HTC'den Windows 10 telefonu geliyor

Windows Phone'lu ilk telefonlara imza atan HTC, şimdi de Windows 10 için kolları sıvadı!

HTC'den Windows 10 telefonu geliyor

HTC, Windows Phone tabanlı telefon üreten ilk markalardan biriydi ancak bu telefonlar beklenen satış başarısına ulaşamayınca, şirket de Windows telefonlara daha temkinli yaklaşmaya başlamıştı. Son dönemde sadece One M8'in Windows'lu sürümünü piyasaya sunan HTC, bunun dışında Windows Phone'a hep uzak durmayı tercih etmişti.

Tayvanlı şirket, şimdiyse Microsoft ile yakın çalışma içinde olduğunu, Windows 10 telefon geliştirdiğini duyurdu. Windows 10 şu anda, ön izleme aşamasında ve hızla final sürümüne doğru yaklaşıyor. Microsoft, telefonlar için ayrıca bir mobil Windows sürümü çıkarmayacağını, mobil cihazlarda da Windows 10'un çalışacağını duyurmuştu.

HTC şimdi ilk Windows 10 telefonu çıkartacak telefon üreticilerinden biri olacak gibi görünüyor. Telefonun üst seviye olup olmayacağı gibi veriler de ortada yok ancak HTC yaptığı açıklamada, bir Windows 10 telefonunun üretim hattına girmek üzere beklediğinin altını çizdi. Ama biz, One M9'un Windows 10'lu bir modelini görmeyi bekliyoruz.

HTC, yeni Windows 10 telefonu hakkındaki bilgilerin 2015'in üçüncü çeyreğinin başında, yani sonbaharda paylaşacağını belirtti. Dolayısıyla, Windows 10 telefonlarını sonbahar ve kış aylarında elimize almayı bekleyebiliriz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

fazla ümitlenmesin yine kimse almayınca bırakır. microsoft nokiayı satın almışken windows phone satmaya çalışacak şirketler neyin kafasındalar.

androidli htc almam ama windows 10 olursa düşündürüyor tabi güncelleme desteğini microsoft sunarsa

Önce 8x e win 10 preview ı versin

Valla lumia 920 yi 3 sene kullandım şimdi 1520 aldım kullanan herkes memmnun kullanmayan boş eleştiri yapıyor. Kullandın mı diye sorduğunda hayır diyorlar ama ben samsung kullanan vçbiri olarak androidin hiç iyi olmadığını söyleyebilirim zaten androidden verim almak istiyorsanız 2000 tl den aşağı bir cihaz almamalısınız wp de öyle bir sorun yok.

Gelistiriciler bi sene bi abansa uygulama destegine kral olur

HTC one M9 aynisinin windows phone 10 olanini bi düşüncesenize.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost