Internet Explorer 10'dan iyi haber!

Metro arayüzüne sahip IE10'da eklentiler çalışmayacak! Peki ya çalıştırmamız gerekirse?

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Windows 8'de yer alacak Internet Explorer 10'un Metro sürümünün eklentilerini desteklemeyeceğini açıklamıştı. Microsoft bu sayede HTML5 web uygulamalarını öne çıkarmayı düşünüyor. Şirket, son blog gönderisinde ise bu duyurusunu tekrarladı, web geliştiricilerine geçiş için yeni bir yol sundu.

Buna göre bir web sitesi mutlaka bir eklentinin yüklenmesini gerektiriyorsa geliştiriciler, özel bir HTTP üstbilgisi veya meta etiketi yoluyla bunu Metro IE10'a bildirebilecekler. Bu durumda IE10, yukarıdaki görüntüde olduğu gibi bir mesaj görüntüleyecek ve kullanıcıya IE10'un masaüstü sürümünü açmayı önerecek. Tarayıcının masaüstü sürümü, Adobe Flash gibi eklentileri destekleyecek.

Eğer bir web programcısı iseniz, ayrıntılı bilgileri Microsoft'un bu blog gönderisinde bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bu Microsoft ie10 ve wmp'ı win7'ye çıkartmıyoruz derse o zaman görün şamatayı

İe kendine yaptığını firefox be chrome bir araya gelse yapamazdı.

FF or Chrome <3

berbat resmen mobil telefon menusune benzetmişler..

Microsoft intihar etmiş bence...

Saçmaaaaaaaaa iice dağıttılar yaw

gayet mantıklı en güzelini yapmıslar..masaüstü sürümü destekledikten sonar kimse için sıkıntı olmaz bu 1, 2.side zaten kullanmaya basladıktan bi sure sonar herkez anlıcak ne kadar doğru bi karar olduğunu kimse flash vb eklentilere ihtiyaç duymuycak zaten..

Bence gayet mantıklı daha hızlı çalışan bir tarayıcı. Flash eklentisini Firefox ile de kullanmıyorum. Zayıf bir bilgisayarı çok kasıyor. Tabletleri düşündüğümüzde bu özellik işe yarayacaktır.

harikulade ve muazzam.....

günümüzde her site artık flas kullanıyor. facebook, youtube vb...
bence gereksiz bir uygulama olmuş.

Sen de yorum yaz