Hayalet ahtapot keşfedildi!

Araştırmacılar, çok derinlerde denizin tabanında araştırma yaparken, bu "hayalete" rastladı!

Oynat Hayalet ahtapot keşfedildi! Araştırmacılar, çok derinlerde denizin tabanında jeolojik örnekler toplarken bakın neye rastladılar!

Bilim adamları, Hawaii sahili açıklarında, denizin çok derinlerinde daha önce pek rastlanmamış bir ahtapot türü keşfettiler.

National Oceanic and Atmospheric Administration'a göre canlı, Hawaii yakınındaki Necker Adasının yakınında, 4.000 metre derinlikte göründü. Araştırmacıların gördüğü hayalete benzetilen canlı, sekiz bacaklı bir ahtapot idi. Aslında araştırmacıların amacı, ahtapot bulmak değil, jeolojik örnekler toplamaktı, ancak bu küçük sevimli canlıya rastladılar.

Yüzgeclere sahip olmadığı (normalde vantuzlarda bulunan iplikçikler) anlaşılan ahtapot, diğer ahtapotların aksine kas yapısından da yoksun gibi görünüyordu. NOAA, bu canlının daha önce açıklanmamış bir tür olduğundan "neredeyse emin olduklarını" söyledi.

NOAA'dan hayvanbilimci Michael Vecchione, National Geographic'e yaptığı açıklamada denizin dibinde olup bitenler hakkında pek bilgimiz olmadığını söyledi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

4000 metre derinlikte nasıl bir tekniktir bu güneşin altında kayıt yapmışlar gibi aydınlık gibi.

@08 Mart 2016 17:47 projektor olabılır mi led projektorler ?

tarkan filmindeki ahtapot bu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir