IFA 2018'de Tanıtılan Fitbit Charge 3 Geliyor!

Fitbit'in bir numaralı akıllı fitness bilekliği şimdi her zamankinden daha iyi!

IFA 2018'de tanıtılan Fitbit Charge 3 geliyor!

Fitbit, IFA 2018'de Charge ürün ailesinin en son üyesi Fitbit Charge 3'ün tanıtımını yapmıştı. Şık tasarımı, suya karşı dayanıklı yapısı ve 7 güne kadar pil ömrü ile dikkat çeken Charge 3 ne zaman ülkemizde satışa sunulacak; bunu söyleyeceğiz, ancak önce birkaç Charge hakkında birkaç istatistik ve önemli bilgi paylaşalım:

Fitbit ürün gamının en popüler üyesi olan Charge ailesinden bugüne dek 35 milyon cihaz kullanıcılara ulaştı. Fitbit tarafından yaptırılan araştırmaya göre, yetişkin katılımcılar geçtiğimiz yıl bir adet giyilebilir cihaz satın almayı düşünürken, bu katılımcıların %42'si akıllı bileklikleri, %36'sı ise daha zarif tasarım, kolay kullanım, iyileştirilmiş deneyim ve uygun fiyat nedeniyle akıllı saatleri tercih ettiğini belirtti. Uluslararası Teknoloji Araştırma ve Danışmanlık firması IDC'nin tahminlerine göre de akıllı fitness bileklikleri satışları, önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu genel kategorinin kayda değer bir kısmını oluşturacak. Akıllı bileklikler Avustralya, Büyük Britanya, Japonya, Singapur ve İspanya gibi başlıca global pazarlarda da giyilebilir cihaz satışlarının büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Fitbit kurucu ortağı ve CEO'su James Park yeni Charge 3 hakkında şunları söyledi: "Charge 3, çok satan Charge ürün ailemizin başarısına başarı katıyor. Son derece ince, rahat ve üstün nitelikte premium tasarımının yanı sıra kullanıcılarımızın istediği gelişmiş sağlık ve fitness özellikleriyle de piyasadaki en inovatif akıllı bilekliği sunuyoruz. Charge 3, mevcut kullanıcılara cihazlarını yenilemek için çok iyi bir fırsat verirken, daha şık ve uygun fiyatlı bir giyilebilir akıllı bileklik isteyen yeni kullanıcılara da ulaşmamızı sağlıyor. Tüketici beğeni ve tercihlerine olan bağlılığımız, akıllı bilekliklerden akıllı saatlere kadar geniş bir ürün yelpazemiz ve milyonlarca kullanıcının talepleriyle buluşma yeteneğimiz sayesinde, giyilebilir cihaz piyasasındaki payımızı artırmaya devam ediyoruz."

Akıllı özelliklerle donatılmış, üstün kaliteli tasarım

Havacılık ve uzay endüstrisinde kullanılan kalitede alüminyumdan yapılmış kasa ve Corning Gorilla Glass 3 ekran gibi son derece özel ve hafif malzemelerle üretilen Charge 3, hem kadınlar hem de erkekler için daha ince ve modern bir siluet, daha yüksek dayanıklılık ve daha fazla konfor sağlıyor. Önceki sürümden daha büyük ve parlak olan yeni dokunmatik OLED ekran, en önemli bilgilere kolayca erişmeyi sağlayan, daha sezgisel bir deneyim sunuyor.

Fitbit Charge 3 giyilebilir teknolojide ilk sezgisel tuşa sahip cihaz olarak öne çıkıyor. Ayrıca patent aşamasında olan teknolojisi ile aerodinamik yapısı sayesinde yüzmeye karşı dayanıklı bir tasarım sağlıyor. Buna ek olarak daha fazla sensör eklenmesi için ürün içindeki boşluklar artılarak daha büyük bir batarya elde edildi ve bu sayede 7 güne kadar daha fazla pil ömrüne sahip gelişmiş bir ürün üretildi.

Bu yükseltilmiş ve gelişmiş donanımı tamamlamak üzere, interaktif yazılım deneyimi de kullanıcıları her gün hedeflerine ulaşmak için daha istekli kılmak ve daha yoğun şekilde motive etmek üzere yeniden tasarlandı. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran üzerinde gri tonlardaki grafikler net bir şekilde görülebiliyor, şaşırtıcı ve keyifli yeni animasyonlar ve açıklayıcı grafikler izlenebiliyor. Böylece, ulaştığınız hedefleri ve dönüm noktalarını kutlamanıza ve sıradaki hedef için motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olan eğlenceli anlar yaratılıyor.

Üstün sağlık ve fitness deneyimi

Charge 3, şimdiye kadar geliştirilmiş Fitbit akıllı bilekliklerdeki en üstün sağlık ve fitness özelliklerini sunuyor. 9 Trilyon dakikayı aşkın nabız ölçüm verisinden yararlanan Fitbit, 7/24 PurePulse nabız ölçme teknolojisini daha da geliştirerek egzersiz sırasında Charge 2 modelinden bile daha kusursuz bir doğruluk elde etmeyi başardı. Bu sayede yakılan kalori miktarı ve dinlenme sırasındaki nabız ölçümü daha iyi yapılarak antrenmanlar optimize edilebiliyor ve sağlık eğilimleri ortaya çıkarılabiliyor. Bağıntılı SpO2 sensörünün de Fitbit ürünlerinde bir ilk olarak Charge 3'e eklenmesiyle, kandaki oksijen seviyesini tahmin edebilme ve uyku apnesi gibi sağlık durumuna dair yeni işaretleri takip etmeye de yardımcı oluyor.

Charge 3'ün ek sağlık ve fitness özellikleri arasında şunlar bulunuyor:

  • Hedef odaklı egzersiz modları: Bisiklet, yüzme, koşu, ağırlık ve yoga gibi 15'ten fazla egzersiz modu arasından seçim yapın, kalori yakımı, kat ettiğiniz mesafe ya da süre için hedef belirleyin ve gerçek zamanlı istatistikleri ve kaydettiğiniz ilerlemeyi görün. Hedefinize ulaştığınızda da kutlama yapın.
  • 50 metreye kadar su geçirmez: Cihazınızı duşta, yağmur yağarken veya denizde kullanabilirsiniz. Yüzme Modu ile gerçek zamanlı süreyi bileğinizde görün ya da yüzme sonrasında tur sayısı ve hız istatistiklerini görüntülemek için Fitbit® uygulamasında SmartTrack®'i kullanın.
  • Mesafeleri katedin: Telefonunuzdaki dâhili GPS ile gerçek zamanlı hız ve kat ettiğiniz mesafe bilgilerini cihazınızda görüntüleyerek, motivasyonunuzu yüksek tutun. Run Detect ile otomatik duraklatma ve durdurma deneyimini yaşayın. (çok yakında).
  • Kadın sağlığı takibi: Fitbit uygulamasıyla menstrüasyon ve ovülasyon (yumurtlama) dönemlerinizi kayıt altına alarak (çok yakında), semptomları kaydedin, zaman içinde döngülerinizi kıyaslayarak, adet döngünüzü daha iyi tanıyın. Tüm sağlık ve fitness istatistiklerinizin tek bir yerde toplanmasıyla, sağlığınızı daha iyi yönetebilir, döngünüzün hangi evresinde olduğunuzu cihaz üzerindeki gösterge panosunda kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.
  • Bir bakışta bilgi: Cihaz üzerindeki yeni ve kişiye özel gösterge panosunu kolayca yöneterek günlük hareket istatistiklerini ve kadın sağlığı takibi, sıvı alımı, uyku gibi sağlık ölçümlerini görün.
  • Kişiye özel ipuçları: Hareketliliğinize, nabzınıza, beslenmenize ve uykunuza ilişkin yeni ve dinamik bilgilerle kendinizi daha iyi tanıyıp sağlığınızı geliştirin, olumlu destekler ve gerektiğinde gidişatı düzeltmeye yönelik ipuçlarıyla hedeflerinize ulaşın (çok yakında Fitbit uygulamasında). Sosyal motivasyon: 25 milyondan fazla aktif kullanıcıyla dünyanın en büyük sağlık ve fitness sosyal ağlarından birine bağlanın ve Fitbit uygulamasındaki "Yayın", "Gruplar" ve "Zorlu Hedefler" üzerinden arkadaşlarınızla, ailenizle ve başka kişilerle iletişim kurarak, hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu yükseltin.
  • 7/24 rehberlik ve motivasyon: Günlük aktivitelerinizin tümü hakkında bilgi sahibi olun ve otomatik egzersiz tanıma, hareket hatırlatmaları, gevşemeye yönelik rehber eşliğinde nefes seansları, uyku evreleri ve uyku bilgileri ile uyku takibi ve daha fazla özellikle genel sağlık durumunuz hakkında eksiksiz bir tablo elde edin.

Uyku takibindeki gelişmeler ve analizler

Fitbit, milyonlarca kullanıcının uyku düzenini ve yaşam tarzından kaynaklanan alışkanlıklarını daha iyi anlamasına yardımcı oluyor. 2009 yılından beri uyku takibi sunan Fitbit, geçtiğimiz 9 yıl içinde 7,5 milyardan fazla uykunun  verisini bir araya getirerek en büyük uyku veritabanlarından birini oluşturdu. Fitbit, aynı zamanda nabız değişkenliğine dayalı "Uyku Evreleri ve Uyku Bilgileri" özelliğini de sunarak, uyku kalitesi hakkında daha kapsamlı bir kavrayışı da mümkün kılıyor.

Fitbit Charge 3'ün ekim ayında ülkemizde satışa sunulması bekleniyor. Şu an 149,95 dolar fiyat etiketiyle yurt dışında ön siparişte olan cihazın, ülkemiz için fiyatı ise henüz belli değil.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bence en önemli ek özellik wireless sync. bu sayede bluetooth' dan bağlanmamıza gerek kalmadan, fitbit charge 3 datayı fitbit web sitesine gönderebilecek. fitbit aria 2 tartısının yaptığı gibi gidip web dashboard' dan izleyebileceğiz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play