IE9 kaynaklarında IE10'a ipucu bulundu!

Internet Explorer 9 çıkalı günler oldu ancak IE9'un içinde IE10'la ilgili bakın ne bulundu!

IE9 kaynaklarında IE10'a ipucu bulundu!
IE9'un kaynaklarında IE10'la ilgili bir iletişim kutusu keşfedildi

Internet Explorer 9'un yayınlanmasının ardından sadece bir kaç gün geçti ancak bir sonraki sürümün söylentileri internette şimdiden dolaşmaya başladı. IE10'un Windows 8'le birlikte gelebileceğinden bu haberimizde bahsetmiştik. IE9'un kaynaklarında keşfedilen IE10 referansları, Microsoft'un yeni tarayıcının planlarını yapmaya çoktan başladığını gösteriyor.

Öncelikle Rus web sitesi TheVista.ru'nun IE9'da ortaya çıkardığı IE10 referanslarının İngilizce sürümü windows8beta.com tarafından yayınlandı. Yukarıdaki resimde görebileceğiniz iletişim kutusunda Türkçe çevirisiyle şunlar yazıyor:

'İnternetten en fazlasını alın. Daha hızlı, temiz ve daha güvenilir bir internette gezinme tecrübesi için Internet Explorer 9'dan Internet Explorer 10'a terfi edin.'

Microsoft, bir sonraki IE'nin simgesi olarak ise bir yer tutucu kullanmış. Bunun dışında, iletişim kutusu, IE'nin Windows Update dışında kendine ait bir güncelleme sistemine sahip olacağına işaret ediyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Internet explorer 10'un windows 8 ile beraber geleceği kesinleşti.

IE kulanmıyorum ki beni ilgilendirmiyor 9 olmuş 10 olmuş önemli değil

opera, firefox ve chrome; hepsi de IE'den daha iyi.

IE kendini safari ile kıyaslasın

çok saçma bence şu şekilde olmalı. olmazsa kullanmam işte o kadar beniş kaybedersinizzz
ie7 win7
ie8 win8
ie9 win9

chrome en iyisi, birde safari diğerleri acayip bir şey....

Yav iyi de bu çok da ilginç bir şey değil. Ayrıca o diyalog 'Resource Hacker' adlı bir programla bulunmuş, ikonundan belli oluyor :)

IE`yi sadece site yaparken kullanıyorum.

IE 99'da çıksa değişen bişey olmaz bence. IE9'da yine kilitlenme yaptı bugün. Kesinlikle FIREFOX

"IE`yi sadece site yaparken kullanıyorum."

O zaman dikkat edin zira o site sadece IE'de görünür hale gelebilir. Çünkü IE çoğu hatayı göz ardı ediyor ve kafasına göre göstermeye çalışıyor. Diğer tarayıcılar sitede bir hata varsa o elementi, stili vs. herneyse göstermiyor ve hata uçbirim ekranı gibi yerlerde hatanın nerede, nasıl ve neden kaynaklandığını gösteriyorlar...

ie ne kadar sorunlu olursa olsun şuda bir gerçek birçok alanda yönetim sayfaları ie ile uyumlu..site ftp si açarken de aynı şekilde.. yani şimdilik istesekte istemesek te kullanmalıyız..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir