İki dev, üst düzey oyun deneyimi için anlaştı

Alienware - Crytek işbirliği, oyun deneyimini bir üst seviyeye böyle taşıyacak!

İki devin işbirliği ile üst düzey oyun deneyimi!

Yüksek performanslı bilgisayar oyun sistemlerinin öncülerinden Alienware, daha yoğun bir oyun deneyimi için bağımsız oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Crytek ile önemli bir işbirliğine imza attı.

Bu çerçevede, "Crytek Alienware AlienFX" aydınlatma kontrol yazılımı, gelişmiş CRYENGINE geliştirme çözümüyle entegre olacak. Buna ek olarak, Alienware lokal Linux destekli CRYENGINE platformunun geliştirilmesi ve teşvik edilmesi için, Alienware sistemlerini de Crytek'in kullanımına sundu.

Sadece Alienware'de bulunan aydınlatma kontrol yazılımı, AlienFX oyun tutkunlarının Alienware sistemlerindeki aydınlatma bölgelerinde kendi özel aydınlatma temalarını ve özel efektlerini yaratmalarına olanak sağlıyor. Alienware ve Crytek, üst düzey grafikler ve gerçekliğe sahip gelişmiş oyunlar tasarlamak için kullanılan geliştirme çözümü CRYENGINE ile AlienFX yazılımını bütünleştirmek için birlikte çalışıyor. Geliştiriciler sinematik ara sahneler, animasyonlar ve CRYENGINE platformuna özgü, özel FlowGraph komut dizeleri gibi oyun içi etkinlikler yaratabilecek.

Bu, aynı zamanda Alienware sistemlerinin oyuncunun sağlık seviyesi düştüğünde sistemin kırmızı renkte yanıp sönmesi ya da oyuncu yüzerken mavi bir aydınlatma ritmi tetiklemesi gibi, oyunla uyumlu özel aydınlatma efektleri gerçekleştirmesini de sağlayacak.

Ufuk Tosun ve Carl Jones'un açıklamaları

Dell Akdeniz Ülkeleri Ürün ve Planlama Müdürü Ufuk Tosun, gerçekleştirilen işbirliği ile ilgili olarak; "Bir oyun tutkunu olarak, yeni ve gelişmiş bir oyun çıktığında, yaşadığımız heyecan her zaman taze kalıyor. Crytek ile işbirliğimiz üst düzey oyunlarla bu heyecanı daha da artırıyor" dedi.

Crytek İş Geliştirme Direktörü Carl Jones da konuyla ilgili olarak, "Crytek'te yaptığımız şey, oyun tutkunları için oyunu deneyimini bir üst düzeye çıkarmaktır. Alienware de bizimle bu vizyonu paylaşıyor. AlienFX yazılımını CRYENGINE platformu ile entegre etmek için Alienware ile birlikte çalışarak, şaşırtıcı sonuçlara imza atıyoruz" dedi.

Alienware Linux oyunlarının sayısının artırılmasına destek olmak için Crytek'e, CRYENGINE platformuna özel sistemler konusunda destek oluyor. Crytek, performans karşılaştırma sistemlerinde Alienware X51 masaüstü bilgisayarlarını, AlienFX entegrasyonunun tanıtılması içinse, Alienware 14 ve 17 inç dizüstü oyun bilgisayarlarını kullanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

crysis 3 ü 60fps oynayabilecek miyiz yazılım sayesinde?

tasarım için biraz MSI'a baksınlar

iki dev? güldüm valla :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir