Hasselblad'den 100 MP'lik yeni kamera

Pahalı ürünleriyle tanınan Hasselblad, yine servet değerinde 2 yeni oyuncakla karşımızda...

  • Ercan Uğurlu
Hasselblad'den 100 MP'lik yeni kamera

Hasselblad, fotoğraf dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip profesyonel ürünler üreten İsveçli önemli markalardan. Üst düzey kalitede ürettiği fotoğraf makineleri, profesyonel yeteneklerinin yanında elbette yüksek fiyatlarıyla da biliniyor. Orta formatlı makineler arasında da önemli örnekleri bulunan markanın burada en büyük rakipleri ise kuşkusuz Canon ve Nikon. Bu alanda yüksek çözünürlük ve performans anlamında son yıllarda DSLR'larda özellikle Nikon D810 ve Canon 5DS gibi önemli örneklerle, yüksek fiyatından dolayı tercih edilebilirliği nispeten azalan Hasselblad, yeni bir canavarla geri dönüyor.

Şirketin Phase One XF 100MP isimli modeli, tam 100 megapiksel çözünürlük sunmasıyla dikkat çekmişti. Şimdi yine bunun gibi yeni bir örneği bu kez orta format ailesine getiren Hasselblad, tanıttığı H6D kameralarıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak gibi. H6D-50c ve H6D-100c kameralarıyla 50MP ve 100MP CMOS sensörleri tüketicilere sunan Hasselblad, elbette bu yeni oyuncaklarıyla kullanıcılara bir anlamda alternatif sunuyor. Zira H6D-50c 26 bin Dolar'dan satışa sunulacakken, H6D-100c modelinin fiyatı ise 33 bin Dolar.

Cihazların sahip olduğu yetenekler arasında daha hızlı işlemci, 3 inç 920-k dokunmatik ekran, çift kart slotu, Wi-Fi ve USB 3.0 bağlantısı, 1080/30p HD (H.264) desteği, mini HDMI ve ses portları bulunuyor. H6D-100c ise 50c modeline göre 4K noktasında fark yaratıyor. H6D-100c, RAW formatında 4K video kaydı yapabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

kaçççççççççççç 33 bin dolar mı? 50 bin liralık görmüştüm ama bu daha fazla çıktı D:

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost