İki internet devinin büyük ortaklığı!

İnternetin iki büyük devi, Google ve Twitter, önemli bir hizmet için birlikte çalışmaya başladı!

İki internet devinin büyük ortaklığı!

Facebook, bir süre önce hayata geçirdiği "Instant Articles" özelliği ile, kullanıcılarının, paylaşılan haber içeriğini görmek için uygulamadan tamamen ayrılmamalarını sağlamaya çalışmıştı ve haber yayınını farklı bir boyuta taşımıştı. New York Times, The Guardian ve National Geographics gibi önemli yayınlarla yapılan işbirliği ile hayata geçirilen Instant Articles, kısa sürede kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Bu hizmette Facebook, içerikleri kendi sunucularında depoluyor ve kullanıcılara bu şekilde sunuyor.

Şimdi benzer bir planı, Twitter ve Google hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ancak iki devin planladığı hizmet, Facebook'un Instant Articles'ından biraz farklı. Öncelikle bu kez içerikler, doğrudan yayıncıdan gelecek. Bir haber bağlantısı seçildiğinde, pop-up penceresi açılacak ve içerik bu pencerede görüntülenecek.

Google ve Twitter, hizmeti hayata geçirmek için bazı önemli haber kaynakları ile görüşmelerini sürdürüyor. Ancak isimlerin hangileri olduğu henüz açıklanmış değil.  

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir