HTC'nin yeni tableti H7 yola çıktı!

Uzunca bir süredir dedikodusu yapılan yeni HTC tablet, galiba bu sefer H7 ile gerçekten geliyor!

HTC'nin yeni tableti H7 yola çıktı!

Genellikle doğru bilgiler veren "@upleaks"in yeni iddiası, HTC H7 adlı  yeni bir HTC tabletin yolda olduğunu söylüyor ve yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacağını iddia ediyor. Eğer bu iddia doğruysa, yeni tablet ile Haziran'ın sonundan önce karşılaşacağız.

Oldukça etkileyici olan Nexus 9'un ardından, HTC'nin tablet marketine tam olarak geri döneceği yönünde umutlar bulunmaktaydı. Aslında slate boyutlu bir HTC One M9'un düşüncesi bile cüzdanların endişelenmesine yeterli oluyor. Ancak şimdiye kadar birkaç söylenti ortaya çıkmış olsa da, bu söylentileri takip eden bir tablet henüz gözükmedi.

İsim ve yayım tarihi dışında bulunan tek bilgi ise cihazın "düşük seviye gözüktüğü." Başka bir deyiş ile metal kaplı HTC slate ile karşılaşmayı beklemeyin. Her ne kadar bu bilgi oldukça ünlü bir kaynaktan geliyor olsa da, bu söylentiler her zaman doğru olmayabiliyor. Ayrıca bu tabletin piyasaya çıkış tarihinin çok yakın olması da, söylentinin inanılırlığını biraz azaltıyor.

Aslına bakarsanız, HTC H7'nin tabletin gerçek adı mı yoksa kod adı mı olduğu bile kesin olarak bilinmiyor ancak HTC'nin genellikle kullandığı isim sistemine bakılırsa, gerçek isim olma ihtimali daha yüksek gözüküyor.

Her durumda H7'nin ekran boyutunun 7 inç olacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost