HTC, One M8'i Windows'a çeviriyor!

Bugüne dek gördüğünüz en güçlü Windows Phone 8.1'li akıllı telefon, HTC'den geliyor!

  • Ercan Uğurlu
HTC, One M8'i Windows'a çeviriyor!
Fotoğraf: Neowin

HTC, kısa bir süre önce Windows Phone platformu için yeni cep telefonunun yolda olduğunu söylemişti; ama sanıyoruz ki kimse HTC'den "böylesi" bir atak beklemiyordu. Son Windows Phone'lu cebini 2012'de piyasaya sürülen HTC, bu defa güçlü bir Windows'lu ceple karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Görünüşe göre HTC'nin yeni cebi, One (M8)'in Windows Phone 8 sürümü olacak olan W8.

Geçtiğimiz ay çeşitli söylentiler halinde ortaya çıkan HTC W8, gelen son bilgilerle üzerindeki sis perdesini biraz daha araladı. Güçlü teknik özelliklere, ancak orta seviyede bir fiyata sahip olacağı söylenen W8'in bu yılın eylül ayında piyasaya sunulacağı da söylentiler arasında bulunuyor.

HTC'nin yeni Windows Phone'lu cepleri hakkında ortaya atılan diğer bir iddia ise, Android'li A9 modelini temel alacak diğer bir model ile ilgili. Yine yılın üçüncü çeyreğinde ortaya çıkması beklenen bu cebin de, tıpkı W8 gibi güçlü teknik özelliklere ve uygun fiyata sahip olması bekleniyor. Diğer yandan W8'e dönecek olursak, Windows Phone 8.1 işletim sisteminin yanı sıra BoomSound hoparlörler ve M8'deki gibi Duo kameranın bu cepte bulunacak özellikler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Beats yok mu :)

benim favorim Lumia 930...

Çevirsin; talip olurum. ;)

Lumia 1020nin karşısında duramaz.

Lumialar daha hoş bir seçenekmiş gibi duruyor.

çok çok iyi olur

Beklediğim telefon

Hayırlısı olsun. HTC gibi bir markanın Windows Phone üretmesiyle Windows'lu cihazlar daha kullanılabilir hale gelebilir.. Windows'lu telefonlara bakış açımızı değiştirebilir..

Haydi hayırlısı bakalım.

snapdragon 801 li wp. Zaten s4 işlemciyle harikalar yaratıyorsa s400 ile uçuyorsa s801 ile ne olur acaba.

Oley süper olmuş

wp gibi tırt os ile HTC M8 yinede satmaz...

Tasarım vasat m7 tasarımlarından yada desireden alınmalı yoksa tırt

Samsung galaxy s5 900f modeli hepsini tek gecer. Samsung=forever.

Doğrusu,ms 8.1veya10 lada gelse cep telefonu icin bu işletim sistemine sıcak bakmıyorum,hackerlara bir yeni kapı istemiyorum,android de olsa bi şekilde iki yıldır telf.na virus prg.bile yuklemedim,virüslü telefon yerine basit bir telf.nu yeğlerim.

Sen de yorum yaz