Hiç hesapta olmayan bir güncelleme

Facebook'a gelecek olan yeni güncelleme, çoğumuzun canını sıkan bu sorunu çözecek!

Mesajlarımız artık kayıt altında
Kaydedilen dosyalar ayrı bir yerde tutulacak

Son zamanlarda sürekli yeni güncellemelerle karşımıza çıkan Facebook, bu sefer de okunup kenara atılan mesajlarımızı korumayı hedefliyor.

Bu sefer özellikle mobil kullanıcıları hedef alan firma, bir internet sitesinden yayınlanan habere göre, "notification" yani bildirilerimizi sonradan okuyabilmemiz için kayıt altına alacak. Birçok Facebook kullanıcısının en büyük sorunlarından olan gözden kaçan bildiriler, bu sayede sona erecek. Karşıdan gelen ve sonra okumak istediğimiz mesajlar için, gelen mesajın üzerine basılı tuttuğumuz anda belirecek olan işlem, bu dosyayı sonradan okumamız için kaydedecek. Kayıt altına alınan dosyalarsa, bu işlem için bulunan "saved stories" klasörü altında istenildiği taktirde okunulabilecek.

Yayınlanan güncelleme öyle görünüyor ki hem Facebook'un mobil internet sitesinde, hem de iOS uygulamalarında rahatlıkla çalışacak. Her ne kadar firma tarafından halen kesin bir bilgi verilmemiş olsa da güncellemenin masaüstü versiyonu için de hazırlanacağı sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Android uygulaması?

android te olmayacakmış bu özellik sadece ios kullanıcıları için

Bu sadece bilgisayarlar için telefonlara 2 aya daha çıkmaz

İyi de bu çok da aranan bir özellik değil ki :)

Facebook=Apple fanboyu alık demektir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir