Hyundai'den arabanızı açan saat uygulaması!

Otomotiv devi, arabaları akıllı saat yardımıyla çalıştıracak yeni uygulamasını tanıtıyor!

  • Levent Öztürk
Hyundai'den arabanızı çalıştıran uygulama!

Bir Hyundai aracı olan ve akıllı saat kullanan kişi sayısı, göreceli olarak az olabiir. Ancak bu kişiler yakın zamanda yeni bir özelliği kullanabiliyor olacaklar: Arabalarını, saatleri aracılığıyla çalıştırmak...

Kullanıcıların arabalarını çalıştırmalarını sağlayan akıllı telefon uygulamaları bulunmakta ancak tanıtılacak olan bu özellik, aynı işlemi yapan ilk giyilebilir uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Hyundai'nin duyurusuna göre, "Blue Link" Android Wear uygulaması ile kullanıcılar, arabalarının yerini bileklerinden bulabilecek, kilidi açabilecek ve çalıştırabilecekler. Teoride bu uygulamanın, firmanın araçlarının Blue Link bağlantısı olanlarının tamamında çalışması gerekiyor. Ancak Android Auto'nun giderek daha yaygın bir hâle gelmesi ile beraber, Hyundai'nin bu özelliği sunan tek firma olarak kalmayacağını söyleyebiliriz.

Resmi tanıtım, 6 Ocak'ta başlayacak olan CES 2015'te gerçekleştirilecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Teknolojinin her koşulda ve konuda yeni keşiflerin bulunması, geliştirilmesi, kullanıma ve hizmete sunulması harika şeyler ama iş güvenlik konusuna geldiğinde ve amacı dışında kullanılmasına geldiğinde insan 2 kere düşünüyor ve çekiniyor teknoloji karşısında... Yine de umarım güvenli bir sistem olarak hizmete sunulur umarım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play