HTC One M9'dan teknik özellik sızıntısı

Upleaks'ten gelen bir sızıntıya göre HTC'nin yeni telefonu, bu üst düzey özelliklerle gelecek!

HTC One M9 çok güçlü olacak!

Yeni dedikodulara göre HTC One M9, bizi şaşırtacak kadar yüksek teknik donanımlarla gelebilir.

@upleaks Twitter hesabının yayınladığı yeni bilgilere göre One M9, Qualcomm'un Snapdragon 810 işlemcisiyle gelecek. Sekiz çekirdekli işlemcinin dört çekirdeği 2.0GHz ile çalışırken, diğer dört çekirdeği 1.5GHz'te çalışıyor. 3GB RAM ile geleceği söylenen One M9'da 5 inç'lik 1080p çözünürlüklü ekran, 20,7MP ana kamera, 4MP ön kamera ve 2849mAh pil bulunacak.

32GB veya 64GB dahili depolama alanına sahip olacağı söylenen cihazda bir microSD kart slotunun da bulunacağı iddia ediliyor. Dahası HTC One M9'un şu anki en hızlı mobil veri teknolojisi olan VoLTE'yi, ayrıca LTE Category 6'yı destekleyeceği söyleniyor. Bu yeniliklerin Snapdragon 810'da yapılan yeniliklerle ilgisi olabilir.

Upleaks, HTC One M9'la gelecek olan aksesuarları da bildiğini düşünüyor. Buna göre M9'la birlikte yepyeni bir HTC DotView 2 kılıfla tanışacağız. Ayrıca su geçirmez bir kılıf, yine su geçirmez kulaklık, Max 500 kulaklık, Wi-Fi destekli HTC BoomBass hoparlörler ve bir ekran koruyucusu, iddiaya göre yeni cihazın aksesuarları arasında olacak.

HTC One M9'un MWC 2015'in başlamasıyla birlikte 1 Mart'ta tanıtılacağı kesinleşmişti.

Okuyucu Yorumları