ICQ 10 WhatsApp'ın tahtını sallayacak mı?

Yıllar öncesinin efsanesi ICQ, yeni sürümüyle WhatsApp'ı tehdit eden özellikler sunuyor!

  • Zeynel A. Öztürk
ICQ 10 WhatsApp'ın tahtını sallayacak mı?

Mesajlaşma yazılımı ICQ, 2000'li yıllara girdiğimiz dönemde e-postayı öldürecek bir hizmet olarak değerlendiriliyordu. Ancak o günlerin popüler yazılımı, WhatsApp ve Facebook gibi hizmetlerin popüler hale gelmesiyle sessizliğe büründü.

Ancak ICQ 10, doğru bir hamleyle anında mesajlaşma uygulamaları arasına dönüş yapabilir. Bu hamle içerisine ICQ 10'un sunduğu videolu sohbet, grup sohbeti, emoji desteği ve 4GB'a kadar dosya gönderebilme dahil. ICQ 10'un Android, iOS ve Windows Phone uygulamaları da bulunuyor.

WhatsApp'ı belki geçemeyecek ancak ICQ'nun yeni sürümünün ilgi çeken yeniliklerle geldiğini düşünüyoruz. 4GB'lık dosyalar gönderebilme, ICQ 10'un WhatsApp'a fark attığı bir alan; ancak sadece bu yeteneğiyle rakibini geçmesi zor. ICQ'nun önündeki en önemli zorluk, WhatsApp'ın bir milyar sadık kullanıcısını kendi üzerine çekmeye ikna etmek olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

whatsapp kullanımı olmazsa olmaz bir hal almış durumda. whatsapp'ı anca abd hükümeti kapatır. herhangi benzer bir yazılımla bitecek uygulama değil.

@29 Mart 2016 17:03 msn için de benzer şeyler oldu 2003 yılında icq için de hiç belli olmaz gelecek ne getirir.

icq artık spam dolu. kimse gelmez

Zamanının efsanesiydi. Tekrar neden olmasın...

ICQ'den zamanında baya bi ekmek yemiştim. Bilgisayara full ICQ MSN Yahoo kuruluydu, profilleri doldurup salardım trolleri, akşam geldiğimde ağları toplar - balıklarla uzun sohbetlere dalardım. Baya bir ekmek yedim, öyle böyle değil, bilgisayar hiç kapanmazdı. Tekrar o günlere beni geri döndürecekse bir an bile düşünmem, hemen kurarım ICQ yu :)

4gb dosya göndermeye kaç kişinin ihtiyacı var ? hep taht kavgaları bunlar

Hatıralarım aklıma geldi, 1997 de ICQ herşeydi, gençler değil ama bilenler hatırlar, en küçük numarayı elde etmek için uğraşırdık, çünki en küçük numaralar popülerdi. Sonra AOL' un tahtını sallamaya başladı. AOL farkına varıp Mirabilisi satın aldıktan sonra idam etti resmen. Mirabilis devam etseydi herşey değişik olacaktı. MSN yeni çıkmıştı, Microsoftun Net Meeting i vardı :(

Nedense insanlar eskilerden bahsetmeyi sever ama kolay kolayda tekrar kullanmazlar ICQ şu anda Ruslar tarafından kullanılır sanırım orada oldukça da popüler Sallasana sallasana en fazla Rusya'da WhatsApp'ın tahtını sallar

Çok kullandım numarası bile aklımda hala

Türkiyede keşke LINE popüler olsaydı her bakımdan Wharsapp dan üstün harika bir program. Büyük çoğunluk whatssapp kullandığı için mecburen bizde kullaıyoruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost