafif ham pil omru iyi 15.4"ama sadece 1" kalinligi var.
2.Dell olur, cok fazla configurasion yapabiliriz. fiatlari da iyi.
dikkat etmemiz gerekenler:
1-CPU, bence Intel Centrino serisinin so urun lerinden alinmali
2-Ekran, 13.3", 14.1" olmadi 15.4"
3-grafik karti, beklentileriniz icin onemli
4-pil omru,
5-belek, sabit disk,... bunlar da ztan standart olmus ve cok onemli degil
(tabi yazdiklarimin sirasi ihtiyaca gore degisir)
Son olarak onermek gerekirse:
oyun-eglence Apple MacBookPro yada XPS M1330
is Dell Vostro1400
ev-gunluk kullanim Dell Inspiron serisi

Arkadaşlar merhaba.ilk defa notebook alacağım.

Nec versa p570 8400m gs
Datron tw7a 8400m
Asus f3 serisi 8400m gs

Bunları beğendim.Hangisini seçmeliyim?

bundan 1 hafta önce asus derdim ama şimdi kesinlikle toshiba diyorum. asus da servis sıfır, hatta eksi. asus laptop umu servise gönderdim, arızalarını gidermişler ama bu seferde başka arızalar çıkarmışlar. hatta kırmışlar. geldiği gibi geri gönderdim. bekliyorum. asus aldığıma çok pişmanım.

Laptop alınırken mutlaka acer incelenmeli. f/p 'ta çok iyi, markaya para verecek kadar zenginseniz lafım yok ..

bende fujitsu-sıemens amılo var.süper.inceleyin.çok hızlı.kurumumdaki çoğu arkadaşımda laptop var.karşılaştırınca farkı çıkıyor.

hp 6185 aldım 2 ay da pil ömrü 15 dakikaya indi pilini ben mi bozdum. üstelik servis için kargoya vereceğim 1 ayda bakılıp gönderilecek .

bende de tosh A210-128 var.. 8 ay oldu alalı.. kendi hatamdan dolayı servise gönderdim bi kez. üç defa telefonla aradılar servisten..iletişim iyiydi..Fan sesinden bıktım sadece yoksa başka bi şikayetim yok.. iyiki varsın toshİBA

Asus alırken dikkat edilmeli çünkü özellikle kasalarında çatlama sorunu çıkıyor.sanılanın aksine servisleri de çok kötü,nerdeyse 3hafta oldu ama hala bir sonuç yok.ben bilgisayar dergilerinde fiyat performansı iyi diye aldım ama klavyeden başlayıp usbye varan çatlaklık oluştu.Asus alırken çok dikkatli olun

ben yaklaşık bir yıldır casper kullanıyorum ve mükemmel olduğunu düşünüyorum hem çok kullanışlı hem bataryası uzun süre gidiyor bence laptop alacaklar casper ıda bi düşünsün derim

TOSHİBA HER ZAMAN GÜVEN VE HUZUR İSTEYENLER İÇİN BİREBİR AYRICA A200 SERİLERINDEN 23"O SERISI KULANIYOM BEN MEMNUNUM BU İŞİN PİRİ TOSHİBA.. ASUS İLE KASALARI KARŞILAŞTIRIN ÖZELLİKLE İŞLEMCİNİN BULUNUDUNU YERDEKİ SOLDAKİ MAZGALA BAKIN NEDEMEK İSTEDİĞİMİ ANLIYCAKSINIZ ASUS HİKAYE İİ MARKA AMA LAPTOP ACISINDAN havalandırma içerdekı sıcak havayı dışarı aktarcak ne bir mazgal nede bir boyutlu acıklıkvar kafadan burda kaybediyor.toshiba işi çözmüş

acer 5920 at var eşşek var yanlış bakmayın yanlış görmeyin
gerçek gözle bakın...

IBM Lenova 3000 N200 999 ytl kdv dahil arkadaş herhalde şaka yapıyor nereden almış.

MSI MEGABOOK.. -IBUYPOWER- (GAMING LAPTOP)
TAM OLARAK BİR OYUN MAKİNASI.. TÜM SON OYUNLARI MÜKEMMEL OYNAYABİLİRSİNİZ.. HEM DE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR ÖZGÜRLÜĞÜ İLE..
HER YERDE..

asus a laf söyleyen arkadaslar..250dv modelini inceleyin lütfen..45 nm teknolojisine sahip hertürlü oyunu oynayabileceğiniz bir pc..ve fiyatıda ucuk değil;)

Intel SantaRosa platformu
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7500 @ 2.20GHz
4 Gb 800mhz DDR2
NVIDIA GeForce 8600M GT ekran kartı
160 Gb 7200 Rmp Seagete sata harddisk
Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN + blueooth + 2.0 mp cam - dvd-r
Win.Vista 64 bit Tr
bu sistemle her tür grafik programını (corel-photoshop) oyunu rahatça çalıştırabiliyorum bir masaüstü pc değil bir laptop adı da MONSTER
Hp ve toshiba yalan ark.dan 2sinde hp 1 inde toshiba var üretim hatası servislerle uğraşıyorlar. belkide bozuk olanlar benim arkadaşlara denk gelmiştir kib bilir...

ben minimum 17 inch mumkunse 20 ye kadar ekranli düşünüyorum monsterslar 3 ten başliyo 17inchleri max 2 ye halletmem lazim varmi önerebileceğiniz marka model marka takintim yok .parçalari üreten belli toplayan belli :))) marka takintisi olanlari da psikolojik sorunlari olanlar olarak görüyorum. sony ekran kalitesi olarak biraz öne çikar toshjibanin pil ömrü iidir vs markaya has özellikler vardir .hp sorunlu demelerine rağmen dünyada en çok satan hp .ama acer piyasayi alt üst ediyor bence 1-2 yil içinde en çok satan acer olur gibi.

ben yazayim özellikleri

en az 17 inch full hd ekran 1920-1080 çözünürlük

paylaşimsiz ekran karti

45nm işlemci .4gb ram i desteklemeli.

bluetooth kamera önemli değil

bataryada çok önemli değil.

gözünüze çarparsa yazarsaniz sevinirim 6 aya kadar garantili 2. elde olur.

asus a bayağı kızgın anlaşılan arkadaşlar... ancak ben bu güne kadar bu kadar sağlam bir bilgisayar görmedim ...düşürülerek test edilmiştir...=D
diz üstü bilgisayar düşünenlere tavsiye edilir ...

Ben Hp pavilion serisi kullanıyorum. 2 yılı geçti ve hala tıkır tıkır çalışıyor. üstelik garanti servisi muhteşem.15 günde hallettiler.

slm arkadaşlar burda laptoptan anlayan bir çok kişiyi bulmuşken sormadan edemiyecem 3 laptop arasında karar veremedim lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürlerAsus X52SA250DV Intel T9300 2,5 GHz(6 MB 800 MHz), 3 GB DDR2, ATI HD 2600 512 MB, 250 GB 5400 RPM , 15.4" WXGA GLARE EKRAN

Asus M51SN250DV Intel T9300 2,5 GHz(6 MB 800 MHz), 2 GB DDR2, NVIDIA GeForce 9500M GS 512MB VRAM, 250 GB 5400 RPM, 15.4" WXGA GLARE EKRAN

Acer Acer 5920G-933G32MN Intel T9300 2,5 GHz(6 MB 800 MHz),3 GB DDR2,GeForce 8600M GT 512MB,250 GB 5400 RPM, 15.4" WXGA (220nits) CrystalBrite, 8ms

arkadaşlar kalite ve sağlamlık olarak sizce acer mi?
yoksa toshıba mı ?
sizce hangisi daha kaliteli ve uzun ömürlidir
eğer bu saydıklarımdan daha iyi bir laptop varsa onu hakkındada
yorum yazabilirsiniz ...

ya ben laptop almak istiyorum oyun ve internet için alacağım. istediğim oyunları kabul etmesini istiyorum takılmamalı. sizce hangi laptop 1.500 geçmesse sewininrim...şimdiden sağolun

slm arkadaşlar ben LG E500 serisi bir laptop kullanıyorum. Çok memnunum ilk başlar da performans alamıyordum. Özellikle ekran kartından nVidia nın sitesinden bile update edemedim ama daha sonra bir program vasıtasıyla update etttim tüm driver ları ve şimdi gaye iyi.
Almak isterseniz fiyat performans oranıda gayet iyi bence.

valla 20 sayfa yorum okudum ama şu laptop iyidir diye fikir bilirğine varılan bi şey yok laptop almıyalımmı yani .......

Toshiba A300-149 modelini öneririm.. Gerçekten fiyatını hakeden bir ürün.. Ben begeniyorum, sizde araştırıp bi fikir edinebilirsiniz

toshibadan sasmayın ben hp kullanıcısıyım yaklasık 5 seneden beri ama arastırmalarıma gore ve edindigim bilgilere gore toshibadab baska almam bundan sonra

ASUS M51SN MODELİNİ KULLANIYORUM:ÇOK MEMNUNUM...

asus, parkard bell, dell, toshiba, en kötü ihtimalle hp :)

TOSHİBA dan vazgeçme!!!!!

casper i laptop da tercih etmeyin de alacaksanız madem ekonomik olarak acer laptop para var parçalarım iyi olsun derseniz toshiba öneririm en az şikayet gelen sony toshiba

acıklamalar bu kadar mı yani toshıba

açık ara farkla toshiba kalite,yüksek performans,tasarım hepsi toshiba da 3 ü bir arada...

arkadaşların çoğu toshiba demiş..evet ben de toshiba derdim ama 2-3 sene öncesi için.şu anda toshiba o zamanki satışlarına güvenerek marka adı altında fiyata değmeyecek laptoplar satmaya başladı..dikkat ederseniz laptoplarda parçaların çoğunda asus imzası vardır..şimdi ise laptop tercihim asus veya dell..en azından performasına göre para ödüyorsunuz,markaya göre değil..ayrıca teknoloji üssü olarak görülen ABD'de en çok satılan laptop markasıdır.!.

sony,toshiba,hp alırsanız bence ödediniz para isim parasıdır..bir de arkadaşlar servis konusuna gelince,ben eski toshiba kullanıcıyım..Mecidiyeköy'de verdiğim servisten hiçte memnun kalmadım.basit bir harddisk değişimi için 4 hafta gidip geldim..bitti dediler sistemi kurmamışlar falan..laptopu daha sonradan incelediğimde sağolsunlar 3-4 vidasınıda ne yaptıklarını bilmiyorum ama laptopa takmadıkları kesin..anlıyacağınız servis verdiğiniz yerle alakalı bir olay..

arkadaşlar aynı özelliklere sahip laptopta Toshiba 3.000 ytl küsür fiyat biçerken,Asus 1.700 ytl ye satıyor.!.

ben toshiba kullanıyorum ve çok memnunum. pc mi yenilemeyi düşünüyorum ve aklımda hp ve dell var, ama toshibanın beni hiç bir zaman yarıyolda bırakmaması ise aklımı çelen tek nokta.

BU ÜRÜNÜ 1.100 YTL VEREREK ALDIM.. MAKİNA CANAVAR GİBİ FİYATINA GÖRE.. BU FİYATA BU ÖZELLİKLER DAHA NE DENİRKİ...
LENOVO (IBM) BENCE OLAY BUDUR !

LENOVO 300 N200
İşlemci Modeli : Intel® Core™2 Duo
İşlemci Numarası : T8100
İşlemci Hızı : 2,10 GHz
Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
Veri yolu Hızı : 800 MHz
İşletim Sistemi : Windows Vista Home Basic
Bellek : 2048 MB
Bellek Türü : DDR2
Ekran Boyutu : 15,4"
Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800 px
Parlak Ekran : Evet/Var
Geniş Ekran : Evet/Var
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce Go 7300
Ekran Kartı Belleği : 256 MB
Paylaşımlı Ekran Belleği : Hayır/Yok
Sabit Disk Kapasitesi : 160 GB
Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
Sabit Disk Arabirimi : SATA
Optik Sürücü : DVD±RW DL
Kablosuz Ağ : 802.11n
Kablolu Ağ : Ethernet 10/100
Kablosuz Bağlantı Noktaları : Bluetooth 2.0 + EDR
Kart Yuvaları : xD-Picture Kart (xD), Multimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD), Memory Stick (MS)
Klavye : Türkçe Q

toshibanın kullandığı parçaların markası asus... orjinali varken neden toshiba??

Apple Macbook ii deilmi söylerseniz sevinirim...

MONSTER fl920 aldım 2 hafta önce. çok güzel. sonuçta hepsinin kullandıgı bileşenlerin markaları ortak. neden markaya para vereyim ki?
Intel® Core�2 Duo T8100 ( 800 Mhz )
512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10 (paylasımsız)
15.4" WXGA (1440 x 900)Parlak Ekran
4 GB DDR II 667 Mhz KINGSTON
250 GB 5400 RPM SATA 8MB Cache
Dual Layer DVD RW +/-
Intel 4965 802.11 ( 3 Anten )
4 in 1(SD/MMC/MS/MS Pro )Card Reader
Dahili Bluetooth Ver. 2.0
Biometric Parmak İzi Okuyucu
Dahili Camera 2.0 Megapixel

1700 ytl ye aldım.

slm arkadaslar benim asus laptopum var ben özelliklerinin yeterli olmadıgğı için yeni laptop alacağım özellikle ekra kaartı harici olan laptop ama özelliklere bakıyorum casper ın özellikleri çok güzel fiyatıda uygun ama bir dell e bakıyorum fiyatı çok yüksek aynı özellikler olmasıa ragmen bana bu farkı açıklarmısınız lütfen yardımcı olun bir ay içinde alacagım tesekkürler

mrb laptop alacağım fakat marka yada başka konularda bi karara varamadım,, autucad, photoshop gibi çizim programlarını takılmadan kullanabileceğim bir bilgisayar lazım yardımcı olursanız sevinirim

selam
bu aralar mobil olmak için bir laptop almayı düşünen varsa 12.1 ekranlı lenovo hepsiburadada inanılmaz bir fiyata satılıyor kaçırmayın derim

hp markasını kimseye tavsiye etmem HEP SORUN HEP SORUN BİRDE USA MALI OLCAK..

arkadaşlar crea nw5-72m

İŞLEMCİ Intel® Core™2 Duo İşlemci T7250 (2.0 GHz)
MONİTÖR 15.4" WXGA (1280x800) Glare Type
YAZILIM Windows® Vista Business TR
EKRAN KARTI 256MB(HM) ATI HD 2400XT DDR3 Ekran Kartı
BELLEK 3 GB DDR2 667 MHz SODIMM
ODD DVD-RW Super Multi
HDD 160 GB SATA 2.5" HDD
WIRELESS Wireless Kablosuz Erişim
HDMI HDMI Port
KART OKUYUCU Kart Okuyucu
WEB KAMERA 1.3 MP Web Cam
KLAVYE Türkçe Q Klavye
SES KARTI High Definition Stereo Ses Sistemi
BLUETOOTH Bluetooth

carrefourda şu an 1200 ytl ye satıyorlar.
Dizüstü alacaklara duyurulu.

arkadaşlar notebook alayım diyorum yorumların epeycesini okudum kafamda bir fikir oluştu sizler bu konud haklı olup olmadığımı bildirimisiniz?
marka: model:
acer 5520
asus ?

Arkadaşlar ASUS u kesinlikle tavsiye ediyorum aldım son derce memnunum model ne olursa olsun ASUS olsun (Maliyet göz önünde bulundurulmuştur:) )

slm arkadaşlar bende bilgisayar alacağaım fakat kardeşime hediye iisi olsun istiyoruz ve bilgisayardan hiç anlamıyorum. piyasayı araştırdım özellikle toshiba acer ve exper i önerdiler bunlarla ilgili bi fikri olan arkadaşlar lütfen bana yardımcı olsun fiyatı 1100ytlye kadar olabilir

bence fiyat ve performans olarak en iisi dell.ama 1500 ytl yi gözden çıkarırsanız yeterli.
1 ay önce dell 1520 serisinden T9500 2.5 Ghz,256 MB Nvidia ekran kartı,3 Gb ram özellikli laptopu 1812 ye aldım ve gayet memnunum.
şiddetle tavsiye ediyorum.
alternatifi ise monsteri tek geçerim.

Asus F3 serisi kadar kaba dandik bir bilgisayar görmedim. Forever ACER

merhaba arkadaşlar..uzun zamandır bilgisayar satışı yapıyorum işyerimde piyasada olan her markdan sattım.En çokta casper satıyorum ama her nedensa foruml sayfalarında casperdan pek bahsedilmiyor.bahsedenlerde genelde hep önermiyorlar.genelde toshiba hp bunları öneriyorlar.Aslında fiyatlarıda göz önünde bulundurursak markalar arasında pek fark yok.çünkü hp ve toshibanın fiyatı gerçektende casper asus crea bunlara göre çok yüksek o yüzden bence alacağınız bilgisayarcı size hangi markayı tavsiye ediyorsa ve hangi markanın servis ağı genişse o markayı seçin ben müşterilerimin çoğuna casperi tavsiye ediyorum ve çok memnunum...

LG den başkası yalan. Ben , iş ve özel arkadaşlarımda LG kullanıyoruz bence Tek gerisi yalan...

SeLamLaR ÖnceLikLe AcıLan BaşLık İçin TşkRLeR YoRuma GeLince; KaLite iStiyoRSanız DeLL PaRanızın Tam KaRşıLığını iStiyoRSanız aSuS.

arkadaşlar ben çift çekirdekli bilgisayarların ilk çıkıpta epey bir pahalı olduğu zamanlarda 1400 ytlye acer tek çekirdek işlemcili laptop aldım.
2 seneyi geçti. özellikleri şu an için çok düşük. ama şimdiye kadar bilgisayarın donanımında tek bir sorun yaşamış değilim. genelde arkadaşlar diğer markaların cd sürücülerinin çok fazla sorun yarattığından şikayet ederken ben bu konuda hiç bir problem yaşamış değilim. aldığım zamanda epey bir araştırma yaptım en iyi fiyat ve performans bu üründe idi. dediğim gibi 2 sene doldu ve hala tek bir problem yaşamış değilim.

IBM YENİ ADIYLA LENOVA GÖRSEL OLARAK BELKİ DİĞER MARKALARIN ARDINDA KALABİLİR AMA PERFORMANS VE SAĞLAMLIK ADINA ONDAN İYİSİ YOK.

selam marka ya para vermektense içindeki özelliklere bakmanızı öneririm tanınmış bi markanın 2000 ytl ye sattığı özelliklerdeki pc yi ben 1100 ytl ye aldım sonuçta markaya değil kasanın içindekilere para verdim öyle yapmanızı tavsiye ederim ve çokte memnunum aldığım marka datrondu diğer markaysa hp di ama marka adı hari tüm özellikler bire bir aynıydı ben 900 ytl kar yaptım

Bence Casperın yeni ürünleri(Centrino 2 teknolojili...)Oldukça cazip özellikleri bakımından.Tasarım konusundada oldulça başarılı

1 haftaya kadar 2 gb ram 2-2.5 arası ghz 250 mb 1500- 2000 arası fiyatta bi laptop almak istiyorum ne önerirsiniz..yorumlarsanız sevinirim

HAZİRAN 2007'DE TOSHİBA A-200 SERİSİNDEN ALDIM.1 SENEYİ GEÇTİ HİÇBİR ŞEKİLDE SORUN ÇIKARMADI,3 SENEDİR TOSHİBA KULLANAN ARKADAŞIM VAR ONDA DA SORUN YOK.BAŞINIZI AĞRITMAYIN 3 KURUŞ AZ PARA VERMEK İÇİN TOSHİBAYA GÜVENİN.50 KERE LAPTOP ALSAM 50'Sİ DE TOSHİBA OLUR..

ben casper aldım..işin parasındada degıldım cok memnunum.5 senede 6.laptopum ama artık sunun farkına vardım asla sunu unutmayın markaya para vermeyın arkadaslar...toshıba,dell,hp hepsını kullandım...suana kadar asla ıstedıgım pc yı bulamayacagımı anladım cunku ıstedıgın verımı almak ıcın gereklı ortamları bulunması gerekır..ama sunu unutmayın CASPER aklınızda olsun...bılgısayarı kullanınca hayran kalcaksınız...cunku toshıba dell hp karısımı bısey ve ayrıcan CASPER TURKIYENIN PRESTIJI....:d:d:D

bende BENQ var çok memnunum. laptop dehçet hızlı bir bilgisayar benq yu herkese öneririm BENQ Joybook A52E

ben 4 senedir dell kullanıyorum 4 kez dusurdum ama massallah tas gıbı ınspıron 6000 kalıteden sasmamak lazım ben ucuz mala para verecek kadar zengın deıgılım:d

Bende 3-4 ay önce MSI EX600-087 Serisinden Aldım ve şu güne kdr hiçbir sorun yok herşey çok güzel Teşekkürler Micro star int.(MSI).
Gerçekten çok hoş fiyat olarak ta Performans olarak ta Tavsiye ederim...

arkadaşlar biz sony almayı düşünüyoruz şu sırlar bi kampanyası var 680avro sONY VAIO VGN-NS11S/S diye o laptop özellikleri nasıl sizce o paraya değermi en kısa zamanda cevap yazarsanız sevinirim

Fiyat-performans açısından kendinizi hiç yormayın CASPER. Ancak servis dedinizmi bitti CASPER. Örneğin; Son makinamın ekranında 10-15 piksel kadar bir leke oluştu. Servis darbeyle olmadığını kabul etmesine rağmen, gereğini yapmadı. Bana nemli bezle sildinmi dedi. Evet dedim. Ondandır dedi. Ben antistatik ekran temizliği için üretilmiş Philips sprey kullanırım. Eminim ki tüketici haklarına gitsem hak ederim, mahkemeyle uğraşmak işime gelmedi. Ama ben CASPER'a daha büyük bir ceza verdim. Artık önermiyorum...

Toshiba Satellite L300 1 A3 kullanıyorum ortalam bir cihaz isteyenlere tavsiyemdir. Fiyat/Performans mükemmel ve kullanım açısından da çok hoşuma gitti...

sony vaio ns11/s anlayan varsa bu urun hakkında yorum yapabilirmi bugun yarın alabilirim saygılarımla...

ben dv5-1041 modeli ile hp yi öneriyorum, toshiba da dahil bu kadar iyi bir bilgisayarı bu kadar uygun fiyata bulmanız zor.

1- 2 hafta içinde laptop almayı düşünüyorum genelde hp dv5 1041 önerdiler sizin bildiğiniz bi sorunu varmı önerir misiniz..?

abicim dell den şaşmayacaksın

dv5-1041 çok iyi makinedir.Ekran kartı bir notebook için harika 9600m gt(üst seviye hariç)Rahatlıkla alabilirsin.Bende yılbaşında almayı düşünüyorum

SONY VAIO VGN-FZ31E (2 GB) NOTEBOOK diyorum bu fiyatlarda bu performansı verecek bi laptop yok bence ama çok üst seviye laptop alınacaksa monster marka laptop tan şaşmamak gerek

İYİ BİR PC KULLANICISI, ARTIK VE KESİNLİKLE.. GÜNÜMÜZDE VE GÜNÜMÜZ SONRASI İÇİN AŞAĞIDAKİ DEĞERLERDEN AZINA/AŞAĞISINA SAHİP OLAN BİR LAPTOP ALMAMALIDIR!: 1900-1200 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ, 4GB 800 MHZ (8GB A YÜKSELTİLEBİLİR) RAM, (TERCİHAN DDR3) 7200 RPM DİSK, BLUERAY (EN AZINDAN OKUYUCU), DAHİLİ KARASAL YAYIN TV, a/g/n, HERTÜRLÜ 64 BIT VISTA YI ZORLANMADAN ÇALIŞTIRABİLEN BİR İŞLEMCİ VE KULLANIM AMACINA GÖRE EKRAN KARTI. ARTIK STANDART BUDUR, GERİSİ TARİHTİR, MARKAYA FAZLA TAKILMAYIN!

Yaw kardeşim markaya takılmayın düyosunuzda parçanın kapasitesi yüksek olsun ama 2 dakkada bozuluyo allah allahhh kaliteli alcaksın orta alcaksın veya kendine yetecek kadar
O kadarr!

Laptop alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey bence satış sonrası desteğidir. Çünkü desktop gibi kendiniz oturup sökemez parça değişemezsiniz ve parçalarıda desktopa göre pahalıdır. Kasasıda sağlam olmalıdır. Ben Toshiba A100-847 kullanıyorum 2 senedir tık demedi. Sanki ilk günkü gibi, ama bir akramam dell inspiron kullanıyor bir iki ayda tuşlar elinde kalacak gibi sallanmaya başladı.

FUJITSU SIEMENS ESPRIMO MOBILE V5535 CORE 2 DUO T5450 1.66Ghz 15.4" 2048MB 120GB
Performansı ve fiyatıyla çok güzel bir laptop.

BİLGİSAYAR ALIRKEN DONANIM UYUŞMASINA VE EKRAN KARTINA ÖZELLİKLE BENCE DİKKAT EDİLMELİ... ÇOĞU FİRMALAR BİLGİSAYARI HAZIRLARKEN DONANIM UYUŞMASINI GÖZARDI EDİYORLAR... ADAMLAR 2.OGHZ 2.4 GHZ ARASINDA İŞLEMÇİLİ 320GB KABASTELİ 2GB VEYA 3GB RAMLİ BİLGİSAYARLAR YAPIYORLAR GÖRÜNÜŞ BAKIMINNDAN DA CİLASINI SÜPER TUTUYORLAR REKLAMLAR DİZ BOYU GİDİYOR... AMA BUNLARA ÖYLE EKRAN KARTLARI KOYUYORLARKİ ÖRNEĞİN GEFORCE 9300M G, 9300M GS VEYA ATİ3450, 3470 SERİSİ YÜKSEK KABASTELİ 256MB VEYA 512 MB BAYLAŞIMSIZ DEDİKLERİ KARTLAR 64BİT MEMORYBUS A SAHİP... GÜNÜMÜZDE 256BİT MEMORY BUS YAYGINLAŞMAKDA İKEN BU EKRAN KARTLARINDA 64BİT KULLANILMASI DİĞER YÜKSEK DONANIMLARIN NE KADAR HIZLI OLURSA OLSUN GRAFİK AÇISINDAN HİÇBİR İŞE YARAMAYACAĞI ANLAMINA GELİR... BİLGİSAYAR ALIRKEN ÖNCE DONANNIM, KURTARMA CD Sİ, DAYANIKLILIK, TEKNİK SERVİS AĞI, VE ENN SON OLARAK GÖRÜNÜM OLARAK SIRALAMAK İSTİYORUM... BİR LAPTOP ALIRKEN EN BAŞTA BENCE EKRAN KARTINA BAKIN... EN AŞAĞI 256MB VE 128BIT OLMASINA DİKKAT EDİN... BEN TOSHİBA A210-16G KULLANICISIYIM... BİLGİSAYARIN ŞU ANA KADAR YAPAMADIĞI AÇAMADIĞI GRAFİK VE OYUN KALMADI HEPSİNİ YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK VE YÜKSEK DETAY DA RAHATLIKLA ÇALIŞTIRTI... VİSTA DAN TEMEL PUANI 4.5 ODA HARDİSKİN 4200RPM OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR. DİĞER DEĞERLER İŞLEMÇİ4.8, RAM5.9, GRAFİKLER4.8, OYUN4.9... BENCE BİR BİLGİSAYAR ALIRKEN 150 İLE 250 YTL DAHA FAZLA VERİN EN AZINDAN 2 SENE RAHATLIKLA KULLANABİLECEĞİNİZ BİR BİLGİSAYAR ALIN... SAYGILARLA...

Herkese Merhabalar,Bilgisayar almak isteyenlere Datronu tek geçerim. TW8 diye bir modellerini aldım. Süper soğuk ve acayip hızlı bir cihaz. 2,4 işlemci, 4GB ram ve 320 GB diski var. Ayrıca benim gibi çok oyun oynayanlar için 512MB ekran kartı var. Dış görünüşü de cabası, çok şık. Mükemmel bir notebook olduğunu söyleyebilirim.Herkese tavsiye ederim

Bende buraya yazan arkadaşlar gibi geçen sene notebook almak için bayağı kafa yormuştum. Okuldaki son yılım olduğundan bitirme ile ilgili okula gider gelirim diye düşünerek notebook almak istedim. Mali olanakların zorlaması sonucu ne alacağıma çok özene göstermeye çalıştım. Ne kadar araştırdıysam o kadar kafam karıştı açıkçası. HP Toshiba Sony gibi markalara bakarken Vatan Bilgisayardaki görevlilerden biri aklımı çelip Datron TW7A almama sebep oldu. Fiyatı ve özellikleri ürünü seçmem için büyük bir etkendi ama oradaki görevli arkadaş olmasa Datron’a cesaret edebilir miydim bilmiyorum. Ürünü ilk aldığım sıralarda çok kullanmadım. Satın aldıktan yaklaşık 2 ay kadar sonra ürün kilitlenmeye başladı. Vatandaki arkadaşı buldum ve durumdan şikâyet etmeye başladım. İlk aklıma gelen kazıklandığım olmuştu. Daha sonra Datronun Mecidiyeköy’deki servisine gittim. Orada gördüğüm ilgi beni şaşırttı doğrusu. Yaklaşık kırk dakikada notebooku tamir ettiler. O gün bugündür bir problem yaşamadan Datron’umu kullanıyorum. Ama eminim ki bir sıkıntı yaşarsam yine çok hızlı bir şekilde servis hizmeti alacağım.

Notebook seçecek arkadaşlara önerim ürün hızı, fiyatı, görünüşü kadar servis hizmetlerini de seçmeleri olacaktır. Anladığım kadarıyla yerli markaların servisi yabancılara göre çok daha hızlı.

Oyun için laptop alacak arkadaşlara Monster marka laptoplara bir göz atmalarını tavsiye ederim.

6 Aydır Kullandığım Bir Cihazı Paylaşacağım Sizlerle ....
6 ay önce GOLD bilgisayarda çalışan bir arkdaşımdan bilgi alış verişi yaptım.öncelikle benim alacağım bilgisayar,oyun oynayabileceğim,net bir sesle müzik dinleyebileceğim,şık tasarımlı,işlemcisi hızlı vb.teknik özelliklere sahip olması gerekiyordu.nunlarıda aynen arkadaşıma söyledikten sonra bana ACER Aspire5920g modelini önerdi hem kullanışlı oluşundan hem oyun açısından geliştirilmiş ses bakımından süper bir cihaz olarak gösterdi.6 aydır kullanıyorum ALLAH"ıma şükür tek bir sorunla bile karşılaşmadım şimdiye kadar.ama alıp kullanacaklara tek bir tavsiyem VİSTA ile kullanmasınlar !!!

bence sahsen asus laptopları cok sevioyorum. görsellik açısından belki bi hp yada lenovo gibi deil ama özellikleri bakımında tatmin edici oluyor
özellikle asus m50 SA!!! Modeline büyük bir hayranlık duyuorum ama nedense Tr de online sitelerde hiç göremiyorum.Asus M70Vn-C1
Windows Vista Home Premium 64-bit SP1/Intel Core 2 Duo T9400 2.53ghz
4GB DDR2 800mhz RAM/320GB 7200rpm 16MB cache Hard Drive
500GB 5400rpm 8MB cache Hard Drive/BD Combo Optical Drive
1GB DDR2 Nvidia Geforce 9650m GT/Intel 5100 Wireless draft-n Mini-Card
Integrated NTSC/ATSC TV Tuner/17" WUXGA+ 1920x1200 LCD Display
bunun gibi asus bir sürü makinası war ama nedense tr de fazla saeceenek yok
bence...

7 aydır acer kullanıyorum.bi sorununu görmedim fiyat perfonmansa göre alınabilir.

ilk başta laptop almak için iyice araştırmak gerek.
önceki kullandığım dell 4 sene dayandı fakat dell in teknik servisi
yetersiz o yüzden toshıba a200 ve ya a300 notebookları önriirim

slm ben laptop almayı düşünüyorum ve bir araştırma yaptım ve ACER 6530 modelinde karar kıldım teknik özellikleri ve donanım olarak beklentinin üzerinde olacaktır. acer 9530 modelini incelediğinizde bana hak vereceksiniz

toshıbanın asustan pahalı olmasının sebebi kalitesidir . toshıbalar kaç sene dayanıyor yere atsan bile dayanıyor.A300 1GN

apple türkiyede başka amaçlarda kullanılıyor hem apple larda oyun doğru düzgün oynanmazki.bırakın apple i

şiddetle toshıba A300

asusu bence en kötü marka önermiyorum artıdan hp ler çok çabuk bozuluyor . hp nin kötü olduğuna zaten şiddetle eminim

Arkadaslar 1 yıldan beri HP Pavilion dv6825er kullanıyorum 2 gb hafıza 250 gb hardisk ve istedigim oyunuda yukleyıp oynuyabılıyorum ve gayet guzel bir pc HP nin eski modelleri iyi olmayabilir ama bu modelleri cok guzel tavsiye ederim

laptop alacağım paramda var ama yine alamıyorum kafam o kadar karıştıki ne alacağımı bilmiyorum.biri öyle biri böyle diyor.hangisi doğru kime inanacağım bilmiyorum.bu gidişle alamıyacağım galiba.yardımcı olun arkadaşlar ne olur.

Laptop almak için gerçekten çok iyi düşünmek lazım. Ama tabi ki ne amaçla kullanacağınız da önemli. Ancak şunu belirtmrliyim ki oyun oynamak için de lapotop almak çok mantıklı değil. Çünkü her yıl çıkan oyunlar ekran kartlarını biraz daha zorluyor. Laptop'ların ekran kartları ise değiştirilemiyor. Değiştirilenler var ancak onlar da çok pahalı. O paraları vermek yerine hem laptop hem de masaüstü PC almak daha mantıklı. Oyun için laptop alınması çok da akıl karı değil.
Laptop alırken önerim mutlaka çift çekirdek işlemcili olması. AMD ya da INTEL farketmez. RAM ve Hard Disk çok önemli değil. Çünkü her ikisi de ucuz maliyete geliştirilebilecek parçalar. Dolayısıyla bunlara çok takılmayın. Bakılması gereken diğer önemli nokta dayanıklılık. Yerli ürünler maalesef hala istenilen seviyeye ulaşmadı. Üstelik fiyat-performans karşılaştırması yapıldığında yerli ürünler daha pahalı. Bu güne kadar gerek iş gerekse çevremde bir çok marka laptop inceleme ve format atma fırsatım oldu. Ve ilk tercihim TOSHIBA oldu. Çünkü toshiba için fiyat performans karşılaştırması yapıldığında her zaman avantajlı. Bunun yanında kurtarma CD'si de bulunduruyor. Bu her laptopta hemen hemen var ancak Toshiba kurtarma CD'leri Microsoft imaj programı kullanarak sağlıklı bir format atıyor ve format sırasında sürücüleri de kuruyor. Bu konu çok önemli çünkü sürücüleri tek tek kurmak çok zaman alıyor. Bir konu da sürücülerin güncellenebilmesi. Toshiba internet ortamında kullanıcılarına bu desteği de sunuyor.
Tabi ki mutlaka Toshiba demiyorum. Ama yazdığım özellikleri mutlaka laptop alırken sorun ve araştırın...

Isınma olarak : Tek kelimeyle Asus derim. HP , Acer , Toshiba çok fazla ısınıyor.

Isınma olarak : Tek kelimeyle Asus derim. HP , Acer , Toshiba çok fazla ısınıyor.

Arkadaşlar kesinlikle CREA almayın. 2 ay önce aldığın laptop bozuldu servise gönderdim ancak ürünün başka bir yerde açılmış olduğunu ve inverter adlı parçanın alınmış olduğunu iddia ederek 250 YTL ücret talep ettiler. Ayrıca asıl arıza da geri planda kaldı. Keşke hiç servise göndermeden başka bir yerde yaptırsaydım da başıma bunlar gelmeseydi. Kesinlikle CREA ALMAYIN

lg e 500 kullanıyorum yaklaşık 5 aydır hiç bir problem yok ısınma ve ses yok.fiyatına göre harika makina bence tavsiye ederim

Bence CASPER NİRVANA her zaman özellikleri süper oluyor fiyatı da diğer markalardan daha uygun boşuna fazla para vermeyin başka markalara CASPER NİRVANA lar çok hoş çok güzel
hız performans deseniz arkadaşlarım benden daha fazla para verdi başka marka aldı ama benim CASPER hepsinden hızlı hemen açıyo programları
ayrıca CASPER NİRVANAlar çok kaliteli
ben tasviye ederim çok memnunum herkes CASPER NİRVANA alsın diyorum

gördüğüm kadarıyla burda yorum yapanlar biraz atmasyon takılıyorlar ben toshiba a-300 kullanıyorum şu anda kral makina mutlaka deneyin boşa vakit harcamayın derim

Bilgisayarı kendi kullanım isteğinize göre belirlersiniz. İnternete girerim office kullanırım yüksek kaliteli oyun oynamam derseniz. 1. tercih Core 2 duo veya 2.tercih pentium dual core 2.0 işlemci 3 Gb ram dahili ekran kartı sizin için gayet yeterli olacaktır. bu tür bilgisayarın fiyatı 1.200-1000 Tl arasında değişiyor. Lenova ,Chasper.

İşemci hızını 2.0 Ghz altında ve Rami 3Gb altında düşünmeyin .2 Gb Ram 35-45 Tl arasında değişiyor. rahatlıkla siz ram ekleyip bilgisayar performansını arttırabilirsiniz.

Yüksek kaliteli oyun oynamak isterseniz Dahili ekran kartı yerine harici ekran kartı seçmelisiniz. buda laptop fiyatını 1500 tl üzerine çıkartan bir özellik oluyor.

Aklı olan CASPER alır diyorum.Nirvana kullanıyorum ve cok menunum.Arkadaslarım Toshiba aldılar ve sureklı sıkayet edıyorlar.Benim donanmısal bir problemim oldu ve servise goturdum 3 gunde yenıleyıp verdıler dizüstümü.Hem servisi hem kalitesi hem de performansı harika.2 yıldır kullanıyorum ve bir kez servise gitti.Hele de benim gibi yogun kullanan biri için bence mükemmel.Fiyatını söylemiyorum bile kıyaslayanlar görecekler ciddi bir fark var.Baska isim kullanmam artık.Burdan tüm CASPER çalışanlarına tesekkür etmek istiyorum.

Casper Nirvana CPM serisinden CPM-P860-4K15 donanım -fiyat -tasarım mükemmel. Fan sesi yok, ısınma yok. Çok güzel tasarım. Özellikle oyun meraklıları için şiddetle tavsiye ederim. Oyunlarda müthiş performansı var. inceleyiniz. http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=810

hp yi bende onermem.ben 700 dolara sony vaio vgn ns110e aldim oyun bilgisayari degil ama hafif sade sessiz bir bilgisayar isinma sorunu da yok tam bir is bilgisayari CHIP YONETICILERINE TEST ETMELERINI ONERIRIM

Selamlar eger fiyat performans ürünü arıyorsanız 'Acer Aspire AS6930G-843G32MN ' 1700 tl http://www.istanbulbilisim.com.tr/Aspire_AS6930G-843G32MN-Acer-Dünyası,7967.html
yok fiyatı o kadar önemli degilse lenovo Y 530 adeta taş gibi bir laptop
2200 tl civarı
http://www.istanbulbilisim.com.tr/IdeaPad_Y530-3Gb-LENOVO-DUNYASI,7565.html

!750 ytl civarında Casper Nirvanalar çok iyi çünü 1066 fsb hızı 4 gb ram 2.0 İntel centrino 2 işlemci var lcd si orta kalitede piano black kasa sağlam ama birleştirme işçiliği zayıf Nvidia 9600 gs ekran kartı seçmeleri çok mantıklı 2x usb çıkışı var ve çok salak bir yerde tam sağ tarafta maus kullanırken dikkat etmek lazım tauch ped i biraz adamın parmak derisini zorluyor parlak kasayla uyumlu olsun diye cilalı yapmışlar ama bu fiyata çok iyi bir ürün

Slm laptop alacağım kararsız kaldım CASPER, SONY veya TOSHIBA gibi bir marka düşündüm. Ama bu laptop oyun ve grafik prog. ları için kull. olmalı ne önerir siniz?

Casper Nirvana Q9000 işlemcili 4 çekirdekli makinayı aldım çok memnunum!

BENCE PİYASADA 2 ÇEŞİT LAPTOP VARDIR, 1.Sİ SONY VAIO 2. DİGERLERİ....
TASARIM olarak , ekran kalitesi olarak eline su dökecek yok.. Dayanıklılık desen çok saglam.....
belki özelliklerine göre parası çok diyenler olabilir ama SONY nin adı yeter.. kesinlikle pişman olmazsınızzzzzz.......
SONY VAIO FW 11 M

selam arkadaşlar yorumların hemen hemen hepsini okudum herkese teşekkür ederim forumda pek bahsedilmesede ben ACER ASPİRE 5735
de takıldım kaldım kullanan arkadaşlar varsa cihaz ile ilgili düşünceleini yazarlarsa sevinirim almayı düşünüyorum 1399 tl /12 taksit imkanıyla buldum ANKARA METRO DA
AYRICA DAHİLİ TV KARTI OLAN BİR LAPTOP ÖNERİRMİSİNİZ ÖZELLİKLE KULLANICISI SAYGILAR.........

ben acer aspire 4710 kullanıorum ve memnun dilim need for speed yükledim pc'm bunu kaldıramıor zaten laptop alıncaksada oyun oynamak için alınmamalı hemen ısınması ve ekran kartını çok zorluor sadece görsel programlar için kullanıorum TOSHIBA ve HP'de aradığınız herşeyi bulabilirsiniz

Dell XPS pahalı ama en iyisi simdilik ...

iki farklı model HP ve DELL marka laptopta edindiğim tecrübeler
1. bende intel işlemcili hp pavilion dv 6000 serisi arkadaşta ise amd işlemcili hp dv 6000 serisi vardı. diğer arkadaşta ise dell inspiron serisi var. üçümüzün bilgisayarında aynı anda sorun çıktı. servis çağrısında bulunduk. hpsi olan arkadaş servise gönderdi 1 hafta içinde yapıldı. ben gönderdim 1 ayı geçti hala gelecek. dell ise çıkardığı sorundan sonra kendiliğinden düzeldi ama yine de eve kadar gelip ana kartını ve ramini evde değiştirdiler. üstelik geldikleri yer 160 km.lik ücra bir yer.

2. dell bir yıllık bir makina olmasına rağmen bataryası hala 2 saati askın bir süre gidiyor. benim ve arkadaşın hp laptoplarımızda ilk aldığımızda bile o kadar süre gitmiyordu

3. hplerde ciddi batarya sorunu var. ayrıca bu seride sorun çıkarmamış laptop duymadım.

4. benim hp performans olarak çok iyi gibi görünse de dvd sürücüsü ve fanı problemliydi. yüksek sesli fan hplerde standart sanırım. çünkü fanı altta.

5. bir arkadaşta da düşük modelli amd işlemcili bir laptop var. ben öyle dandik laptop görmedim. ama birçok sağlam toshibaya da şahit oldum. dell laptopa teknik destek için eve gelen eleman önce toshiba sonra dell diyordu.

sonuç olarak marka, laptoplarda önemli fakat markaların bazı modelleri süper olduğu gibi, bazı modelleri en kötü markalardan bile daha kötü olabiliyor. bu tecrübelerden sonra yeni bir laptop düşünüyorum ama hangisi alacağım konusunda kafam hala karışık. fakat hp olmayacağı kesin.

http://www.notebookcheck-tr.com/Mobil-Grafik-Kartlari-Benchmark-Listesi.10102.0.html SİZE TAVSİYEM EĞER OYUN OYNAYACAKSANIZ VE EKRAN KARTINIZIN ÖZELLİKLERİ 3D MARKTAN KAÇ PUAN ALMIŞ KAÇ BİT KAÇ WAT VE KAÇ WATT A ÇALIŞIYOR HEPSİNİ BURADAN BULA BİLİRSİNİZ. TERCİHİM AZ DAHA BEKLEYİM 40NM Lİ MOBİL EKRAN KARTLARINI BEKLEMİNİZ..

kesinlikle hp almayın derim

mrb ben acer kullanıyorum üründen performans olarak memnunum ama ısınma ve harddiskden ses geliyor diğer ürünlere yorumum ise hp almayın anakart sorunu verebiliyor toshıba ise menteşe sorunu yaratıyor lenova dell sony gibi pc ler güzel bence özkan can

PACKARD BELL...

Monster P86Z97V11 sizce nasıl bir laptop.Bu markayı hiç duymadığım için tereddüt ediyorum.

benim bir hacker olarak önerim hp

burda bir durum sezdim çok fazla reklam kokuyor burası bizde biliyoruzuki bu siteleri genelde bu işin içersinde olan arkadaşlar ziyaret ediyor. öncelikle şunu belirtmek isterim 4 büyük markadan şaşmamak gerek HP, TOSHIBA, ASUS VE SONY
eğer oyun oynamak işstiyorsanız dizüstünü aklınızdan çıkarın. Bunun dışında illede dizüsütü ve oyun diyorsanız kesinlikle amd işlemci ve 512mb paylaşımsız ekran kartı seçilmeli.
grafikçi arkadaşlara intel öneriyorum P serisi işlemciler ve yine en az 512mb paylaşımsız ekran kartı RAM lerde en az 3 gb olmalı 3gb den yukarı olması önemli değil çünkü 32bit te çalıştığı için maksimum 3gb kulllanıyor.
Multimedya sizin için önemliyse kesinlikle HP PAVILION bu seride dokunmatik medya tuşları ve bir uzaktan kumanda çıkıyor multimedyanızı uzaktan kumanda edebilirsiniz.
kurulumu ve formatı en kolay 2 marka TOSHIBA ve HP format disklerini kendiniz oluşturuyorsunuz ve çok basit.
Bunun dışında küçük firmaların servis hizmeti çabuk olur çünkü müşterisi azdır. Ama büyük firmalar sadece bilgisayar satmıyorlar fotoğraf makinasından yazıcısına, tv sinden dvd player na kadar geniş bir yelpazaleri var servis konusunda bunu göz önünde bulundurmak lazım önemli olan sonuç olarak sizi madur bırakmıyorlar.
Bu konudada ASUS ve HP nin holdingler aracısıyla değil direk Türkiye şubeleri vardır bu yüzden tüketicilere daha kaliteli hizmet vermektedirler.
SON OLARAK UCUZ ETİN YAHNİSİ OLMAZ SÖZÜNÜ HATIRLATARAK casper exper ... gibi markaları diyorsanız çocuklarımıza ucuz pc ler alalım bilgisayar öğrensinler ucuzlar alabilirsiniz. ev kullanıcıları sadece internet ve msn ciyim diyorsanız. ACER VE DELL de bu anlamda sizi götürecek sağlam ürünlerdir en azından reklamcı casper dan çok daha iyi oldukları kesin sevgilerle...

Toshiba Satellite A300,üstümdeki arkadaşın toshibadaki mentşee sorunu için yazdıkları kesinlikle doğrudur.Bu sorun sürekli yaşanmasada %20 gibi bir oranında yaşandığını biliyorum.Enis Ö.

bence şu anki tarih için ; sony vaio fw31zj ve hp hdx16t süper iki bilgisayar ikisininde özelliklerini nerdeyse ezberledim artık ve araştırdım. artı ve eksileri: sony laptoplar çok sağlam (kasa olarak dayanıklılık olarak) vede sonylerdeki ekran kalitesi renk kalitesi süper %100 renk gerçekliği sunuyor. hp'nin ise garanti kapsamı güzel belli bir süre içinde bilgisayarınızı yapamazlarsa daha üst bir modelin sıfırını gönderiyorlar ve bunun örneğide çok. ikisininde teknik özelliklerini yazmama gerek yok internetten bulabilirsiniz( model adlarını da yazdım zaten)

şimdiye kadar dell acer ıbm eski model köşesi acer bide ıbm t20 ve şimdi kullandıgım packart bell kullanmadan anlamıyorsun dell ve acer güzel bilgisayar üretiyor donanımı mesala ultra parlak ekran iyi degil yarı mat ekran iyidir 4100 kullanan bilir bide saglamdır yere kaç kez düştü gine çalıştı acerde donanım yazılım olarakta iyidir tek kazıklı olan serviste seni soyuyorlar yoksa malı saglamdır e menajer diye ve epover proğram yapmışlar pil kademesini ve ekran ayarlarını ordan ayarlıyorsun bu packart belde bunlar yok sitesinede baktım sisin goncasıda iyi degil yanlız acerde pilin takılıp çıktıdıgı yer oynama yapınca kademe düşüyor

Şikayetler çoook Hp den açın okuyun!!!

acer son çıkanları süper fiyatıda iyi.asus hp toşhiba çook pahalı.ok?

acer ın son modelleri süüper fiyatıda uygun asus toshiba sony e göre.yanlız alırken herşeyini kontrol edin.ok?

Alacagınız Ürünün Markası Yanında işlemcisi çok önemlidir. Bununla Birlikte Alacağınız Ürünün Çin Malı olmamasıda önemlidir. Bunun Çin Malı Olmayan Tek Marka DELL dir. Hertürlü Çin Malına HAYIR. Ayhan

Bir yıl kadar Acer 5920G modelini kullandım perfonmans, sağlamlık, ergonomi, en önemlisi fiyat konusunda memnun kaldığımı söyleyebilirim. Aynı zamanda ürünün üzerinde optik çıkış, kızıl ötesi gibi birçok ilave özellikte mevcut. Ses kaltesi konusunda da çok iyi. Tek dez avantajı fazla ısınması. Yakın zamanda bilgisayarımı değiştirdim ve Samsung NPR560 aldım Acer kadar ilave donanım olmasada sağlamlık ve perfonmas iyi görünüyor. Ama halen Acer daha iyimiydi diye sorguluyorum.

Çin malı da olsa adamlar montajda çin garantisi veriyor, parçaların beyin takımı için değil.Hangi laptopta çin malı işlemci gördünüz !!! Yok ki...Alın kardeşim Çin malı da olsa alın ve tepe tepe kullanın. Ben yıllardır Çin malı laptop kullanıyorum MEDION marka ve bugüne kadar tık demedi...Merak etmeyin her ne kadar vatansever olsam da henüz Çin ile başedecek durumda değiliz...

ben casper almayı düşünüyorum ama genel olarak pek tavsiye edilmiyor. ama baktığımda aynı özellikteki bilgisayarlar çok pahalı oluyor. mesela 2.53 ghz 3önbellek 4mb ram 512 harici ekran kartı olan casper 1650 tl iken diğerleri 2000-3000 arası. bukadar fark vermeye değermi?

Laptop alırken ben bütün özelliklerine bakarım ..
örn:İşlemci yüksek ve hızı yüksek olmalı 2.50 800 fsb beyenmem ama 2.50 1066 fsb olur süper
2-Ekran kartı ne kadar olması önemli değil kaç bit 256 Mb ekran kartı bazen 512 değişmem yani 256 mb 256 bit işlem yaparken 512 mb 64 vaya 128 bit işlem yapabiliyor :D
Wifi özlelliği 5100 gibi olmalı
L2 en önemlisi bu olmalı ne kadar çok okadar süper performans bence
v.b şeyler
TAFSİYEM
sakın 2 yada 4 kekirdekli laptoplara heves etmeyin büyük bir işetmeniz yoksa çekirdekler hiç bir işe yaramaz ... Normal bir kullanıcı için gereksiz sadece çok para harcarsınız ... Ama grafiker yada Tasarımcıysanız ihtiyac olabilr..

Saygılar CW

size bişi diicem ben sizin yazdığınız gibi öyle markaa fazla önem vermem o en son seçenek olacaktır.size süper bi tavsiyem var yeni bi laptop aldım migros diyabakır şubesinden 02.05.2009 tarihinde aldım hafta sonu indirimine girmişti reklamdada özellikleirini görünce koşa koşa gittim..:))) ben 14 yaşındayım haliyle bu ara laptoplara biraz özeniodum aldım neyse özelliklerini söyliiim

Acer Aspire 5738zg
3gb ddr3 (dikkatnizi çekerim DDR3)
Nvidia g105m 512 ekran kartı
15.6 parlak ekran led
işlemci:2.0ghz 800mhz fsb,1 mb l2 cache)
250gb hdd
dvd super multi dl (rw)
10/100/1000 wireless
wifi
kart okuyucu
2.5 kg
wista
blu ray okuyabiliyor
dolby home theater (hoparlor)
intel pentium dual core

sizce ne kadara aldım 1.400 mü? hayır 1.300 mü? hayır 1.200mü?? hayır hafta sonu indirimiyle sadece 1000 ytlye aldım bizden sonra 5 kişi daha aldı size yemin ediyorum alalı 1 hafta oldu KRAL GİBİ BİLGİSAYAR oyunlarda sanki havada gidiyo vista yüklüydü sildim tnc xp yükleyince 4 işlemciden farkı kalmadı laptop alanlar bu modele bakmadan diğerlerine bakmasınlar :))))) süpper tavsiye

geçen sene f3sc220dr aldım memnunum. sistem özellikleri fena değil. sağlamlık konusunda üstüne yok. eski laptopum dell idi. hala duruyor. ama katşılaştırılamaz bile memnuniyet konusund.

bende ACER 6930G SERİSİ BİR LAPTOP KULLANIORUM VE ÇOK MEMNUNUM...FİAT OLARAK ÇOK CAZİP VE BU FİATA BU PERFORMANS FAZLA BİLE O YÜZDEN..ACER.........;))

HER ZAMAN HER YERDE ACER ACER ACEEEEEERRRRRRR

ACER DİYENLERE ŞAŞIYORUM TABİ TERCİHLER FARKLIDIR AMA ACER... BENCE İYİ DEĞİL YANİ GÜNÜMÜZ ŞARTLARINDA UCUZ OLDUĞU İÇİN TERCİH EDİLİYOR AMA BANA SORAR SANIZ PACKARD BELL,TOSHİBA,HP DERİM.SAYGILAR

Arkadaşlar ben Laptop almadan önce baya araştırırım. 1 buçuk sene önce (yaklaşık) 1 ay boyunca laptop araştırmıştım. Son olarak Monster ve Toshiba'larda kalmıştım. Güzel bir laptop alıp rahatlamak istiyordum. Son olarak birazcık zorlansamda Monster aldım. Sadece forumlarda verdikleri yardımlar bile işlerini nasıl ciddiye aldıklarının bir göstergesiydi benim için. Örneğin bilgisayarınız bozuldu. Servise gönderiyorsunuz (karşı ödemeli) ve tamir edip size/parçası değiştirilip gönderiyorlar (ön ödemeli). Servisi gayet iyi. Gelelim monster marka laptop'uma. T72M575U2 modeli. Fiyatı yüksekti ama buna yakın donanımları veren diğer markaların yanında ucuz kalıyordu. Kaldıki bi ara forumlarda yazdığım 3dMark testlerin sonucuna kimseler inanamıyordu:)) İçinde 7950 GTX ekran kartlı ve daha neler neler. Laptop'un içini açtınız ve ram'i veya başka bir komponentini değiştirdiniz.Sorun değil garantisine bir şey olmuyor. Ekran kartı, CPU'su ve Ram'i değişebiliyor. Şu anda diğer şirketler nasıl bir politika izliyorlar bilemiyorum ama eğer marka takıntınız yoksa bence Monster en iyisi.

ACER KULLANANLAR ACER'İN NASIL BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLİR BEN ALDIM KULLANIYORUM ŞİMDİYE KADAR HİÇ BİR ŞEY OLMADI SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ MARKALARA GÜVENMİYORUM Bİ TEK TOSHIBA YA ÇOK GÜVENİYORUM SAĞLAMLIK VE LAPTOP'UN GENEL ÖZELLİKLERİ HAKKINDA HP DE İYİ AMA ÇOK PAHALI BEN LAPTOP UMDAN MEMNUNUM ARKADAŞ.(5738ZG)

Paran varsa Sony Vaio
Paran Var Ama Sony almam dersen HP
Çok Fazla param yok güsel bişi olsun dersen toshiba
Param yok ama istediğim herşeyim yapayım tüm ihtiyacımı görsün dersen LENOVO

kardesim alacaksin malin iyisini cekmeyeceksin kaygisini!! hee yok ben bilgisayar kurdu olmak istemiyorum mailimi kontrol ederim,msn me takilir iki video seyrederim diyorsan al en ucuzunu kullan sen hor kullanmazsan yada fabrikadan teknik bi sorunu yoksa uzun yillar kullanirsin.. cok para vermene gerek yok kardesim! hee ben dort dortluk bilgisayar istiyorum,iyi ekran karti olsu,ben oyun oynamayi cok seviyorum grafik karti onemli diyorsan hp,sony vaio,toshiba bunlarin en iyisi...ama derim ki saltafatli hp lerle ugrasma, toshiba saglam makinalar uretiyor bak..áma bir dunya devi varki sony vaio ,en alt serisi bile performansin kralini verir derim...áma bunu icin paraya kiyacaksin..secim senin..haydi kolay gelsin

selam herkese arkadaşlar bende bilgisayar almadan önce 1 aydan fazla araştırdım bütün markaların birçok modelini fiyat,performans ve özellik bakımından kıyasladım ve acer tercih ettim bundaki sebep ise aynı özelliklerdeki diğer markaların daha yüksek rakamlarla makinelerini satıyor olması 3 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım bilgisayarda hem oyun oynayıp hemde işimi yapan biri olarak ayrılmış ekran kartı 1024 ram 4 gb ve sabit disk 500 gb vb bu özellikler en uygun bilgisayar fiyatını bir araştırın bakalım acer den daha uygununu bulabilecekmisiniz ?

Arkadaşlar ben Hp nin şatafatına konforuna görüntüsüne dizaynına aşığım. Sony felan vız gelir tırıs gider. sonuçta performans dedinmi, aynı işlmciyle, aynı ram ve ekran kartını kıyaslaman gerek. e hal böyle olunca performans bakımından hepsi birbirinin dengi sayılır.

ne varki laptop deyip geçmeyin binlerce lira ödüyoruz sadece aldık bitii değil servisi çoook önemli bu meretin.
HP aldım kullandım arıza yaptı nedir arızası derseniz basit; şarj aleti bükülmüş ondan arızalanmış (kullanıcı hatassı sayılır).

Teknosa vaıtası ile almıştım yolladım hp ye arızayı tamir yerine yeni makina yolladılar ama tam 3 ay bekledim. şimdi siz söyleyin bu servise teşekkürmü etmem gerek yokksa sövmemmi gerek. ama yolladıkları makinada bayağı iyi çıktı P8600, 3 gb, 320 GB. 9600M GT.
ve standart hp özellikleri tabii (multimedia kumanda, parmak izi okuyucu, dokunmatik neon yüzey metal görünümlü inox yüzey, light scribe, DL dvd yazıcı HMDI e-sata çıkışı)

HP pavillion DV5-1255ET derim ben . eğer şimdi alacak olsam dv6-1144 et süper model fiyatı da fena değil.

öncelikle hangi pc markasını alırsanız alın o dandik windows olduğu sürece başınız zaten dertten kurtulıcağı için çok ta önemli değil aslında. ama buradaki soru tabii ki sadece donanımı kapsamakta o da işlemci , ram , hdd vs. hepsi aynı markalar olduğu için üretim kalitesine kalıyo iş. bu işi de en iyi yapan geleceğin teknolojisini her alanda sunan herkesin çıkardığı ürünleri taklit ettiği macintosh. ondan sonra da bu işi en iyi yapan firma dell ve toshiba gelir ancak dell hep bir adım önde olmayı başarmıştır. sony'nin de hakkını yememek lazım üst düzey kalitede mallar üretiyor ancak o fiyatlara değeceğini kesinlikle düşünmüyorum. asus ve acer da yine son dönemde dell ve toshiba kalitesine yaklaştı ancak hp'yi nasıl kaliteli buluyosunuz çok şaşırıyorum. hp satılan makinaların en az yarısı ilk haftadan arıza diye geri gelir ve satıcılar arasında özellikle amd işlemcili olanları 'ufo' diye tabir edilen tam bir elektronik soba özelliğindedir. yıllardır ilk kez fanda problem olmamasına ve aliminyum kasa olmasına rağmen anakartı yanan tek bir laptop gördüm o da hp! sadece şekille keşke olsaydı bu iş. lenovo ise ibm notebook'u satın aldı ve tasarımcıları halen aynı zaten kasalarından da belli oluyor ancak ibm kalitesinin hala uzağındalar şu an ileride bu konuda bir atılım beklenmekte ama.

ya bakın arkadaşlar ben acer 5738ZG modelini aldım 920 ytl'ye özelliklerini sayayım:3 gb DDR3-DİKKAT EDİN DDR3 ram'i var 512 nvidia g105m ekran kartı var 15.6 hd ekran crystal eye webcam hdmı çıkışı bluray-dwd - rw pentium dual core bu laptopu 920 ytl ye aldım aynı özellikte BİR SONY VAİO SİZCE NE KADAR OLABİLİR!!!!!!!! 1.5 MİLYARDAN AŞAĞI BULANA KENDİ LAPTOPUMU BEDAVA VEREM :D

ama gerçekten bu böyle bazılarınada şaşıyorum diyolarki 200 milyon koy üstüne bi kerede aadam akıllı bişi al e bu laptop sizce adam akıllı bişi değilmi arakadaşlar ...

tamam belki sony kaliteli ama ona vereceğiniz para o kaliteye değmez

BURDAN LAPTOP ALANLARA SESLENİYORUM : BAKIN BEN BU LAPTOPU ALMADAN ÖNCE 1 - 2 AY BOYUNCA ARAŞTIRDIM HANGİSİ DAHA İYİ VE UCUZ DİYE LAPTOP ALANLAR ACELE ETMESİN KAMPANYA OLUYO BAKIN 3 HAFTADIR MİGROSTA HAFTASONU KAMPANYASIYLA BENİM ALDIĞIM ACER LAPTOPU VERİYORLAR BEN 920 YTLYE ALDIM 900 E DÜŞTÜ 20 YTL ZARARETTİM LAPTOP ALANLAR ECELE ETMEYİN YAZ GELDİ KAMPANYALAR ÇIKIYOR

SON BİŞİ DAHA VAR : LAPTOP ALACAK OLANLAR MUTLAKA BENİMDE ALDIĞIM ŞU MODELE BAKMADAN LAPTOP ALMASINLAR KALİTE BU İŞTE ::::ACER 5738ZG HAFTA SONLARI MİGROSTA FİYATI DÜŞÜYOR
'

Toshiba,Sony Vaio şaşılmayacak markalardır.Bu markaların ölüsü bile en iyi performansı veriyor.

arkadaşlar 800 ytl ye lenovo aldım . varmı bundan iyisi
e-pc değil leptop

Ziyaretçilerden biri... Acer almış mış da, Sony'e verilen paraya değmezmiş.... Pışşşkkkkk.... Sen, Sony kullanmadın herhalde....

En ucuz ve iyi notebook Sony diyebilirim, bir kullanıcı olarak....
Acer miş, siz geçin onu ;;; özelliklerine, kalitesine ve en önemlisi de yazılımlarına bakın ;;; o zaman anlarsınız ki, Sony ucuz...

Evet Sony eskiden çok pahalı satıyordu, hem de anlamsızca....
Şimdi öyle değil...

Oğluma Sony 21 E almıştım 6 ay evel, aynı özelliklerde en ucuz fiyat Sony idi ve 1950 liraya almıştım... Ve Sony'nin özelliklerinin yanına bile yaklaşmayan Acer, Asus, Hp gibi firmaların ürünleri ;;;; Sony den en az 1000 lira gibi büyük farkla PAHALIYDI....

Ben paramın delisimiyim...??? Ama gerçek bu...

Ürünleri özelliklerine ve segmentlerine göre kıyaslayın....

HP almayında ne alırsanız alın. Pilin bozuk olup olmadıgını anlamak için bilgisayarınıza format atıyorlar. Müşterinin bilgilerini veya yüklenmiş programlarını korumaya çalışmıyorlar. HP laptopumu MasaÜSTÜ olarak kullanmaya başladım. berbat bir servis anlayısı var 300 lira servise ulaşmak için para harcadım. baktımki olmuyor lanet olsun dedim. HP almıyorum. başka ne olursa olsun yeterki HP olmasınn

Bir defa notebook alırken, oyuncular ve diğerleri diye ikiye ayırmak lazım. Oyun oynamayan veya çok az oynayan bir insansan 3GB bellek ve 3MB önbellekli bir işlemcisi olan notebook'ları 1500 liranın altında rahatlıkla bulursun.
Ama oyun oynamak niyetindeysen iş değişiyor. Bu durumda ATI için HD4650, Nvidia için 9600M GT'den daha aşağısı kurtarmıyor ekran kartı olarak. Tabii işlemci ve bellekten de fedakarlık edilemez. Böylece fiyatlar 2 milyar civarına fırlıyor bir anda.
Ben biraz araştırdım. Oyuncu için en uygun notebook Acer Aspire 874G32MN (2,53GHz, 4GB, HD4650 (bazı sitelerde 9600M GT yazıyor), 16", nümerik tuş takımı da var). Fiyatı aşağı yukarı 1800 lira. Para sorunu olmayan kişiler ise Toshibo Qosmio'lara baksın.
Bunun haricinde arkadaşımın HP marka notebook'u var ve ben açıkçası hayran kaldım. Hem tasarım olarak hem performans olarak çok harika olduğunu söyleyebilirim.

arkadaşım 800 tl ye aldığın ürünün özelliğini söylermisin

BURDA BİR KİŞİ SONY VAIO ALMIŞ BURDAN O LAPTOP U ALAN KİŞİYE SESLENİYORUM::: ARKADAŞIM GALİBA SENDE PARA ÇOK BENİM İNSANLARI ACERE YÖNELTMEYE ÇALIŞMAMIN SEBEBİ HEM FAZLA PARA HARCAMAMALARI HEMDE SENİN GİBİ PARALARINI BOŞA HARCAMAMALARIDIR... (HER ZAMAN HER YERDE ___ACER___)

hopppppp HP laf yok ben hp kullanıomayrıca süper 1 tek sorun anakartları çoqqqqq kaliteli deil.Arasıra (çoqqqqqqqqqqqqqq... nadir donuyor)pc 1 olmadan anakart yandı servis düzeltti şimdiki anakart süper
pc en önemli 3 parçası
1-)anakart
2-)işlemci (1.73 Ghz)
3-)ram (1024 mb DDR)

Arkadaşlar Laptop almayı düşünüyorum ancak hangi marka olacağında ise kararsızım.Fiyatı fazla uçuk olmaması şartıyla doğru düzgün olsun istiyorum xD.Hangi markaları önerirsiniz?
Toshiba,Monster,Asus,Acer,Sony,Hp... ?
Hızlı olucak,ısınmayacak,acayip sesler çıkarmayacak,sağlam-dayanıklı,adam gibi müzik dinleyebilicem,bataryası uzun ömürlü,şık bişi olsun istiyorum..
Ama kesinlikle yavaş olmayacak ve dosya yeri bakımından geniş olucak..
Lütfen yardım edin... Gözde C.

Macbook kullanmadan degerini anlamak cok zor. 2 yildir kullaniyorum, bu kadar sorunsuz, pratik ve de guzel gorunumlu bir laptop daha gormedim. Yeni nesillerinden alacagim onumuzdeki ay. Biraz daha odeyebilirim diyen herkese siddetle tavsiye ederm

HP Pavilion DV6-1115et modelini şiddetle tavsiye ederim ben aldım kullanıyorum ve makina cok iii herseyiyle fiyat performans acısındanda öle. TkEfSaNe

http://www.sadecenotebook.com/?pid=2&uid=1903&u=Samsung
notebook almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim hem fiyat hemde ozellikleri cok iyi

bence en iyisi toshiba yada sony vaio almak isteyenler bunlardan ikisini alabilirler paranız varsa toshiba yoksa sony vaio alın derim diğerlerini pek önermiyorum çünkü kaliteli değil ve bozulduğu zaman 1 ,2 ay içinde gönderiyorlar

ACER 6930G 644G32MN MODELİ Hem fiyat hemde performans açısın dan bence ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasitede. Fiyat olarakta en uygun vatan bilgisayarda 1270 tl ve laptop çantası da yanında hediye.

ACER 5738ZG MODELİNE BAKMADAN LAPTOP ALMAYIN DİYORUM SİZEEEEEEE_______!!!!!!! BAKIN 2 AYDIR HAFTASONLARI MİGROSTA İNDİRİME GİRİYO BEN ALDIM 20 MİLYON DAHA DÜŞTÜ FİYATI BABAMA GİTTİK İLK BİZ ALDIK ARKAMIZDAN 5 KİŞİ DAHA ALDI STOKLARDA TÜKEBNDİ SİZCE BU BİR TESADÜF MÜDÜR??? BEN SÖYLİİM HAYIR ...!!!!!!!

SONY SONY SONY SONY DİĞERLERİ YALAN. NE ISINMA SORUNU NE FAN SESİ X BLACK LCD EKRAN İLE DWD KALİTESİ BİLE MÜKEMMEL.

hp dv-6 1144 et incelemenizi tavsiye ederim

Maddi durumunuz elverirse macbook derim başka bişey demem.Ama hp yi yaşadığım tecrübeler neticesinde kesinlikle tavsiye etmiyorum. Toshiba ve Sony alınabilecekler arasında Msi yı da tavsiye ederim özellikle gx serisi biraz pahalı özelliklerine göre ama değer. Artı dizüstü alacak arkadaşlar; aynı özellikte bir marka ucuzdur diğeri pahalı gidin pahalı olanı alın sizin anlamadığınız o kadar şey varki farklı olan mesela 4 usb girişi var ürün kataloğunda usb 2.0 yazar ama o 4 usb nin hepsi 2.0 değildir 1.1 dir veya 2.0 high speed değildir . İntel wireless kartı olanı alın daha iyi çekiyor ve sorunsuz..

HP FOREVER.Dv6-1140Et ;-)

bir ziyaretçi sürekli migrosta acer kampanyasından bahsediyor. ortak mısın arkadaşım oraya? 5 mesajtan biri muhakkak senin.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki "IBM, Toshiba" bu iki markadan başkası alınmaz.
Bazı arkadaşlarımız sony çok iyi diyebilir ancak unutulmamalıdır ki sony çabuk arızalanan ve pil ömrü çok kısa bir cihazdır. performansı 10 üzerinden 7 de olsa bunlar dezavantaj.

Bazı arkadaşlarımız da "DELL" bir markadır diyebilirler. çok haklısınız DELL sadece bir markadır. yani bir toplama ofisidir. DELL sadece notebook'un kasasını ürettiriyor! ve etiket vurduruyor. Sağlam bir cihaz da olsa performansı çok iyidir diyemem.

IBM yani Lenovo. gördüğüm, kullandığım en iyi ve en sağlam bilgisayar diyebilirim. Bir çok parçasını kendi üretiyor zaten. Bilindiği üzere IBM ve Hitachi ortaktır. Onun dışında işlemci haricinde geri kalan parçaları (chipsetler hariç) IBM kendisi üretiyor. Isınma sorunu yok, dayanıklılık konusunda tek, ideapad Y serisi ve sonra pilleri 4 saatten fazla dayanabiliyor. 10 üzerinden 10'luk bir makine.

Toshiba. Konuşmaya bile gerek. Isınma gibi bi problemi olsa da tek eksiği budur. 10 üzerinden 9luk bir makine.

casper nirvana 1500 tl ye süper özellikler sunuyor. Evet kullanmayanlar tarafından yapılan yorumlar pek iç açıcı türden deil ama kullananlar çok memnun olduklarını söylüyolar ben de almayı düşünüorm size de araştırdığım kadarıyla tavsiye edebilirim

hp compaqnx6325 kullanıcısıyım ama hıc memnun deılım sarj aletı sureklı arıza verılyor (garantı de degısmesıne ragmen)...hp pahalı olmasına ragmen reklamdan baska bı ıse yaramayan bı bılgısayardır tavsıye etmem dogrusu ben kullanıyorum...msı ıse cok fazla ısınma sorunu oluyor el değmiyor pc ye...yenı alacak arkadaslara tavsıyem asus laptoplardır..ekran kartları gforce genellıkle ve oldukca dayanıklılar.ancak vısta oldugu ıcın xp ye dondurmek ıstıyorsanız drıverlerınde bıraz sorun yasayabılıyorsunuz...

hp yı bıraz kötüledım ancak garantı servısı bakımından mukemmel otesı bır garantısı var...telefon ettıgımde ewıme gelıp kutusuna koyup aldılar 3 gün sonra kendı kutusunda ewıme bıraktılar ve soylemedıgım halde fan temızlıgı ve pc cılası yapılmıs sekılde bırakıldı...garantı servısı yonunden daha ıyısı oldugunu zannetmıyorum..

Samsung veya TOSHIBA..

yani çoğunlukla herkes kendi laptopları için konuşmuş. Toshiba ve IBM (Sony de kısmen eklenebilir) hakkında pek yorum yok. Sorunsuz olduğundan ve pahalı olup alınamadığından yorum sayısı Hp,Acer,Dell ve diğerlerine göre çok düşük. Teknik konularda hiç bilgim olmasa da gördüğüm o ki Toshiba ve IBM (ve Sony) bu işin ustaları. Taş yerinde ağırmış; anlaşılıyor.

saygılar efenim...

arkadaşlar yeni bir laptop alıcam ama karasızım 1000-1600 arası bütcem var asus ve ıbm düşünüyorum oyun için lazım ama sadece oyun degil grafikte kullanyorum kullananız varsa 3D MAX nasıl işlemci kullandıgını bilir sizce nasıl bişey alıyım

PACKARD BELL
TJ65 CORE 2 DUO T6600 2.2 GHZ-4096MB-320GB-DVDRW-15,6''-512MB G105M-BT-CAM-WBAS
ben bunu alıcam fıyatı bana uygun geldı acıl yorum beklıyorum 1200 5 taksıt

arkadaşlar Toshiba kullanan varsa memnunmudur acaba?

tabii ki LENOVO

ya bir laptop alıcağım fiyatı 1000 ile 1200tl arası sizce nasıl birşey alsam markası filan...kafam karıştı hangisi iyi hangisi kötü..

sony vaio almayı düşünüyorum sony ciler yorum yapsa sevinirim :s

her bilgisayara göre değişir ama ben sony kullanıyorum ve memnunum vgn-ns serisi

ben acer aspire5920 serisini kullanıyorum ve çok memnunum. bence acer laptoplar daha kullanışlı

ben acer aspire5920 serisini kullanıyorum ve çok memnunum. bence acer laptoplar daha kullanışlı

Arkadaslar bende hazır KDV indirimi varken bir bilgisayar alamak istiyorum bu ay içinde. Genelde çizim alanında kullanacam Autocad 3D Photoshop v.b. programları kullanıcam. Evde kullanacagım içinde canım sıkıldığındada oyun oynayacağım tabiki. Her kes bişiler söyledi karsız kaldım. KDV dahil en fazla verebileceğim para 1800TL. Tabi çizim yapacağım için ekranında 16'' olması benim için çok iyi olacak. Bir model beğendim mesela ama sadece internette satılıyor HP NX593EA bu tarzda bir bilgisayar arıyorum.

Gelelim konumuza Asus bilgisayarda bir sorun yaşandığını görmedim duymadım 4 sendir kullanıyorum tek sorun ısınma var fan sesi idare ediyordu geçen aya kar.
Lenovo da 10'' hediye geldi 5 ay önce 5 aydır kullanıyorum onuda ondada bir sorun yok ısınma yok fan sesi yok denecek kadar az hızlıda. Bidigim ve kulladığım bilgisayarları yazdım.

notebook alıcak arkdaşlara samsung r620 öneririm.....!!!

Ben TOSHİBA'nın L500 T13 Modelini Düşünüyorum Fiyat Olarakta çok uygun. Kullananlar varsa artı yada eksi yönleri nelerdir yazarsa sevinirim.

dizüstünde kral TOSHIBA tartışılmaz ..söze gerek yok .. örneğin pes 2009 oynunu aynı özelliklerde bir toshiba ve başka bir marka laptop a yükleyin oyundaki görüntü kalitelerini karşılaştırın toshibanın verdiği kalite hiçbirinde yok hatta daha üstün özelliklteki diğer marka bile toshibadan altta kalıyor deneyin ve görün!!!

Ben yaklaşık 2 ay önce hp pavilion dv6-1225et aldım çok memnunum hiçbir sorun çıkmadı şiddetle öneririm fiyatlarıda çok uygun laptopu çok kullanışlı yapmışlar garanti sorunuda çıkmıyormuş ben daha göndermedim ama gönderen arkadaşlardan duydum

Bana göre marka bi yerde önemli ama bence önemli olan parçaları boşu boşuna onca para vermek çok saçma..

Kesinlikle Samsung R620.Daha önce HP,Toshiba ve Dell kullandım.Apple almayacaksanız Samsung almanızı tavsiye ederim...

ya hakkaten kim bu migroscu kesin orda çalışıyodur reklam yapıp duruyo.
arkadaşlar ben de laptop alacağım ve araştırmaktayım.laptop alırken tek bakacağımız rakamsal özellikler olmamalı.parçaların uyumluluğu, işlemci serisi(intel amd den 1 adım üstün), teknik destek önemli unsurlardır.işlemci seri numaraları T6500, P8700 gibi rakamlar ayrı olarak bakılmalı.mesela ekran kartları GeFORCE GT130M gibi modellere de ayrı olarak bakılmalı. marka sıralaması sony, toshiba, asus(kişisel görüşüm)

araştırmalarıma göre acer ve hp teknik destek konusunda genel olarak yetersizmiş.
acer fiyat olarak uygun ve kalitede liderlerin 1 sınıf altında.
toshiba dünyada da çok çok ünlü bir marka ve ilk laptop üreticilerinden
casper,exper,vestel gibi markaları hiç önermiyorum zaten burda adı bile geçmemiş.

Ben asus kullanıyorum.2 yıl önce asus aldım F3 serisini evet kasada problem yaşadım fabrika hatasıymış ama servisle ilgili problemim olmadı hiçbir zaman.30 gün geçti ve bana 2 yıl önceki aldığım parayı aynen verdiler ve ben yine gittim asus aldım gayette memnunum.Hem fiyat olarak hemde özellikler olarak süper.

Asus x61 modelini öneririm.

Intel Core 2 Duo T9600 2.8 Ghz, 6 MB cache ,1066 Mhz
4 GB Ram,500 GB HDD
Nvidia Geforce GT 220 M Harici 1 GB

acer 5739g-874g32mn kesinlile fiyat ve perfonmans acısından alınacak bir notebook işlemci p8700 ekrankartı gt 130m 16,9 ekranıylada oynanmıyacak oyun yok ses kalitesi güzel gereksiz paralar verip extrem
ürün almaya gerek yok tabiki marka takıntınız yoksa.

Marka önemli ama elektronik aletlerde şansta önemli, servis ağı hakkında çok fazla bilgili değilim ama kullanım, hız, ısınma, batarya ömrü gibi problemleri hiç yaşamadığım Samsung R 510 tavsiye edebilirim.

sony toshiba sony toshiba sony toshiba sony toshiba bu iki markadan vazgeçmeyin biraz pahalı olabilirler ama kalite....

ACER 5930G-843 ALIN. EKRAN KARTI 512 SABİT 9600M GT İŞLEMCİ P8600 2.3 3 GB RAM NOT:( OYUNLARDA HERHANGI BI SORUN WERMIYOR MUKEMMEL PERFORMANS )

Benim önerim asus marka laptop almanız..cünkü bir ay içinde bozulan laptopunuzu yeni laptopla degistirme sansı veriyor. eger düzelmez bir hata varsa...Forum Ankara Bimeks'ten aldığım laptopu indirim yakaladıgım bi zmanda aldım... Intel Core 2 Duo T6400 2.00 Ghz işlemci 4 GB Ram Ati Radeon HD 3470 Ekran Kartı 320 GB Harddisk vardı... ve yanında kendi şirketinin ürettiği mouse ve çantasını veriyodu.... 1415 YTL fiyatındaydı İndirimli aldıgımda ve fiyatın %10'unu Hediye Ceki gibi Kredi Kartına geri yüklemişlerdi...İNdirim böyle şekildeydi yani... BEnce bu ASUS'a güvenim sonsuz...

bende aldığım bir laptop'u önermek istiyorum. HP dv6-1235et böyle bir bilgisayar olamaz.istenilenden daha fazlasını kullanıcılarına sunmakta bence alınması gereken bir laptop diyorum. özellikleride gayet iyi fiyatı biraz yüksek gibi gözükebilir ama performansa bakıldığında fiyat gözünüzde küçülecektir.

acer5520G kullanıyorum bilgisayarımı çok seviyorum ama acerin bu serisinin bazı problemleri var bence .Bilgisayar güncellemeleri sonucu web camı driverini kendi silip duruyor. çok fazla ısınma yapıyor düzenli temizletmeme rağmen.fiş giriş yeri fanın hemen yanında aşırı ısınmadan kaynaklı erime bile yaptı. AYrıca teknik servisi zayıf. Taşınabilirlik açısından baya ağır başkada bi sorunu yok :)

sony almanın tam zamanı sony kriz zamanı fiyatı yüksek olduğundan satılmadı firmaların elinde kaldı durum böyle olunca sony yeni modellerini piyasaya sürmeden firmaları ellerinde kalan laptopları şimdi ellerinden çıkarmak istiyorlar.Neden derseniz sony satış yapayan firmaların sözleşmelerini fesh edebilir.Bir diğer neden ise firmaların stopaj yani stok vergisinden kurtulmak için fiyatları iyice düşürdüler.kriz patlak verdiğinde fiyatı 3000-4000 tl olan sony lerin fiyatları şimdi 1500 tl ye düştü hem ekonomi hemde kalite istiyorsanız sony alın derim.Ben dell kullanıyorum çok memnunum ama param olsa sony alırdım.sony diğer laptoplara göre performans, garanti şartları, kalite ve sağlam lık yönün den avantajlı.Her zaman bir adım önde.

arkadaşlar benim bilgisayar teknik servis ve satış dükkanım var.Dükkana gelen laptopların hepsi Hp,acer,casper sakın bu üç markayı satın almayın.Bu üçünde genelde anakart problemi var.Verdiğniz paraya yazık olur.Casper ve Hp de de monitör problemi durup dururken ekran kararır bir daha açılmamak üzere dükkan Hp mezarlığına döndü her gün hp geliyor tamire, fiyat, kalite ve özellik bakımından size Asus, Lenova ve samsung' u öneririm, Dell,Sony ve Toshiba da kalite ve özellik bakımından diğerlerine göre bir numara ama şunu da hatırlatayım dell ve toshibayı bilmiyorum ama sony laptop lar çok ucuzladı almanın tam zamanı.

Yaklaşık 1 sene önce acer 6530g aldım.O zaman için özellikleri en iyi bilgisayarlardan biriydi.amd 2,3ghz işlemci-hd3650 ekran kartı-4gb 667mhz ram-640gb hardisk-16" hd ekran-8 cell lion batarya.Film izlemeyi seven biri olarak 640 gb hardisk ve 16" hd ekran bu laptopu almamdaki etkendi.ayrıca laptop üzerinde bulunan 5.1 ses sistemi(tuba bass subwoofer mevcut) ve dolby prologic II de bu laptopu almamda başka bir etkendi. işletim sistemi windows vista iken performans sorunu yaşıyordum fakat windows 7 yükledikten sonra laptop hakkını vermeye başladı. laptop üzerine entegre olan 5.1 ses sistemi gayet başarılı diğer laptoplara göre yüksek ve kaliteli ses veriyor(sony vaio fw serisi laptop ve asus f50 serisi laptoplara karşı test edildi).ses görüntü kalitesine gelince 16" hd ekranda film izlemesi gayet keyif verici. dandik keysmart marka 80watt gücünde bir ses sistemim var eskiden masaüstü bilgisayarımdaki creative sound blaster 5.1 live ses kartıma bağlardım ama bu laptop creative ses kartından daha güzel ses verdiğini keşfettim. bu dandik ses sisteminden böyle dolgun bass sesleri duyacağımı tahmin etmezdim.logitech z5500 um olsa neler olacak tahmin edemiyorum. gelelim görüntü kalitesine keşke elimde olsada transformers ın ilk filmini izletebilsem mükemmel görüntü kalitesi 1080p blueray formatında filmin boyutu 13gb ve bu filmi kasmadan oynatabiliyor.640 gb hardisk olması bir laptop için büyük avantaj external bir hardiske ihtiyacınız kalmıyor. amd işlemci olması sizi düşündürebilir ama ati ekran kartlarıyla gayet uyumlu performanslı çalışıyor. bilgisayar server kasa gibi sanki 4 gün boyunca açık bıraktığımda oldu ve hiçbir donanımsal sorun yaşamadım.bilgisayarımın windows sistem derecelendirme puanlarınıda size aktarayım
İŞLEMCİ=5.1
RAM=5.8
GRAFİKLER=5.2
OYUN GRAFİKLERİ=6.0
BİRİNCİL SABİT DİSK=5.5
bu laptopu gören 2 arkadaşım acer 6930 modelini aldılar ve benim gibi gayet memnunlar.6530 g artık üretilmiyor diye biliyorum.fakat 6930 modelleri piyasada mevcut.fiyat performans olarak 6930 modelini tavsiye ederim çekinmeden alabilirsiniz pisman olmazsınız.

Selamlar;
Öncelikle dizüstü bilgisayar alacaksanız daima fiyat performans değerlendirmesi yapmanızı öneririm. Bu değerlendirmeden sonra ikinci kriter servis ve sürücü desteğini de göz önüne almalısınız. Örnek olarak bildiğiniz gibi Microsoft Windows 7 işletim sistemini piyasaya sürdü, yeni aldığınız bilgisayarınızı da vista ya da windows 7 yüklenmiş olarak satın aldınız ancak kullandığınız bazı programlarda uyumluluk sorunu yaşadınız ve Windows xp kullanmaya karar verdiniz. Satın aldığınız ürünün internet sitesine baktınız ancak XP için sürücüleri yok. Bu durumda satın aldığınız ürünün özellikleri de performansı da maalesef anlam taşımayacaktır. Bu durumun tersi de söz konusu olabilir. Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldınız ve Microsoft 3 yıl sonra Windows 8'i piyasaya sürdüğünü varsayalım. Yaptığınız iş gereği siz de bilgisayarınıza yeni windows sürümünü yüklemek zorunda kaldınız; Ancak sürücülerini bulamadınız???....
Bu açıdan sizlere önerebileceğim iki marka var; Toshiba ve Asus. Bu iki markanın da hem geçmişe dönük hem de geleceğe dönük sürücülerini internet sitelerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu sayede de istediğiniz işletim sistemine rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Kullandığınız bilgisayarın verimliliği ve performansı için bu konuya dikkat etmenizi öneririm. Maalesef ülkemizde satışa sunulan yerli markalar bu konuda oldukça sorunlu. ırakın yeni işletim sistemlerine yönelik sürücüleri yayınlamayı ürününüzün kurtarma diskinin bozulması ya da kaybolması durumunda bile sürücü desteği sunmuyorlar.
Diğer bir konu da ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız. Eğer bilgisayarınızı sadece iş amaçlı kullanacaksanız ekran kartının ne kadar güçlü olduğu çok da önemli olmayabilir. Bunun yanında son 2 yıl içide üretilmiş olan bir çok dizüstü ürün SATA hardisk desteği içeriyor. Dolayısıyla çok ucuz maaliyetlerle hardiskinizi değiştirme şansına her zaman sahipsiniz. Satın alcağınız ürünün harddisk boyutu bu yüzden çok önemli değil. Aynı şey RAM'i için de geçerli. DDR2 RAM fiyatları da oldukça uygun ve yine istediğiniz zaman geliştirebilme şansına sahipsiniz. Burada önemli olan nokra bilgisayarınızın ana kartının en fazla kaç GB RAM desteğinin bulunduğudur.
Son olarak dizüstü bilgisayar alırken dizayn ve sağlamlık konusuna da dikkat edin. Ekran menteşelerinin tuttulma şekli, kilit tırnaklarının sağlamlığı gibi ayrıntılara da dikkat ederseniz aldığınız ürünü uzun yıllar sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

kimse bu casperi konusmuyor ya ben casper aldım hata mı ettim yoksa

arkadaşlar ben photoshop, corel, freehand, gerber gibi birçok çizim programı kullanıcam ve marka olarak Toshiba da karar kıldım. pek anlamadığım için soruyorum. İlk önce olmazsa olmaz özellikler sizce neleri olmalıdır?

HP DV6 1235-et hertürlü program için ideal

Hp Pavillion

Sony Vaio tabiki de...

casper alan arkadaşa geçmiş olsun 2 yıldır kullanıyorum bi gün yüzü göstermedi satış sonrası destek diye bişi yok adamlarda boşuna ucuz değilya anakart ta çin kimseye tavsiye etmem...

Merhaba arkadaşlar benden size tavsıye dizüstü almak isterseniz hiç düşünmeden ASUS - TOSHIBA yada SONY diğer bazı marklardan ben ve yakın arkadaşlarımdan kullanan oldu teknik servis sorunu yasanıyor casper göründüğü gibi degil Ana kartı zamanla sorun yaşatıyor pc yi alırken kac gb kadar ram desteklediği - ekran kartını- işlemcisini- ve sürücülerinin web üzerinde bulunup bulunmadıgı Microsoft daima işletim sistemi yeniliyor pc nizi yeni işletim sistemine uyarlamak istediğiniz de sürücülerinde sorun yaşamamanız. önemlidir
ve sağlamlık- dızayn arkadaşlar son olarak eklemek isterim ki PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ çalar Özellik artıkça...

Arkadaşlar notebook almayı düşünüyorum, 1 ay araştırmadan sonra 2 marka/model arasında tıkandım kaldım. Sizce hangsini tercih etmeliyim? Amacım sadece internet ve Ofice falan değil. Takımladan, kusursuz şekilde oyun oynamak isterim. Bütçem de 1850 TL civarında:

1.SAMSUNG R580-JS02TR Intel Core i5 520M 2.4GHZ 4GB 320GB 15.6" Notebook (Grafik İşlemci GeForce GT330M
Grafik Hafıza 1 GB - DDR3 Paylaşımsız). 156.46TL x 12 ay = 1,877 TL

2.PACKARD BELL TJ75-JO-114TK i5-430M (ATI Mobility Radeon HD5650 1GB Paylaşımsız DDR3). 137,45TL x 12 =
1.649,43TL

Sizce bu modellerden hangisini seçmeliyim?

casper nirvana ndvia 2gb ekran kartı, 6gb ram,core i7 işlmeci turbo boost 2.80ghz,640gb harddisk ne dersiniz yorumlarda kötülemişsiniz ama:..

Arkadaşlar toshibanın Satellite A300D-214 bu ürünün almak istiyorum 1200 tl civarı bi bütcem var acil yarımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar toshibanın Satellite A300D-214 bu ürünün almak istiyorum 1200 tl civarı bi bütcem var acil yarımcı olursanız sevinirim

arkadaslar önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Ben en fazla 1800 tl ye o civarlarda bi laptop almak istiyorum.Hızlı, oyun oynamaya elverişli ve güvenilir bi marka olmasını istiyorum.araştırmalarım sonucubu bilgisayaralara ulaştım 1) AS5739G CORE2DUO T9600 2.8GHZ-4GB-320GB-DVDRW-15.6''CAM-1024MB GT240M-BT-W7PRE 2R620 CORE2DUO P8700 2.53GHZ-4GB-500GB-1024 MB HD 4650 -16''-DVDRW-W7PRE 3) Y550 CORE2 DUO P8700 2.53GHZ-4GB-500GB-GF 1024MB GT240-BT-15.6''-DVDRW-W7P/64
bunlardan hangisini tavsiye edersiniz veya bu fıyata baska hangı laptopları onerebılırsınız.yardımlarınız ıcın tekrar tekrar tesekkur ederım

LENOVO ÇOK GÜZEL TAVSİYE EDERİM BAKIN Bİ BEN KULLANIYORUM ÇOK MEMNUNUM

arkadaşlar birtane dizüstü leptop almak istiyorum böyle orta düzeylerde 1 milyar kafadan gözden çıkardım hangi markayı hangi özellikleri önerirsiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

toshiba iyidir.karşılaştırılacaksa sony ile karşılaştırılmalı bence

tabiiki alienware !!!!!

packard bell göremedim. ben kullanıyorum. tavsiye ederim.

packard bell de güzel. tavsiye ederim.

lenovo hem iyi hem uygun f,yatlı, kullanıyorum memnunum

packard bell kullanıyorum 2yıla yakın oldu alalı ve çok beğendım ozellıklerı ve dızaynı bence çok guzel ama aklım hep sony vaıo da, packard bell im varken pek acele etmıyorum sony vaio sahıbı olmak ıçın,sonrakı tercıhım sony vaio olcak kesınlıkle.

acer tabikide diğer markalarda aynı performansta laptoplar daha pahalı oluyor genelde

laptop oyun için kullanılmaz birkere bunu iyi bilin. asus iyidir

bence samsung u al

arkadaşlar bir yıl önce acer aspire5738zg aldım..suan ısınma probleminden dolayı hiç bir oyun oynayamıyorumm..bence iyi araştırın ve bu modeli almayın

Arkadaslar alacagımız bilgisayarı laptopu oncelıkle ne amacla kullanacagımız cok önemli..Eger bir programcıysak program yazıyorsak bıraz daha gucu bı laptopu, oyuna meraklıysak ekran kartı kalitelı olan bı laptop almalıyız..Öncelıkle biz lapotomuzu hangi amacla almalıyız..Bunu belırledıkten sonra cebizi kontol etmelıyız eger cok yakmıosa asus bence en mantıklısıdır..Tabı cebımız yerındeyse apple yada sony vio hayalımdır desem yerıdır.

bence her zaman sony vaio f11s veya f11z 16.4'' daha kucuk bı sey ıstersenız z11 cok serı bı cıhazdır ucude tabı secım sızın bunları almak ıcın 3000 lırayı gozden cıkarmanız gerekıcek z11 ıcınse 5000 :)

dell studio 1555 - 1557 modelleri oyun için ideal konforu sağlar. dell sağlam markadır. Ama bu modelleri almak için 2000-2500 TL'yi gözden çıkarmak gerekir ...

Bence Packard Bell

ben toshiba kullanıyorum bir problem yaşamadım

bence
1-Asus N61JA-JX114V i5 430M-16"-4G-320G-HD5730 1GB

2-ASUS N61JA240DV I5-430M 2.40 4GB 320GB 16 HD5730

ortalama 1700-2000 arası fiyatı. Direcx 11 destekli.

Bence uygun fiyata tam bir performans canavarı olan asus k52 series i işlemcilerini tercih etmenizi önerebilirim.
Müthiş Asus Donanımları ve süper sessiz fanıyla farklılığın tadını çıkarın üstelik fiyatlarıda 1300-2000 tl arasında değişiyor.

bazı arkadaşlar acer ı övmüşler ... hayatımda casper vestel felan gibi ürünleri saymazsak gördüğüm en berbat makinalar acer da . daha önce 5520G modelini kullandım ... aldığuıma pişman oldum . bende sony derim ama pahalı . biraz ekonomik düşünecekseniz tozhiba veya Hp en iyisidir. Lenovoya gelince bence halen IBM standartlarını yakalayamadı . tek yakaladığı standart Ibm in kötü kasalarını kullanması. Samsung bilgisayar kullanmadım ama samsung her konuda iyidir diye düşünüyorum.

kesinlikle asus ve toshiba, hp öneren arkadaşlar hp lerin aşırı ısınma sorununu bilmiyor herhalde

arkadaşlar bence en iyi ve kaliteli ısınması olmayan 5 sene kulllanabileceğiniz bilgisayar acer5740g özellikleri çok fazla 4 gb rem 2.7 gb kadar yüksele bilen ekran karı 500 hard disk 4 çekirdek i 5 işlemci turbo bost var.. süper bimeksde uygun fiyatı 1.450 bin tl ve bilgisayar alırken görselliğine bakarak almayın .... toşiba bunu görsellikle yapmaya çalışıyo bence özelliğe bakın

arkadaşın teki acer i kötülüyo ama ben acer kullanıyorum çok mennunum acer önceleri pek iyi değidi ama şimdi güzel acer 5740g kullanıyorum ısınmada yok çok güzel bi bilgisayar.... görselliğe bakmıyalım...

arkadaşlar samsung r580 js04 tr alacağım lütfen yardımcı olurmusunuz kararsızım yada tawsiyeleriniz nedir bu özellik ve fiyatta

Dell studio en ufak bir sorunum çıkmadı tam 1 yıldır 7/24 kullanıyorum 2 yıl garantili ne yazılımsal ne de donanımsal bi sorun yaşadım. Avantajı çok reklamının yapılmamasından dolayı ucuz olması. Dell diğerlerine göre daha ucuz

Asus N61JV modelini sakın almayın.Asus diğer modelleri sorunsuz.Bumodelde onboard ekran katı 64MB. ve 1GB.lık harici ekran kartı var.Bu kartlar arası geçiş otomatik oluyor.Ama benim pc.de ekran donuyordu vede geçişlerde gecikme oluyordu.İkinci Ankara servisine gittikten sonra yenilenmesine karar verildi.Asus Ankara servisini tebrik ediyorum.Her telefon edişimde ilgileri çok iyi idi.Başka Asus kullanan arkadaşlarım var, sorun duymadım.Daha önce 2 yıl Acer-9420 kullandım, çok memnunum, hiç sorun yaşamadım.

merhaba arkadaşlar..bir hafta içinde laptop almayı düşünüyorum ve uzun araştırmalarım sonucunda bir kaç marka kafama(ASUS LENOVO DELL) oturdu ve en hoşuma gidenide bu oldu sanki değerlendirmelerinizi bekliyorum Lenovo alıp ASUS almamakla yanlış yaparmıyım? ne dersiniz?

Intel® Core i7 işlemci ile 4 çekirdek farkı
Orijinal Windows 7 Home Premium 64 Bit
15.6" HD LED geniş ekran (1366x768)

Lenovo Y560 Core i7-720QM 1.60GHz 8GB 640GB HD5730 15.6" Win 7 Prem. 59052769
Ürün Kodu 59052769
İşlemci Intel® Core i7-720QM (6M Cache, 1.60 GHz)
Yongaseti HM55
Sistem Belleği (2x4GB) 8GB DDR3 1333MHz
Ekran Kartı ATI Mobility HD 5730 1GB, DirectX 11 uyumlu
Sabit Disk Kapasitesi 640GB 7200 Rpm
Optik Sürücü DVD±RW
Batarya 6 Hücreli
Ekran 15.6" HD LED 1366x768
İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium 64 Bit
Kablosuz Haberleşme Network Card Intel Wireless Wi-Fi Link 1000
Bluetooth Var
HDMI Var
Kamera Var
Multi-touch Pad
Kasa Rengi Siyah
Garanti Süresi : 24 Ay

Ben 3 senedir toshiba kullanicisiyim ve simdi yeni toshiba qosmio x500 aldim ve cok memnunum kesinlikle toshiba derim

Intel core i7 720qm 6mb onbellek 1.60 (2.80)
Nvidia gts 360m ddr5
8 gb ram ddr3

Arkadaşlar bende 2 yılı aşkın bir süredir asus kullanıyorum çok net ve samimi sölüyorum türk milletinde malının kötü yanlarını söleme huyu yok. Ama ben asustan yandım nedeni ise asusu olanlar bilir
servis allah servisine kimseyi düşürmesin eğer düşen olursa şuna çok dikkat etsinler. Sana verecekleri foruma arızaları doğru ve okunakli olarak yazdırın.2 Alırken mutlaka orda arızalarınızı kontrol edin. 30 dakikalık fan değişimi için bana 25 gün verdiler. Denemesi bedeva asus danışma hattını bir arayın yapacağınız telefen görüşmesi telekom faturasına 50 tl ye yakın bir ücret yansıtacak oda görüşebilirsenız.

ben samsung r522 aldım 4gb ram ve 1gb atı hd4650 gibi gelişmiş özellikleri var.kötü yanı windows 7 home basic .ekran kartında performans ayarı yapmak çok kolay .samsung'a özel programlarda ayar yapmanızı kolaylaştırıyor ve performansı arttırıyor. samsung gerçekten ii.

Monster markası tercihimdir.Yanlız bu canavarlar linux barındırır.

Casper derim.Çok güzel fiyatları var.Sebebide gümrük vergisi ödememesi.Gerçek şuki birazda şanş işi bu olay.Madem şanş işi o zaman neden fazla para vereyim ve kazık yiyeyim ?

ben yeni toshiba A660-17m aldım çok memnunum ısınma diye birşey yok çokta hızlı ama ekran kartı kafamı karıştırdı 1gb paylaşımsız yazıyor ama 4 gb lık ram'in kullanılabilirliği 3.86.

ilk laptopum Dell D500 idi çalınana kadar 5 sewne mavi ekran bile görmedim. sonra XPS m1210 aldım. bir celeron işlemcili yok parasına bir MSI ve bir de lenovo S10 aldımç XPS in ekran kartı yandı ve yetkili servisi berbat keşke çöpe atsaymışım. MSI ı kızım kullanıyor ve hala ayakta ama s10 (netboo) ile office ve PS-CS2 kullanıyorum 22'' monitörle maaaşallah aslan gibi bir yılı geçti sorunsuz çalışıyor. Daha önemlisi gidip vatandan almıştım ancak sorun olup olmadığını bile bilmediğim bir sebepten vatana ertesi gün gittim beni başlarından savmak isteyince ben de servise yollayın arızası yoktur diye rapor yollasınlar dedim. vatan beni her zamanki gibi rezil etti ama lenovo servisi inanılmaz. cihaz onlara ulaştıktan sonra saatler içinde kocaman bir özürle cihaza iade/değişim fişi yadılar ve vatana yolladılar. ben de vatana iade edip gold dan aynısını aldım. şimdi 8 gb ram ile bir Y serisi idapad almayı düşünüyorum

‎(((CASPER CORE I7 620M -2.66GHZ-8GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-CAM-BT-W7PRE ))) ya da (((ACER AS5745G CORE İ7-740QM 1.73GHZ-4GB-500GB-DVDRW-15.6''-2048MB GT420M-CAM-BT-W7PRE))) hangisini alırdınız ??

arkadaşlar neredeyse tüm yorumları okudum ağırlık ASUS / SONY / SAMSUNG / TOSHİBA
ÜZERİNDE BEN KENDİ ARAŞTIRMAMI SİZLER SUNAYIM BU SENE AMERİKADA EN ÇOK GARANTİYE YOLLANAN DİZÜSTÜ ( HP ) SERİLERİ EN AZ YOLLANAN İSE ( ASUS )SERİLERİ BU TABİ KULANICIYA BAGLI TESPİTLER KISACASI BİRAZDA ŞANS İŞİ BANA GÖRE TÜM YORUM

SUNUDA DEMEDEN GEÇEMİYECEM SAMSUNG TARİHİNDEN BERİ TV ÜRETİYOR LED EKRAN PLAZMA.... BU ADAMLARIM YAPTIĞI DİZÜSTÜ EKRANLARI SIFIR HATA VE SORUN VERİYOR
YAPANLARIN ELLERİNE SAĞLIK

Toshiba'nın A serisi düşünmeden alın derim

hangi laptop alacağımı karar veremiyoum

asus g51 3d bu notebook hakkında neler söleyebilirsiniz? yakın zamanda almayı düşünüyorumda hakkında özellikle bilmem gerekn şeyler varmı?

asus g51 3d bu notebook hakkında neler söleyebilirsiniz? yakın zamanda almayı düşünüyorumda hakkında özellikle bilmem gerekn şeyler varmı?

asus g51 3d bu notebook hakkında neler söleyebilirsiniz? yakın zamanda almayı düşünüyorumda hakkında özellikle bilmem gerekn şeyler varmı?

bende işimi görebilecek çok pahalı olmayan ama yeni sistem özelliklere sahip bir laptop arıyorum önerebileceğiniz modelleri incelemek isterim nelere dikkat etmeliyim örneğin ekran kartının markası yada işlemci i3 mü i5 mi ???

Acer Pclerin masaüstüsüde güzel laptoplarıda güzel tavsiye ederim

LENOVO' nun hiç bit modelini almayın, 3.kez servise gönderdim hala sorunu çözemediler! Teknik destek kalitesi sıfır değil yok desek yeridir!

lenovo y560 çok güzel ve eğlenceli bir laptoptur.. öneririm şahsen yaza doğru alıcam..

packard bell

packard bell çok güzel ve oyunlar içinde çok kullanışlı bir laptop markasıdır

bence del ınspiron N5030

asus N53J kullanıyorum şu an aşırı derecede memnunum özellikleri
i5 işletim sistemi
nvidia geforce 1 gb ekran kartı(nvidia optimus batarya ömrü uzatan)
500 gb hdd
4 gb ram
sonic master güçlü ses sistemi
ıce power en ufak bi ısınma dahi olmuyor
blu-ray dvd wr
hybrid enginie batarya ömrü uzatıyor( batarya ömrü full şarjda 2.30 saat)
usb 3.0

fiyatı 1700 tl
gösterdiği performansa göre fiyatı aşırı derecede uygun çok memnunum şiddetle tavsiye ederim

sony vaio vpcf13z1e alın rahat edin derim.

Sony vaio vpcea3s1r cok guzel ve kullanisli

Yıllardır dizüstü konusunda araştırma yaparım. Dell servis ve kalite olarak çok iyi bence. Sony çok pahalı olduğu için ilk sıraya yazmadım. Neredeyse tüm pc markaları birbirlerine yakın kalitede alırken dikkat edilmesi gerekenler size uyguluğu. Niçin kullanacaksınız amaç yani. İlginçte bir tavsiyem var alacağınız markanın servisini almadan önce bir arayın ne kadar sürede ulaşabiliyorsunuz. Kimi servisler tele üç gün sonra cevap veriyor. Tavsiyem sony dell asus hp toshiba estetik her zaman önemlidir.

fujitsu siemens in üzerine tanımam laptop ta. kaç sene oldu hala benim emektar ilk günkü gibi. batarya desen öyle, aşınma kırılma ısınma gibi hiçbir sıkıntısı olmayan güzel bir alet bu fujitsular. şimdi hp kullanıyorum ama hiç memnun değilim.

Lenovo bilgisayarları çok kaliteli aldım alalı hiç sorun çıkarmadı.
Casper'da artık kaliteli bilgisayarlar üretmeye başladı bi sonraki seçimim Casper olacak yeni dizüstü kasalarında piyona kasa kullanıyor çok şık duruyor.E-sata girişine sahip olan nadir dizüstülerden. (E-sata'sı malesef combo)

bence lenova.4 5 ay oldu kullanmaya başlayalı nerdeyse 3 ayında 24 saat açık yani kapatmıyorum (download felan yapıyorum).ee arada kapanacak mesela 1 saat günlük nesine yetmiyo :)) hiç bir ısınma yok.ayrıca dead space2 son ayarlarında bitirdim...fiyatı mı 1200 aldım çok çok memnunum.modelini hatırlamıyorum şimdi; zaten modelleri hatırlamam ama 4 gb rem 3i işlemciye sahip :)) alacaklara lenova tavsiyemdir.

4 yildir FUJITSU SIEMENS kullaniyorum(CPU INTEL SENTRINO DOU). Hich bir sorun yok, qayet iyi. Ama artiq FUJITSU SIEMENS uretilmiyor. Yalniz FUJITSU uretiliyor. Son zamanlar TOSHIBA, ASUS, HP kullandim(kisa sue). TOSHIBA ve HP-i kesinlikle onermiyorum. ASUS cok iyi. CPU olarak INTEL i3, i5, i7 ishlemcilerini oneririm. Shunlarda isinma problemi olmuyor.

ACER markasını önerebilirim bilgisayar için. özellikle ASPİRE 5742G. ben dizüstü olarak bunu kullanıyorum. 4 GB Ram, intel i5, 640 GB hard disk, ve 2 GB nvidia GT 420M ekran kartı var. ben reklamcılık bölümü okuyorum o yüzden profesyonel anlamda rahatlık sağlıyor. Adobe programlarını çalıştırırken eskiden kafayı yerdim, sinir bozardı evdeki masaüstü. şimdi rahatım baya. Isınma yapmaması çok önemli. oyun oynayan birisiyseniz iyi bilirsiniz bunları:) umarım işinize yarar. ayrıca fiyatı da uygundu ben aldığımda. bu özellikte bir bilgisayar pek kolay bulunmaz 1480 TL'ye. ben 3 yıl da extra garantiyle birlikte toplam 5 yıl garanti 1610 liraya aldım. ha bir de sorunumuz var: teknik servisi sadece İstanbul'da var bu çok kötü. eğer güvenemem derseniz bu özelliklere yakın bir DELL sizi daha memmun yapacaktır.(anadvertiserandmore)

Benim tercihim monster. Servisi çok güzel yüksek performanslı bilgisayar üretiyor sadece. Eğer böyle bilgisayar anlamamız gerekiyorsa fiyat performans olarak bakım çok uygundur . Ama diğer türler için asus, ve acer.

bence de acer....ben de 8 ay önce 5741g aldım ve her anlamda benim için yeterli performansı vermekte...öneririm Acer'ı...

bende acer 5742g var özellikleri i5 460m işlemci , nvidia gt420m 2 gb ekran kartı , 6 gb ddr3 ram ve 640 gb hdd suan 1450 1500 arasıydı galiba ben 1750 ye aldım tavsiye eedecegim acer dır çünkü hep kaliteli hemde ucuz

fazla bilgim yok ama 1 yerde okudum asus dan başkası üretici deyil.tek üretiçi marka asus. diyerleri(toshiba,sony,dell,acer)gibi büyük firmalar belli başlı 1 kaç üretici firmaya ürettiriyorlar.internetten araştırabilirsiniz?

bence Alienware M17x bu makınanın alternatifi yookkkkkkk...

BEYLER BEN DE Bİ LEPTOP ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA HP DV6 3320 ST İŞLERMCİ İ5 480M AMD RADEON 6550HD 4 GB RAM SİZCE İYİMİDİR BENİM PCLER HAKKINDA PEK BİLGİM YOK TEŞEKKÜRLER

bende hp pavilion g6 LK922EA#AB8 var

AMD Phenom II N660 3.00 ghz işlemci
ATI Radeon HD 6970m 1 gb ekran kartı
4 gb samsung 1333 mhz ram
500 gb hard disk

900 liraya aldm bence uygun bi notebook oyun için almstm tüm ihtiyacımı karsılıyor ön belleğin 2mb olması biraz kötü açılırken problem ve amd işlemci olmasından dolayı biraz da ısınma sorunu var onu da notebook soğutucularla engelleyebileceğinizi düşünüyorum bu fiyata bu işlem ve hız çok uygun bence tavsiye ederim

Casper marka nasıl sizce?

Alienware ve diğer tüm notebook lar en uygun fiyat garantisi veren tek bir yer var, bu arada asus herşeyiyle malzemelerini kendi üretiyor bence iyi ama sağlamlık bakımından en iyi cihaz dell. eğerki en ucuzu almak isterseniz google dan exen teknoloji yazmanız yeterli.

TOSHİBAAAAAAA

1000 TL ye alınabilecek en iyi laptop

baba bende para kum diyosanız o zaman başka modellerede bakılabilir tabi

dell inspiron i5 işlemcili 4gb ram 1gb ekran kartı süper çalışıyor hiç bir problem yok 5 aydır kullanıyorum. 1500tl2ye aldım memnunum

ben 2 ay önce acer 5742g aldım i5 3gb ram 1gb ekran karttı var 1150tl aldım fiyat kalite oranı çok iyi bu fıyata en iyi bilgisayar

beyler ben yeni laptop almayı düşünüyom.Şuan elimdeki pc tarihi eser gibi yeni oyunların hiçbirini açmıyor.Marka model ve özellik olarak yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden sağolun.

Lenevo dan şaşmayın:)

bende packard bell var easynote TM i5 işlemcili 1 GB ekran kartlı 3 GB ram lıi windows 7 500 GB hard diskli çok süper bir makine.

bende packard bell var easynote TM i5 işlemcili 1 GB ekran kartlı 3 GB ram lıi windows 7 500 GB hard diskli çok süper bir makine.

samsung R540 bence tum gereksınımlerı karsılıyacak kapasıtede bır notebook....

bende lenovo y560 kullanıyorum ve ek özellikleri ile mükemmel bir cihaz 3d ve çift ekran kartı, tek tuşla format özelliği, yüz tanıma özelliği, dokunmatik paneli, sağlam kasası herşeyiyle dört dörtlük makina herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

bende asus k52j kullanıyorum ısınma problemi hariç kötü bir özelliği yok hdd 640gb ram 4 ekran kartı 1 klavyesi yeni çıkan asusların hepsinde dandik.. onun haricinde performansından gayet memnunum.. önerirmiyim hayır. ısındığı için önermiyorum. bunun bir üst modeli k53j var onda böyle bir problem yok onu öneriyorum. :))

hp dv7 6100 et kesinlikle öneririm hız canavarı

Acer kesinlikle önermiyorum ısınma sorunu var cihazda aklnızda bulunsun istedim..

Arkdaşlar size tasviyem ASUS tan uzak durun. Bende sizin gibi üretici diye düşünerek gittim ama büyük pişman oldum. Aynı seri notebook aldım 2 adet. aynı seri olmasına karşının ekranları farklı çıktı. Çin mallarından bir farkı yok. şimdi tüketici haklarıyla uğraşıp duruyorum.

bu dşzüstü işi çok boyutlu birşey.her markanın iyi ve başarısız modelleri olabiliyor.bundan dolayı markadan çok modele bakmakta fayda var.ancak tüm modelleri ile ve servis sağlamlık fiyat gibi daha önemli özellikler ile değerlendirirsek DELL kesinlikle çok önde.hp asus sony bunlar da çok başarılı.ama şu var sony toshibe başarılı olsa da fiyatları daha çok markadan geliyor ve çok pahalı.bunları göz önüne alırsak en mantıklısı bir Dell almak ve kendi deneyimlerimle de çok net yaşadım mükemmel ve çok farklı bir servis hizmeti anlayışları var....

bence laptopda en iyisi dell ve toshiba cunki dellin teknıs servisi cok iyi ve kıme sorarsanız sorun dell den memnun olmayan yok tavsıyem 2 sidir..

Klasik olarak yanıt vereyim arabada mercedes laptopta toshıba

Arkadaş Bu Piyasada Birinci Belli Değil mi ?

1- Mac ;

2- Lenovo (Kendim Y560 Kullanıyorum Çok Güzel Bir Makina )

3-Sony ;

4-Asus & Monster ;

5-Toshiba & Fujitsu;

6-Hp (Çok Pis Tav Oluyom Şu Markaya Kalorifer Gibi Notebook Yapıolar )

Böyle uzar bu sıralama AMA KRAL -- MAC .D

ben exper kullanıcısıyım hem masaustu hemde laptop exper kullanıyorum laptopu alırken fiyat olarak uygun gelmıstı ve ozellıklerı ıyıydı ama bılmedıgım bır sey vardi ki ekran karti markaları. aldıgım laptopda ekran kartı markası ıntel ve aldıgıma pısmanım cunku hic bi ise yaramıyor sıze tavsiyem ıntel marka erkan kartı gorursenız ordan kacin...

İdeal ve standart kullanıcılar için Acer Laptop derim 4 yıldır kullanıcısıyım.. Ama kalite, şık ve performans derseniz Apple ..

Arkadaşlar bilmem kim kullanıyor , kullandı veya kullanana rastladı ama Msi çok güzel yapıyor bu işi. Ben CR650 kullanıyorum , bilgisayarda çok şükür bugüne dek hiç bir soğuma donma vs yaşamadım . Sağlamlık ve şıklık bakımındanda çok hoş bilgisayar. Tavsiye ederim . Ama benim her daim gözbebeğim Lenovo :)

Asus her parçasını kendisi üretiyor deniyor. Beni ne ilgilendirir ki üretip üretmediği. Yıllar öncesinde ana kartta yakaladığı kalite imajını hala kullanıyor. Şimdiye kadar 3 tane Asus notebook kullandım. Üçü de 2-3 yıl sonra çok ciddi arızalar vererek kullanılamaz hale geldi. Servis ve yedek parça durumu tam bir rezalet. Ben birşey demeyeyim. Almadan önce bir servisi telefonla arayın. Size garanti veririm telefonla görüşemeyecek, otomatik santrali geçemeyeceksiniz.

HP Probook 4530S kullanıyorum.
Daha önce Acer Extansa kullandım; başıma gelmeyen kalmadı. Lenovo da iyi performans veriyor ama HP kullanım amacıma uygun en iyisi diyorum. Bu işler biraz da şansa bağlı. Hiç sorun yaşamadım diye aynı markayı seçtiğinizde, bu kez başınıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir diyebiliyorsunuz.
Siz siz olun, servis-garanti ve sıkıştığınızda muhatap bulabileceğiniz markalara yönelin.

Laptopa pek alışamadım ama bence hangi amaç için kullanacaksanız. Ona hizmet etmesi gerekir. Yeni diye almaya gerek yok. Ne istediğini bilmek gerekir.

grafik tasarım okuyorum bana en uygun ve ideal olarak lenovo var elimde sorunun yok marka olarakta fiyatları uygun ve kullanışlı

Benim ilk dizüstüm toshiba idi çok memnun olduğum için 2. sini de toshiba aldım. 1.si kızımın oldu hem oynasın hem öğrensin diye ve klaviyesinde hasasiyet kaybı hariç hiçbir sorun çıkarmadı. Ayrıca toshiba nın yazılım desteği de çok güzel bence. Bu arada ben normal bir kullanıcıyım. Profesyonel değilim.

ARKADASLAR KOLAY GELSİN;
FORUMDA ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM LAPTOP KONUSUNDA,HP PAVILION ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT ÇOK KAFAM KARIŞTI.ÖZELLİKLERİ ŞU ŞEKİLDE ABD YAPIMI İNTEL COREİ7-2,2 GHZ İLEMCİ-3,1 GHZ TURBO-6 MB ÖN BELLEK-6 GB REM-750 GB HARDİSK-EKRAM KARTI 2 GB AMD.VE ÇELİK KASA.FİYATI 2361 TL VATANDA.OYUN OYNAMICAM.SADECE PHOTOSHOP-COREL FALAN KULLANICAM.YORUMLARINIZ BEKLIYORUM

su casperin neyını begenmıorlar anlamıyorum,türkiyede üretıldegı ıcın mı ? bizim halkımız kazık yemeğe alısmıs ucuzsa kotu dıyorlar ama ben yenı casper p aldım canavar gıbı :D özellikleri i7 2720qm işlemci amd radeon 6730m ekran kartı,8gb ram,1tb hard disk pc canavar gibi :D ve fıyatıda gayet uygun..

bende lenovo y570 var okadar memnunumki okadar olur fiyatıda diğerlerine göre uygun.

en iyisi apple macbook pro

Arkadaşlar Asustan şaşmayın anakartını kendi üretiyor. Fiyat olarakta uygun. Param çok diyorsanız apple dan şaşmayın tabi :)

samsung tda iyi packard bellde bence bunlar çok sağlam.ama asus başka tabi ki...

Asus Hem Sağlam Hem performans olarak iyi.Onun üzerine tanımam.Asus olmazsa da Dell gerisi hikaye

En iyisi Hp-Compaq ben aldım 4 gb ram 2 gb ati ekran kartı 2.20 amd işlemci 2010 model fakat Call of duty - Modern WarFare + pes 12 her türlü oyunu sorunsuzca oynuyorum

asus zenbook

Bilgisayarı ne için kullanacığınza bağlı olarak değişir ama bence lenovo ideapad serisi hem iş için hem oyun için yapılmış. Ben Lenovo Z570 almayı düşünüyorum. Z570 in en çok ilgimi çeken özellikleri İBM ürünü olması ve havalandırmasında toz temizleme özelliğiyle hava kanallarının kapanması önleniyor. Çevremde de kullanan bir kaç arkadaşım var ve onlardan şimdiye kadar hiç lenovo kötü diye bi yorum duymadım. Ben Lenovo diyorum :)

bence hangi marka yerine ne icin kullanacagimiz yani oyun icinse ona gore iyi bir ram yuksek islemcili bir bilgisayar almak lazim. sadece internet ve office kullanacaksaniz ona gore almak lazim saygilar

alacağınız pc ihtiyacınıza göre değişir tabiki de..oyun için alcaksanız ekran kartı önemlidir ev için kullncaksanız kapasite ve fiziksel özelliklerini iş için alcaksanız da işlemcisini göz önünde bulundurunuz.

hp den uzak durun..

bn 3 aydır lenovo y 570 kullanıyorum çoğunlukla oyun oynuyorm arada kontrol ediyorm ve daha hiç tehlikeli seviyede ısındığını görmedim. 4 saat kucağımda assasins creed brotherhood full grafik ayarında oynadım bnamısın demedi. fakat tavsiye ihtiyaca göre değişir. oyun için tavsiye edebileceğim bir dizüstü..

APPLE MACBOOKPRO iyi ama çoğu oyunu desteklemiyor(OYUNKOLİKLER İÇİN).
Uzun süre windows kullanan için mac os kullanmak zor gelebilir.
HP IS THE BEST!!!

Vatan Bilgisayara Gittik Geçenlerde İlk Başta Niyetimiz Toshiba veya SONY idi Yalnız Teknisyenin ve araştırmalarıma göre Yeni Toshibaların Üstünde TÜRKİYE İÇİN ÜRETİLMİŞTİR. Yazıyor Yani Türkiyedeki Notebook fiyatları düşük ve fiyatını indiriyor ama bunu yaparken KALİTEsinide indiriyor.
SONY İse Çok Kaliteli Bir Marka İ7 İŞLEMCİLİ 8 GB BİR BİLGİSAYRI 2.600 Ancak BENİMDE TAVSİYE ETTİĞİM SAMSUN İ7 İŞLEMCİLİ 8GB BİLGİSAYAR MOUSE NORTON VS 1.600 Çok Memnunum Tam Oyun Canavarlarına Göre ŞUAN BİLGİSAYARDA:PES2012 COUNTER 1.5-1.6 CALL OF DUTY MF4,DİRT3,NO FEAR,METİN2,Ve NBA2K12 VAR HİÇ KASMIYOR KASASIDA ÇOK ŞIK TEK SIKINTI STEORE DÜŞÜK BİRAZ SES OKADAR.Ama Bütçeniz Kısıtlı Değilse 5.000 Gibi Liraya En İyi Makibe:MONSTERNOTEBOOK Okadar :TEŞEKKÜRLER.

arkadaşlar bende acer aspire 5742g var bunun anakartı orjinal fabrika çıkışı ve 3 gb ddr3 1066 mhz ram 1 gb gt420m ddr3 128 bit ekran kartı i5-460m 2.53 ghz turbo 2.7 ghz quad core işlemci 320 gb 5400 rpm (sanırım emin değilim)hdd var bunun anakartı neyi destekler yardımcı olun bakın bu kadar yazdım yardım edin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sen de yorum yaz