HTC'nin düşüşü durdurulamıyor!

HTC, 2016 yılı ile birlikte gelmesini beklediği iyi haberleri yine alamadı!

  • Cenk Atlı
HTC'nin düşüşü durdurulamıyor!

Tayvanlı mobil cihaz üreticisi HTC son zamanlarda zor günler yaşıyor. Firma tarafından yayınlanan en son rapora göre, HTC daha önceki üç finansal çeyrekte olduğu gibi son çeyrekte de olumlu bir tablo çizmeyi başaramadı. Geçtiğimiz haftalarda en yeni amiral gemisi HTC 10'u piyasaya süren firma, 2016'nın ilk çeyreğini kapsayan 1 Ocak ve 31 Mart arasındaki dönemde yaklaşık 148 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığını duyurdu.

Söz konusu tabloda daha ürkütücü olan manzara ise firmanın gelirlerindeki bu düşüşün geçtiğimiz yıla oranla giderek daha da belirginleşmesi. Zira firma geçtiğimiz yıl bu zamanlarda 41.5 milyar dolarlık bir gelir duyurmasının ardından bu rakamın bu yıl için 14.8 milyar olduğu anlaşılıyor. Bu da firmanın gelirlerinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 64'lük bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor.

Diğer yandan HTC'nin yeni amiral gemisinin satışlarının yaratabileceği olumulu etkinin bu sonuçlara yansımadığını da hatırlatalım. Diğer yandan firmanın sanal gerçeklik başlığı HTC Vive da bu sonuçlara dahil değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Htc 10 u 15bin liradan satsin belki toparlar

4000 liraya telefon çıkartıp da zarar etmesi gerçekten ilginç. Ben 4000 liraya telefon satsam o şirketi dünyanın en zengin şirketi yaparım.

Guzelim one m7nin tasarimini zebil ettiler o kasa suanki ozelliklerde olsa havada kapardim

fahiş fiyattan satarlarsa tabi bu şekilde batarlar...

5 Inc 5.2 inch cok kucuk. En az 5.7 olmali.

HaTiCeyi alan yok yazık evde kaldı :)))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir