Her şeyi değiştirecek ufaklık geliyor!

Bu "ultra küçük" depolama canavarı, yeni nesil tabletlerin içine dünyaları kaydetmenizi sağlayacak!

Tabletler artık 500 GB olacak!

Seagate tarafından yapılan açıklamaya göre yakında tabletlerde daha geniş kapasite seçeneklerini görebileceğiz. Zira Seagate bu konuda kolları sıvamış ve ortaya ultra mobil cihazlar için ultra mobil sabit disk geliştirmiş durumda. Diskin sunduğu kapasite ise tam 500 GB!

Mobil cihazlara yönelik olarak yaptığı çalışmalarıyla başarılı sonuçlara imza atan firmalardan Seagate, yeni tanıttığı ürünüyle birlikte mobil cihazların dahili kapasitelerini arttırmak için harika bir yol sunuyor. Tabletlerde kullanılan dahili kapasiteleri katbekat arttırmayı hedefleyen Seagate, yeni "ultra küçük" sabit sürücüsü ile kullanıcılara tam 500 GB'lık kapasite sunacakken, performans olarak da flaş bellekleri aratmayacak.

Seagate'in yeni ultra mobil sabit sürücüsü yalnızca 5 mm'lik bir kalınlığa sahip. Böylece tablet içinde fark edilmeyecek olan cihazın ağırlığı ise yok denecek kadar az. Yalnızca 93 gram civarında ağırlığı bulunan sabit disk, bekleme konumunda 0.14 watt'lık enerji tüketiyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tabletlerin fiyatıda ultra pahalı olacak...

o kadar hizli donerse tablet titresim modundan cikmaz...

ssd galiba ?

Hdd bu SSD değil.

mekanik disk teknolojileri son kozlarını oynuyor.

Güzel bir gelişme. Bu kapasite ile tabletler daha fazla bir ivme kazanır bence.

Hybrid disk galiba. 16 GB ssd + mekanik disk. Tablet ile tasimaya korkarim ben bunu. 3 ay icinde kesin bozulur, bad sector ile dolar sallanmaktan. Ise yaramaz. 128 GB USB 3.0 bellek almak daha mantikli. Tabletinizde USB 2.0 bile olsa 30 MB yazma / okuma orani yeter de artar bile.

onu bunu geç okuma/yazma hızı kaç?

boyutu çok iyi ama tabletlere ek ağırlık , boyut, sürekli dönmeden dolyı titreşim, elektrik sarfiyatı gibi sorunları olur ama iyi bir ihtiyacı karşıladı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir